Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji i eliminacje
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zedd.
Antonio Conte
Antonio Conte

PostWysłany: 2017.12.04 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grupa A
Bardzo dobre losowanie dla Urugwaju, chciałem trafić z pierwszego koszyka na Polskę lub właśnie Rosję w celu ominięcia gigantów i udało się to. Celestes znów przyjdzie się zmierzyć w grupie z gospodarzem, który wielkiego poziomu nie prezentuje co daje spore szanse na awans do fazy pucharowej z pierwszego m miejsca, innej opcji zresztą nie biorę nawet pod uwagę. Ostatnie turnieje w wykonaniu Urusów były słabe, ale w tym spore nadzieje upatruję w formie Cavaniego, który wreszcie strzela w klubie tak jak za swoich najlepszych czasów w Napoli, jeśli Suarez do czerwca przypomni sobie wcześniejszą dyspozycję w FCB i Liverpoolu powinno być dobrze. Do awansu z drugiego miejsca upatruje Egipt, Salah to taki gość, który powinien w pojedynkę pociągnąć drużynę z Afryki do 1x8 finału, Rosjanie są dla mnie przeceniani strasznie, już na Pucharze Konfederacji nie pokazali nic szczególnego. Oglądałem wtedy ich mecz z Nową Zelandią i ich gra wyglądała bardzo biednie.
1. Urugwaj, 2. Egipt, 3. Rosja, 4. Arabia Saudyjska

Grupa B
Hiszpanie to dla mnie jeden z głównych kandydatów do mistrzostwa, a do półfinału na pewno. Wreszcie w kadrze La Roja zapanowała normalność i do zespołu weszli młodsi i lepsi zawodnicy niż Xavi. Portugalczycy z kolei to dla mnie bardzo szczęśliwa drużyna, która jego limit wyczerpała na EURO chyba na następne kilkanaście lat. Reforma Platiniego pomogła im wyjść z grupy, pierwsza wygrana dopiero na poziomie półfinału - jedyna w całym turnieju, jeśli patrzeć tylko na regulaminowy czas gry. Jak zobaczyłem, że trafili na Hiszpanię liczyłem, że będzie szansa, aby nie wyszli z grupy, ale raczej przy Maroko i Iranie taka myśl odpada. Azjaci prezentują się dość solidnie i IMO powinni skończyć nad Marokiem z powodu większego doświadczenia turniejowego.
1. Hiszpania, 2. Portugalia, 3. Iran, 4. Maroko

Grupa C
Chyba jasny faworyt w tej grupie, Francuzi powinni się spokojnie przejechać po swoich rywalach i zameldować się w fazie pucharowej, w dalszej kolejności będę kibicował Peru, należał im się ten awans za wyniki w ostatnich edycjach Copa America i miło widzieć ich na głównym turnieju, ale obstawiam, że zabraknie im jakości na Danię, która powinna wyjść z drugiego miejsca. Duńczycy mają duży bonus w postaci Eriksena, a i w eliminacjach pokazali się z niezłej strony. Australia będzie tu raczej dostarczycielem punktów, ciężko oczekiwać, aby kadra z 40-letnim Cahillem i Mile Jedinakiem jako gwiazdami ugrała cokolwiek.
1. Francja, 2. Dania, 3. Peru, 4. Australia

Grupa D
Grupa śmierci jak dla mnie, Argentyna IMO będzie męczyć bułę, zapewne wyjdą z grupy, ale nie zaprezentują zabójczego stylu, Chorwatów bardzo lubię, ale od zawsze kojarzą mi się ze słabymi występami na dużych turniejach, chciałbym, aby wreszcie Luka i Mateo coś osiągnęli z kadrą, ale sądzę, że nie wyjdą z tej grupy. Dalej Nigeria, którą niektórzy stawiają w roli czarnego konia turnieju, ale ja szedłbym dalej i uderzał w inną ekipę z Czarnego Lądu, ale o tym później. Jest jeszcze Islandia, która cholernie podobała mi się na EURO prezentując ogromny charakter i wolę walki. Jak dla mnie zwycięzca. Grupa wyrównana, ale Argentyna, która już w 2014 w fazie grupowej nie zachwycała, Chorwaci nie potrafią grać na dużych turniejach, więc czemu nie zaryzykować i nie obstawić kolejnego udanego występu na imprezie takiego kalibru Islandczyków?
1. Islandia, 2. Argentyna, 3. Chorwacja, 4. Nigeria

Grupa E
Brazylia powinna sobie spokojnie poradzić w tej grupie, 7 punktów to minimum, dalej stawiam na Szwajcarów, którzy świetnie zaprezentowali się w eliminacjach . Tu raczej nie powinno być niespodzianek i Serbowie oraz Kostarykanie z grupy chyba nie wyjdą. Drużyna Keylora nie powtórzy drugiego tak świetnego turnieju, a Serbia mimo mojej dużej sympatii do nich też pozytywnie nie zaskoczy. W grupie E obstawiam bez niespodzianek.
1. Brazylia, 2. Szwajcaria, 3. Kostaryka, 4. Serbia

Grupa F
Niemcy dostali grupę na poziomie Francuzów. Nie ma co ukrywać, że jakikolwiek inny wynik niż wygrana w grupie ekipy Lowa będzie dużą niespodzianką, a i samym Niemcom powinno zależeć, aby tę grupę wygrać by uniknąć Brazylijczyków na etapie 1x8. Dalej stawiam na Meksyk, który potrafi osiągać przyzwoite wyniki na MŚ, a i sam będę za nich trzymał kciuki. Szwedzi nie podołają, a Korea Płd. będzie dostarczycielem punktów.
1. Niemcy, 2. Meksyk, 3. Szwecja, 4. Korea Południowa

Grupa G
Anglicy duże szczęście w losowaniu, nie ma raczej siły, która zabierze im awans do fazy pucharowej, a sama walka z Belgią o pierwsze miejsce zapowiada się ciekawie. Lwy Albionu od zawsze uznawani na przegrywów i jestem bardzo ciekawy czy po zmianie trenera na kogoś z nowszym podejściem do futbolu cokolwiek się tam zmieniło. Kadrę mają bardzo ciekawą, ale tak było już w 2016. Belgowie to z kolei drużyna z jeszcze większym potencjałem niż Anglia, ale u nich też różnie bywa na tych turniejach. Póki co 2x zatrzymywali się na ćwierćfinałach. Tunezja powinna ograć Panamę.
1. Belgia, 2. Anglia, 3. Tunezja, 4. Panama

Grupa H
Polacy wbrew opiniom Januszy dostali się do trudnej grupy, Japonia wydaje się być najsłabsza, ale trójka Polska, Kolumbia, Senegal wygląda bardzo wyrównanie. Mam przeczucie, że Senegal może namieszać i to Lwy Terangi są dla mnie czarnym koniem tego turnieju, mają świetną kadrę, wracają po latach na dużą imprezę, a i mimo wyrównanej grupy nie ma tu druzyny, która wyrastałaby nad resztę. Polska z kolei z grupy wyjść powinna, ale wyżej ich nie widzę, niech tylko Lewy będzie w formie, bo bez niego cała reprezentacja leży.
1. Senegal, 2. Polska, 3. Kolumbia, 4. Japonia

1x8
Urugwaj - Portugalia
Francja - Argentyna

Brazylia - Meksyk
Belgia - Polska

Hiszpania - Egipt
Islandia - Dania

Niemcy - Szwajcaria
Senegal - Anglia

1x4
Urugwaj - Francja
Brazylia - Belgia
Hiszpania - Islandia
Niemcy - Senegal

1x2
Francja - Brazylia
Hiszpania - Niemcy

I wygrana Francuzów.

Drabinka czysta zabawa, ale mniej więcej tak bym to widział. Mam przeczucie na dobry występ Senegalczyków i Islandczyków, ale Urugwaj przy wygranej grupie i meczu z Portugalią w 1x8 stać spokojnie na ćwierćfinał.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7
Skocz do: