Dyskusja o Primera División
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 275, 276, 277

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Primera División
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto zdobędzie Trofeo Pichichi?
Cristiano Ronaldo
76%
 76%  [ 147 ]
Leo Messi
13%
 13%  [ 25 ]
Ktoś inny
4%
 4%  [ 9 ]
David Villa
1%
 1%  [ 3 ]
Karim Benzema
1%
 1%  [ 3 ]
Neymar
1%
 1%  [ 3 ]
Carlos Vela
1%
 1%  [ 2 ]
Głosowało Użytkowników : 192
Wszystkich Głosów : 192
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.01.12 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sądzę, że przede wszystkim jedzie na kredycie zaufania, który wyrobił sobie wiosną 2017. Fakt, że to były tylko 2 miesiące, a w tym sezonie już piąty miesiąc jest marność nad marnościami, jednak...

Po drugie, pewnie Al-Thani zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystko w klubie funkcjonuje tak jak należy i że sam mocno zjebał. Już latem, przed rozpoczęciem trwającego sezonu, były tam nieporozumienia i drogi Michela z Al-Thanim w kwestii transferów były rozbieżne. Trener nie otrzymał wzmocnień, których oczekiwał. Wystarczy zobaczyć, że na dziewiątce nie ma tam nikogo gwarantującego dobry poziom, więc strata Sandro jest odczuwalna bardzo mocno. Raz gra Borja Bastón, raz Rolan, dziś En-Nesyri, a i tak jest dupa, bo to są popierdółki. Ten trzeci w meczu z Getafe nawet piłki dobrze przyjąć nie umiał. No ok, z tej trójki, Bastón miał jakieś nazwisko, ale też kopie się po czole.

Po trzecie, gdy ogląda się ich mecze zakończone porażkami, w paru przypadkach ma się wrażenie (no dobra, jakie takie mam, ale nie tylko ja), że naprawdę nie jest z nimi tak źle. Aż trudno uwierzyć, że mają tyle samo punktów, co chaotyczne Las Palmas, gdzie naprawdę wszyscy biegają jak kurczaki z obciętymi głowami. Brakuje kreatywności z przodu, ale mimo wszystko ich dorobek punktowy jest dziwny.

Zresztą zobaczymy, czy jednak nie poleci na dniach. Co ciekawe, rok temu na tym etapie obraz drużyny wyglądał bardzo podobnie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
NokiaX3
Trener
Trener

PostWysłany: 1 tydzień temu o 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kredyt zaufania i osobiste sympatie to jedno, natomiast wyniki i gra to drugie. Ja nie mówię, że Michel jest jakimś dennym trenerem bez jakiejkolwiek wizji. Jednak w pewnym momencie przychodzi 'zmęczenie materiału' lub tak głęboki kryzys, że wyjściem jest tylko totalna rewolucja. Nie oglądam ich za często, więc nie chcę się z Tobą kłócić co do ich pomysłu na grę, ale kiedy tylko na nich patrzę to rzuca mi się w oczy kompletny brak wiary i zrezygnowanie. Jeżeli chcą jeszcze uratować sezon, to nie widzę innego sposobu, jak właśnie rewolucja. Albo wymienią połowę składu albo trenera. Chyba, że projekt jest długofalowy i nie obawiają się wypadnięcia z La Ligi. W końcu nic tak nie działa na klub jak spadek.

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 1 tydzień temu o 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i wyleciał. Tak myślałem, że stanie się to dziś lub w najbliższych dniach.

https://www.malagacf.com/noticia/el-tecnico-michel-gonzalez-no-continua-al-frente-del-equipo

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Mic90
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 1 tydzień temu o 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paco Jemez został nowym trenerem Las Palmas.

13 stycznia 2018.
Girona - Las Palmas 6:0

Coś łysym ostatnio nie idzie...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
wojtanowsky
Castilla
Castilla

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 1 tydzień temu o 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądanie Atletico przyprawia mnie już o takie mdłości, ze mam dosyć. Tak jak kiedyś trzymałem za nich kciuki, zwłaszcza wtedy, gdy potrafili was puknąć 4-0 i grali naprawdę fajną piłkę, tak teraz czekam aż jak najszybciej zdechną, bo to co dzisiaj grali z Eibarem, a i tak wcisnęli to jebane 1-0 to naprawdę... kancerogenny zespół.

Powrót do góry
Cube.
Big Poppa Pump
Big Poppa Pump

PostWysłany: 6 dni temu o 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojtanowsky napisał:
kancerogenny zespół.

Jaki?

Powrót do góry
NokiaX3
Trener
Trener

PostWysłany: 6 dni temu o 0:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rakowy

TWL64
Stefan

PostWysłany: 6 dni temu o 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"powodujący, wywołujący" raka. Pewnie oczu ;)

Powrót do góry
Clinical.
Putka
Putka

PostWysłany: 6 dni temu o 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojtanowsky napisał:
Oglądanie Atletico przyprawia mnie już o takie mdłości, ze mam dosyć. Tak jak kiedyś trzymałem za nich kciuki, zwłaszcza wtedy, gdy potrafili was puknąć 4-0 i grali naprawdę fajną piłkę, tak teraz czekam aż jak najszybciej zdechną, bo to co dzisiaj grali z Eibarem, a i tak wcisnęli to jebane 1-0 to naprawdę... kancerogenny zespół.

A ja nimi gardziłem zawsze. Te obrzydliwe mordy Diego Costy, Juanfrana, Godina, Raula Garcii, Turana, a wraz z nimi nieprawdopodobne wręcz boiskowe chamstwo sprawiają, że nie da się ich lubić. Przebili w tym nawet Ramosa, a to już naprawdę jest sztuka. Niech zdychają jak najszybciej, najlepiej razem z Espayolem.
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

NokiaX3
Trener
Trener

PostWysłany: 6 dni temu o 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ach ta Anoeta...

Zedd.
Antonio Conte
Antonio Conte

PostWysłany: 4 dni temu o 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedenastka pierwszej rundy Primera Division.

Marc Andre ter Stegen (FC Barcelona)

Bramkarz tej rundy mógł być tylko jeden, a i podejrzewam, że i w jedenastce sezonu znajdzie się dla Niemca miejsce. Ter Stegen dla mnie wcześniej kojarzył się z bramkarzem, który "lubi" od czasu do czasu popełnić jakiś błąd jak chociażby w pamiętnym meczu przeciwko Celcie Vigo. W tym sezonie jest jednak inaczej, nie dość że MAtS ustabilizował formę to jeszcze wskoczył na poziom nieosiągalny dla większości bramkarzy na świecie. Obok de Gei najlepszy golkiper wśród topowych lig europejskich.

Sergi Roberto (FC Barcelona)

Dużo mówi się o świetnej współpracy Messiego i Alby, ale nikt nie zwraca uwagi na równie dobrą współpracę Sergiego Roberto z Luisem Suarezem. Hiszpan zaliczył już 5 asyst przy golach Urugwajczyka co jak na bocznego obrońcę jest świetnym wynikiem. Kilkanaście miesięcy temu przychodził Aleix Vidal, pół rok temu pojawił się Nelson Semedo, a nadal to Roberto jest głównym wyborem trenerów Barcy na pozycji prawego obrońcy.

Samuel Umtiti (FC Barcelona)

O linii defensywnej Barcelony można od lat pisać, że jako jedyni obok Atletico tracą najmniej goli, tak jest i w tym sezonie, gdzie obie ekipy mają na koncie poniżej 10 goli strzelonych przez przeciwników, a prawdziwym liderem defensywy Dumy Katalonii był właśnie Umtiti. Barcelona kupując go zrobiła złoty interes, jeśli tylko Francuz nie będzie chciał się ruszać z Camp Nou to Katalończycy mają stopera na lata, niech tylko szybko przedłużą z nim kontrakt, bo chyba nie chcieliby, aby uciekł im kolejny tak świetny zawodnik z powodu niskiej klauzuli.

Djene Dakonam (Getafe CF)

Trudno nie wyróżnić stopera Getafe. Djene przeszedł przed sezonem do drużyny Pepe Bordalasa z belgijskiego St. Truiden i z miejsca stał się jednym z odkryć tego sezonu Primera Division. Wygrywa dużo pojedynków z rywalami, dobry w odbiorze, co prawda mógłby nieco uspokoić się z faulami, ponieważ złapał już 7 żółtych kartek, ale mimo to ciężko nie wyróżnić Togijczyka za swoje pierwsze półrocze na hiszpańskich boiskach.

Jordi Alba (FC Barcelona)

Tu nie miałem wątpliwości, Alba na ten moment to obok Marcosa Alonso najlepszy lewy obrońca świata, w tym sezonie jego gra w ofensywie robi ogromne wrażenie, współpraca z Messim na najwyższym poziomie. Można Alby nie lubić, ale nie można mu odmówić w obecnej kampanii świetnej formy i jakości w grze ofensywnej jaką wnosi do gry Barcelony.

Leo Messi (FC Barcelona)

Tutaj bez zaskoczenia, najlepszy piłkarz świata na właściwym dla niego miejscu. Ciężko być zaskoczonym samą grą Messiego, a i z przyjemnością można oglądać jak ze skrzydłowego coraz częściej cofa się niżej/do środka i stara się więcej rozgrywać. Świetne liczby, z przyjemnością można oglądać jego grę, a swoimi występami jedynie pieczętuje świetne pierwsze miesiące Ernesto Valverde na Camp Nou.

Rodri (Villarreal CF)

Jak dla mnie największe zaskoczenie jesieni na boiskach La Ligi. Villarreal strzelił w dziesiątkę ściągając go w 2013 roku z rezerw Atletico. W poprzednich sezonach można było się rozpływać nad Manu Triguerosem, w obecnej kampanii bardzo dobrze w drużynie z Walencji radzi sobie Pablo Fornals, ale to właśnie Rodri wybija się ponad szereg i obok Bakambu był najlepszym piłkarzem Żółtej Łodzi Podwodnej jesienią. Bardzo dobry w defensywie, skuteczność podań na poziomie 90%, dobry w powietrzu. Stylistycznie IMO zbliżony do Busquetsa, choć Rodri notuje znacznie lepsze liczby w defensywie. Może być kawał gracza za kilka lat.

Paulinho (FC Barcelona)

Obiekt kpin i żartów w wakacje pozamykał usta większości kibiców futbolu na świecie. Na początku sezonu ten transfer wyglądał irracjonalnie, ale z biegiem czasu wobec kontuzji Ousmane'a Dembele Brazylijczyk znalazł sobie miejsce w jedenastce Ernesto Valverde i poza siłą oferuje też bardzo dobrą jak na środkowego pomocnika ilość bramek tym samym potwierdzając w Primera Division swoją bardzo dobrą postawę z reprezentacji Brazylii.

Pione Sisto (Celta Vigo)

Sisto wreszcie wszedł na poziom wyżej. Do 9 asyst Duńczyk dorzucił w tym półroczu także 4 gole co miało znaczny wpływ przy świetnym wyniku bramkowym Celty w tym sezonie. Dobry w dryblingu, potrafiący strzelić jak i podać. Idealnie pasuje do koncepcji Unzue, a i sama Celta posiada kilku naprawdę fajnych zawodników jak właśnie Sisto, dobrze znany Aspas, Daniel Wass i debiutujący w tym sezonie w Primera Division Maxi Gomez.

Cedric Bakambu (Villarreal CF)

Szkoda, że najprawdopodobniej odejdzie do Chin, wartość dodania nie tylko w Villarreal, ale i całej ligi. On już w sezonie 15/16 kręcił niezłe liczby, ale gdyby rozegrał pełny sezon to spokojnie osiągnąłby wynik min. 15 bramek. Villarreal co prawda znalazł już następcę dla Bakambu w postaci Rogera Martineza, ale wątpię, że Kolumbijczyk tak od razu zastąpi snajpera ŻŁP.

Iago Aspas (Celta Vigo)

Spory ewenement, w Celcie świetny, poza Balaidos nie potrafił sobie nigdzie poradzić. Od razu do głowy przychodzi mi tu Ciro Immobile, który tylko we Włoszech potrafi regularnie strzelać. Wracając do Aspasa to na plus na pewno jego uniwersalność i możliwość gry zarówno na ataku jak i na boku pomocy. Jak wspominałem przy Pione Sisto Celta trenera Unzue mimo średniego sezonu potrafi strzelać bardzo dużo bramek na co przełożenie ma m.in. kolejny bardzo dobry sezon Iago Aspasa.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Primera División Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 275, 276, 277
Strona 277 z 277
Skocz do: