*Tu możesz podzielić się swoją wizją składu* (UZASADNIJ!)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 79, 80, 81

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2017.12.03 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że powoli nadciąga nieuniknione lub w pewnych przypadkach upragnione przetasowanie w kadrze. Oczywiście dopiero w letnim okienku możemy być świadkami czegoś na kształt rewolucji, ale zastanowić można się już teraz.

Przyglądając się każdej formacji z osobna mógłbym zakwestionować pewne rozwiązania personalne zastosowane na ten sezon. Zaczynając od samej góry należy pomyśleć nad ZZ. poprzedni sezon był niezwykle udany i zwycięski. Była szeroka ławka, były ciągle i przemyślane rotacje, a także wyniki sportowe godne Realu. Ten sezon to niesamowity regres.. ZZ rozpuścił ławkę, nawpuszczał nieokrzesanych młodzików, ale zamiast odważnie na nich postawić, po prostu gra jednym składem. Sezon go zweryfikuje. Jeśli nie skończymy w pierwszej trójce i odpadniemy w słabym stylu z LM, to sprawa jest prosta.. daleki jestem od opinii, że należy go wywalać już teraz, ale musi mnie przekonać - pierwszy sprawdzian z Barką na święta.

Obsada bramki:

Keylor - w formie jest niesamowitym kocurem i potrafi wyjmować na prawdę dużo. Problemem są częstsze kontuzje i stabilizacja formy przez to. Czy to nadal jest gość godny bluzy #1 w Realu? Myślę, że sezon i później Mundial dadzą nam odpowiedź. Jako numer dwa raczej z nami nie zostanie.

Casilla - wg mnie to pierwsza osoba do odstrzału. Niepewny, bojaźliwy i mimo kilku meczów z rzędu nie pokazał się z najlepszej strony.

David De Gea / Kepa
- jeśli się okaże, że Keylor nie jest już tym kogo szukamy, należy wybierać z pośród tej dwójki. Courtois wg mnie jest przereklamowany. Owszem, jest dobrym fachowcem, ale z DDG nie ma obecnie porównania.

Obsada rezerwowego bramkarza uzależniona od rozwiązania z Keylorem. Jeśli przyjdzie nowy bramkarz, a Keylor zdecyduje się odejść musimy kogoś dobrać. Szkółka lub doświadczony golkiper.

Obrona

Prawa strona:
Carvajal + Hakimi to dobre rozwiązanie. Tutaj nie musimy niczego zmieniać.

Lewa strona: Marcelo + Theo. Tutaj mam spore wątpliwości.

Theo posiada szybkość i dynamikę na najwyzszym poziomie. Słabo u niego z dośrodkowaniem, z bronieniem jeszcze za wiele nie pokazał. Musi pograć więcej, aby dostać wartościową ocenę.

Marcelo - tutaj mam poważne wątpliwości. Gość był prześwietny. Właśnie był.. bo w tym sezonie absolutnie tego nie pokazuje. Ilość debilnych dośrodkowań jest zatrważająca. Strzały są nieprzygotowane, a w obronie wcale nie pokazuje niczego wielkiego - ponadto generuje masę strat. Jeśli nie poprawi swojej formy, to należy się nad nim poważnie zastanowić.

Środek obrony Ramos, Varane, Nacho i Vallejo

Ramos, Varane i Nacho są nie do ruszenia. Nad Vallejo trzeba pomyśleć, czy już teraz jest na poziomie Realu Madryt. Powinien grać zdecydowanie więcej i tutaj jest rola samego ZZ. musi zagrać w najbliższym spotkaniu ligowym. Jak nie teraz to kiedy?

W razie gdyby Vallejo mocno odstawał trzeba pomyśleć nad rozwiązaniem tymczasowym, albo po prostu przystartowć po tego Gimeneza z Materacy.

Pomoc

DM
: Casemiro + Llorente. Jest ok, pod warunkiem większej liczby minut dla tego drugiego. Ciekawe, czy ZZ ma jaja i postawi na niego w najbliższym meczu ligowym. Jak nie, to ja bym się tutaj na miejscu Llorente nie rozwodził i prosił latem o transfer.

Środek pomocy
Luka, Toni, Mateo i Dani. Zdecydowanie ok, z takim samem zarzutem jak w przypadku DMa. druga dwójka powinna grywać dużo częściej i to w dodatku z domieszką. W jednym meczu siada Kroos, a gra Ceballos z Modriciem. W innym przypadku gra Kroos z Mateo, a Modrić siada. Wymienność powinna być płynna i wymienna. Kroos + Modrić staje się powoli zbyt przewidywalnym rozwiązaniem.

Przód (napastnik + K10 czy jak kto woli ofensywny gracz, skrzydła)

Mamy: Ronaldo, Bale, Benzema, Asensio, Lucas, Isco, Mayoral. To wszystko na 3 pozycje w zależności od konfiguracji będą to różne pozycje.

Pewniaki dla mnie w tym momencie to jedynie Isco i Asensio. Nie mam na nich ani jednego złego słowa. Ronaldo zrobi po sezonie co zechce. Ma do tego prawo. Po sezonie nie powinniśmy tutaj więcej oglądać panów na B. Jeden jest prześwietnym piłkarzem, ale nawet to nie powinno go ratować. Drugi jest bliski zakończenia kariery. Gdybym był lekarzem zabronił bym mu wykonywania zawodu. Panowie na B do widzenia. Mayoral i Lucas to obecnie nie jest poziom Realu - nawet na ławce słabo wyglądają. O ile do Mayorala nic nie mam - dostał ciężkie zadanie i z góry go postawiono na pozycji przegranej. Chyba, że zdarzy się cud i nagle dostanie więcej minut na przekonania nas do siebie. Lucas zawodzi nas regularnie.

Kto co jak w zamian? Opcją fajną był Mariano - wyjebano go nie widzieć czemu. Powrót byłby dobry. Opcja Jokera jak najbardziej w jego zasięgu, kto wie może coś więcej. Napastnik z prawdziwego zdarzenia jest nam potrzebny natychmiastowo.

Werner, Lacazette, Kane to dosyć realne opcje. Nie mówię, że wszyscy się tutaj nadają i sprawdzą na 100%, ale na pewno kogoś musimy kupić. Z opcji mniej realnych są Lewy czy Cavani.. a także z opcji nie przekonujących mnie mamy Icardiego i Aubameyanga. Wszak ktoś z tych nazwisk powinien do nas zawitać. Z opcji nietypowych pomyślał bym nad Firmino. Ciekawy zawodnik.

Zostaje nam kwestia możliwej gry po skrzydle. Do wyjęcia na już jest Alexis. Warto się nad nim zastanowić. No i opcja z Viniciusem jest w pełni Realna na następny sezon. Przebudowa przodu wymaga jak widać największych zmian.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 79, 80, 81
Strona 81 z 81
Skocz do: