Neymar - przyszły crack czy anemiczny kogut?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 314, 315, 316

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 5 dni temu o 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest raczej prosta sprawa - jeżeli wygra LM albo MŚ, wtedy będzie miał spore szanse na ZP. Bez tego udane występy w L1 nie będą miały większego znaczenia.

Pawel.
Madridista hasta la muerte

PostWysłany: 5 dni temu o 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ryba1984 napisał:
Złota piłka dla Neya? Są tu znawcy którzy ze śmiechu by popluli monitor po takim zdaniu.

A ja właśnie uważam to za bardzo prawdopodobne, już teraz jest wśród 3ch najlepszych, przynajmniej najlepszych marketingowo - a jak wiadomo, ma to wielkie znaczenie. Marka Neymara w ostatnim czasie urosła do takiego poziomu, że przynajmniej przez kilka kolejnych lat będzie stałym, mocnym kandydatem do zwycięstwa, nawet gdyby znalazło się kilku lepszych od niego, na co się póki co nie zapowiada. Wyjście z cienia Messiego (30 lat) i wiek Ronaldo (32) tylko mu w tym pomoże, a na fakt, że pomiędzy ligą francuską a hiszpańską czy angielską jest lekka przepaść nikt zbytnio nie będzie zwracał uwagi. Kto się lepiej sprzeda po za wspomnianą obecnie najlepszą dwójką, Lewandowski, Griezmann czy Neymar ? Odpowiedź chyba prosta, do tego niech dojdzie triumf Brazylii na MŚ czy wygranie LM przez PSG, oba scenariusze są realne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 5 dni temu o 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale co z tego, że wielka marka czy że wielki skill? hugh tu właściwie zamknął dyskusję - bez wygranej w Mundialu czy LM Ney nie zobaczy LM. Liga francuska i PSG dało mu te słynne "wyjście z cienia Messiego", ale też go ograniczyło, bo jakiekolwiek sukcesy na francuskim podwórku nie dadzą mu żadnej przewagi nad rywalami z Hiszpanii, Anglii czy Niemiec. Marka? Lewy w Bayernie, Griezmann w Atleti(a pewnie w Utd w przyszłym sezonie), Pogba w Utd, + kilku innych graczy Realu/Barcy to są również persony, które na z powodu marki kompleksów mieć nie mogą, a i czysto sportowo od Neya nie odstają. Wszystko zależy od tego która z tych drużyn sięgnie po uszatego, ewentualnie który z tych graczy poprowadzi kadrę do wygranej na Mundialu.

Powrót do góry
ryba1984
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 4 dni temu o 7:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umiejętnościami to jedynie Messi może konkurować z Neyem na tą chwilę. Wszystkie inne nazwiska które wymieniłeś nie mają tej jakości. Jedynie Hazard przychodzi mi na myśl ale jego kariera mimo wszystko nie układa się na tą chwilę pod ZP.
Teraz balon idzie do CR. Ale kto wie co będzie za rok, dwa. Zobaczymy jak rozwinie się Mbappe, Asensio. Ciekaw jestem co pokaże Dembele z reprezentacją na MŚ. Bo to też ciekawy zawodnik z ogromnym potencjałem. Może jakiś nowy młody talent wybuchnie z formą. Ciekaw jestem również kiedy u Leo padnie motywacja bo u CR to chyba nigdy nie nastąpi. Jednak w przypadku Portugalczyka widać spadek jakości zdecydowanie bardziej niż u Leo tylko z drugiej strony za CR stoi najlepsza drużyna... Także różnie to może być.

Powrót do góry
Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 4 dni temu o 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym roku ZP wygra zapewne Ronaldo i będzie to zarazem dziesiąty raz z rzędu, gdy wygrywa ktoś z dwójki Messi/Ronaldo. 10 lat dominacji. Wydaje mi się prawdopodobne, że w przyszłym roku seria może zostać przerwana. Mundial dostarczy wystarczającego pretekstu, żeby dać wyraz znudzeniu trwającą od dawna już serią. No, chyba że wygra Portugalia/Argentyna :P

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 4 dni temu o 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ryba1984 napisał:
Umiejętnościami to jedynie Messi może konkurować z Neyem na tą chwilę. Wszystkie inne nazwiska które wymieniłeś nie mają tej jakości. Jedynie Hazard przychodzi mi na myśl ale jego kariera mimo wszystko nie układa się na tą chwilę pod ZP.

Z całym szacunkiem stary, ale to strasznie typowe myślenie kibiców Barcelony. Już nawet pomijając, że niektóre pozycje w Balonie mają zwyczanie łatwiej(skrzydłowy, ofensywni pomocnicy, napastnicy), ale jak np. chcesz porównać genialne umiejętności Neymara z, powiedzmy, genialnymi umiejętnościami Modricia czy Kroosa?

Ale dobra, weźmy praktyczniejszy przykład skoro o Balonie mowa - jak chcesz porównywać umiejętności Neymara i Lewego? Kompletnie inna charakterystyka - nikt od Lewego nie wymaga przejścia 3-ech gości tylko bycia decydującym w obrębie swojej przeciętnej pozycji. Tak samo nikt od Neymara nie oczekuje ładowania bramek z każdej pozycji(i o ile pamiętam to zawsze w Barcy zarzucano mu problem z opanowaniem pod bramką przeciwnika) tylko napędzenia akcji, rozgrywania, wygrywania pojedynków.

Owszem, być może skala talentu do charakterystyki Neya musi być większa niż do charakterystyki Roberta - ale jedna charakterystyka w piłce nie gra i do dobrze funkcjonującej drużyny potrzeba zarówno opanowanego killera jak i rozgrywającego/skrzydłowego. I ten rozgrywający wcale nie jest bardziej ważny niż dobry killer - spójrz na mecz Realu z Valencią czy kilka innych z tego sezonu - co z tego, że była tona okazji jak nie przekładało się to na wynik?

Ba, idąc Twoim tokiem myślenia to Ney w tym roku powinien być wyżej od Ronaldo - bo co takiego poza strzelaniem na potęgę umie Ronaldo czego nie umie Neymar? Ale tak się składa, że to strzelanie w kluczowej chwili w kampanii LM sprawiło, że Cris był wiosną znowu najlepszym piłkarzem na świecie. Gdzie kryterium najlepszego piłkarza świata nie wyznacza te 14 dryblingów w meczu(tyle Ney miał chyba w debiucie w PSG), błyskotliwość podań/przeglądu pola Leo tylko to jak bardzo zawodnik potrafi być decydujący.

Dlatego strasznie się śmiałem za każdym razem gdy przed finałem LM kibice Barcy pisali, że to ostatnia szansa by Cris nie miał ZP... a nie miał na rzecz... Buffona. A nawet w najbardziej zjadlliwej docince nikt nie powie że czysto piłkarsko Buffon jest lepszy od Crisa. Chyba. Ale nie o taką "czysto piłkarską lepszość" się rozchodzi tylko o kluczowość - jakby Buffon utrzymał swoją dyspozycję z kampanii LM w finałowym meczu to naprawdę byłbym zwolennikiem tego by dostał Balona. A że nie drybluje? A chuj z dryblingiem.

I tak samo Ci goście, których wymieniłem(Lewy, Griezmann, na wyrost Pogba, bo to bomba marketingowa, słusznie dodałeś Hazarda, pomyślałbym jeszcze o KDB, wschodzący talent Mbappe - pomijając zawodników Realu i Barcy) w przypadku genialnego sezonu i genialnej kampanii w LM/Mundialu nie powinni być(i nie będą) niżej od Neymara, nawet jeśli czysto piłkarsko(wedle kryteriów skrzydłowego) są od niego gorsi. Dobre statsy+istotność dla drużyny+kluczowość w ważnych chwilach+trofea+nielicha marka i Ney nie powącha ZP o ile nie wygra uszatego/MŚ.

Powrót do góry
Clinical.
Putka
Putka

PostWysłany: 4 dni temu o 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miXUE napisał:

Z całym szacunkiem stary, ale to strasznie typowe myślenie kibiców Barcelony.

Bądź łaskaw wypowiadać się za siebie.

Jak już zostało powiedziane- zainteresowany ma szansę na Złotą Piłkę tylko wtedy, gdy wygra LM bądź MŚ, co mam nadzieję się nie stanie.

El Jarek
intocable
intocable

PostWysłany: 4 dni temu o 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weźcie nowy tytuł dla tego tematu zróbcie. :] Złota Piłka czy pajac? Czy coś takiego.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 314, 315, 316
Strona 316 z 316
Skocz do: