Praca sezonowa za granicą

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kosz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
roofie99
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2013.05.03 13:32    Temat postu: Praca sezonowa za granicą Odpowiedz z cytatem

Witam,

Może występuję z dość nietypowym pytaniem, aczkolwiek wiem, że kilku osobom z tej społeczności ten temat jest bardzo bliski.

Przechodząc do sedna sprawy... Zacznę od tego, że w te lato (tj. sezon 2013) od 1 lipca właściwie do 31 sierpnia chciałbym się zahaczyć gdzieś za granicą do pracy sezonowej. Nie ma dla mnie znaczenia jakiego rodzaju praca to będzie, oczywiście w rozsądnych granicach. Domyślam się, że dla osoby w moim wieku (zbliżony do 20 lat) najłatwiej będzie znaleźć coś przy jakichś zbiorach, a jeśli chodzi o kraj to też zapewne łatwe do przewidzenia - Holandia, Belgia, może Niemcy. Jednak gdyby też była taka szansa, to fajnie byłoby spróbować gdzieś w Anglii. Jadę prawdopodobnie z jakimś kolegą, więc byłoby nas dwóch, ale myślę, że to nie byłby większy kłopot (?).

Wiadomo, że najważniejszym czynnikiem są pieniądze, ale również chciałbym podszlifować język angielski, bo jest on na takimsobie poziomie. Dlaczego proszę tutaj o pomoc? Wiem, że kilka osób stąd jeździło w przeszłości sezonowo do pracy za granicę, część osób tak jak ja ma w planach gdzieś pojechać w tym roku, a na pewno ktoś też na stałe mieszka za granicą i wie, gdzie szukać i jak szukać, żeby się nie dać oszukać. Zdaję sobie sprawę, że bez znajomości, których nie mam nigdzie zostaje mi tylko agencja pośrednictwa pracy. Jednak po przeczytaniu mnóstwa liczby forów, jestem przerażony. W co drugiej opinii lub nawet częściej (statystycznie) są bardzo negatywne opinie o takich agencjach (jakiejkolwiek).

Chciałbym zminimalizować ryzyko i przeczytać Waszych rad, albo też może rekomendacji jakiejś konkretnej agencji (?). Wiem, że tak czy owak ryzyko będę musiał w końcu podjąć, ale nie mogę tego zrobić w sposób nieprzemyślany... Będę bardzo wdzięczny za każdy rzeczowy wpis.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Trade
Gwiazda
Gwiazda

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2013.05.03 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tamtym roku byłem na zbiorach jabłek we Francji. W tym roku również się wybieram, choć chciałbym już teraz wyjechać za granice na jakieś 2-3 miesiące. Szukam pracy po agencjach, bo jeśli chodzi o wyjazd do Francji na jabłka to załatwia mi to koleś z sąsiedniej wioski który niestety ma stalą zaufaną ekipę na inne prace i nowicjuszy nie bardzo chce brać.

I co do języka to na obczyźnie baaaardzo się przydaje.

Powrót do góry
kabanog
Just relax

PostWysłany: 2013.05.04 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja wiem, bez znajomości jest cholernie ciężko znaleźć robotę gdzie Ciebie nie wyruchają. Sam osobiście w tamtym roku byłem na borówkach w Niemczech ( dziadek mi i moim kolegą załatwił ) i w tym roku też mamy nadzieję tam pojechać. Sprawa wygląda identycznie jak w poście u góry nowych też za często nie przyjmują, wolą stałą ekipę.

Powrót do góry
Trade
Gwiazda
Gwiazda

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2013.05.04 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o agencje tymczasowe to pozytywne opinie słyszałem o http://eena.pl/index.html i o http://www.nl-jobs.ipr.pl/. Zarejestrowałem się przez internet w bazie danych agencji z pierwszego linku i już zapraszają mnie na rozmowę kwalifikacyjną :-) Dowiedziałem się że ta rozmowa to prosta pogadanka po angielsku w celu sprawdzenia czy poradzisz sobie na obczyźnie

Powrót do góry
Chemik
Nocny Stefan
Nocny Stefan

PostWysłany: 2013.05.04 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, ale osobny temat jest zupełnie zbędny. Kontynuujcie tutaj:

ttp://forum.realmadrid.pl/viewtopic.php?t=773&start=210

last.fm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kosz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: