Skoki spadochronowe

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Misiek2250
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2013.08.18 12:04    Temat postu: Skoki spadochronowe Odpowiedz z cytatem

Czy na forum są fani skoków spadochronowych? Spadochroniarstwa? Jest ktoś na forum instruktorem spadochronowym, tandemem piotem, a może egzaminatorem ULC? Są chętni, by porozmawiać?

Jeżeli chodzi o mnie, to wczoraj odbyłem swój pierwszy skok w tandemie. Wrażenia? Nie da się tego opisać. Polecam wszystkim. Jeżeli nie masz co kupić dziewczynie na prezent, mamie na okrągłe urodziny lub rodzicom na wyjątkową rocznicę ślubu, nie zastanawiaj się. Z jakiejś reklamy z TV pamiętam takie zdanie: "przyszedłem na chwilę zostałem na dłużej", ja na pewno zostałem na dłużej. Zostałem porwany przez ten sport lub po prostu przez same skoki tandemowe.

Przeszukałem cały dział "Różne" i nie zobaczyłem takiego tematu, więc założyłem. Zaczynamy!

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Pyyyra
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2013.08.18 12:09    Temat postu: Re: Skoki spadochronowe Odpowiedz z cytatem

Zawsze chciałem spróbować, ale nigdy nie miałem jakoś po drodze.. no i koszty też raczej odstraszają, choć dowiadywałem się jakieś 2 lata temu. Jak to jest teraz z cenami, są jeszcze wyższe?

Powrót do góry
Misiek2250
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2013.08.18 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skok tandemowy kosztuje 700 zł. Tyle ja płaciłem. Cena może się wahać +/- 50zł, zależy to od miasta. Ja skakałem w aeroklubie warszawskim.

Powrót do góry
hoszkar
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2013.08.18 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rewelacja, zazdroszcze i kiedys napewno sprobuje. poki co skakalem na bungee, co rowniez polecam.

MCF para siempre.
Powrót do góry
Kamior
Joker

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2013.08.18 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rok temu skakałem na bungee
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)
i bardzo polecam :]
W tym roku na urodziny miałem skakać właśnie w tandemie, ale cholera ze zdjęciami i filmem HD wyszło w sumie 900 zł. Trochę dużo, więc postanowiłem oszczędzać i skoczyć w następnym roku na wiosnę :-)

Adelaide
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2013.08.18 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skakałem i na bungee, i w tandemie. Jedno i drugie było rewelacyjnym przeżyciem :-)

Bungee było dla mnie dużo większym wyzwaniem w praktyce. Po pierwsze, człowiek skacze sam, a poprawne, swobodne i spokojne puszczenie się w dół nie jest prostą sprawą - przynajmniej nie było dla mnie. Nim poleciałem w dół, odruchowo dwa razy w ostatniej chwili złapałem za barierki i podciągnąłem się z powrotem. Ponadto, bliskość ziemi w porównaniu do skoku ze spadochronem jest tak mała, że - relatywnie - podłoże zbliża się dużo szybciej. Kombinacja powyższych sprawia, że jest to tak sprzeczne z instynktem samozachowawczym, iż dostarcza niewyobrażalnej adrenaliny. Skakałem o 21, do łóżka położyłem się o 24, a zasnąłem o 6 rano - bez żadnych wspomagaczy. Przyspieszone tętno mam natomiast za każdym razem, kiedy sobie to wspomnę, a to już 8 lat od skoku. Jest moc :-)

Tandem to również fenomenalna sprawa. Podobnie, jak autor tematu skakałem w aeroklubie warszawskim. Nawet, jak widzę, dostawca usług był ten sam. Adrenalina również skacze do wysokiego poziomu, ale, opierając się na swoim przykładzie, człowiek doświadczający wcześniej bungee chyba ma już "stępione" niektóre receptory i generalnie strachu nie czułem w żadnym momencie. Odległość od ziemi jest tak duża, że sam skok z góry wygląda niemal surrealistycznie. Ogromna, dochodząca do 200km/h prędkość swobodnego spadania robi ogromne wrażenie (świst powietrza, wręcz huk, jego pęd, itd), ale jednocześnie z racji dystansu do podłoża, człowiekowi nie włącza się myślenie pt. "o rany, zaraz pier.olnę". Czasza jest otwierana na wysokości chyba 1600m, o ile dobrze pamiętam, i od tego czasu zaczyna się pełna rekreacja, czyli kilkunastominutowe, spokojne, wręcz relaksacyjne podziwianie widoków i zmierzanie ku ziemi. Czasami tandem piloci dają sterować spadochronem i mnie akurat udało się tego doświadczyć - wspaniałe uczucie wolności. Jeżeli chodzi o samą szkołę, to skakałem z szefem tego przedsięwzięcia, czyli Dawidem, który jest dosyć wyważonym człowiek i zabiera Cię po prostu z góry na dół. Ale mój kumpel, który skakał ze mną (w tandemie ze "Zwierzakiem" albo "Chesterem") miał jeszcze zaserwowane fikołki i proste ewolucje w powietrzu :-)

Cenowo oczywiście skoki są drogim sportem, ale polecam subskrypcje na grouponie. Rok rocznie (od trzech sezonów przynajmniej) w okolicach maj-czerwiec właśnie ta szkoła "Skoczek" oferuje skoki za nawet 400zł od osoby. Sam płaciłem korzystając z kuponu 550zł z kamerką.

Powrót do góry
Chemik
Nocny Stefan
Nocny Stefan

PostWysłany: 2013.08.18 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możecie kontynuować dyskusję w tym temacie:

http://forum.realmadrid.pl/viewtopic.php?t=3401&start=15[/img]

last.fm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: