Celta Vigo - Real Madryt [2-4]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2014/15
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Reggie
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2015.04.27 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tayron36 napisał:
To się sprowadza do największej bolączki Asiera obok gry głową. Umiejętność bezpośredniego odbioru w akcji 1 na 1. Gdy trzeba przeciąć podanie, zamknąć różne opcje rywalowi, to robi to świetnie. Jak już zostaje sam na sam, to niestety jego szybkość daje się we znaki. Podania na 5 metrów nigdy mi nie przeszkadzały, to już po prostu taki typ pomocnika i biorąc go na pewno włodarze o tym wiedzieli. Kibic Sociedad na tym forum pisał, że to typowy przecinak nie oferujący porywającego rozegrania.

To zaraz, gość jest przecinakiem, który nie potrafi zdominować rywala w powietrzu i nie potrafi odebrać piłki w akcji 1v1? Sam sobie teraz uświadom jak to absurdalnie brzmi. I na dokładkę jeszcze nie oferuje nic w rozegraniu, a asekurować to potrafi jedynie Nolito w drodze pod swoją bramkę - kurwa pomocnik kompletny <hahaha>

Przecinakiem to dla mnie jest chociażby taki Morgan Schneiderlin czy Toulalan (który mimo wieku dalej czyści aż miło), a nie jakiś pachołek, który szuka półśrodków bo zwyczajnie boi się fizycznego kontaktu z przeciwnikiem.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
tayron36
Obrońca

PostWysłany: 2015.04.27 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecinak dla mnie z nazwy przecina akcje rywala - Asier ma największą średnią przechwytów na mecz w drużynie. Albo miał niedawno. No i pokaż te posty z pomocnikiem kompletnym bo chyba mnie coś ominęło.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
Reggie
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2015.04.27 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwoli ścisłości - nie ma najwięcej przechwytów w zespole. Ma 1.4 przechwytu na mecz, więc praktycznie wszyscy obrońcy z wyjątkiem Arbeloi mają ich więcej, owszem - góruje w tej statystyce nad swoimi kolegami w środku pola, ale odstaje pod względem udanych interwencji w obronie (bo tych z kolei ma 1.2 na mecz przy 2.8 Kroosa, 1.5 Modricia, 1.9 Isco czy 1.5 Jamesa, pozoranta Khediry nie wliczam, a Lucas zagrał za mało, żeby brać go w ogóle pod uwagę w tej statystyce). Więc gość generalnie w statystyce odbiorów (bo tak roboczo to nazywam : przechwyty + udane interwencje w obronie) ma wynik 2.6 na mecz, przy 3.7 Kroosa, 2.8 Modricia i Isco. Więc wynik gościa, którego ktoś śmie nazywać 'przecinakiem' nie dość, że przy innych pomocnikach (dodajmy, że w większości przysposobionych ofensywnie) w naszym zespole wypada słabo to jeszcze nie ma startu do czołowych przecinaków w Europie. Żeby daleko nie szukać, w La Liga najlepszą średnią odbioru na mecz spośród wszystkich DM'ów ma Krychowiak (3.3 przechwytu/mecz + 3.2 udane interwencje w obronie/mecz), potem jest Camacho (2.6 przechwytu, 3.4 interwencje) i bodaj Busquets (1.7 przechwytu, 3.2 interwencji). A jest wielu innych DM'ów na rynku, którzy notują liczbę odbiorów ok. 6 na mecz, chyba nawet Kazek ma w tej chwili podobną średnią - i weź tu teraz nazwij z czystym sumieniem Illarrę przecinakiem. O statystyce wygranych pojedynków powietrznych/mecz przez resztki szacunku do Asiera nie wspomnę.

A co do dalszej części to nie starałem ci się imputować tego, że niby nazwałeś Asiera pomocnikiem kompletnym, to było po prostu kpiące stwierdzenie z mojej strony, które tylko podkreśla jak mało ten gość w ogóle potrafi, skoro nie oferuje nic w rozegraniu, w defensywie wcale nie jest dużo lepszy, a zaangażowaniem raczej też nie nadrabia.

Powrót do góry
tayron36
Obrońca

PostWysłany: 2015.04.27 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Statystyka sprzed miesiąca:

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Dlatego pisałem, że mogło się zmienić. Choć wątpię, że przez miesiąc aż tak diametralnie.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2015.04.27 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tayron36 napisał:
Dla mnie to jest argument, bo dla mnie biegał mądrze. Ciągle pokrywał boki, które Carvajal gubił. Wynik kilometrów wczoraj był jednym z wyników katastrofy w wykonaniu Daniego i bardzo ofensywnej gry Jamesa, na którą mógł sobie pozwolić też dzięki Illarze.

Nie, nie pokrywał boków, gdyż były tam pustki jak na pustyni miejscami - fakt Carvajal się do tego dokładał, ale to bask miał w głównej mierze asekurować. Absolutnie nie zgodzę się z tym że biegał mądrze.. te jego puste wycieczki do przodu i brak podania do niego, tworzyły gigantyczne luki w naszych szykach. Jak tego nie widziałeś, to oglądałeś może inny mecz.

tayron36 napisał:
Za każdym razem Asier odpowiednio się ustawiał w powrotach i nie przypominam sobie by po jego stracie Celta zagroziła jakimś mocnym strzałem bramkę Ikera. Zawsze drużyna dobrze reagowała na straty. Włącznie z Asierem.

Absolutne nie po raz drugi i trzeci. Nie przypominasz sobie jego strat i groźnych akcji Celty? Oglądnij raz jeszcze, serio. On dopiero wracał, gdzie tu mowa o ustawianiu się?

Zagrał tragicznie, statystyki mnie w tym przypadku nie obchodzą i niestety Twoje tłumaczenie nie pomaga.

tayron36 napisał:
Po wejściu Pepe Nolito nie zrobił ani jednej groźnej akcji, obejrzyj powtórki. Jeżeli już minął Daniego, to Varane i James/Illarra bądź obaj zamykali mu wszystkie opcje. Po wejściu Pepe Celta nie miała już nic do gadania, a próbowali jedynie skrzydłami, które były bardzo ładnie zamknięte.

Obejrzyj końcówkę.

Mam wrażenie, że oglądałeś inny mecz. Ja jestem skłonny posądzić tego gościa o sabotaż, a Ty mówisz że mądrze biegał, bo zrobił 12,5 km.

tayron36
Obrońca

PostWysłany: 2015.04.27 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serio, oglądaliśmy inny mecz. Pokaż mi te groźne sytuacje Celty po wejściu Pepe. Bo ich naprawdę nie widzę. Groźne akcje po stratach Illarry też, bo też ich nie widzę (Poza golem nr 1). Może w odróżnieniu od Ciebie ja powtórkę obejrzałem?
Cytat:

te jego puste wycieczki do przodu i brak podania do niego, tworzyły gigantyczne luki w naszych szykach

Tak gra każdy z naszych pomocników obok Toniego. To, że Asier się do takiej gry nie nadaje, to już inna sprawa.

D: Nigdy nie pisałem, że nie miał strat, tylko, że jak one były, to drużyna reagowała dobrze. Cała drużyna włącznie z Asierem.

Ostatnio zmieniony przez tayron36 dnia 2015.04.27 20:29, w całości zmieniany 1 raz

Kobe Bryant #24

Powrót do góry
Behappy
be humble

PostWysłany: 2015.04.27 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Illarramendi nie jest godzien noszenia ręczników z herbem klubu, a co dopiero koszulki. Nie zrobił nic dobrego w tym meczu, a i straty były, nie wiem jak Ty oglądałeś to dwa razy. Pierwsza z brzegu, którą pamiętam to akcja od 67:00.

bombel22
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2015.04.27 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

James
Odbiory 7
Straty 13
Isco
Odbiory 6
Straty 10
Kroos
Odbiory 8
Straty 3
ILLARRA
Odbiory 2
Straty 12

To tyle w temacie wystepu naszego Vidala...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Neris
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2015.04.28 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Tayron

Jak tak podajesz takie statystyki to najpierw się zastanów w jakich spotkaniach on grywał. W większości to były spotkania ze słabymi ekipami bo Ancelotti mu nie ufa. Wydaje mi się, że dla niego tutaj nie będzie miejsca po zakończeniu sezonu i tyle.

Z Celtą też zagrał słabo i nie rozumiem tego szukania na siłę pozytywów. Kilka razy w bezczelny sposób zagrał wprost do przeciwnika a tutaj ktoś pisze, że jego umiejętność to gra pod presją i chłodna głowa :| .

Powrót do góry
eMszou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2015.04.28 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umiejętność grania pod presją ? Włączcie mecz z Borussią z zeszłego sezonu Tongue

Imię Álvaro Arbeloa oznacza madridismo. - J.M Callejón
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Sezon 2014/15 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Skocz do: