Karim Benzema (cz. 4)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 272, 273, 274 ... 326, 327, 328  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2018.01.12 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poskładało się jak się poskładało.. po 2 sezonie wszystko się posypało. W moim odczuciu Karim by się nie ostał na kolejny sezon, gdyby Mou nadal trenował.

lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2018.01.12 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze coś wrzucę. Jest cały podrozdział poświęcony Benzemie i BBC, nie będę wrzucał całego tylko najciekawsze fragmenty. Nie ze wszystkim się zgadzam, bo np. teorie wg której Perez nie był przekonany do transferu Benzemy (ja pamiętam, że to sam Floro jechał do Lyonu przekonać go do transferu i od początku był nim zauroczony) oraz że Benzema był głównym celem jeśli chodzi o transfer napastnika w 2009 roku (a przecież pamiętamy, że przyszedł do nas tylko dlatego, że ostatecznie upadł transfer Villi) mocno mijają się z prawdą, ale parę rzeczy jest interesujących. Tłumaczy, dlaczego Benzema tyle lat wytrzymał w Realu i to bez konkurencji oraz dlaczego to idealny partner dla Ronaldo. Ma dużo racji.

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
decofcb87
Bordowo-granatowy Paladyn
Bordowo-granatowy Paladyn

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.01.12 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Walnął babola. W drugim screenie jest to, żę Benzema przyszedł przed sezonem 2008/2009

MarcinS
psychoTata

PostWysłany: 2018.01.20 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mozna dostać gorszej informacji sportowej niz jego powrot

Wierni poznańscy fani
Przyjaciół zawsze będzie trzech
Arka Cracovia Lech
Arka Cracovia Lech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.01.20 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej mieć tylko Mayorala w zanadrzu? Ostatnie mecze powinny ostatecznie udowodnić to, o czym piszę od dawna - to nie Benzema jest największym problemem.

Z nim czy bez niego, wyniki są tak samo żenujące. Rozumiem nie przyjąć wiadomości o jego powrocie z wielkim entuzjazmem, ale pisać, że nie można usłyszeć nic gorszego? Serio?

Powrót do góry
El Mou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.01.20 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem jest problemem, bo np taki Bale z Celtą postrzelał, a Benzema pewnie tradycyjnie chuja by zrobił, a jego powrót zwiastuje wielki come back biedy-biedy-chujni, co zarżnie nam jedyną jasną postać z tej trójki- Bale'a, który znów będzie przyspawany do prawego skrzydła.

Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.01.20 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postrzelał, ale dało nam to aż jeden punkt. Zdarzało nam się, nawet w tym sezonie, strzelać już 2 gole i więcej w meczu również z Benzemą w składzie.

Z Villarrealem natomiast także Benzemy nie było, Bale grał i 0-1 w pałę u siebie. Do tego byliśmy cholernie nieskuteczni. Całe szczęście, że Coco nie wystąpił w tym spotkaniu, bo znów mówiono by, że drużyna była nieskuteczna tylko przez niego.

Ogólnie niewielka różnica zatem. A dla mnie, jeśli mam być szczery, wręcz żadna. 1 punkt na 6 możliwych bez Benzemy.

Powrót do góry
El Mou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.01.20 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jeżeli nie widzisz jak Kloc osłabia drużynę i próbujesz wmówić, że jest to bez znaczenia, to chyba nie mamy o czym rozmawiać. Nie ma to jak wybierać do analizy wybrany okres, kiedy "dane" pasują pod tezę, zapominając np o zeszłym sezonie czy początku tego, kiedy to właśnie Benzema był kulą u nogi całego zespołu.

Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.01.20 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a który okres miałem wybrać, skoro połamał się 30 grudnia bodaj? Very Happy Od tego czasu punktujemy tak samo, albo gorzej.

Nieskuteczność Benzemy była kulą u nogi tylko z Valencią. Z Villarrealem też kulą u nogi była nieskuteczność, ale Benzema nie grał. Resztę punktów straciliśmy z powodu żenującej gry, a nie nieskuteczności.

Trochę obiektywizmu i autokrytyki. Wiem, że trudniej przyznać, iż cała drużyna gra obrzydliwy futbol (fakty bezdyskusyjne, nie ma w ogóle o czym polemizować i przyznajmy to w końcu!) i o wiele łatwiej jest zrzucić całą winę na jednego gościa, który dostosowuje się do poziomu reszty i nie jest darzony zbyt wielkim uczuciem.

Benzema nie jest moim wymarzonym napastnikiem i pisałem o tym wiele razy. Nawet nie wiesz jak czekam na to, aż stąd odejdzie. Ale póki co nie odchodzi, nie odejdzie w sezonie bieżącym i wszyscy z BBC grają to samo gówno rozpatrując dłuższy okres, więc w sumie co za różnica? W tej sytuacji i na dzień 20 stycznia 2018 lepiej mieć jednego piłkarza więcej, niż go nie mieć i w razie czego liczyć na to, że będzie nas ratował Mayoral. Tylko tyle.

Powrót do góry
El Mou
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.01.20 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O czym ty mówisz? Chyba dobrze wiesz, że jestem jednym z naczelnych krytyków obecnej gry i pseudo taktyki w wykonaniu naszej drużyny. Nie zmienia to faktu, że żadnym usprawiedliwieniem nie jest "wszyscy grają chujowo, to lepiej żeby zamiast 7 zawodników w beznadziejnej formie grało 8, co to za różnica heheszki". O ile w przypadku Cristiano, Isco, Marcelo czy Kroosa jest nadzieja, że odpalą, wrócą do formy, tak w przypadku Benzemy jej nie ma. Poza tym argument o chujowej grze też się kupy nie trzyma, bo właśnie Karim wkłada bardzo wiele do tego, aby poziom tej gry był mizerny.

Argumentu o tym, że Benzema doznał kontuzji 31 grudnia w ogóle nie rozumiem. Co to ma do rzeczy? Analizujemy grę tylko z ostatnich 2-3 tygodni? Chyba nie, bo gdyby Benzema słabo wyglądał przez ostatnie 2 miesiące, a nie 2 lata, to nie byłoby tematu.

Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.01.20 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko chcę powiedzieć, że co najmniej do końca sezonu nowego ataku nie będzie i w sytuacji bieżącej lepiej mieć czterech zdrowych, niż trzech zdrowych, skoro różne modyfikacje w ataku nie przynoszą wielkich efektów. Zaczepiłem tylko o to, że "jego powrót to najgorsze co można teraz usłyszeć". Z tym się nie zgadzam - dlatego, że wolę mieć do dyspozycji więcej zawodników niż mniej, a nie dlatego, że Benzema jest zajebisty/nie jest jedynym winnym naszej aktualnej sytuacji.

Co do nadziei do powrotu do formy, to ja jednak wielkim optymistą nie jestem w przypadku żadnego z członków naszego trójzębu, może stąd nieporozumienie? Jak dla mnie co najmniej 2/3 z niego jest na sprzedaż, a i nie obraziłbym się, gdybyśmy wywalili je w kosmos w całości.

Powrót do góry
NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.01.20 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile zgodzę się, że można sobie wyobrazić gorszą wiadomość niż powrót Benzemy (kontuzja Isco i Modricia), o tyle wolałbym szukać formy i nowych rozwiązań z jedną, beznadziejną, niewnoszącą kompletnie niczego pozytywnego, świętą krową mniej. Niestety, ZZ nie szuka nowych opcji (przecież mógłby przestawić Crisa na 9, wrzucić do składu Asensio, który świetnie się rozumie z Isco, zrezygnować w niektórych meczach z defensywnego pomocnika, spróbować Kovacicia w miejsce Kroosa czy nawet zmienić ustawienie na, powiedzmy, to z trzema obrońcami), tylko ciągle popełnia te same błędy i liczy, że problem rozwiąże się sam.

Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2018.01.20 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma tutaj idealnego wyjścia. Tak jak są sytuacje win&win, tak tutaj jest lose&lose.

Raz że wraca pan drewniak, a dwa, że za wiele to w naszej chujowej sytuacji nie zmienia, bo jest drewniakiem. Racja, że lepiej mieć wszystkich zdrowych niż chorych i tutaj jest minimalny plus.

Generalnie 90% ludzi pewnie wolało by nie musieć już pisać w tym temacie nigdy nic. Czekam na ten dzień z utęsknieniem.

miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.01.20 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madridcampeon, ale Ty wiesz, że to nie tak działa?

Mówisz, że problemem nie jest skuteczność(albo była w jednym czy w dwóch meczach), ale żenująca gra. Ale przecież żenująca gra to jest m.in EFEKT CHARAKTERYSTYKI graczy(i przygotowania fizycznego, taktycznego i motywacyjnego. Ale charakterystyka jest tu kluczowa).

To nie jest tak, że mamy napastnika X i on we wszystkich tych meczach poruszałby się identycznie jak Benzema - z tą różnicą, że by częściej kończył. Napastnik z przodu, który umie strzelać i ma więcej zaangażowania dałby:
- po pierwsze większy ruch z przodu, co wpływa na...
- większą ilość prostopadłych piłek. Widzieliśmy to w tym meczu, w którym wszedł Bale w podstawce - wtedy obie bramki padły po prostopadłych w tym jedna po prostopadłej Kroosa - dlaczego?
- bo piłkarze mogli wówczas takie piłki wystawić komuś(kto się po prostu poruszał i miał ruch bez piłki)
- mogli bardziej ryzykować - bo jest wyższe prawdopodobieństwo tego, że ktoś skończy, czyli wyższa stopa zwrotu
- wpływa to też na mentalność drużyny - zauważ, że po 0:1(to chyba Celta była, tak?) drużyna grała tak samo jak przy 0:0. Potem wyrównaliśmy na 1:1 i od tej pory zaczęliśmy wyraźnie dominować - bo drużyna się odprężyła bramką, wyraźnie jej brakowało poczucia, że można ukłuć.

Także taka retoryka to zwyczajna manipulacja; wstawienie ruchliwego napastnika w miejsce Benzemy to nie jest zmiana 1:1 i zmiana tylko wykańczania - to zmiana całej gry z przodu. To zmiana:
- stylu gry(nawet jeśli nie "indukowanego" taktycznie)
- pewności siebie drużyny
- większej skłonności do ryzyka, a przecież to ryzykownych pił środkiem nam najbardziej brakuje.

Nam dramatycznie brakuje zwycięstw, które by zbudowały większą pewność siebie, ale niestety aby zwyciężać to trzeba strzelać bramki, basta.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.01.20 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No rany, przecież wiem o tym. Powinniście domyślać się, że o tym wiem, bo jako jeden z nielicznych piszę zawsze, że nieprawidłowe jest robienie tabel bez błędów sędziowskich w stylu odejmujemy nieprawidłowe gole i punkty, bo każde wydarzenie zmienia obraz meczu i zaburza się ciąg zdarzeń i tym samym zakładanie, że wszystko inne by było tak samo, jest debilne i świadczy o ograniczeniu umysłowym osób takie tabele wykonujących. Zatem WIEM O TYM, a jesteś już drugą osobą, która mi to próbuje tłumaczyć. Very Happy

Ale w tym sezonie nie będzie napastnika nowego, prawda? Nie będzie nowego ataku w styczniu, prawda? Obraz gry i tak jest beznadziejny, czy wypada ktoś z BBC, czy nie, prawda? Całe BBC nie prezentuje formy, którą od nich byśmy oczekiwali, prawda? Więc w tym sezonie to się nie zmieni.

Chodzi mi po prostu jedynie o to, że lepiej mieć większe pole manewru, nawet jeśli wszyscy są beznadziejni. Lepiej mieć do dyspozycji trzech beznadziejnych + jednego gościa w ogóle nie na poziom Realu Madryt (Mayoral), niż dwóch beznadziejnych + jednego gościa w ogóle nie na poziom Realu Madryt.

Dlatego powrót Benzemy mnie nie martwi, a już na pewno nie jest najgorszą możliwą wiadomością. Po prostu nie wywołuje u mnie większego entuzjazmu.

Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 272, 273, 274 ... 326, 327, 328  Następny
Strona 273 z 328
Skocz do: