realmadryt.pl 2.0

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Serwis
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nemoein
Kibic
Kibic

PostWysłany: 6 dni temu o 11:37    Temat postu: realmadryt.pl 2.0 Odpowiedz z cytatem

Z góry proszę o nie zamykanie tego tematu, preferowałbym aby stał się naszym łącznikiem z załogą RM.pl w sprawie "nowego" serwisu RM.pl 2.0

Pytanie do załogi - Coś wiadomo na temat prac nad nową wersją strony i jeśli prace się już rozpoczęły to jest jakiś orientacyjny termin jej wprowadzenia?

Już od kilku lat, pewnie od 2012 roku pojawiają się co jakiś czas wątki stworzenia nowej strony wraz z nowym systemem komentarzy, jednak ostatnio ucichło i nic nie wskazuje, że się coś zmieni - ostatnią wzmiankę usłyszałem mniej więcej rok temu, dlatego zdecydowałem się założyć nowy temat. Zdaję sobie sprawę, że to spore przedsięwzięcie dla ograniczonego kapitałem serwisu, dlatego mam kilka propozycji, które mogą sprawy domknąć w skończonym czasie:

- Jako, że zatrudnienie programisty lub zespołu programistów do projektu strony kosztuje i to nie mało pieniędzy - proponuję zrobić zrzutkę typu Patronite lub kickstarter na kwotę 5-20 tys. złotych - sam się dorzucę kilkaset złotych.
- Nowa strona to też większe obciążenie serwerów - z zawodu się zajmuje "serwerami" dlatego mogę w tym temacie pomóc lub nawet całkowicie wyręczyć was z tych prac, oczywiście jako fan Realu - bezpłatnie.
- Zostaje problem ze starą stroną, uważam że nie ma sensu portować obecnego serwisu do 2.0 bo przepaść dzieląca obie wersje strony niebawem sięgnie 20 lat :P W związku z czym koszt takiej operacji będzie astronomiczny. Myślę, że najrozsądniej będzie postawić nową stronę i zacząć od 0, natomiast starą wersję umieścić w Archiwum aby cenne artykuły pozostały na zawsze. Co o tym myślicie?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 6 dni temu o 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie propozycje padały na tym forum wielokrotnie i za każdym razem były olewane.

Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 6 dni temu o 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy na rm.pl. Jedyna strona, na której już "enta" deklaracja użytkownika z ofertą pomoc i wpłaceniem kasy pozostaje olana.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Leszczu
Bitches love Benzy
Bitches love Benzy

PostWysłany: 5 dni temu o 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. Niestety tego typu prośby są regularnie olewane. Jak możecie się domyślać, redakcja nie mówi w tej sprawie jednym głosem. Sytuacja z nowym portalem budzi znacznie większe emocje niż obecna gra Realu Madryt. Niestety osoby, które są rzeczywiście wkurwione, nie mają siły przebicia na górze. Żyjemy więc dalej, w dalszym ciągu mamy dość i w dalszym ciągu nikt tak bardzo jak my nie czeka na nową wersję portalu. I podobnie jak użytkownicy – jesteśmy bezradni.

Sondokan

PostWysłany: 2 dni temu o 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiej góry? Zrzuta na Patronite na wykup udziałów Sobka ze spółki i voilà.

Powrót do góry
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2 dni temu o 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iloma i jakiej wartości udziałami dysponuje Sobek? :>

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

El Jarek
intocable
intocable

PostWysłany: Wczoraj o 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat nowej strony istnieje i prace trwają. W 2017 roku zatrudniliśmy firmę firmę do frontendu, ale nie była ona topem z powodu ograniczonych możliwości finansowych i do tego w drugiej części prac po prostu się rozpadła, nie dowożąc swojej części. Ostatnie tygodnie minęły na poszukiwaniach nowej firmy i nowego harmonogramu. Firma została wstępnie wytypowana, jest dwa razy droższa, ale trudno, trzeba przeżyć. Drugą częścią zajmie się jeden z naszych udziałowców, który odpowiada za 2.0 i specjalnie z tej okazji ma urlop i wyjeżdża z kraju, by w spokoju zająć się pisaniem kodu. Trwają rozmowy i ustalanie detali, a praca ma ruszyć na maksa w ciągu kilku tygodni. Znam wstępny harmonogram i termin, ale nie będę nic podawał, bo za "będzie w sierpniu" zostałem już zabity. Ale dzieje się w temacie i trwają prace, żeby to zamknąć. Grafika i większość kodu jest już napisane, portal nawet stoi na swoim adresie, ostatnio pokazywałem go na streamie, ale trzeba go wykończyć.

Ta wersja portalu zostanie w pewnej części przekonwertowana na 2.0, jest już pisany pod to kod. Nie przejdzie wszystko w całości, ale artykuły i informacje przejdą.

Co do zebrania wpłat, jako jeden z głównych zarządzających nie widzę możliwości, żeby brać od użytkowników jakiekolwiek pieniądze, gdy opóźnienia to po prostu nasza wina i nasze złe wybory. Postawimy stronę, będzie żyć, osadzi się i wtedy możemy rozmawiać o nowych kierunkach i tym, jak można je sfinansować z dotacji od czytelników i fanów. Wizja pod tym względem jest szeroka i pozytywna. Widzę doskonale nawet po swoim streamie, że dzisiaj ludzie bardzo chętnie wspierają twórczość w necie, która im się podoba, ale dla mnie akurat 2.0 powinniśmy dowieźć sami. Prace trwają, jestem dzisiaj nastawiony bardzo pozytywnie, bo dostałem dobre informacje i czekam na wyniki.

I Sondokon, nie wiem, co robisz w życiu, ale tę całą wiedzę o pieniądzach w necie i umiejętności czytania KRS powinieneś gdzieś spożytkować i robić na tym kasę, bo widać, że masz potencjał.

Co do udziałów, Sobek ma 50% i jest prezesem naszej spółki. Wartość wpisana w papierach to jedno, jego oczekiwania i wycena tego, co mamy, drugie.

Cube.
Big Poppa Pump
Big Poppa Pump

PostWysłany: Wczoraj o 1:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

El Jarek napisał:
Ta wersja portalu zostanie w pewnej części przekonwertowana na 2.0, jest już pisany pod to kod. Nie przejdzie wszystko w całości, ale artykuły i informacje przejdą.

Co do zebrania wpłat, jako jeden z głównych zarządzających nie widzę możliwości, żeby brać od użytkowników jakiekolwiek pieniądze, gdy opóźnienia to po prostu nasza wina i nasze złe wybory. Postawimy stronę, będzie żyć, osadzi się i wtedy możemy rozmawiać o nowych kierunkach i tym, jak można je sfinansować z dotacji od czytelników i fanów. Wizja pod tym względem jest szeroka i pozytywna.

Podejrzewam jednak, że forum w planach 2.0 beta nie ma, więc jeżeli nawet nie na sam portal to na licencję na poważny silnik forum zrzuta nie byłaby głupim pomysłem, skoro większość solidnych podejrzewam że kosztuje tyle co licencja do Photoshopa. Już nawet nie po to by forum wystartowało w tym samym momencie co nowa odsłona, ale by chociaż była jakaś fundamentalna zgoda, że będzie jakąś częścią projektu... Ale pisane było już o tym Klatusowi więc pewnie, być może, już wspominał.

Superprofesjonalnie wyglądające przykłady z vbulletin z pierwszych stron wyszukiwarki - http://barcaforum.com/, http://www.juventuz.com/, http://forums.liverpoolfc.com/

Powrót do góry
Sondokan

PostWysłany: Wczoraj o 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przeceniałbym umiejętności wyszukania danych spółki po NIPie, który jest w stopce strony.

Zdziwiłem się, że Leszczu pisał o problemach z przebiciem na "górze". Z tego co wiem firmę tworzą ludzie od początku związani z rm.pl. Rozumiem gdyby ktoś z zewnątrz was wykupił i robił niestworzone problemy nie znając tematu. Ale przecież dalej we władzach są dalej ci sami sympatycy klubu.

Druga sprawa. Rm.pl jest jedną z częściej odwiedzanych stron o tematyce sportowej i chyba najpopularniejszą jeśli chodzi o polskie witryny zagranicznych klubów. I ewenementem jest to, że chyba wszystkie strony ww. klubów wyglądają lepiej/są nowocześniejsze. Macie kontakty, zamiast namierzyć porządnych programistów, która robiła coś podobnego i ma bogate portfolio to zatrudniacie jakieś firmy-krzaki.

Powrót do góry
El Jarek
intocable
intocable

PostWysłany: Wczoraj o 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cube, zobaczymy, na razie to nie jest wśród priorytetów.

Sondokan, jak zwykle wszystko wiesz, pozostaje mi odpisać ok.

Bonk
Trener
Trener

PostWysłany: Wczoraj o 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam nie potrzebuje 2.0. W pełni mi wystarcza to co 'mamy' <serce>

Powrót do góry
panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: Wczoraj o 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też nie mam na to ciśnienia, ten pieszczotliwie nazwany przez katalanów "notatnik śmietankowych" jest cholernie surowy, ale kurde czytelny. Obawiam się tego, że pójdziecie w stronę jakichś gigantycznych czcionek i kafelków w stylu blaugrana.pl.. takie manutd.pl czy fcbarca.com są już całkiem przyjemne, ale trzeba uważać, bo można łatwo przekombinować. Czytelność > bajery.

Powrót do góry
El Jarek
intocable
intocable

PostWysłany: Wczoraj o 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kafelków czy jak ktoś tam zwie okienek nie będzie. Układ newsów nawet ma jakieś podobieństwo, tekst w sumie też pozostanie na środku i będzie się wyróżniał, ale zmianą przede wszystkim będą komentarze i te drzewka, systemy ocen czy banów. Tego nam trzeba, nikt tu nie może powiedzieć niczego innego, bo ten obecny system to już dawno i nieprawda. :]

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Serwis Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: