Keylor Navas
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 95, 96, 97  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.02.16 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raq77 napisał:
Nie proszę Pana.

Nie chcę być złośliwy, ale nie napisałeś nic, co byłoby zaprzeczeniem moich słów (poza tym zacytowanym fragmentem :P )

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
raq77
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 7

PostWysłany: 2016.02.16 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczająco.
Casillas był topem na tym poziomie co Ronaldo może w 2007 r gdzie się ściagali z Buffonem. Do 2010 zaliczał się do topu a później to już tylko zjazd w dół. Od tego czasu było już kilkunastu lepszy bramkarzy łącznie z Diego Lopezem, który zaslużenie wyjebał go ze składu bo grał po prostu lepiej.

Jaka jest analogia między Ronaldo, który rok w rok bije wszelkie rekordy klubowe jak i indywidualne i jest jedynym gościem (teraz Neymar i Suarez ), który mógł się równać z Messim? Bo nie kumam. Po prostu nie kumam. Rozpad Ikera był rozłożony w sezonach, stopniowy zjazd do poziomu ręcznika.

Wracając do CR. Gość 10 lat ścisła topka i nagle obniżył loty, ale nie powiesił się na bramce jak Iker i nie jest to tak dramatyczny poziom. Po prostu przestał napierdalać bramy hurtowo, gra dużo słabiej niż w poprzednich sezonach ale wciąż sporo strzela. Niemniej ten sezon to jest dopiero faktyczny regres w statystykach chociaż i tak jest dobrze. W przypadku Ikera to byl zjazd z poziomu Lewandowskiego do umiejętności kapustki; po prostu dramat.

Powrót do góry
Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.02.16 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niemniej ten sezon to jest dopiero faktyczny regres w statystykach chociaż i tak jest dobrze.

Rzeczywiście, jego gole nabite na ogórach całkowicie dyskwalifikują ten przypadek jako analogię.

Podsumujmy:
Ronaldo seryjnie daje ciała w ważnych meczach i nabija statystyki na ogórkach.
Iker w jakichś tam meczach wpuszczał farfocle, a w innych ratował nam tyłek.

Jeśli to nie tworzy analogii, to może sam zdefiniuj co by nią było. I nie pisz już więcej o tym, że Iker grał g... od 2010 (od 2005 od razu). Nie ma to żadnego znaczenia dla meritum. Ronaldo już wystarczająco długo jest problemem, żeby o nim dyskutować. Za 2 lata grania takiego g... pewnie też napiszesz, że Ronaldo dopiero od 3 lat kaleczy, a Iker kaleczył 4, więc co to za analogia? No nie, nie tędy droga. Wracam do tego, o czym pisałem na starcie, bo tutaj nastąpiło jakieś brzydkie zniekształcenie sedna sprawy - dyspozycja Ronaldo to nie kwestia "formy". Czyli podobnie jak z Casillasem. I tyle.

Powrót do góry
raq77
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2016.02.16 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To Ty się doszukujesz analogii między drezyną a lokomotywą tłumacząc, że przecież kurwa jeżdzą po tych samych torach. No i co z tego? Cięzko porównać bramkarza z napastnikiem, ale jak chcesz to próbuj.

Ja proponuję skupić się na przebiegu kariery sportowej stricte bez rozdrabniania kto co zrobił w danym meczu.

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Ronaldo kaleczy w tym sezonie, ale za tamten odbierał złotego buta. Co tam Iker odebrał w ostatnich latach u nas? Fakt, że na osiągniecia indywidualne skupia się gra całej drużyny, ale to działa w obydwie strony.

Cytat:
Wracam do tego, o czym pisałem na starcie, bo tutaj nastąpiło jakieś brzydkie zniekształcenie sedna sprawy - dyspozycja Ronaldo to nie kwestia "formy". Czyli podobnie jak z Casillasem. I tyle.

Chuj wie. Casillas stracił na pewno swój największy atut: zwinność i podupadł mu refleks. Nogami to on nigdy nie umiał grać, to samo jak wyjścia do dośrodkowań. Wzrostu też nie mial, więc ogólnie stoczył się na półkę średnią.

Ronaldo ma dalej timing, potrafi jebnąć ze łba, strzela z obu nóg. Siadł mu drybling i szybkość, ale jak chce to potrafi ruszyć dupkę. Nie chwalę jego gry w ostatnim półroczu, ale mimo wszystko gość dalej jest kozakiem.

Powrót do góry
Maas
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2016.02.16 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Soze_Keyser"]
Cytat:

Podsumujmy:
Ronaldo seryjnie daje ciała w ważnych meczach i nabija statystyki na ogórkach.
Iker w jakichś tam meczach wpuszczał farfocle, a w innych ratował nam tyłek.
.

Finał ligi mistrzów to jakiś tam mecz? Straciliśmy bramkę przez jego niepewne wyjście, do których zdążył nas przyzwyczaić na przestrzeni ostatnich lat. Keylorowi niemal udało się wybronić to co ostatnio odjebał Varane i jestem przekonany, że w tej samej sytuacji Iker spojrzałby tylko z pożałowaniem na francuza i rozłożył ręce.

Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.02.16 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę niekonsekwentny jesteś - najpierw twierdzisz, że nie można ich porównać, a potem sam to robisz.

Poza tym Ty chyba nadal nie rozumiesz, do czego się w ogóle odniosłeś na początku. Ba, poniekąd sam potwierdziłeś to co ja napisałem:

JA napisał:
Pytanie czy case Casillasa i Ronaldo można określić "słabą formą". Wg mnie to coś więcej - coś bardziej, hmm, stałego.

TY napisał:
Ronaldo ma dalej timing, potrafi jebnąć ze łba, strzela z obu nóg. Siadł mu drybling i szybkość, ale jak chce to potrafi ruszyć dupkę. Nie chwalę jego gry w ostatnim półroczu, ale mimo wszystko gość dalej jest kozakiem.

Czyli siadł mu drybling i szybkość (i jeszcze kilka(naście) innych rzeczy, ale OK - trzymajmy się dryblingu i szybkości. Lepsze to niż nic), czy siadła mu forma?
A Casillasowi siadły
Cytat:
zwinność i podupadł mu refleks

czy forma?

No to jest analogia, czy jej nie ma? I czemu jej nie ma, skoro widać, że jest Very Happy

@Maas
zieew
Tyle. Czytajcie ze zrozumieniem.

Powrót do góry
Maas
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2016.02.16 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypierdalaj do tematu o CR jak nie masz nic do powiedzenia o Keylorze półczłowieku.

@soze
a i owszem, dałbym ci w ryj, bo z ignorantem dyskutować się nie da i na nic innego nie zasługuje.

Ostatnio zmieniony przez Maas dnia 2016.02.17 00:12, w całości zmieniany 2 razy

Autor postu otrzymał ostrzeżenie.

sicario
Manhunt

PostWysłany: 2016.02.16 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Up
Forumowy Gmochu, encyklopedio piłki nożnej, a rozłożysz na czynniki pierwsze słabszą formę pozostałych graczy?
PS Temat o Navasie, a ostatnie posty dotyczą CR ;)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
raq77
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2016.02.16 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, tylko kurwa dla Ikera te atuty były kluczowe.
Wyobraź sobie, że dla bramkarza ma znaczenie wzrost, zwinność, refleks. Dodajmy rzeczy, których nigdy nie miał: wyjście do dośrodkowań, gra na linii, gra nogami i już masz odpowiedź dlaczego grał jak ręcznik.

Dla bramkarza o niskim wzroście skoczność i zwinność to jest podstawa. TO samo się tyczy Navasa.

Ronaldo ma jebać bramy i dalej to robi, jak był szybszy i mógł kogoś kiwnąć to robił tego więcej. Co nie znaczy, że zatracił swoje najważniejsze umiejętności.

Powrót do góry
Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.02.16 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maas napisał:
Wypierdalaj do tematu o CR jak nie masz nic do powiedzenia o Keylorze półczłowieku.

Uuuał, ale jesteś groźny. Zapewne na żywo byś mi wyj... Smile Nadczłowieku.

Ale awatarki sobie idealnie dobraliście Smile

@raq77
Czy mi się zdaje, czy porównujesz bramkarza z napastnikiem? ;)

Jeszcze raz - ja nie roztrząsam na ile ważne były atuty, które stracił Iker, a jak ważne były dla Ronaldo. Piszę jedynie, że to nie jest kwestia formy. Nie zaprzeczyłeś tego jeszcze. Ty niby się ze mną nie zgadzasz, ale mnie nie negujesz - taki paradoks. I burdel się przez to robi.

A:Czerwony to najlepszy kolor
B:Nie ma mowy! Żółty jest ch...wy!

Tak to wygląda.

Powrót do góry
raq77
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2016.02.16 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie czytasz ze zrozumieniem.

Porównuję atuty ważne na danej pozycji, nie porównuję ich bezpośrednio bo to nie ma sensu. Ma to znaczenie w kontekście spadku skuteczności i regresu skillsów.
Dla bramkarza i dla napastnika. Napastnik ma jebać bramy, bramkarz latać w bramce.

Czym jest w takim razie forma?

Powrót do góry
Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.02.16 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raq77 napisał:
Nie czytasz ze zrozumieniem.

Very Happy

raq77 napisał:

Porównuję atuty ważne na danej pozycji. Dla bramkarza i dla napastnika. Napastnik ma jebać bramy, bramkarz latać w bramce.

Ok, porównujesz sobie atuty. To spoko. Dobrze dla Ciebie.

Słuchaj. Prawdopodobnie i tak mamy po ostrzeżeniu, ale mimo to zrobię coś z tym spamem. UWAGA.

--------------------------------------------------

Moja pierwsza wypowiedź:
Cytat:
Pytanie czy case Casillasa i Ronaldo można określić "słabą formą". Wg mnie to coś więcej - coś bardziej, hmm, stałego.

Zostawiam Casillasa. I zostawiam moje kolejne posty. Innymi słowy: uważam, że ostatnia gra Ronaldo to już nie kwestia formy, a stały zjazd w dół, wynikający z tego, że stracił pewne atuty (i nie tylko, ale kwestii psychologicznych już nie będę poruszał). Ni więcej, ni mniej. Nic poza tym. Zgadzasz się z tym, czy nie?
(tylko zostaw Casillasa, nie ma go już)

Jeśli NIE - co miałeś na myśli tutaj:
Cytat:

?

Jeśli TAK - dzięki za dyskusję.

Powrót do góry
raq77
Prezes
Prezes

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2016.02.16 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie.

Nie chce sie powtarzać po raz wtóry, ale Ronaldo to był piłkarz kompletny. Właściwie miał same atuty.

Casillas na pozycji bramkarza nie. Po prostu tacy goście jak on i Keylor są dobrzy do momentu aż spadnie im skoczność i refleks.
Taki Van Der Saar nadrabiał jeszcze zasięgiem, grą nogami, wyjściem do pił. Dlatego bardzo długo był świetny.
Casillas nie nadrobi, bo nie ma czym. Więc spadł na półkę przeciętniaków.

Ronaldo stracił kilka swoich atutów, ale to nie znaczy że stał się przeciętny. Po prostu już nie jest cyborgiem i z tym faktem chyba najbardziej on sam się nie może pogodzić.
EoT z mojej strony.

Ostatnio zmieniony przez raq77 dnia 2016.02.17 00:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.02.17 00:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja na koniec mam tylko nadzieję, że jest tu choć jedna inteligentna osoba, która ogarnęła mój ostatni post, a potem porównała go z "odpowiedzią" raq77 Smile Jeśli się taka znajdzie, to uznam, że było warto :P

Powrót do góry
Mic90
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2016.02.17 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj dochodzi też jeszcze jedna kwestia. Status nietykalności - pewne miejsce w pierwszym składzie, niezależnie od formy sportowej.
Ronaldo kiedyś był jak Ferrari - bił wszelkie rekordy i był niezawodny. Teraz porównałbym go do Rolls-Royce'a w dieslu. Luksus, wygoda, snobizm, mułowaty w porównaniu z Ferrari silnik i wysokie koszty utrzymania.

Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 95, 96, 97  Następny
Strona 55 z 97
Skocz do: