Kto i dlaczego powinien dojść do Realu? (cz.4)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 107, 108, 109 ... 139, 140, 141  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.01.10 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Werner to mentalny przegryw (pewnie na Pizjuan czy na Villamarin by nie grał, bo kibice za głośni <hahaha>), a o Icardim nie mam zdania, bo zbyt mało meczów z jego udziałem widziałem.

Co do Aubameyanga - dość minimalizmu na pozycji dziewiątki. Jeśli pojawiłaby się szansa na pozbycie się Benzemy (w którą, mimo doniesień Felixa Diaza, jeszcze nie wierzę), to musi grać w jego miejscu absolutny crack.

Tyle lat się hamowaliśmy, a teraz miałby grać tam po prostu ktoś trochę lepszy od Coco? Trzy razy "nie". Trzeba się wyszaleć po latach postu.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.01.10 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie przesadzasz z tymi argumentami o mentalności Wernera. Zdarzyła się taka jedna sytuacja, mogła być poza tym podkoloryzowana przez media, a i trzeba wciąż dodać, że chłopak miał wtedy ile, 20 lat? A mówimy o sezonie gdzie niektórzy robili z Lipska kandydatów na pierwsze miejsce w BuLi. To głównie te jaja ze stali jakie ma Mbappe świadczą o tym, że mówimy o talencie na miarę epoki - nie można oczekiwać od każdego "wonderkida" że od początku swojej kariery będzie miał takie nerwy.

Mnie bardziej interesuje charakterystyka Wernera. Ktoś coś o nim może powiedzieć, porównać z jakimiś innymi 9-tkami?

A z tym minimalizmem na pozycji 9-tki... minimalizmem jest Benzema. Każdy gracz, który przyjdzie za niego będzie podniesieniem poziomu ataku. Auba nie jest jednosezonowym wystrzałem i nie róbmy z niego Drenthe, to gość który rok w rok walczy o króla strzelców trzeciej/czwartej najsilniejszej ligi, całkiem niegłupiej taktycznie/technicznie, mając za sobą zawodników nieporównywalnie słabszych niż ma Lewy, ponadto skład w którym trzeba często wymieniać elementy i ponownie się z sobą zgrywać.

Jest świetnym napastnikiem i garnie się do Realu. I w najlepszym klubie na świecie nie trzeba mieć na każdej pozycji najlepszego zawodnika w danej roli, ale takiego który poza pewną dozą genialności doda również zaangażowanie, poświęcenie i w tym wszystkim będzie pasował do reszty układanki.

Teraz jednak byłbym przeciwko z powodu zwyczajnie wieku faceta - choć jest mi bardzo szkoda. Do Lewego też jestem na "nie", choć tu trzeba dodać, że piłkarsko będzie prawdopodobnie bardziej żywotny niż Gabończyk.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.01.10 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak dla mnie przesadzasz z tymi argumentami o mentalności Wernera. Zdarzyła się taka jedna sytuacja, mogła być poza tym podkoloryzowana przez media, a i trzeba wciąż dodać, że chłopak miał wtedy ile, 20 lat?

Co najmniej dwie. Nie grał również z Besiktasem, bo kibice za głośni. To co, przyjdzie jakiś ważny wyjazd na głośny stadion i też albo nie zagra, albo wyjdzie maksymalnie zestresowany i będzie kopał się po czole? Do tego kolejny mecz, w którym go oglądałem, i spudłowany decydujący karny z Bayernem w Pucharze Niemiec (również ten sezon). Piłkarzom o słabej psychice już podziękujemy, przypadek Illarramendiego powinien być dla nas przestrogą. Mentalność jest w piłce bardzo istotna i nawet mając jakiś talent, bez niej ci w wielkim klubie nie wyjdzie.

Cytat:
A z tym minimalizmem na pozycji 9-tki... minimalizmem jest Benzema. Każdy gracz, który przyjdzie za niego będzie podniesieniem poziomu ataku.

Benzema to minimalizm minimalizmu. Auba to również minimalizm. Nieprzypadkowo nie chce go żaden wielki klub w Europie, a jedynie Chińczycy. Jest dobry, ale to nie jest poziom najwyższy.

Marzę o znacznej przebudowie z przodu, Ronaldo już się starzeje i również pomyślałbym nad jego sprzedażą, zwłaszcza w obliczu męczenia i wiecznym byciem smutnym, więc argument o tym że "mamy Cristiano od strzelania wielu goli" również idzie w zapomnienie. Tylko crack do ataku.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.01.10 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co najmniej dwie. Nie grał również z Besiktasem, bo kibice za głośni.

Przypadkiem wtedy nie chodziło o jakieś problemy ze słuchem? Nie znam sprawy, ale obiło mi się o, heh, uszy, że miał jakąś operację z tym związaną czy coś.

Cytat:
Jest dobry

Jest świetny. Po prostu nie jest wybitny. Prawdopodobnie top6-7 napastników ostatnich kilku lat.

Cytat:
Marzę o znacznej przebudowie z przodu, Ronaldo już się starzeje i również pomyślałbym nad jego sprzedażą, zwłaszcza w obliczu męczenia i wiecznym byciem smutnym, więc argument o tym że "mamy Cristiano od strzelania wielu goli" również idzie w zapomnienie. Tylko crack do ataku.

Z tym się zgadzam, też uważam, że nie ma co patrzyć na Cristiano w tej kwestii. Jest za stary i przede wszystkim jest już zbyt nieregularny, żeby w oparciu o jego rolę budować strategię o ofensywie na najbliższe 5 lat.

I jasne, też bym chciał możliwie największego cracka do ataku. Problem polega na tym, że wybór jest ograniczony. Był jeden gracz, który spełniał wszystkie te wymogi, ale poszedł do PSG. A tak to mamy:
Werner - problemy z psychiką, z tego co mówisz
Kane - obawa(moim zdaniem bzdurna ilekroć go oglądam) o niepasowanie do La Ligi i szybkiej, technicznej piły + koszt małego stadionu
Icardi - podobno cholernie jednowymiarwy. Genialny w wykończeniu i tyle. Zależy od charakterystyki reszty ataku. Może z takim Isco i Asensio czy też Hazardzie to miałoby rację bytu?
Dybala - on w tym sezonie gdzie notuje świetne statystyki gra jako kto? Jedyna 9-tka? Drugi napastnik? Ma w sobie nutę błyskotliwości południowego Amerykanina, ale często się o nim słyszy, że miewa serie bz bramek. Poza tym jak oglądam Juve w sezonie poza LM(ze 2-3 razy, więc wiele to nie jest) mam wrażenie, że mimo całego jego technicznego przygotowania... mu często piła odskakuje przy przyjęciu, cholera.
Lewy - wiek
Aguero - wiek + podatność na kontuzje
Auba - wiek + obawy o poziom
Griezmann - pakt z Atleti, brak zainteresowania

Osobiście mam wrażenie, że - jeśli w końcu ruszymy po 9tkę[mus] - to kupimy któregoś z tej pierwszej czwórki, a kryterium będzie postawa na Mundialu. Chyba, że zdarzy się jakiś cud i PSG będzie musiało sprzedać Mbappe, ale to jak łudzenie się, że jutro wygram 6-tkę w totka[a grałem w to raz w życiu, więc tym mniejsze szanse].

Powrót do góry
Reggie
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2018.01.10 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NokiaX3 napisał:
Ależ ten Auba jest tu niedoceniany. Co roku pakuje gola za golem, może grać na skrzydle, na dziewiątce, w dwójce z przodu, jako cofnięty. Do tego technika, gra kombinacyjna, wyjście na pozycję, gra głową, podanie, świetne wykończenie no i ta szybkość... Facet z niczego potrafi strzelić gola, w pojedynkę wykreować sobie sytuację. Nie wiem czego jeszcze oczekiwać od napastnika. Wiadomo, że żaden z niego Lewandowski, ale na pewno nie gorszy od takiego Icardiego czy Wernera. Wiele razy sam ciągnął BVB i uważam, że idealnie nadawałby się do naszego 'stylu.'
Jedynym minusem jego wiek, ale kto nam bronił brać go jakieś 2 sezony temu, gdzie dosłownie się tu pchał?

Poleciałeś. Z Auby kreator jak z koziej dupy trąba. Na skrzydle nie był wystawiany od czasów jego gry w Saint-Etienne i w sumie nie ma się co dziwić, bo ten facet oprócz szybkości nie ma absolutnie niczego, czym mógłby robić różnicę w tym konkretnym sektorze boiska. Drybling? Podania kluczowe? Gra kombinacyjna? Zapomnij. Nie ten typ zawodnika.

Owszem, nie można zanegować tego, że tych bramek jednak rok rocznie strzela całkiem sporo, potrafi się znaleźć, pokazuje się do podań prostopadłych - spoko. Niemniej są na rynku lepsze opcje, nawet Kane, którego fanem nie jestem, bo dalej mam spore obawy co do wyspiarzy w Realu, przejawia znacznie więcej cech rasowego snajpera, którego na tą chwilę potrzebujemy. A jeśli Real naprawdę planuje rozbić bank, aby zrobić rewolucję z przodu to wtedy sky's the limit, mogą pójść oferty grubo po ponad 100 baniek za Lewego bądź Aguero, którzy szukają okazji na zmianę otoczenia i wówczas zyskamy snajpera z najwyższej światowej półki. Możemy nawet pokrzyżować szyki United i odpalić jakąś turbo-ofertę za Dybalę, który jest w tym sezonie absolutnie fenomenalny. Ewentualny transfer Auby czy Icardiego to byłby drogi, niepotrzebny półśrodek, który w ogólnym rozrachunku nie jest w stanie wnieść oczekiwanej różnicy, bo to zwyczajnie nie są zawodnicy takiego kalibru jak ci wcześniej wymienieni.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2018.01.10 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie uwierzę w odejście Benzemy i Cristiano, dopóki nie zobaczę tego na własne oczy. Nie chciałbym wam psuć humorów, ale wykazujecie się skrajnym optymizmem, na który ja nie potrafię się zdobyć i to pomimo bycia optymistą w życiu codziennym. Żeby wykonanie takich operacji stało się możliwe, muszą zostać spełnione trzy podstawowe warunki. Pierwszy to wola sprzedaży po stronie naszego klubu, której przynajmniej w stosunku do tego pierwszego nie jestem w stanie sobie wyobrazić. Trzeba pamiętać, że chęć pozbycia się naszego nadwornego błazna musiałby wyrazić zarówno Perez, jak i Zidane. Wystarczy że jeden z nich będzie dalej twardo obstawał przy swoim ulubieńcu i marzenia kibiców spalą na panewce. Ja w tej kwestii nie wierzę ani w rozsądek Floro, ani trenera. Za dużo widziałem, za dużo głupot przeczytałem, żeby mogło być inaczej. Z Cristiano może być tutaj łatwiej, o ile rzeczywiście znowu coś mu się odkleiło i chce wymusić lepszy kontrakt. Warunek drugi to chęć samych piłkarzy i tutaj też spodziewałbym się większego problemu z Benzemą, który w Madrycie żyje jak pączek w maśle. Jedynej nadziei można się doszukiwać w nieustannych gwizdach kibiców, ale na to Prześwietny Zawodnik ma raczej wyjebane, jak zresztą chyba na wszystko. Cristiano łatwiej przychodzi strzelanie fochów i tupanie nóżkami, więc w przypadku olania jego żądań nowego kontraktu przez klub, w teorii mógłby zacząć naciskać na transfer. Portugalczyk wielkim intelektualistą może nie jest i pewnie wierzy, że jest w stanie wygrać jeszcze i ze dwie Złote Piłki, ale jednocześnie raczej nie jest na tyle głupi, żeby nie zdawać sobie sprawy, że Real jest pewnie jedynym klubem, który przynajmniej w teorii może mu w tym pomóc. Warunek trzeci, istotny dopiero po spełnieniu się dwóch pierwszych, jednak najcięższy do spełnienia - kto ich kurwa weźmie? Kto ma wystarczająco dużo kasy i jest wystarczająco - mówiąc delikatnie - nierozsądny, żeby pokryć nie tylko ich transfery, ale przede wszystkim kontrakty? W przypadku Ronaldo jeszcze można się łudzić, bo to jednak gigantyczna marka i jeszcze jest w stanie trochę postrzelać, ale najpoważniejszy kandydat sam się wyeliminował z tych rozważań, dokonując przed tym sezonem dużo bardziej przemyślanych wzmocnień. Być może jeszcze skusiłby się na niego Męczyster, ale trzeba pamiętać, że Portugalczyk poróżnił się z Mourinho pod koniec jego pobytu w Madrycie i nie wiadomo, czy obaj potrafiliby i chcieli zapomnieć o dawnych, dzielących ich różnicach. Można jeszcze trzymać kciuki za Chelsea i Bayern, ale to w mojej opinii trochę naciągane opcje i właściwie ostatnie, jakie przychodzą mi do głowy. Na Chiny i USA raczej nie zgodziłby się sam "najlepszy zawodnik w historii". Sprzedać Cristiano będzie bardzo ciężko, nawet jeżeli będzie chciał tego zarówno klub, jak i on sam, ale w jego przypadku jeszcze można mieć nadzieje. W jakim natomiast klubie pracują na tyle pojebani, nieodpowiedzialni ludzie, zdolni do "wzmocnienia" własnej drużyny Benzemą i gotowi przejąć jego pensję? Jeżeli mamy liczyć na Chińczyków, to chyba tylko na takich uzależnionych od ciężkich narkotyków. Kto jeszcze? Jedyna nadzieja pozostaje w Wengerze i liczeniu na jego desperację, choć i to może być tylko wiarą życzeniową.

Latem witamy z powrotem Mariano, albo jakąś inną zapchajdziurę i być może przy bardzo dobrych wiatrach Hazarda, co jednak może poskutkować marginalizacją znaczenia Isco i Asensio. I to byłoby na tyle.

Michal142
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2018.01.11 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Hugh Hefner

Gorzko, ale prawdziwie i obawiam się, że w sedno trafiłeś.

Mimo wszystko, wiele zależy od tego co uda się osiągnąć. Jakikolwiek sukces, czy chociażby przebudzenie się Ronaldo lub Benzemy raczej zatrzyma ich w klubie, a na pewno Benzemę, bo kto wie, czy Ronaldo faktycznie tym razem nie zechce odejść.

Liga jest przegrana - chyba całe trio z Barcelony musiałoby się połamać do końca sezonu, a to i tak przy naszej obecnej dyspozycji nie gwarantowałoby odrobienia strat. Przegrana liga to pikuś - tu trzeba się bić o pozycję nr 2 lub 3.

Mamy szansę na CdR - teoretycznie tak, ale tak na prawdę wielu tu będzie zależało od losowania (jak to żenująco brzmi, Real musi liczyć na szczęście w losowaniu, a jeszcze w sierpniu każdy chciałby na tym etapie Barcelonę, bo tęskniłoby się za tym w********m z superpucharu)

LM - w tych rozgrywkach do tej pory prezentowaliśmy się zupełnie inaczej, ale co z tego skoro mamy przed sobą PSG w życiowej formie i z takim trio, które nasze boki obrony, a co tam boki - środek też - rozszarpie! Do meczu jeszcze leciutko ponad miesiąc, wszystko się może zdarzyć, ale rokowania są kiepskie, bo w naszej grze nie widać chociażby cienia szansy na poprawę.

Reasumując mamy teoretycznie szansę nawet na dublet, a zdobycie chociażby jednego tytułu to dalsza męka z Benzemą.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2018.01.12 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Levy Kane'a nie sprzeda, Hazard zapowiada podpisanie nowego kontraktu, Icardi jako kapitan i główna gwiazda Interu może zwyczajnie chcieć w nim pozostać. Nawet jeżeli klubowi decydenci pójdą po rozum do głowy, może okazać się, że wzmocnić drużynę na miarę naszych aspiracji po prostu nie ma kim. Dobrze że Mbappe wylądował w Paryżu.

Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2018.01.12 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko jest kwestią gotówki. Poczekajmy do lata. Boje się, że zostaniemy znowu z BBC, ale po prostu wydaje mi się to aż tak głupie, że nie może to być prawda.

czejenus
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2018.01.12 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kane dobrze czuje się w Tottenhamie a sam Levy chce mistrzostwa.
Nie ma sensu tutaj nic więcej dodawać.

Icardi - to według mnie jest bardzo ciekawy przypadek.
Facet regularnie strzela,potrafi podołać presji bo wcale w Interze nie miał kolorowo. Wyróżnia się na tle całej Serie A i przy obecnym rynku
nie ma drugiego innego piłkarza za w miarę akceptowalne pieniądze.
110 mln euro to dobra inwestycja plus możliwość gry w LM.
Argentyńczyk potrzebuje lepszej drużyny a spokojnie będzie można o nim mówić jako światowym topie.

Hazard - pamiętasz jak Ronaldo zapewniał,że zostanie w United a niewiele później był już na Bernabeu?
To może być dla niego ostatnia szansa gdy go Real będzie chciał... zobaczymy,ale ja bym bardzo chciał transferów Icardiego i Hazarda kosztem Karima oraz Bale'a.

Cristiano nie biorę pod uwagę bo on nie odejdzie. Zresztą naprawdę nie ma sensu znowu na ten temat dywagować. Cieszmy się,że mamy legendę,kosmitę i te wszystkie piękne wspomnienia z nim związane... może to już nie ten facet co kiedyś,ale znowu jestem zdania,że wróci.
W to nie powinniście mieć wątpliwości.

Powrót do góry
Demon Ognia
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.01.13 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szykuje nam się ciekawe okienko. Na 90 % przerżniemy ten sezon. Liga przegrana, w zwojowanie LM nie wierzę, bo już na początek dostaliśmy PSG, a przecież jest jeszcze kilka innych potentatów, nawet więcej niż rok temu. W pucharze króla w następnej rundzie czeka nas najpewniej Atletico/Valencia/Barcelona więc będzie cholernie cieżko.

Dodatkowo mamy mundial w Rosji. Po poprzednim mundialu, chociaż wygraliśmy Decimę i CdR Florek przeprowadził niezła ofensywę na rynku i kupił 3 piłkarzy. Typowo po przegranych sezonach pewne ruchy transferowe Floro przeprowadza, latem 2016 przyszło kilku piłkarzy, jednak najdrożsi byli Danilo i Kovacić, jedynie po 30 mln. W 2013 było dużo ciekawiej i sprowadzono kilku świetnych grajków.

Co będzie teraz? Diabli wiedzą. Nie wiadomo, czy Floro na stałe odszedł od koncepcji kupowania galaktycznych piłkarzy z powodu obecnych cen na rynku, czy też co roku uznawał, że takiej potrzeby nie ma, bo kadra jest wystarczająco galaktyczna. Dodatkowo w większości ostatnich lat miał proste wyjaśnienie, przecież wygraliśmy LM.

Dobra, tyle spekulacji. Puszczę wodze fantazji.

Do sprzedania są: Benzema, Bale, Ronaldo, Casilla
Wypożyczenie: Mayoral.

BBC do zaorania, tutaj nie ma dla mnie wątpliwości. Szklanka, paradysta i człowiek który najlepsze dni ma za sobą. Wiem, że to mało możliwe, ale pomarzyć zawsze można.

Jeśli chodzi o transfery do klubu: uważam, że personalnie obrona i druga linia są wystarczająco dobrze obsadzone. Problemem jest forma niektórych zawodników i być może motywacja. Chętnie zobaczyłbym na ławce Marcelo i Kroosa, na kilka spotkań, a w ich miejsca Theo i Ceballos/Kovacić. Liga i tak przegrana, a wiele gorzej grać nie będą.

Skoro atak do wywalenia to kto za nich?

Napastnik światowej klasy. Koleś pokroju Lewego, czy Kane'a. Zawodnik na już, nie na za 5 lat. Ktoś kto wskoczy do składu i będzie gwarancją bramek. Kandydatów jest kilku, wymieniany są w innym temacie. Każdy ma swoje wady i zalety. Dla mnie główni kandydaci to Lewy, Kane, Icardi. Nie wiem czy Dybala pasowałby jako jedyny napastnik, ale też jest ciekawą opcją.

Dodatkowo chętnie widziałbym Mariano jako zmiennika, którzy mógłby coś wnieść z ławki. Pytanie, czy sam zainteresowany chciałby wracać do nas na ławkę?

Myślę, że drużyna powinna być ustawiona 4-3-3. Ten system działał dobrze, gdy w Realu B napastnikiem był Morata, a na skrzydłach(przynajmniej na papierze) byli zawodnicy kreatywni, typu Isco, Asensio czy Lucas. Tacy którzy potrafią wejść w drybling, podać, czy uderzyć na bramkę. Nie działa ten system z BBC, ale to z innych powodów. Może warto pomyśleć o powrocie Jamesa, ale nie wiazałbym z tym dużych nadzieji, pomimo bycia fanem jego talentu.

Dodatkowo potrzebny jest nam prawdziwy skrzydłowy. Tutaj można albo iść na całość i uderzać po Hazarda, ale spróbować wyciągnąć Salaha, co może być łatwiejsze.

Jeśli chodzi o obsadę bramki, to Navas jest zbyt elektryczny i czas poszukać kogoś lepszego. Opcje są dwie: albo Kepa, albo idziemy po Galactico typu De Gea czy Courtuis. Najchętniej widziałbym Davida, ale inne opcje też byłyby spoko.

Powrót do góry
garethmickey
La Leyenda Continua

PostWysłany: 2018.01.14 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W teorii - jeszcze tej zimy moglibyśmy mieć każdego, bo to Real, w praktyce - możemy wydać dużo baniek, a i tak grał będzie namaszczony, jeśli zdrów.

Tu kłania się kwestia równouprawnienia od trenera do kadry, a szczególnie co do Benzemy. Kwestia czy Zidane, w obliczu widma katastrofy końca sezonu, będzie miał jaja, aby dokonać zmian w kadrze jeszcze zimą. Kwestii kasy, myślę, aż tak podejmować tu nie trzeba, bo Perez w tym momencie, nie powinien liczyć zapłaconego i jak go wszyscy znamy - będzie w stanie wydać w ciągu kolejnych 2 tygodni nawet stówę.

Od kiedy Zidane objął tę ławkę nie doszło do żadnego spektakularnego transferu. Sytuację mocno broni to, że są z tego okresu liczne sukcesy Zizy. Dobrym transferem można by uznać Morate, ale suma summarum nikomu to na dobre nie wyszło.

Zimą potrzebujemy nowego napastnika. Moim zdanem, choćby odkupienie Mariano tej zimy poprawiłoby naszą grę. Właśnie Mariano albo Icardi to moje wybory na pytanie. Ten drugi to ktoś z umiejętnościami do podważenia skuteczności obecnego uzurpatora, ale i kwestia dużej kasy - tu wraca temat jaj trenera i gotowości prezesa.

Powrót do góry
KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2018.01.14 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brak nowego napastnika teraz może oznaczać albo totalny abaurd albo szykowanie dużego transferu latem.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2018.01.14 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zupełnie odwrotnego zdania w kwestii transferu napastnika zimą i to pomimo odczuwania odrazy za każdym razem, gdy oglądam w białej koszulce tego bezczelnego bumelanta z numerem 9 na plecach. Nie mogłem zrozumieć wzbraniania się przed kupnem nowego napastnika przez Zidane'a w grudniu, gdy mieliśmy 8 punktów straty do Barcelony i perspektywę meczu z nimi na Bernabeu, gdy wygrana w tamtym spotkaniu dawałaby podstawę do wiary w odwrócenie losu w lidze, ale teraz nie ma to najmniejszego sensu. Nowy napastnik ligi nie uratuje, bo ta jest już bezpowrotnie przegrana i jedyne co nam w niej pozostało, to walka o miejsce premiowane awansem do LM i niedopuszczenie do kolejnych kompromitacji. Jeżeli cała drużyna się nie ogarnie, to w LM czeka nas jeszcze tylko jeden dwumecz i choć wierzę, że możemy go wygrać, to na chłodną głowę zdecydowanym faworytem jest PSG. Nawet jeśli ich przejdziemy, to w dalszej fazie rozgrywek czekać nas będą kolejni mocni przeciwnicy i jeden nowy, wchodzący z ławki zawodnik, raczej nie będzie wystarczającą siłą, mogącą pociągnąć nas do ostatecznego triumfu. Liga jest i tak przegrana, nowy zawodnik jest właściwie potrzebny tylko w jednych rozgrywkach, w których bardzo możliwe że rozegramy jeszcze tylko dwa spotkania. Tu za bardzo nie ma czego ratować. Jednocześnie jest to chyba najgorszy możliwy moment na wprowadzenie do drużyny nowych osób - atmosfera raczej nie należy do najlepszych, drużyna gra fatalnie, trener nie widzi rozwiązania i wszyscy są regularnie krytykowani przez prasę i kibiców. To raczej nie są warunki sprzyjające aklimatyzacji nowych graczy. Na wzmocnienia w tym sezonie jest zdecydowanie zbyt późno, trzeba dokończyć sezon z tym co mamy, zobaczyć, czy Zidane próbuje coś zmienić i czy jest odpowiednią osobą do przeprowadzenia rewolucji latem.

miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.01.14 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wyżej. Jest już po lidze. Natomiast co do LM - jak najbardziej mamy szansę przejść PSG, przejść potem Bayern/Man City/Barcelonę etc - ale do tego potrzeba powrotu do formy całej drużyny. Jeden zawodnik ściągnięty w zimę NA NIC się zda, jeśli cała drużyna będzie grać tak jak gra teraz.

Nie, dograć do końca ten sezon, zdobyć wicemistrzostwo, a minimalnie miejsce na podium(eh, że też trzeba to pisać przy drużynie wycenianej na 850 baniek) i latem dokonać sensownych wzmocnień - bez jakichkolwiek obwarowań przepisami. Najlepszych z najlepszych i najlepszych dla zamysłu na przyszły Real.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 107, 108, 109 ... 139, 140, 141  Następny
Strona 108 z 141
Skocz do: