Star Wars
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tindr
Paprykarz

PostWysłany: 2015.12.22 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Zajcu.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2015.12.23 09:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do TFA:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
raq77
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2015.12.23 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak.
W najgorszym wypadku będziesz się po prostu nieźle bawił.
W najlepszym; obejrzysz pozostałe.

Powrót do góry
Tindr
Paprykarz

PostWysłany: 2015.12.23 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opis dwóch głównych frakcji w VII:

habera
Castilla
Castilla

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2015.12.28 08:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto iść do kina, ale bez znajomości pozostałych części może Ci się wydać to trochę niejasne. Na przykład kim są dane postacie i dlaczego są oni owiani tak wielką legendą.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
puziols
Putka
Putka

PostWysłany: 2015.12.28 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno nie widziałem tak gownianego filmu. Oglądałem poprzednie części ale fanem nigdy nie byłem. Miałem wrażenie ze oglądam film z lat 70' (muzyka, dialogi, zbliżenia kamery). Wiem ze to był specjalny zabieg twórców aby przypominała serie 4-6. Do mnie to nie przemawia.

Scenariusz rownież idiotyczny (oczywiście głównymi postaciami są kobieta i murzyn bo jakże inaczej) nie trzymający sie kupy a dialogi lepsze bym usłyszał na szkolnym przedstawieniu. Na prawdę cieżko było wytrzymać do końca połykając dzień wcześniej drugi sezon Fargo.

Rozumiem ze ktoś jest fanem, czekał długo na ten film itp ale nie wiem jak mogło sie to sie spodobać neutralnym widzom.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
raq77
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2015.12.28 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba oglądaliśmy inne filmy.
Chujowe dialogi są w prequelach. Nudne i smętne pierdolenie o międzygalaktycznej polityce, a sama rada jedi to banda skutych typów, która nie ma pojęcia co się dzieje :| .

Tutaj są całkiem ok, takie w stylu star warsów, podszyte ironią i humorem chubaki albo robotów czy han solo i swoje złote teksty. Jak mówię, Star Warsy to film przygodowy jak w powieściach płaszcza i szpady. Dużo akcji, wybuchów, niekiedy tajemnic ale i humoru a czasem świetnych tekstów i wątki miłosne. Bywały też sceny moralizatorskie za sprawą Yody albo Obi Wana. Niektórym się to podoba, a innym nie. Właśnie ten film miał być nawiązaniem do starszych części bo prequele okazały się gwałtem na całym uniwersum. Były słabe a ten jest nieoczekiwanie dobry. Do kina poszedłem poczuć się dzieckiem, jarać się wybuchami i statkami kosmicznymi. Na serio nie ma co szukać chuja do dupy w tym filmie, nie warto. Jak ktoś chce wielkiego kina z przemyśleniami i nieszablonową fabułą to niech ogląda Bergmana, Tarkowskiego, Kurosawę albo Lyncha, czy Kubricka.

Powrót do góry
Guti16
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.04 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Revenge of the Sith (2005) - bez oceny

Nie jestem hejterem prequeli. TPM to moje TOP3, zaraz po RotJ (10/10) i ANH. Ale RotS to najgorsza część ever i jeden z najgorzej zrealizowanych blockbusterów w ostatniej dekadzie. Tak obrzydliwego CGI, z tak denną grą aktorską (Ian McDiarmid aka Hannibal "Palpatine" Lecter) ze świecą szukać. Czym ten film miał być? Solidnym action & adventure? Prosty przykład: w TPM (podobnie jak w OT) bitwy kosmiczne starały się skupiać na pozostałych żołnierzach. W RotS pokazano raptem JEDNĄ krótką scenkę - jak droidy i klony plują do siebie z baterii pokładowych. A potem? Dostajemy przelot duetu Obi-Wan/Anakin. Nie eksplorujemy całego obszaru, lecz tyłki wyselekcjonowanych bohaterów. Fatalna reżyserka.

Ostatnio założyłem nowy profil i zmodyfikowałem swój system oceniania na Filmwebie. Skala 1-10 jest strasznie głupia. Myślenie nad oceną słabych filmów ("Ten film jest bardziej na 3 czy na 4?") jest jeszcze głupsze. Jestem fanem prostoty, więc oto skala trzech ocen na przykładzie Filmwebu:

7 - film niezły, dobry
9 - film b. dobry, rewelacyjny
10 - arcydzieło, bezkrytyczny kult

Połączyłem 6 z 7, 8 z 9. Poniżej nie oceniam. Teraz świat jest prostszy i weselszy. Polecam.

Prequele obejrzałem po raz pierwszy ok. 2007 roku. Z tym czymś od Disneya cierpliwie czekam. Gdzie wcięło Lucasa? :(

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Strona 15 z 15
Skocz do: