Polityka (cz. 3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 146, 147, 148  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Clif
21st Century Schizoid Man

PostWysłany: 2017.01.07 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nom, szczególnie Piotrowicza, Targalskiego, Wolskiego, Jasińskiego, Czabańskiego etc. etc.

Poza tym, kim trzeba być żeby cieszyć się że kogokolwiek "traktuje się jak śmiecia"?

Stat Crux Dum Volvitur Orbis
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
vizirinho
Trener
Trener

PostWysłany: 2017.01.07 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kogoś kto miał w rodzinie ludzi prześladowanych przez uboli. Możesz tego nie rozumieć, może nie pamiętasz tamtych czasów, ale ja trochę pamiętam. Komuchów nienawidzę i mam do tego prawo i podstawy. Każdy ubol, partyjniak, każdy kto był beneficjentem tamtego systemu powinien być napiętnowany i puszczony z torbami. Być może uraziłem teraz niektórych na tym forum, którzy mieli w partii wujka, ojca, dziadka, ale kiedyś tak to wyglądało, że czasami trzeba było się opowiedzieć po jakiejś stronie.
A nazwiska które wymieniłeś nic mi nie mówią. Jestem raczej dyletantem politycznym po latach rozczarowań i cieszą mnie małe rzeczy jak odebranie stopnia Jaruzelskiemu i Kiszczakowi czy większe jak zmniejszenie emerytury komuchom.

Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2017.01.07 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vizirinho napisał:
Sam głosowałem na pis, ale tylko dlatego, żeby platforma nie dostała trzeciej kadencji. Osiem lat złodziejstwa to i tak o cztery za dużo. Jedyny plus z kadencji pisu jest taki, że wreszcie rozlicza się komuchów i traktuje jak śmieci.

Clif napisał:
Nom, szczególnie Piotrowicza, Targalskiego, Wolskiego, Jasińskiego, Czabańskiego etc. etc.

vizirinho napisał:
Komuchów nienawidzę i mam do tego prawo i podstawy. Każdy ubol, partyjniak, każdy kto był beneficjentem tamtego systemu powinien być napiętnowany i puszczony z torbami. (...)
A nazwiska które wymieniłeś nic mi nie mówią. Jestem raczej dyletantem politycznym po latach rozczarowań i cieszą mnie małe rzeczy jak odebranie stopnia Jaruzelskiemu i Kiszczakowi czy większe jak zmniejszenie emerytury komuchom.

Typowy leming, śliniący się na widok pisowskich populizmów. Można by tu lol2 wstawić, i to nie jedno, ale to już nawet śmieszne nie jest. Wybacz jeśli cię uraziłem, ale serio trzeba było to nazwać po imieniu.

[ Dodano: Dzisiaj o 19:38 ]
Gero napisał:
Swoją drogą i tak to jego dowodzenie ruchem potrwało zaskakująco długo bo facet powinien być politycznie skończony już od ujawnienia, że jest alimenciarzem.

No widzisz skoro nie płacący alimenciarz, znany złotousty aparatczyk może piastować publiczną funkcję prezesa telewizji polskiej to dziwisz się liderowi jakiegoś tam stowarzyszenia? Ale ogólnie zgadzam się, powinien usunąć się w cień.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
ryba1984
Gwiazda
Gwiazda

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.01.07 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uj z tym piotrowiczem... ale czy to właśnie nie PiS pierwszy w historii oprócz A powiedział B w temacie komuchów?

Powrót do góry
Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2017.01.07 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nom, powiedział, naprawdę. Zrobił ruch, który obejmie kilku starców, da złudzenie gawiedzi głosującej na PiS, że coś z tym robią - dla wielu to istotne, dla mnie to bzdura, mimo że komunizm też różnie działał w mojej rodzinie - i pozwoli w przyszłości dalej przytaczać ten "argument".

Wiesz, ostatnio Macierewicz wypowiedział się też gdzieś na ten temat. Wolny cytat: "W końcu mogliśmy odebrać przywileje starym komunistom, bo mamy większość, Polacy wreszcie mają większość w parlamencie", to o Polakach wrzucam, żeby podkreślić, jaki to oszołom, grunt jest jednak inny. Ustawa dezubekizacyjna nie jest czymś, co odrzuciłoby w tym kraju wielu, to bzdura, ale można było coś takiego wprowadzić już 10 lat temu. PiS wyciera sobie mordę tym, że wtedy nie miał większości (TAK, NA PEWNO Samoobrona i LPR by to odrzuciły :lol2: ), ale dzisiaj już mógł to zrobić. Dla mnie coś takiego jest równie podejrzane, jak nie robienie w tej sprawie nic, bo mogę mieć wrażenie, że jeśli rzeczywiście przy upadku komuny był jakiś tam spisek, to ludzie od PiS na pewno brali w tym udział, a ludzie im pomocni w tym czasie pomarli (to też jest ciekawe, Kaczyński wielki bojownik przeciw komunie, który w życiu nie robił nic, w tej kwestii jest tylko krok od Korwina, nie mógł tego wprowadzić od razu. ej, ale czy za komuny jemu akurat nie żyło się dobrze, czy teraz nie otacza się komunistami, czy nie ma komunistycznych w wielu istotnych kwestiach poglądów [wide we wszystkich oprócz podejścia do wiary]).

Więc "PiS jako jedyny w końcu coś zrobił" traktowałbym z dużym przymrużeniem oka. Dla nich oskarżenia związane ze współpracą z organami PRL były świetnym argumentem w czasie kampanii wyborczych, na który łapała się nie mała grupa oszołomów, dla których było to istotniejsze niż sprawy kluczowe. Oczywiście zawsze możesz uwierzyć w to, co powiedzą, gdy się ich o ty spyta (czyli albo to, co powiedział ułomny Antek, albo "Trybunał by zablokował").

Nikt tego nie zauważy, nie podniesie i tak, a jeśli nawet, to zostanie zdławione dość szybko. PiS idzie w głupią masę od początku, bo to pozwala im robić, co chcą. Od Trybunału, gdy wybrali temat, który po miesiącu zniechęci lud lub go rozjuszy, bo jest zbyt skomplikowany i wiedzieli, że fachowej dyskusji nie będzie, a debata zejdzie do "sądy działają źle" (dlaczego i czy działają źle nikt już nie tłumaczy, bo ludzie nie chcą tego słuchać, zbyt skomplikowane) czy "Trybunał to instytucja partyjna" (jakby po ich zmianach przestał nią być czy był nią w mniejszym stopniu). Niestety, jak powiedziałem wcześniej, dochodzi do najmocniejszej emanacji skrupulatnego ogłupiania społeczeństwa (głównie przez poziom rzeczy emitowanych przez media) i PiS czy opozycja mogą w tym sobie lawirować, jak chcą. Szansa na zmianę jest niewielka i musiałby pojawić się na scenie jakiś polityk wybitny, charyzmatyczny, żeby to uporządkować, tylko to jest prawie niemożliwe, a już szczególnie przy sposobie funkcjonowania partii politycznych w tym kraju (nie mam rozwiązania, ale widzę efekt - od 20 lat jedyne nowe siły w polityce to krzykacze, reszta to wymienność między tymi, co byli, do tego dochodzą jakieś tam Korwiny, a przecież sporo poglądów politycznych nadal nie miała w tym kraju reprezentacji, mimo że ogólnie na świecie stoi dobrze), tym bardziej, kiedy weźmiemy wzmiankę na to, jak funkcjonują ich młodzieżówki szkolące wypranych z mózgów lemingów, którzy zanim gdzieś dojdą, muszą się sporo nalizać (z moich obserwacji tak to wygląda). Boli mnie to, w jakiej dupie politycznej znalazło się to państwo, bo moglibyśmy teraz ruszyć z rozwojem mocniej, a tak mamy pajaców...

e: nom, jeśli do mnie, to pisałem tylko o tym, co w tej sprawie zrobił PiS.

Ostatnio zmieniony przez Cover dnia 2017.01.07 23:24, w całości zmieniany 1 raz

Kubex1
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2017.01.07 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, nikt wcześniej nic nie robił z emeryturami SB-ków:

https://www.wprost.pl/148054/Sejm-obnizyl-emerytury-SB-kow
http://www.hfhrpol.waw.pl/przeszlosc-rozliczenia/aktualnosci/ustawa-dezubekizacyjna.html

e: nie, do któregoś wyżej ;)

Powrót do góry
Zidanka5

PostWysłany: 2017.01.08 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Clif napisał:
Muszę przyznać, że coraz bardziej gardzę zwolennikami PiSu, a jeszcze mocniej nienawidzę tych pseudoobiektywnych, tych od "kompromitującej się opozycji", od fałszywych symetrii.

całym sercem gardzę wszystkimi obrońcami PiSu, są dla mnie obrzydliwi.

Clif napisał:
Poza tym, kim trzeba być żeby cieszyć się że kogokolwiek "traktuje się jak śmiecia"?

Kim trzeba być Question

A tak na marginesie, żadne opcje (poglądy) polityczne nie są warte tego, aby żywić do kogokolwiek pogardę - o nienawiści już nawet nie wspomnę.

Zinedine Zidane
Powrót do góry
BigDaddy.
Trener
Trener

PostWysłany: 2017.01.08 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zidanka5 napisał:
A tak na marginesie, żadne opcje (poglądy) polityczne nie są warte tego, aby żywić do kogokolwiek pogardę - o nienawiści już nawet nie wspomnę.

Nie przemyślałaś tego chyba do końca, co nie? A jeśli przemyślałaś, to przemyśl jeszcze raz, bo to jedna z większych głupot jakie przeczytałem.

Clif
21st Century Schizoid Man

PostWysłany: 2017.01.08 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że czymś gardzę i się brzydzę, nie znaczy jeszcze że chcę kogolwiek "traktować jak śmieci", czy żeby ktokolwiek to robił.

Aczkolwiek, to prawda, niestety ciężko oddzielić pogardę dla człowieka od poardy dla tego co robi.

Stat Crux Dum Volvitur Orbis
Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2017.01.16 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też tak macie patrząc na TVPis, że myślicie "nie mogą upaść niżej", a oni jednak to robią i przebiją kolejne dno?

Powrót do góry
El Goral
Gerwazy
Gerwazy

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.01.17 08:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TVPis jak TVPis, w sumie po tym jak zaczęli zatrudniać gwiazdy pokroju Pereirów czy Pobudzinów nie spodziewałem się innego poziomu.

Jak to było, a za PO to...
http://www.pb.pl/4654149,89526,teraz-k-my-na-calego

:lol2:

No jednak nie do końca za PO było to samo. I tu nawet nie chodzi o tempo, ale że za PO, to jednak takie rzeczy piętnowano, przebijało się to w mediach (także tych proplatformianych) co wynikało, że jednak elektorat takiej PO to nie umysłowe ameby, które zaakceptują wszystko bez żadnego sprzeciwu.

sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.01.17 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wniosek nasuwa się jeden. Nie dopuścić ani jednych, ani drugich do koryta, bo z przejedzenia już defekują mordami. Liczby zawrotne, a jeśli te dotyczące obecnej władzy są sprawdzone i juz zweryfikowane to jest to żałosne.

Powrót do góry
Guti16
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.01.17 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślicie, że mówienie o innej mentalności jest zasadne? Tzn. narody katolickie są bardziej "anarchizujące" lub bardziej dogmatyczne, np. nie szukają kompromisów i nie potrafią się dogadać jako społeczeństwo?

Powrót do góry
tuchacz
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2017.01.17 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem politycy mają to do siebie, że każdy chce zaorać najwięcej dla siebie, więc mówienie, że jedna partia w jakikolwiek sposób nas ratuje przed drugą jest trochę naiwna.

Żeby politycy robili coś dla dobra wspólnego musieliby działać z jakiegoś wewnętrznego przekonania - a to oznaczałoby duuużo niższą pensję i brak tych wszystkich przywilejów. A tak to mają jak pączki w maśle.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Guti16
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.01.17 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popełniłeś błąd. Na jakiej podstawie uważasz, że tacy politycy zaczną robić wszystko dobrze? Twierdzisz, że należy im obniżyć zarobki. Dlaczego? Bo to egoistyczne świnie i właściwie niewiele ich różni. Wniosek? Obniżenie pensji raczej sprawi, że stracą jedyny czynnik motywujący. To oznacza, że podniesiesz wartość ofert ze strony różnych grup nacisku.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 146, 147, 148  Następny
Strona 124 z 148
Skocz do: