Kepa Arrizabalaga [Athletic Bilbao]
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krist
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.11.11 00:48    Temat postu: Kepa Arrizabalaga [Athletic Bilbao] Odpowiedz z cytatem

Już dosyć sporo powiedziano o transferze tego bramkarza. Uważam że zasłużył już na swój temat.

23 letni bramkarz, o którym się mówi, że ma podobny styl do Davida De Gei. Styl może i tak, ale poziom raczej nieosiągalny. Real chce dać 15 - 20 mln, zamiast brać darmo. Darmo może i warty grzechu, ale za 20 mln? No nie wiem. Chodzi o to, że jak wydawać kasę to na konkret. Thibaut Courtois, DDG...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
czejenus
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2017.11.11 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

De Gea jest 4 lata starszy.
De Gea zanim był na topowym poziomie to musiał się zmierzyć z ciężkimi chwilami w Manchesterze.
Nie ma sensu porównywać obu panów i szukać podobieństw.

Skupmy się na faktach.
Kepa gra regularnie. Rok w rok robi postępy i jest pierwszym bramkarzem. Nie miał na to szans w Bilbao to poszedł na wypożyczenia gdzie grał i się rozwijał. Na ten moment w jego kategorii wiekowej na pewno jest jednym z najbardziej perspektywicznych bramkarzy i ma wielkie szansę by w niedalekiej przyszłości być topowym zawodnikiem.

Nie interesuje mnie to jak klub rozwiąże sprawy finansowe. Czy pozyskają go za darmo czy za gotówkę... uważam,że rozsądna i spokojna zmiana w bramce też może mieć swoje uzasadnienie i powolna wymiana Keylora na takiego Kepe może wyjść wszystkim na dobre. Nie zapominajmy o zasługach Navasa i szacunku za to co dawał przy historycznych osiągnięciach z ostatnich lat a poza tym De Gea w tym momencie jest nie do wyjęcia ... co innego Cortois,ale na to poczekajmy do zakończenia sezonu i podsumowań co Chelsea osiągnęła.

W DDG już nie wierzę,po cichu marzę o T.Courtois natomiast wybór Kepy zrozumiem i będę zadowolony bo to nie jest pierwszy lepszy chłopak z łapanki.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
RMGalacticos
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.11.11 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że ani DDG ani Courtois nie są do wyciągnięcia odpowiednio: z United i z Chelsea za rozsądną cenę. Dawanie 80 mln za bramkarza to zdecydowana przesada. Lepiej zainwestować te 10-15 mln w Kepę (albo trzeba było dopiąć sprawę z Donnarummą), a nawet wziąć go za darmo jak skończy mu się kontrakt z Bilbao.

Powrót do góry
Burzafka
El Madrid para siempre.

PostWysłany: 2017.11.11 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam jak podczas mistrzostw Europy U21 pojawiło się zdjęcie (klik) piątki piłkarzy: Asensio, Vallejo, Llorente, Ceballosa i Kepy. Pomyślałem, to będzie nasza przyszła piątka, Ceballos już jest, Kepa również dołączy po sezonie. Za darmo, czy za 20 mln? Wszystko mi jedno, jeśli taka jest polityka, żeby utrzymywać przyjazne stosunki wpłacając 20 mln za gościa, który ma ogromny potencjał, dostaje już powołania do seniorskiej kadry i zapowiada się na czołówkę wśród bramkarzy, to nie mam z tym problemów. Płacić 70-80 mln za De Geę lub Courtoisa to chyba przesada, chociaż przy dzisiejszych cenach nie ma co się dziwić.

Na następny sezon para Keylor i Kepa to bardzo dobry ruch, przy całym szacunku dla Kiko, to jednak nie jest ten poziom. Keylor też młodszy nie będzie, więc młody Hiszpan będzie miał dużo czasu na przejście z rezerwowego do podstawowego zawodnika Realu. Ma od kogo się uczyć, więc jego transfer wydaje się bardzo dobrym ruchem.

Dodatkową kwestią jest Moha Ramos, bramkarz Juvenilu, który od kontuzji Luci został tymczasowym trzecim bramkarzem. Raporty mówią, że może być naszym crackiem na przyszłość. Mam nadzieję, że nic nie zahamuje jego rozwoju, bo warunki ma świetne jak na bramkarza. Być może za kilka lat to właśnie on i Kepa będą bronić dostępu do naszej bramki.

Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2017.11.11 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym brał. Podobnie uważam na temat Kiko. Navas ostatnio stał się strasznie kruchy więc taki Kepa będzie świetnym wyborem. Płacić frajersko 20 baniek? Nigdy w życiu. Real ma tendencję, do robienia z siebie Matki Teresy z Kalkuty. To trzymając gości na chorobowym przez kolejne miesiące, to wypłacając kontrakty do końca ich trwania, mimo że piłkarz odszedł i na koniec płacenie za wolnego zawodnika. To że nas na to stać to jedno. Nie trzeba się z tym obnosić. Futbol to biznes i trzeba działać tak, żeby nam się to opłacało. Podobnie należy postąpić z Balem. Twardo i bez sentymentów. Nie nadaje się do zawodowego uprawiania tego sportu - tyle.

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.11.11 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś coś więcej o nim powie? Przykładowo w temacie młodego Gigiego Cover(chyba) wszedł i powiedział, że po pewnych zawodnikach po prostu widać, że będą wielcy. Ktoś ogląda Basków, chłopak ma w sobie faktycznie to >coś<? Bardziej opiera się na refleksie i zwinności czy warunkach fizycznych? Jak z wyprowadzaniem piłki?

Powrót do góry
Cover
Obersturmbannführer
Obersturmbannführer

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2017.11.11 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałem go kilka razy, rozmawiałem z ludźmi, którzy oglądają go często. Jest zgoda, że to duży talent i już całkiem nieźle oszlifowany na teraz. Długie podania na pewno na plus (z tym zawsze jest w Realu problem), wzrost. Na pewno bardziej opiera się na długości (bardzo dobrze broni strzały z dystansu), ale refleks też ma niezły. W zasadzie pytaniem tutaj jest tylko, czy poradzi sobie mentalnie w większym klubie i czy nie będą następować częstsze spadki formy (zdarzały mu się niestety). Na mnie szczególnie dobre wrażenie zrobił w meczu z Atletico.

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 4 dni temu o 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo podoba mi się pomysł ze sprowadzeniem Kepy. Wiadomo, że De Gea jest lepszy, w tym momencie wobec kontuzji Neuera raczej najlepszy na świecie, ale już jedna szansa na jego sprowadzenie za w miarę racjonalne pieniądze przepadła i szczerze mówiąc nie jestem jakoś bardzo zawiedziony, że tamta operacja nie doszła do skutku, wszak Keylor w sezonie następującym po tamtym okienku grał naprawdę świetnie. Według transfermarkt Davida obowiązuje kontrakt do 2019 z opcją przedłużenia o rok i w takim układzie sens podjęcia prób jego ściągnięcia rozbija się o zapisy w jego umowie mówiące o tym dodatkowym sezonie. Jeżeli jest to opcja zależna od woli De Gei, można znowu latem próbować. Jeżeli jednak kontrakt samoczynnie zostaje przedłużony np. po rozegraniu odpowiedniej ilości spotkań, albo zależne jest to tylko od woli United, to o sprowadzeniu Hiszpana za racjonalną kwotę można zapomnieć. W takim wypadku byłem pewny, że Real ruszy po Courtoisa, tego spodziewałem się przynajmniej od roku (krótszy kontrakt, córka w Madrycie, prawie dwa lata młodszy od Davida), ale choć bramkarzem jest świetnym, to nie wydaje mi się, żeby grał na absolutnie wybitnym, nieosiągalnym dla Kepy poziomie. Jeżeli weźmiemy pod uwagę potencjalnie bardzo różne ceny całej tej trójki, wiek Baska, oraz fakt, że ciągle mamy doświadczonego Keylora, to Kepa może być bardzo dobrą opcją. Nie będzie musiał z marszu wchodzić do pierwszego składu na wszystkie najważniejsze mecze i będzie miał czas na aklimatyzację i dojrzenie do roli pierwszego bramkarza Realu. Nawet jeżeli miałby nie spełnić oczekiwań, to przy obecnych realiach rynku, relatywnie niewiele ryzykujemy. Warto też pamiętać, że mimo wszystko pozycja bramkarza nie jest tą, najpilniej wymagającą wzmocnienia, a przecież szykuje się przebudowa Bernabeu i wciąż nie wiadomo czy klub ma zamiar znaleźć inwestora, który pokryje większość kosztów, czy może w większym stopniu zechcą sfinansować to z klubowej kasy.

Niezależnie od tego jak telenowela z szukaniem nowego bramkarza się skończy, wygląda na to, że do klubu przyjdzie jeden z wyżej wymienionej trójki bramkarzy, a drużyna zostanie realnie wzmocniona, a to jest w tym wszystkim najważniejsze.

madridcampeon
18.01.2007
18.01.2007

PostWysłany: 3 dni temu o 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten wczorajszy news z Marki wyszedł od tego ciemniaka Carpio, wg którego doszliśmy do porozumienia w sprawie Mbappe.
Dlatego podchodzę ostrożnie. Fajnie by było, jakby się znowu nie skompromitował, bo jestem za tym transferem.

Powrót do góry
El Mou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 3 dni temu o 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idiotyczny pomysł z tym, żeby go ściągać już zimą. Po co? W lato możemy go mieć za darmo, a tak wypierdolimy bezsensownie pieniądze na bramkarza, który pewnie zagra jeden mecz do końca sezonu.

Powrót do góry
madridcampeon
18.01.2007
18.01.2007

PostWysłany: 3 dni temu o 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Nadal jest ten przepis, że jeśli ktoś rozegrał przynajmniej 5 meczów w lidze, to w tym samym sezonie nie może już wystąpić w barwach innego klubu, nie?

A z tym, żeby im zapłacić, to domniemam, że po prostu włącza nam się señorío.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 3 dni temu o 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie Real myśli o wpłaceniu klauzuli teraz i dogadaniu się z zawodnikiem po to, by mieć go zakontraktowanego jeszcze przed styczniem. W końcu od stycznia chłopak będzie mógł dogadywać się z każdym klubem, a mogą znaleźć się takie, które wyłożą na stół większą pensję niż my.

Czy to uważam za rozsądne? Kompletnie nie, bo to zawsze 20 milionów, a w kontekście Kepy nie słyszałem o jakimś większym zainteresowaniu innych klubów. Już szybciej, że te większe kluby - które mogłyby z nami od stycznia faktycznie rywalizować - są zainteresowane sytuację Courtoisa.

Swoją drogą całkowicie mnie ten transfer nie przekonuje. Drugi bramkarz na dłużej niż rok? Strata jego czasu i jego szans na rozwój. Pierwszy bramkarz? Nie ten poziom jeszcze, na razie gra w cienkim w tym sezonie Bilbao, przecież to byłby ogromny przeskok. Potencjał? Jak zawsze - wielka niewiadoma. Pierwszy bramkarz Hiszpanii? Na pewno nie przez najbliższe 5 lat, a w tym czasie zawsze ktoś może się pojawić.

Ktoś coś może powiedzieć jak w tym sezonie radzi sobie młody Gigi? O nim też coś przycichło.

Powrót do góry
AdamK
Prezes
Prezes

PostWysłany: 3 dni temu o 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to jest w ogóle taki przepis? Mogę się nie orientować dobrze bo takie transfery w przypadku Realu nie są częste, ale Diego Lopez na pewno zagrał więcej niż 5 meczów, a potem normalnie występował w Realu. Tak więc jeśli jest taki przepis to jest to dość świeża sprawa.
Tak czy inaczej transfer w zimowym okienku to dość dziwna sprawa i mogę to tłumaczyć tylko obawami klubu, że Kepa zostawiony na kolejne pół roku w Bilbao może się ugiąć i podpisać kontrakt. Bo na razie nie widzę zbyt dużo korzyści, z obecnym zestawem bramkarzy Real spokojnie by sobie do końca sezonu poradził, mocno wątpię w to że Kepa do końca sezonu wywalczy miejsce w składzie. Do tego gość może stracić z powodu braku regularnej gry wyjazd na mistrzostwa, a obecnie jest powoływany.

Powrót do góry
El Mou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 3 dni temu o 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy o niczym takim Madridcampeon nie słyszałem. I nie sądzę, aby coś takiego istniało, bo wtedy jakiekolwiek zimowe transfery między hiszpańskimi klubami nie miałyby sensu. Ale przecież spokojnie mogą już z nim podpisać kontrakt w styczniu, który będzie ważny od lipca. Jasne, jest wtedy ryzyko, że go posadzą na trybunach, no ale sorry 20 baniek za tak jak już zostało powiedziane, prawdopodobnie rezerwowego bramkarza, to przegięcie.

Powrót do góry
Behappy
be humble

PostWysłany: 3 dni temu o 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na moje, to De Gea jest najlepszy, a w Realu zawsze grali najlepsi, do tego Hiszpan (akurat to mnie nie interesuje, ale wiemy jakie podejście mają w klubie). Jestem w stanie zrozumieć, że go odpuściliśmy po fenomenalnym sezonie Navasa (kocham gościa), ale to już przeszłość i po prostu potrzebujemy pierwszego bramkarza. David garnie się do Madrytu, powinniśmy po prostu wysłać te +/- 70 baniek i mieć spokój. Ile może wygrać sam bramkarz kiedyś pokazywał Iker, a ostatnio pokazywał to właśnie Keylor 15/16.

Sam Kepa podchodzi mi pod politykę Asensio i Ceballosa, problem w tym, że nasza stara gwardia okazała się trochę zardzewiała i nie do końca oferuje czas potrzebny dla wprowadzenia tych młodych, niektóre części trzeba wymienić na gotowe produkty już teraz.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: