Kto i dlaczego powinien dojść do Realu? (cz.3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 298, 299, 300

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Behappy
be humble

PostWysłany: 2016.03.14 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie to ma Hazard dobry drybling, szybkość i przyzwoite wykończenie. Niby jest w tragicznej formie, a i tak wypracował parę akcji, które podkreślały atuty jakich Realowi brakuje, brakuje jak wody. Wstawmy w miejsce Edena na przykład Ronaldo/Bale w teraźnosezonowej Chelsea. Zrobiliby coś więcej? Dobry żart. Inna sprawa, że nikt z BBC się nie wybiera poza klub, osobiście nie robię sobie żadnych nadziei z tym faktem związanych.

IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2016.03.14 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KubaPP napisał:
I tak przypomina trochę Essiena i Lassa, ale jest od nich lepszy i wiem, że następny jego klub będzie czerpał wiele korzyści z jego gry.

Mówisz o tym Essienie, którego ja - i pewnie większość forumowiczów - ma na myśli? Shocked

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2016.03.14 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam takie rozpisywanie i analizowanie każdej pozycji, więc się pobawię.

Obecnie kadra wygląda tak:
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Jeśli po sezonie zostaniemy przy 4-3-3, widzę to tak:

Zaczynając od tyłu: nie ma wątpliwości, że potrzebujemy klasowego LO, który będzie defensywniejszą alternatywą dla Marcelo. Na Coentrao postawiłem już krzyżyk, zbyt często się łamie i nie można na niego liczyć. Dużo szans mu już dawałem, za każdym razem mnie rozczarowywał. Konieczne jest też kupno nowego stopera. Varane przestał się rozwijać, Ramosowi coraz częściej odbija, Nacho jest świetny, ale jako czwarty stoper, a Pepe mimo mojego uwielbienia nie prezentuje już odpowiedniego poziomu i prochu już nie wymyśli. Wszyscy zgodnie przyznajemy, że potrzeba nam również klasowego defensywnego pomocnika. To jest najsłabiej obsadzona pozycja obok lewej obrony i wymaga potężnego wzmocnienia.
Dylematy pojawiają się w ofensywnych formacjach. Łatwiej jest, jeśli chodzi o pozycję napastnika, bo wszyscy są zgodni: Benzema potrzebuje solidnego zmiennika. Odrzucam kandydatury typu Aguero, Lewandowski, Dybala, bo dwóch cracków na jedno miejsce w ataku to za dużo. Zmiennik musi być konkretny, nie żadna popierdółka, ale też nie od razu crack. Ktoś, kto przypominałby Chicharito. Być może obejdzie się bez tego transferu poprzez włączenie na stałe do pierwszej drużyny Mayorala, ale pytanie, czy jest już na to gotowy. Myślę, że dostaniemy odpowiedź na to pytanie do końca sezonu, jeśli młody dostanie jeszcze parę większych szans na pokazanie się w pierwszym zespole. Życzyłbym sobie, żeby udowodnił, że warto na niego stawiać i może być pełnowartościowym członkiem pierwszego składu od następnego sezonu. Jeśli nie, będzie trzeba się za kimś rozejrzeć. No i ostatnia, największa wątpliwość. Jeśli BBC pozostanie nienaruszone - nie ma dyskusji. Jese i Isco idą do odstrzału. Jeśli jednak zdecydujemy się rozbić ten trójząb, wydaje się, że odejść powinien Ronaldo. W takim przypadku mamy dwie możliwości: albo kupujemy jakiegoś napierdalatora do przodu, albo przesuwamy tam Jamesa i kupujemy kogoś do środka pola. Wtedy też potrzebny będzie zmiennik dla Bale'a, abyśmy mieli po dwóch piłkarzy na każdą pozycję. Są wtedy trzy możliwości: Jese, Isco bądź Asensio, bo nie widzę sensu kupowania kogoś.
Podsumowując, potrzebujemy jak tlenu trzech transferów: lewego obrońcę, stopera i defensywnego pomocnika. Roszady z przodu uzależnione od tego, co zrobimy z BBC. Mogą być kolejne trzy zmiany: Asensio, napastnik, prawy napastnik - a równie dobrze dwie, jedna bądź wcale. Podobnie to będzie wyglądać, jeśli wrócimy do 4-5-1.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
bombel22
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.03.14 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli dalej ma zostac 4 3 3 to poza Benzema caly atak jest do wyjebania. Ilez mozna miec nadzieje ze Bejl odpali? W zasadzie patrzac na propozycje w tym temacie to kazdy z nich zagralby lepiej od naszych skrzydlowych.

Co do DP to zaluje ze Real odpuscil Vidala, najebane we lbie to moze i ma ale zawodnik z Niego na tej pozycji dla Realu bylby idealny.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Gero
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.03.14 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukecik, fajne te Twoje analizy, tylko dalej nie rozwiązujesz nimi problemu, który istnieje od jakiegoś czasu w naszej ofensywie, a wyraża się w nietworzeniu przewag poprzez wygrywanie pojedynków jeden na jeden.

Obamejang nam tego nie da bo to pod tym względem, jeśli już rozpatrywać go jako schodzącego napastnika, gracz opaty o tożsame schematy działania co Bale. Przesunięcie wyżej Jamesa, który dryblingu nie ma za grosz, a od jakiegoś czasu rusza się jeszcze jakby miał odważniki przymocowane do nóg to również nie jest żadna odpowiedź.

Szczerze powiedziawszy coraz bardziej skłaniam się ku temu by zrezygnować z Jamesa bądź sprzedać pakiet Isco (z bólem serca) i Jese, a zainwestować pieniądze w Belga jako 3 do obsadzenia dwóch pozycji na flankach. Niech gra lepszy, a przy założeniu, że Bale będzie się łamał jak dotychczas to problem chyba nawet nie powstanie. Alternatywy to Moura (nie wykazujemy zainteresowania) i Mahrez (coś tam chyba się pojawiało).

bombel, obu się Perez w jednym okienku nie pozbędzie. Cienia szansy na to nie widzę.

W kontekście defensywnego pomocnika. Ktoś wie jak spisuje się Ander Iturraspe w Bilbao? Pamiętam, że kiedyś całkiem nieźle rokował i pod względem charakterystyki bardzo przypominał Martineza.

Powrót do góry
KubaPP
Killer Elite

PostWysłany: 2016.03.15 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IVAN_ZAMORANO napisał:
KubaPP napisał:
I tak przypomina trochę Essiena i Lassa, ale jest od nich lepszy i wiem, że następny jego klub będzie czerpał wiele korzyści z jego gry.
Mówisz o tym Essienie, którego ja - i pewnie większość forumowiczów - ma na myśli? Shocked
No dobra, może jeszcze tego nie udowodnił, ale przeczucia, że tego dokona w innym lepszym klubie. :]

lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2016.03.15 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gero napisał:
lukecik, fajne te Twoje analizy, tylko dalej nie rozwiązujesz nimi problemu, który istnieje od jakiegoś czasu w naszej ofensywie, a wyraża się w nietworzeniu przewag poprzez wygrywanie pojedynków jeden na jeden.

Obamejang nam tego nie da bo to pod tym względem, jeśli już rozpatrywać go jako schodzącego napastnika, gracz opaty o tożsame schematy działania co Bale.

Może masz rację, aczkolwiek ja mam jakieś przekonanie, że Gabończyk by się sprawdził. Tu jest ten problem, który był wcześniej wspomniany, że brak jest takich piłkarzy na rynku. Osobiście mam tylko cztery kandydatury (Obama, Reus, Salah, Mahrez) i przy każdej z nich są jakieś wątpliwości. Do żadnego z nich nie jestem przekonany w 100%, ale najbliżej mi do duetu z BVB. Może nawet bardziej do Reusa.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
bombel22
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.03.15 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ten sam Salah?

Dla mnie kazdy z nich poza wspomnianym graczem Romy dalby wiecej na skrzydle niz taki Bejl. Rojz bylby idealnym kandydatem. Numer 1 na liscie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2016.03.15 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że ten sam. Jeszcze mu trochę brakuje, aby był gotowy na klub ze ścisłego topu, ale jeśli utrzyma tempo rozwoju, to za rok, góra dwa o tej porze, będzie na szczycie listy życzeń najmożniejszych. Już jest zajebisty, a ma jeszcze margines poprawy.

Powrót do góry
El Mou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.03.15 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gość ma 24 lata, więc nie jest jakimś młodym talentem, do tego był już w Chelsea gdzie totalnie przepadł i przypomina mi dużo gorszą wersję Bale'a, który jedyne co potrafi to szybko biegać, tylko w przeciwieństwie do Walijczyka ani nie umie wykończyć, ani głową uderzyć.

Powrót do góry
panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.03.15 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie oglądam za często Romy, ale Salah kojarzy mi się z gościem, który na 10 setek potrafi zepsuć nawet 11.

Powrót do góry
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2016.03.15 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

El Mou napisał:
Gość ma 24 lata, więc nie jest jakimś młodym talentem, do tego był już w Chelsea gdzie totalnie przepadł

Tak samo jak De Bruyne czy Lukaku. Cała trójka nie dostała porządnej szansy, by się wykazać. Oczywiście, że nie jest młodym talentem. Wspomniałem, że ma margines poprawy, co nie oznacza, że już nie jest zajebisty. Ma fantastyczny drybling na małej i większej przestrzeni, jest szalenie szybki i błyskotliwy. Naprawdę sporo oglądam Serie A, zwłaszcza Romę, a Salahem zachwycałem się jeszcze w tamtym sezonie, kiedy ciągnął za uszy Fiorentinę.
Nie jest to materiał na cracka formatu Ronaldo czy Neymara, ale na pewno, jak wspomniałem wcześniej, jeśli utrzyma tempo rozwoju, za rok będą się bić o niego najsilniejsi. Wolę naprawdę mieć takiego grajka w zespole, który jest zdolny do zapierdalania i poświęcania się w obronie, niż kolejną rozkapryszoną, leniwą gwiazdeczkę. I na pewno nie jest u niego tak źle z wykańczaniem, jak twierdzicie. Chyba wypowiadacie się głównie przez prymat dwumeczu z nami.

Powrót do góry
maciek19911
Soy un Madridista y tengo un alma blanca

PostWysłany: 2016.03.15 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak parę osób wcześniej wspomniało, na obecną chwilę ciężko znaleźć zawodników, którzy demonstrują taki mega poziom gry oraz posiadają ogromne umiejętności, że można by ich brać za każda cenę w ciemno i mieć przekonanie, że będzie to udany transfer i wielkie wzmocnienie dla drużyny (albo przynajmniej spore podstawy do takiego myślenia).
Całe budowanie zespołu na nowy sezon jest uzależnione od jednej kwestii, będzie BBC czy też nie. Jak cała trójka zostaje to zapewne zobaczymy kosmetyczne transfery w lato, a jeżeli ktoś z nich odejdzie i to za porządną kasę to można się spodziewać transferu jakiegoś Cracka za wielką cenę. Na dzień dzisiejszy nic nie wiemy i ciężko cokolwiek wyrokować.

Behappy
be humble

PostWysłany: 2016.03.16 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z czasem doszedłem do wniosku, że żadne transfery nie rozwiążą problemu Realu, a nawet jestem w stanie powiedzieć, że Benitez miał znikomą odpowiedzialność za cokolwiek. Nie dano mu pracować w żaden sposób. Ostrzegam też ludzi srających na Pereza na lewo i prawo. Rakiem tego klubu są piłkarze, a co mają w głowie pokazała już pewna legenda. Tutaj potrzeba człowieka bez skrupułów do czystki i zapewnienia dyscypliny, sam sobie się dziwie, ale te dosyć częste newsy o toku rozumowania Zizou dają mi wiarę, że może to zrobić. Osobną kwestią pozostają jego mierne czysto trenerskie umiejętności. Zachęcam was do wypowiadania się również na ten temat.

bombel22
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2016.03.16 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak bardzo absurdalne by to sie wydawalo tak w tym miejscu do takiej "czarnej roboty" nadawalby sie jedynie Mourinho. ZZ tego nie ogarnie i nie chodzi tu o jego umiejetnosci trenerskie. Tu potrzeba twardej reki jak Mou. Wiekszosc zawodnikow z ktorymi mial na pienku jest na ostatniej prostej w Madrycie. Jezeli szukalbys trenera pod ogarniecie tego pierdolnika to tylko On moze to zrobic i dostalby odpowiednia wladze.

Nie jestem zwolennikiem jego powrotu ale jezeli ktos mialby to zrobic to tylko Portugalczyk.

Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 298, 299, 300
Strona 300 z 300
Skocz do: