Problemy z komputerem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 281, 282, 283

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bol33
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.05.01 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam syf i to straszny. Próbuję przywracania systemu jednak nie udaje mi się tego zrobić. Bo zaczyba się aktualizować i przez kilka godzin stoi na pierwszym procencie i dalej ani rusz. Jakiś pomysł? Poza wymianą sprzętu ;)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2017.05.01 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgraj co ważne i sformatuj. Najszybszy sposób serio. ;)

Bury Zenek
Caballero del Honor

Ostrzeżeń: 4294967292

PostWysłany: 2017.07.28 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grałem sobie ostatnio w Lionhearta (mimo, że jest trochę zjebany, bo na nowszym Windowsie zostają na ekranie takie jakby smugi po kursorze, ale jakoś da się grać i to ogarnąć, chociaż jestem strasznie chujowy w takich sytuacjach i może dało by się to rozwiązać, ale nie umiem :( co sprowadza się do kolejnego, teraz już poważniejszego problemu) i coś się skaszaniło, że gdy chcę wczytać grę wyskakuje jakiś błąd, że "pamięć nie może być written". Ktoś wie o co chodzi i czy można to jakoś naprawić?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
bol33
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.10.29 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam problem z wyskakującą ciągle reklamą "gorące oferty"- jak usunąć jej wyskakiwanie w przeglądarce Mozilli?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
kabanog
Just relax

PostWysłany: 2017.10.29 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AdBlock ?

Powrót do góry
Uberaman
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2017.11.28 08:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam pewien problem, mianowicie: przegrzewa mi się karta graficzna w stacjonarnym komputerze. Myślę, że to karta ponieważ podczas silnej eksploatacji - granie np - gasi mi monitor nie wyłączając komputera. Po prostu czarny ekran, monitor wyłączony, PC chodzi. Niestety sytuacja bez wyjścia, restart, powolne lądowanie wszystkiego (przez gorąco) i w zasadzie powrót do pulpitu jak gdyby nigdy nic. I tak w kółko.

Tu muszę zaznaczyć, że kartę Nvidia 450 (chyba) posiadam od ok 3 lat i..od tamtego czasu PC nie był czyszczony, otwierany, nic. Tylko zwykłe użytkowanie. Spodziewam się, że jest tam tona kurzu, brudu i może to wpływać na zachowanie się karty itd.

I teraz sedno - słyszałem o samodzielnym czyszczeniu "bebechów" sprężonym powietrzem np. Trudne to? Samo powietrze zakupiłem i dziś bym się mógł tym zając tylko nie wiem czy jest sens brać się za to niedoświadczonemu użytkownikowi czy lepiej oddać w ręce kogoś kto to zrobi na 100% poprawnie. I zapłacić. Obejrzałem ten sprej z powietrzem i zauważyłem że pozostawia mokre ślady. Nie popsuje mi to elementów wewnątrz?

Proszę o odpowiedź kogoś "w temacie". Pozdrawiam.

Powrót do góry
Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.11.28 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma tu nic skomplikowanego. Nie da się tu niczego zepsuć.

1. Rozkręć klapę - odkurz (odkurzaczem :P) wszystko co się da bez dotykania elementów takich jak procesor/grafika/RAM/itd. - po prostu trzymaj odkurzacz kilka milimetrów od "celu". Nie bój się, niczego nie porwie/urwie. Elementy obudowy (od wewnątrz) odkurz już normalnie (jak dywan), można też wytrzeć szmatą na mokro (a raczej wilgotno). Warto też przyłożyć odkurzacz do wiatraków - tak żeby się zaczęły kręcić.

2. Jeśli masz jakiś pędzel, najlepiej taki do makijażu (zapytaj dziewczyny/siostry/mamy, czy nie ma na zbyciu), to opędzluj te elementy, których miałeś nie dotykać odkurzaczem :P

3. No i na koniec sprężone powietrze - ważne, żeby pryskać trzymając puszkę w pionie, czyli tak jak stoi na półce, bez przechylania. I naciskać punktowo, a nie w sposób ciągły (nie jak dezodorant). Nawet jak coś tam psiknie bardziej mokrego, to szybko powinno wyschnąć. No nie załatwisz sobie kompa sprężonym powietrzem... W każdym razie sprężone powietrze powinno usunąć kurz z tych miejsc, do których nie miał dostępu odkurzacz i pędzel.

Te 3 punkty wyżej to taka podstawa, nie da się tu nic zepsuć, nie ma sensu z tym iść do serwisu, natomiast...

4. Wymiana pasty termoprzewodzącej w procesorze i grafice - tutaj już trzeba by odkręcić procka i grafikę, je też rozkręcić. Na procku sam wymieniłem pastę posiłkując się filmikami na Youtube (przy okazji polecam sobie odpalić też coś odnośnie punktów 1-3, jeśli masz obawy, na pewno jest coś takiego - poza tym ja tam opisałem swoje metody, może ktoś ma lepsze). Do wymiany pasty na grafice ciągle się zabieram jak pies do jeża (bo tam jest więcej rozkręcania). Jeśli masz obawy, że to już nie jest dla Ciebie, to zostaje serwis.

A zacząć powinieneś w sumie od odpalenia sobie programu typu Aida64 i sprawdzenia co tam się dokładnie przegrzewa. Najlepiej założyć jakiś temat na forum komputerowym i podać im temperatury procka i karty oraz napisać jaki masz model - zaraz otrzymasz diagnozę.

Miłej zabawy.

Powrót do góry
Uberaman
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2017.11.28 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za porady, z punktami 1-3 powalczę dziś pod wieczór, oby się udało. Smile
Pozdrawiam!

Powrót do góry
Uberaman
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2017.12.05 09:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Operacja przebiegła pomyślnie. Temperatura wyraźnie spadła, pc"chodzi" ciszej więc niby jest ok. Jednak podczas eksploatacji może i można pograć dłużej, ok 50 minut, po czym problem powraca. Monitor się wyłącza, niebieska dioda na nim miga (monitor Samsung) i zostaje restart. :/

Wszystkie kable, złącza posprawdzałem, są zamontowane poprawnie. Ma ktoś z forumowiczów jakiś pomysł, rade? Z góry dzięki.

Powrót do góry
Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.12.05 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To teraz trzeba do tego podejść "prawilnie". Krok pierwszy - diagnoza.

Wiesz, ja nie jestem ekspertem i przy tego typu problemach sam zakładam tematy na kilku forach naraz - ostatnio aż na czterech Very Happy - pclab, cdaction, benchmark i do tego doszedł nieidealny.pl, gdzie odpisuje w zasadzie 1 gość (w porywach dwóch), ale odpisze zawsze i zna(ją) się na rzeczy. Jak Ci się nie chce aż tyle, to zacznij np. od pclaba, bo tam chyba jest największy ruch.

W każdym razie ja bym poszedł w tym kierunku, żeby sprawdzić temperatury podczas grania (wspomnianym programem Aida64). Musisz też wygooglować jakie temperatury są maksymalne dla Twojego procka i karty graficznej (na tych forach by Ci od razu powiedzieli czy są za duże). Obstawiam, że trzeba będzie wymienić również wspomniane pasty termoprzewodzące, ale jak wspomniałem - nie jestem ekspertem, może chodzi o coś innego? Serio, polecam uderzyć z tym na typowo komputerowe forum. Ale te temperatury możesz sprawdzić, to może już dużo wyjaśnić.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 281, 282, 283
Strona 283 z 283
Skocz do: