Kto i dlaczego powinien dojść do Realu? (cz.4)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 101, 102, 103

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gero
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.12.06 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, taki skład personalny stwarzałby też sporo możliwości taktycznych bo Ci zawodnicy bardzo fajnie sprawdzaliby się nie tylko w 4-3-3, ale również w 4-2-3-1 (Isco na mediapuncie, Hazard z Asensio na skrzydłach) czy nawet w rombie (podwieszony Asensio pod Hazardem i Crisem bądź inną dziewiątką, a za nimi Isco/Kova, Toni/Luka, Casemiro/Llorente).

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2017.12.06 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a i tak grać będzie ta leniwa pizda. :]

lukecik napisał:

Mnie właśnie kompletnie nie jara ten piłkarz. W dodatku to jest takie 9.5, czyli ktoś o charakterystyce Benzemy, tylko rzecz jasna kilka pólek wyżej. Nie wpisuje się w profil przebojowego, szybkiego schodzącego napastnika bądź snajpera, na których brak obecnie chorujemy.

Mam to samo z Aubameyangiem i Salahem. Tego pierwszego kompletnie nie widzę w jednej jedenastce z hipotetycznym napastnikiem i Ronaldo, o którym nie można zapominać w takich rozważaniach. Hajpu na Salaha też nie czuję. Dobrze wszedł w sezon, ale na ten moment nie uważam go za zawodnika na miarę Realu. Swoją formę i skuteczność (z którą wcześniej miał spore problemy) musi potwierdzić przez dłuższy okres niż te ~4 miesiące i przede wszystkim z lepszymi rywalami, w spotkaniach obarczonych większą presją, czyt. w fazie pucharowej LM.
Nie mam pewności, że Dybala byłby najlepszym rozwiązaniem, ale na ten moment zdecydowanie wolałbym jego od wyżej wymienionych panów, szczególnie w układzie o którym wspomniałeś - gdzie ten miałby być tym drugim nabytkiem, obok klasycznej dziewiątki. Sam Paulo zdobył już w tym sezonie 14 bramek w 22 meczach grając cofniętego napastnika, a wspomnianej przez ciebie przebojowości na pewno nie można mu odmówić. Profil Benzemy, to słynne 9,5 nie jest problemem. Problemem jest to, że Karim jest chujowy. Fajnie byłoby zobaczyć w tym miejscu gościa, którego jedynymi zaletami nie są umiejętność gry z klepki i dobre relacje z Ronaldo. Takiego, który jest dynamiczny, ruchliwy i dobrze gra bez piłki. Takiego, który faktycznie potrafi robić te słynne przestrzenie i w którego przypadku nie sprowadza się to do uciekania na skrzydła i unikania gry w polu karnym.
Nie można też zapominać o Asensio, który co prawda spuścił ostatnio z tonu, ale i tak w dołku formy daje nam o wiele więcej od Karima. Jeżeli w drugiej części sezonu wróci do formy i robienia postępów w swojej grze, być może jeden problem sam się rozwiąże.

Te wszystkie rozważania są prawdopodobnie tylko robieniem sobie niepotrzebnych nadziei, a skończy się jak zwykle. Wiara w Bejla, Karim najlepszym napastnikiem, dokupienie jakiegoś pionka, który ostatecznie okaże się i tak dawać więcej od Francuza, ale sam nigdy nie będzie zawodnikiem godnym pierwszego składu Realu.

PS. Ciekawe o ile nasza sytuacja wyglądałaby lepiej, gdyby Jese nie zerwał więzadeł.

lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2017.12.06 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy graliśmy 4-3-3 byłem zachwycony Obamą, bo widziałem w nim naszą odpowiedź na Suareza. Na tym polegała siła MSN, że tam każdy mógł zamienić się ze sobą na pozycję i to nie odbijało się negatywnie na grze, każdy był mobilny, szybki, przebojowy. U nas wiadomo jak to wyglądało. Raczej od tego 4-3-3 odeszliśmy, ale gdyby miał u nas pełnić rolę podobną do Bale'a, myślę że by się sprawdził. Choć gdybym miał wybierać, chyba wyżej na ten moment cenię Hazarda, co do którego notabene byłem kompletnie nieprzekonany rok temu po jego katastrofalnym sezonie.
Co do Salaha, typa wziąłem na radar jeszcze w czasach, gdy napierdalał w Basel. Oczywiście nie oglądałem wszystkich meczów z jego udziałem od czasu, gdy go poznałem, ale śledziłem jego losy. Stało się to łatwiejsze gdy trafił do Fiorentiny, a potem do Romy, gdzie byłem zachwycony jego grą. Już w czasie, gdy graliśmy z Romą w LM pisałem, że ktoś taki jak Salah świetnie by u nas pasował. W dwumeczu z nami wykazał się na całe szczęście mega nieskutecznością, co często bywa(ło) jego największym minusem, więc nikt poważnie do jego osoby nie podszedł. Chłop ciągle się rozwija, a do Liverpoolu wszedł rozwalając z buta drzwi i gra po prostu fenomenalnie, te 40 baniek, które rzymianie dostali za niego, to jak za frytki przy obecnym rynku. Mimo mojej ogromnej sympatii do niego też nie jestem pewien czy już teraz byłby gotowy na pierwszy skład u nas, nie jestem też zwolennikiem kupowania grajka x po pierwszym kosmicznym sezonie, bo równie dobrze w obecnych rozgrywkach może walnąć 40 bramek, a w kolejnym 5. Niemniej jednak trzeba gościa obserwować i w zależności od jego dalszego rozwoju, kształtu naszej kadry po sezonie 18/19 i planach na 19/20, właśnie na lato 2019 mógłby być kolejnym Galactico.
Dybala mógłby być dobry, ale tylko w przypadku wypierdolenia Benzemy. Nie widzę sensu posiadania ich dwóch w kadrze, a zwłaszcza jednocześnie na boisku. Oczywiście to teoria, bo praktyka jest taka, że wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że jeśli Paulo odejdzie z Juve, to do Barcelony.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2017.12.06 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przejście Dybaly do Barcelony nie jest dla mnie wcale takie oczywiste, biorąc pod uwagę to jak (nie)układa się jego współpraca w kadrze z Messim. Oczywiście kupno takiego zawodnika powinno wiązać się z pozbyciem niepotrzebnego balastu i oczywiście to nie nastąpi, ale całe te nasze rozważania są tylko w sferze fantazji, bo raczej nikt poważnie nie wierzy w pozbycie się Benzemy i zakup dwóch cracków. Odpowiedni czas na pierwsze poważne zmiany w naszej linii ataku był w ostatnim okienku (a według mnie tak naprawdę sporo wcześniej), a my zamiast ten atak przemeblować i wzmocnić, zdecydowanie go osłabiliśmy. Debilizm, krótkowzroczność i nieumiejętność racjonalnej oceny sytuacji, podparte nieumiejętnością oddzielenia prywatnych relacji od dobra klubu, które od lat mnie dobijają.

e. Co do Auby mam to samo. Fajny zawodnik, ale nie widzę go jako opcji na drugie poważne wzmocnienie ataku obok klasycznej dziewiątki. Szybko biega, potrafi minąć rywala na szybkości i sporo strzela (ale też swoje marnuje), ale błyskotliwym kreatorem nigdy nie był. Tutaj dużo bliżej mu do Bale'a, niż do takiego Hazarda, a chyba nie chcemy powielać już raz popełnionych błędów.

Ostatnio zmieniony przez hugh hefner dnia 2017.12.06 13:27, w całości zmieniany 2 razy

Elesshar
Pezzonovante

PostWysłany: 2017.12.06 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie rozumiem fenomenu Aubameyanga. Jest szybki, potrafi wykończyć, ale wydaje mi się być ograniczony pod względem techniki, czy jakiegokolwiek rozegrania. I dlatego nieprzypadkowo siedzi ciągle w BVB.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.12.06 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auba wirtuozem techniki nie jest, ale ograniczony w tym aspekcie na pewno też nie. Jest świetlnym killerem - do przewidywania i gry bez piłki dokłada błyskawiczne urwanie się i duże opanowanie. W tym momencie byłby dobry na nasze bolączki. Ale jak dla mnie jego transfer odpada właśnie z tego względu, że bardzo bazuje na swojej dynamice, a najmłodszy już nie jest. Rok młodszy niż Lewy, ale imo zestarzeje się znacznie szybciej.

Do Dybali też nie mam przekonania. Uważam, że mając takich nieszablonowych pomocników jakich mamy, odpowiednio lewonożnego Asensio i prawonożnego Isco nie potrzebujemy profilu Dybali tylko pełnokrwistego napastnika. Na ten moment Asensio pokazuje, że warto w niego wierzyć, chłopak strzelił bramki praktycznie w każdym finale w którym gra, i chociaż ostatnie miesiące ma gorsze to i tak zawsze go wyczekuję na boisku jak sprawy idą chujowo.

Pisałem o tym pewnie na rm.pl, ale bardzo mnie ciekawi jakby wyglądał Real w 433 z Isco/Asensio na skrzydłach obsługujących Moratę. A w takim wydaniu, skoro Alvaro nie mamy, to ten Icardi mógłby wciąż świetnie pasować do takiej koncepcji. Nie ma co reagować alergicznie na samą formację 433, problemem u nas był dobór personalny pod to ustawienie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2017.12.07 00:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i wstawcie sobie Benzemę do Dortmundu za Obamę i odpowiedzcie sobie na pytanie, ile goli by nam dziś Borussia strzeliła. Miewa rozregulowany celownik, ale swoje strzela. Mając go w kadrze, oprócz ciągłego grania wrzutkami, dochodzi nam kolejny wariant: długa laga w jego kierunku i obserwowanie jego pojedynków biegowych z obrońcami rywali. Ptak

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.12.07 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auba ma 4 sety, jedną, dwie strzeli, Benzema ani jednej. Auba jest od strzelania goli, Benzema od robienia magicznych przestrzeni.

NokiaX3
Trener
Trener

PostWysłany: 2017.12.07 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie różnica jest taka, że Auba jest w stanie "zrobić coś z niczego." Jak napisał Lukecik, sam potrafi wykreować sobie sytuację.

Seldon
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2 dni temu o 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://globoesporte.globo.com/go/videos/v/na-torcida-pelo-gremio-arthur-fala-do-mundial-e-confirma-interesse-do-real-madrid/6359699/

Nie wiedziałem, gdzie to umieścić. Arthur, pomocnik Gremio i jednocześnie cel transferowy Barcy, potwierdza zainteresowanie ze strony Realu.

Powrót do góry
vandervaart23
Juvenil
Juvenil

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2 dni temu o 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drużyna gra pod niego to i bramek się zbiera trochę , stylem mógłby pasować do 442 coś atak ala Bale i Crisu ale to nie będzie u nas wybór nr 1 nigdy i jakoś Europa też na niego nie poluje mega zawzięcie bo chłopak pewnego poziomu nie przeskoczy i bazuję głównie na szybkość i dobrym oderwaniu się obrońcy plus niezła skuteczność . Wątpię żeby błyszczał w drużynie w której nie jest tą główną armatą i jak do nas trafi to dla mnie dobra opcja na końcówki i luznejsze męczę . Brakuję mi u niego trochę umiejętność żeby robić coś z niczego i brania większego udziału w grze w momentach gdy sytuacji nie ma

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 101, 102, 103
Strona 103 z 103
Skocz do: