Zmiany i rewolucje w piłce nożnej?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kleyo
Bryniok

PostWysłany: 2017.08.19 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałem dzisiaj meczyk Bundesligi i naprawdę fajnie to Niemcy robią. Sędzia nie musi nigdzie biegać i oglądać, tylko dostaje na słuchawkę info z "centrum dowodzenia" w Kolonii, jaką decyzję ma podjąć.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
El Mou
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.08.19 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurwa, przecież taki model tego VARuto jest oczywista oczywistość. Chyba tylko kompletni kretyni wierzyli w to, że co chwilę sędzia będzie przerywał mecz na 5 min i latał do monitorka. No właśnie w Niemczech VAR, w Anglii goal line, a w Hiszpanii nic, w końcu wiemy że sędziuje tu sama elita arbitrów :lol2:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
kleyo
Bryniok

PostWysłany: 2017.08.19 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, oglądałem dziś też Serie A i tam sędzie dalej nakurwia do monitorka Very Happy

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2017.09.21 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.espn.co.uk/football/european-championship/story/3209217/uefa-nations-league-draw-set-for-january-2018-with-euro-places-on-offer

Czyli temat o meczach towarzyskich już na dobre odchodzi do lamusa Smile

Ciekawa dynamika może z tego być, jeżeli większe repry z głębszą kadrą będą wykładać lachę na ten system i dalej będą pykać swoje grupy eliminacyjne, a te słabsze odwrotnie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Demon Ognia
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.09.22 07:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie ten turniej jest jakiś taki nijaki. Dzielimy jakoś drużyny, zaraz po euro/mundialu gdy piłkarze są zajechani każemy im klepać kolejne mecze. Dodatkowo eliminacja meczy towarzyskich, to trochę jak usunięcie pretemporady w piłce klubowej. Czyli gracie sezon, macie być zgrani od razu, bo ciągle są mecze o stawkę. Plus to co Cube. zauważył, drużyny takie jak Niemcy, Francja czy Hiszpania będą w stanie drugim składem klepać swoje grupy. Z kolei u nas to oznacza jechanie ciągle tą samą 11, bo ławkę mamy bardzo wąską.

BTW, sama nazwa Liga Narodów źle mi się kojarzy z powodów historycznych Very Happy

Powrót do góry
decofcb87
Bordowo-granatowy Paladyn

PostWysłany: 2017.09.22 08:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasa, misiu kasa...Czekam na formulę nowych Klubowych Mistrzostw Świata - mają się one odbywać co roku od 2019..

Dla mnie to powolny krok do Koszykówki i Siatkówki w której zasady eliminacji są skomplikowane...

czekam na dzikie karty i 3 stopniowe eliminacje...

acmilan93
Rossoneri
Rossoneri

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2017.09.22 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czekam na formulę nowych Klubowych Mistrzostw Świata - mają się one odbywać co roku od 2019..

A czy przypadkiem nie odbywają sie one co roku od 2005 roku?

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2017.09.22 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demon Ognia napisał:
Dla mnie ten turniej jest jakiś taki nijaki. Dzielimy jakoś drużyny, zaraz po euro/mundialu gdy piłkarze są zajechani każemy im klepać kolejne mecze. Dodatkowo eliminacja meczy towarzyskich, to trochę jak usunięcie pretemporady w piłce klubowej. Czyli gracie sezon, macie być zgrani od razu, bo ciągle są mecze o stawkę. Plus to co Cube. zauważył, drużyny takie jak Niemcy, Francja czy Hiszpania będą w stanie drugim składem klepać swoje grupy. Z kolei u nas to oznacza jechanie ciągle tą samą 11, bo ławkę mamy bardzo wąską.

BTW, sama nazwa Liga Narodów źle mi się kojarzy z powodów historycznych Very Happy

Z tym że w reprezentacjach pretemporada jest absolutnie bezużyteczna i są z tego tylko epidemie wirusa FIFA. Dla mnie zmiana in plus jeżeli gość obecnie połamie się na zgrupowaniu gdzie pojechał klepać o pietruchę, a w przyszłości będzie to mecz o stawkę. Nawet jeżeli jako mecz o stawkę będą to traktować drużyny, które zwykle się na Euro nie kwalifikują. No i tak czy siak, trenerzy nie będą przecież ryzykować zdrowiem najlepszych w meczu Ligi Narodów z Azerbejdżanem.

Ale oczywiście przede wszystkim kasa. Bo kto z nas chodzi do pubu oglądać mecz towarzyski ;)

Powrót do góry
decofcb87

PostWysłany: 2017.09.22 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy przypadkiem nie odbywają sie one co roku od 2005 roku?

To są Klubowe Mistrzostwa Świata

Natomiast FIFA przebąkuje o likwidacji KMŚ i w jej miejsce dać nowe rozgrywki..
Cytat:

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Gianni Infantino zapowiedział zmiany w formacie klubowych mistrzostw świata. Od 2019 roku rozgrywki mają odbywać się w czerwcu, a nie w grudniu, i mają w nich uczestniczyć 32 zespoły.

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2016-11-18/klubowe-ms-w-pilce-noznej-fifa-planuje-poszerzyc-turniej-do-32-druzyn/

Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2017.09.22 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślicie, że ta liga narodów zyska tak mocny prestiż? Moim zdaniem to będzie poligon doświadczalny dla trenerów kadry. Nie będą mieć już meczów towarzyskich, więc obstawiam, że nie będą miały ogromnego znaczenia.

Tom3k
Acidofilia.

PostWysłany: 2017.09.22 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skończy to jak Liga Światowa w siatkówce. Będą się ekipy zajeżdzały, ale na treningach, a nie boisku. Będzie dużo młodzieży, będą testowane nowe warianty, będzie dużo niespodzianek. Jak ktoś tam czasem wygra to spoko, ale jak nie to i tak płakał nie będzie.

Powrót do góry
Bielec22
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2018.01.14 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyszła mi do głowy istna rewolucja w europejskiej piłce nożnej.
Wyobraźcie sobie stworzenie superligi, która składałaby się dwóch konferencji (Północna: wszystkie kraje od austriackiej i słowackiej na północ) i południowa (reszta lig + Francję liczę jako południową). Każda konferencja po te 20 zespołów. Na jesieni zespoły w swojej konferencji grałyby między sobą jeden mecz. Do drugiej rundy (wiosennej) awansowałoby po 10 najlepszych klubów. Stworzyłaby się grupa 20 najlepszych europejskich zespołów, które na wiosnę rozegrałyby po jednym meczu każdy z każdym. Po skończonych meczach ligowych rozegrany zostałby turniej finałowy z 4 najlepszymi ekipami, na stadionie drużyny która zajęła pierwsze miejsce w lidze.
Równolegle rozgrywane byłyby puchary krajowe, żeby np. taka Numancia też miała możliwośc gry z Realem czy Barceloną.
Wiem, że realizacja takiego projektu jest praktycznie niewykonalna, ale pomysł czysto for fun brzmi przynajmniej dla mnie całkiem nieźle ;)

Powrót do góry
El Mou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.02.24 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/copa-america/copa-america-otwiera-sie-na-druzyny-z-europy-i-strefy-concacaf/7qnkmmm

Co za idiotyzm. Czasem naprawdę żal patrzeć gdzie ta piłka i ogólnie sport zmierza. Tylko kasa, kasa i kasa <ściana> <ściana>

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2018.02.24 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt. Czysty debilizm.

kleyo
Bryniok

PostWysłany: 2018.02.25 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież do Copa America zawsze zapraszali drużyny z innych kontynentów. Tylko teraz zamiast dwóch chcą zaprosić sześć, no ale format będzie bardziej naturalny, bo nie trzeba robić tabeli trzecich miejsc.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 12 z 14
Skocz do: