Cristiano Ronaldo (cz. 8)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 217, 218, 219 ... 228, 229, 230  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kadra
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.01.17 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boże, nie. Zaczyna się postrzeganie Garetha jako możliwego wybawcy, podczas gdy Bale powinien być rozpatrywany tak jak każdy członek BBC(o ile wierzyć w te żądania kontraktowe Ronaldo) - do wyoutowania. Tzn. może nie jak każdy, bo w mojej liście preferencji Bale jest zdecydowanie po Benzemie w kwestii priorytetowego transferu Z Madrytu.

To nawet nie kwestia antypatii do niego czy stylu. Zostawienie go w składzie to gra w taką ruletkę w jaką zagrano przed sezonem - no bo przecież w formie jest przekotem!

I jest. W 5 spotkaniach na 10, które pewnie rozegrał w tym sezonie, gdzie pamiętajmy - cała drużyna jest w dramatycznej formie - więc to też może być kwestia układu odniesienia. 10 spotkań, gdzie pewnie rozegraliśmy w tym sezonie już ze 25-30.

I chcecie zagrać w podobną ruletkę znowu? Nie ma co gdybać - Bale w Madrycie regularnie łapie kontuzje wykluczające go z bycia zawodnikiem na którym można tę drużynę oprzeć długoterminowo. Nie wiem czy to kwestia sztabu medycznego, stylu gry, czy zwyczajnego pecha, ale takie są fakty.

Poza tym mamy cholerny problem z drużynami, które się murują - Bale jakkolwiek trzeba przyznać, że się rozwinął - on nie daje tej błyskotliwości czy dryblingu, który jest nam potrzebny jak tlen.

Jest na rynku wbrew pozorom naprawdę dużo graczy przebojowych, którzy są atletyczni - może nie tak jak Gareth, ale przy okazji mają cechy prawdziwego skrzydłowego i co ważniejsze - charakterystykę, której nam brakuję żeby to Bale'a traktować jako nasze remedium na zło. Bo ani to remedium, ani nie można zakładać, że będzie na boisku, kiedy drużyna będzie potrzebować swojej najmocniejszej wersji.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Reggie
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2018.01.17 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat w tym co napisał Cube jest mnóstwo racji - Bale jest elastyczny taktycznie, wystarczy sobie przypomnieć przez jakie pozycje ten gość przechodził w swojej karierze : lewa obrona, lewe skrzydło, mediapunta, napad, prawe skrzydło. I w formie wszędzie dawał radę. Poza tym jakie mamy inne opcje? Jakiego prawo-skrzydłowego mielibyśmy niby sprowadzić w jego miejsce? Salaha? Bez jaj.

Bale daje przesłanki, że jest w stanie jeszcze dać coś dobrego, Ronaldo i Benzema takich nie dają, proste. Jest najmłodszy i najbardziej uniwersalny spośród ich wszystkich, ma największe chęci i głód gry i nie ma przerośniętego ego. To chyba oczywiste, że z BBC powinien być ostatnim kandydatem do sprzedaży.

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2018.01.17 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jednym zastrzeżeniem. Druga połowa sezonu nie może upłynąć pod znakiem kontuzji. On musi grać, wtedy będzie można ocenić czy się nadaje. Jeśli będzie powtórka z rozrywki, to cały atak BBC do zaorania.

Cube.
Big Poppa Pump
Big Poppa Pump

PostWysłany: 2018.01.17 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

El Mou napisał:
Wszystko spoko, ale Bale unikalny technicznie? :>

Na swój sposób jak najbardziej, jak na swoje warunki. Wystarczy porównać przyjęcie piłki czy grę na klepę z pierwszego sezonu w porównaniu ze stanem obecnym. Wtedy Bale musiał dostać futbolówkę na 20-40 metrze i próbować mijać sprintem zazwyczaj słabszego fizycznie bocznego. W żadnym przypadku nie był najzwrotniejszym z naszych, ale odbijali się od niego jak od ściany. Porównajcie pierwsze lepsze kompilki z obecnym stanem rzeczy.

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Obecnie gra w napadzie obok Cristiano gdzie liczy się gra głową, często tyłem do bramki, zorientowanie pozycyjne żeby nie spalić (co mu wychodzi świetnie w tym sezonie) i nawet drybling za który był zazwyczaj nazywany pokraką wychodzi mu gorzej tylko od Isco i być może Vazqueza, którzy są o 15cm niżsi od niego i mają środek masy o wiele niżej, wobec czego łatwiej im balansować. Poprawił się do stopnia, że nie wiadomo co zrobi z futbolówką gdy ją dostanie na 30 metrze. Czasem próbuje mijać, czasem zagra na jeden kontakt z kolegą i urwie się obrońcy otwierając uliczki do prostopadłych podań, których tak bardzo ostatnio brakuje. Ostatnio nawet próbował nożyc czego w tej drużynie nie robi nikt prócz Crisa, Ramosa i chyba Nacho (gol w Pucharze Króla sprzed roku czy dwóch). Piętka z Fuenlabradą? O wrzutkach nie ma co się rozpisywać, bo te zawsze miał na przynajmniej przyzwoitym poziomie. Ta asysta którą posłał zewnętrzniakiem z miesiąc temu? Cud miód.

Zdecydowanie nie jest to poziom Ibrahimovicia, który na swoje warunki jest bogiem techniki, ale Bale ma warunki i śmiałość do tego by zaskakiwać obrońców. Czym obecnie zaskakują jego koledzy z ataku? Poziomem chujowizny?
Sam fakt, że przyszedł do Realu jako Brytyjczyk pokazuje że jest dobry technicznie jeżeli chodzi o uderzanie futbolówki, bo tylko w takich na tamtym rynku celuje Perez. Dobre ułożenie stopy to minimum w ich przypadku. Kane strzały ma na poziomie światowym, u McManamana też nie było z tym najgorzej. Wrzutki Beckhama? Każdy z nich miał tylko inne postrzeganie tempa akcji przez kontrast w Hiszpanii i Anglii.

Proste jednak, że mniejsza o to skoro w każdym momencie może mu jebnąć łydka. Ale czy w tym sezonie Bale w 5 spotkaniach nie jest lepszy niż Benzema i Cristiano w 25? Szczególnie od Crisa, którego utrata depnięcia 2-3 lata temu wymusiła zmianę roli w ataku. Jest na tym forum ktoś kto nie potrafiłby przewidzieć co zrobi, w którą stronę pójdzie mając przed sobą obrońcę i próbując tańca nad piłką? Przewidzieć kiedy będzie chciał skończyć akcję strzałem? Do tego maniera padania na glebę i machania rączkami, gdy dostanie ciałkiem powoduje że przegrywa te pojedynki, a Bale wciąż jest w stanie się temu przeciwstawić i kontynuować akcję.

Powrót do góry
NokiaX3
Trener
Trener

PostWysłany: 2018.01.17 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że Benzema jest parodią piłkarza, a Cristiano kopie się po czole nie oznacza, że Bale jest nagle wielkim piłkarzem. Jest spoko, nie powiem, ale w realiach hiszpańskich się zwyczajnie nie sprawdził (kontuzje, ograniczenia techniczne, problemy z aklimatyzacją... nie będę w to wchodził, jedynie stwierdzam fakt) i myślałem, że wszyscy na forum już to widzą. Też byłem jego obrońcą mając na względzie jego warunki fizyczne i grę głową. Jednak to za mało. przestańmy grać na wrzutki, zajmijmy się grą kombinacyjną i nie będziemy potrzebować kolejnej wieży w polu karnym (zakładam, że ściągniemy napastnika, który w tym jest kotem). W razie murarki zawsze podłączyć się może Casemiro, któryś ze środkowych obrońców lub możemy wprowadzić rezerwowego napastnika (i znów - zakładam [tj. chcę], że takiego kupimy).
Problem z Balem jest też taki, że o ile faktycznie to ostatni do sprzedaży z BBC (wypełnia założenia taktyczne, pokora, nie jest już - mam nadzieję - świętą krową), to jego będzie najłatwiej sprzedać.
Dodam też, że gdyby Cristiano przestał być mentalnym dzieckiem i zaakceptował rolę zawodnika walczącego o skład na równych prawach z resztą zespołu i, jakkolwiek absurdalnie to brzmi, swoją pensję, to wciąż widziałbym go przed Balem.

PS
Cube. napisał:
Ale czy w tym sezonie Bale w 5 spotkaniach nie jest lepszy niż Benzema i Cristiano w 25?

No właśnie. Sam sobie odpowiedz na to pytanie. Lepszy jest zawodnik dostępny w 5 meczach, czy w 25? Ponownie - Karim i Ronaldo (ten z ligi, nie z CL) nie powinni mieć takiego statusu w drużynie, jednak to Ci chyba zaciemnia obraz.

Krist
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.01.17 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekaw, czy jeśli jakimś cudem Floro pozbędzie się całego bbc, to Zidane zostanie mimo to (tzn, jeśli taka będzie wola klubu). Czy zależałoby to od tego kto przyjdzie, czy bardziej od tego kto odejdzie.

Powrót do góry
Cube.
Big Poppa Pump
Big Poppa Pump

PostWysłany: 2018.01.17 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NokiaX3 napisał:
Jest spoko, nie powiem, ale w realiach hiszpańskich się zwyczajnie nie sprawdził (kontuzje, ograniczenia techniczne, problemy z aklimatyzacją... nie będę w to wchodził, jedynie stwierdzam fakt) i myślałem, że wszyscy na forum już to widzą.

Tak, kryteriami niesprawdzenia się w lidze są jak zwykle rzeczy na które nie ma wpływu (:lol2:) i brak aklimatyzacji o którym świadczą np. statystyki porównywalne a nawet lepsze od takiego Jamesa, który spokojnie ma wdrożone cechy i warsztat typowego Brytyjczyka. O tym braku wtopienia się w jedenastkę można było mówić po stosunkowo słabym sezonie 14/15, ale potem? No ta, faktycznie się nie sprawdził.

Ja rozumiem, że można spanikowanych w Hiszpanii drewniaków z Wysp nie lubić, bo pierwszy rok czy dwa dochodzą do siebie i przyzwyczajają się do 30 stopniowych upałów w marcowe popołudnie. Dyskusje o takich sprawach jak np. bariera językowa są jednak jałowe, bo taki Kroos dopiero w 2017 udzielił pierwszego wywiadu w pełni po hiszpańsku i nie u wszystkich takie problemy są wyraźnie widoczne na boisku. Można mówić, że za dużo z nimi zachodu i lepiej szukać jakiegoś latynosa co to pokręci i szybciej da rezultaty. Nie można jednak zakłamywać umiejętności i transformacji zawodników szczególnie że włożyli w swój sukces mnóstwo wysiłku co widać po Księciu. Jeżeli obecny Bale jest dla kogoś technicznie i mentalnie tym samym graczem co 4 lata temu to krzyż na drogę, naprawdę nie mamy o czym rozmawiać.

NokiaX3 napisał:
PS
Cube. napisał:
Ale czy w tym sezonie Bale w 5 spotkaniach nie jest lepszy niż Benzema i Cristiano w 25?

No właśnie. Sam sobie odpowiedz na to pytanie. Lepszy jest zawodnik dostępny w 5 meczach, czy w 25? Ponownie - Karim i Ronaldo (ten z ligi, nie z CL) nie powinni mieć takiego statusu w drużynie, jednak to Ci chyba zaciemnia obraz.

Nom, to może znajdź choć jednego użytkownika na tym forum, który w obecnej sytuacji nie wolałby mieć Walijczyka grającego 5 spotkań w 4 miesiące prezentując się w nich trzykrotnie lepiej, aniżeli naszego kochanego Francuza :]

Temat Cristiano jest do dyskusji. Jak mówiłem, dla mnie typa powinniśmy oddać w lecie co zrobiłoby naturalne miejsce w kadrze Jamesowi, który jestem przekonany nie miałby nic przeciwko graniu wyżej. I robiłby to przez co najmniej kolejne 5 lat dochodząc do 30tki, a nie włócząc się 3/4 sezonu po boisku oszczędzając się na ostatnie 2 miesiące kręcąc gorsze staty ligowe niż późny Inzaghi.

Powrót do góry
Demon Ognia
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.01.17 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza sezonem 15/16, który był najlepszym sezonem Bale i najgorszym Jamesa, to Kolumbijczyk miał dużo lepsze liczby. We wspomianym sezonie oglądaliśmy takie absurdy jak Benek chcący wcisnąć Bale na 10-tkę kosztem Jamesa i wiele innych kwiatków.

Bale grał na tylu pozycjach i co z tego? Jeden z jego dawnych trenerów przyznał, że wystawianie go na LO było błędem. Na prawym skrzydle sam średnio chciał grać(pamiętne akcje i Carletto w sezonie 14/15 i te wypowiedzi agenta i żale do prezesa). Do gry za napastnikiem się średnio nadaje, mamy dużo lepszych kandydatów. 9-tka z Garetha też żadna.

Ok, Bale się zmienił, ale czy na lepsze? Jak przychodził to masz lepszy strzał z dystansu, był bardziej zwrotny. Technicznie jest niezły, warunki fizyczne, czy gra głową też na wysokim poziomie. Ale to nie jest coś czego od niego oczekiwaliśmy. Miał odciążyć Cristiano, miał być jego naturalnym następcą i przyszłym liderem Realu. A tymczasem? Jest dobrym zawodnikiem i tyle. Bale nigdy nie był w połowie tak dobry jak Ronaldo w topowej formie.

Plus kontuzje. No kurwa, 3-4 urazy co sezon?

Jeśli Cristiano odejdzie, to pewnie będzie trzeba kupić 2 zawodników. Skrzydłowego oraz goleadora.

Powrót do góry
Cube.
Big Poppa Pump
Big Poppa Pump

PostWysłany: 2018.01.17 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demon Ognia napisał:
Poza sezonem 15/16, który był najlepszym sezonem Bale i najgorszym Jamesa, to Kolumbijczyk miał dużo lepsze liczby.

Nie kłam.

Bale:
1szy sezon (13/14) - 0.5 gola, 0.4 asysty na mecz, 1.15 kluczowe podania na mecz w LM/La Liga
2gi - 0.35, 0.27, 1.25
3ci - 0.61, 0.48, 2.4
4ty - 0.39, 0.15, 1.15

James:
1szy (14/15) - 0.37, 0.39, 2.85
2gi - 0.25, 0.32, 2.25
3ci - 0.33, 0.39, 1.85

Pierwsze dwie staty z transfermarkt, ostatnia z whoscored.

Tak naprawdę wyraźnie (choć i nie zawsze) lepsze liczby James ma tylko w ilości kluczowych piłek i być może w celności strzałów, ale do tego się nie dokopałem. Poza tym rzeczywiście statystyczna przepaść.. xD

Demon Ognia napisał:
Do gry za napastnikiem się średnio nadaje, mamy dużo lepszych kandydatów.

Kogo dokładnie? Tzn. kogo kto byłby głównie zmiennikiem/zastępcą Benzemy a nie Bale'a?

Demon Ognia napisał:
Ok, Bale się zmienił, ale czy na lepsze? Jak przychodził to masz lepszy strzał z dystansu, był bardziej zwrotny.

Nie był. Zmiany w zwrotności (prócz naturalnych nawyków piłkarzy) zależą od zmian w grze na pamięć, w rozumieniu taktycznym, w przyswojeniu schematów z treningów. W tym wyraźnie się poprawił. A strzał ma cały czas taki sam. Nie ma w zwyczaju marnować patelni, oddawać strzałów z nieprzygotowanych pozycji czy ładować po trybunach. Jak już porównywać jakość strzałów to wyraźny kontrast masz np. u Crisa, jego wolne, jego skuteczność strzałów itp itd.

Demon Ognia napisał:
Ale to nie jest coś czego od niego oczekiwaliśmy. Miał odciążyć Cristiano, miał być jego naturalnym następcą i przyszłym liderem Realu. A tymczasem? Jest dobrym zawodnikiem i tyle. Bale nigdy nie był w połowie tak dobry jak Ronaldo w topowej formie.

Oczekiwania są tylko funkcją postrzegania sprawy. Jak przyjdzie bramkarz za 150M i w 5 sezonach 1 raz wygra Trofeo Zamora to też będzie o nim świadczyć chujowo? Każdy trener od początku jego pobytu przypominał, że powinno się mieć w dupie cenę za jaką przychodził, bo to wyłącznie kwestia inwestycji. Bale przychodził jako przypakowany, zadziorny młody człowiek głodny trofeów. Obecnie wygrał wszystko tak samo jak cała reszta. Z tą różnicą, że on teoretycznie dopiero doszedł na swój prime, którego nawet w pełni jeszcze nie wykorzystał i wygląda w tym sezonie najlepiej z całej spółki. A wyjebać się go chce w takich okolicznościach za coś na co nie ma wpływu. Idiotyzm.

Powrót do góry
Demon Ognia
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.01.17 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bale vs James

Bale

14/15
17 goli +12 asyst, 4038 minut gry, gol/asysta co 140 minut
15/16
19 goli +5 asyst, 2382 minuty gry, gol/asysta co 99 minut
16/17
9 goli +5 asyst, 1937 minut gry, gol/asysta co 138 minut

James
14/15
17 goli +18 asyst, 3524 minut gry, gol/asysta co 100 minut
15/16
8 goli + 10 asyst, 1858 minut gry, gol/asysta co 103 minuty
16/17
11 goli +13 asyst, 1824 minuty gry, gol/asysta co 76 minut

Te statystyki sprawdzałem przed napisaniem posta. Nie wrzucałem pierwszego sezony Bale, bo wtedy nie grali między sobą. Gdzie tu widać kłamstwo? W tych 3 sezonach gdy grali razem, to przewaga Jamesa jest wyraźna.

No wiem, kto mógłby grać na mediapuncie. Isco, Asensio czy James za cholerę tam nie pasują.

Co do strzału pije do tego, że wcale nie uderza z dystansu, co kiedyś było jego wielkim atutem. To, że od 2 lat Ronaldo jest na kursie w dół, to wszyscy wiedzą.

Chcę go sprzedać, bo jest podatny na urazy i tyle. Niezdolny do pracy, to dziękujemy. To nie jest kwestia czyja to wina, ani osobistych sympatii. Sam byłem zwolennikiem tego transfery i liczyłem na jego. Trenerzy go bronili, to normalne, zwykła gadka dla prasy. Wygląda najlepiej z BBC? Bo pozostała dwójka gra kaszanę, wśród ślepców, jednooki jest królem.

A skąd pewność że wchodzi w swój prime? Raptem miesiąc temu wrócił do gry, a biorąc pod uwagę jego przeszłość, to skąd mamy pewność, że znowu się nie połamie w najbliższym czasie? To nie Cristiano sprzed kilku lat, który grał 100 % meczy i był "maszyną".

Powrót do góry
NokiaX3
Trener
Trener

PostWysłany: 2018.01.17 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cube. napisał:
NokiaX3 napisał:
Jest spoko, nie powiem, ale w realiach hiszpańskich się zwyczajnie nie sprawdził (kontuzje, ograniczenia techniczne, problemy z aklimatyzacją... nie będę w to wchodził, jedynie stwierdzam fakt) i myślałem, że wszyscy na forum już to widzą.

Tak, kryteriami niesprawdzenia się w lidze są jak zwykle rzeczy na które nie ma wpływu (:lol2:) i brak aklimatyzacji o którym świadczą np. statystyki porównywalne a nawet lepsze od takiego Jamesa, który spokojnie ma wdrożone cechy i warsztat typowego Brytyjczyka. O tym braku wtopienia się w jedenastkę można było mówić po stosunkowo słabym sezonie 14/15, ale potem? No ta, faktycznie się nie sprawdził.

W nawiasie podałem prawdopodobne przyczyny tego, że nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Wybrałem kilka losowo, które mogły się na to złożyć. Kontuzje dodałem trochę na odczepne, bo raczej mu nie pomogły. Nie napisałem nigdzie, że to jego wina.
Dalej. Nie wyskakuj mi tu ze statystykami Jamesa, bo to chyba trochę inna pozycja. Nie sądzisz? Kolumbijczyk oprócz bardzo dobrych liczb miał, przede wszystkim, wielki wpływ na grę zespołu. Nie wiedzieć czemu Zidane nie widział go kompletnie w swojej wizji i postanowił się go pozbyć. Bale'a porównuj do zawodników na jego pozycji. Cristiano to oczywiście kosmos, ale zastanów się czy lepiej w Hiszpanii prezentował się on, czy taki Neymar? Porównaj go też (i to nawet jego najlepszą wersję) do tego, co prezentował Asensio na początku sezonu.
Faktem jest też to, że Gareth od samego początku swojej przygody z Realem miał jak przysłowiowy pączek w maśle. Pierwszy skład dostał z automatu. Łamał się, wracał i znów podstawa. Był wbijany do jedenastki niczym Benzema. Nie możesz więc pisać o jego mocnej głowie, bo gówno wiesz jakby się zachował, gdyby musiał wywalczyć sobie miejsce. Nawet w jego pierwszym sezonie wyraźnie lepiej wyglądał Di Maria. Grał tak dobrze, że Carlo wcisnął go do pomocy. Kto wie jak potoczyłyby się sprawy, gdyby tej paskudnej kontuzji nie doznał Jese. Później przyszło skandaliczne wystawianie go kosztem Isco, w przytoczonym już przeze mnie okresie, a teraz mamy dyskredytowanie umiejętności Asensio. Tak więc przytaczając jego statsy wypadałoby wspomnieć o kredycie zaufania jakim darzyli go kolejni trenerzy. Zapominają o tym obrońcy Benzemy, który swoje w Realu też strzelił.

Cube. napisał:

NokiaX3 napisał:
PS
Cube. napisał:

Nom, to może znajdź choć jednego użytkownika na tym forum, który w obecnej sytuacji nie wolałby mieć Walijczyka grającego 5 spotkań w 4 miesiące prezentując się w nich trzykrotnie lepiej, aniżeli naszego kochanego Francuza :]

Kurwa! Po raz trzeci... Nie podawaj mi tu przykładów Benzemy. Parszywe zagranie z Twojej strony... Przecież dobrze wiesz, że wolałbym jebanego Mayorala niż tę pokrakę w podstawie. Wolałbym Ramosa. Wolałbym nikogo, byleby tylko nie oglądać tej pizdy, więc...
Pytanie powinno brzmieć: Czy wolisz Asensio czy Bale'a?
Jeszcze żeby była pewność, że Bale wraca do zdrowia i wchodzi na zajebisty poziom (chociaż to, co prezentuje teraz), ale przecież nie licząc meczu z Celtą, to facet dobre spotkanie rozegrał jakiś rok [kurwa rok] temu, więc o czym my tu w ogóle gadamy.

Cytat:
Obecnie wygrał wszystko tak samo jak cała reszta. Z tą różnicą, że on teoretycznie dopiero doszedł na swój prime, którego nawet w pełni jeszcze nie wykorzystał i wygląda w tym sezonie najlepiej z całej spółki. A wyjebać się go chce w takich okolicznościach za coś na co nie ma wpływu. Idiotyzm.

Najlepiej z całej trójki (bo chyba nie chodziło Ci o cały team)? No chyba Cię pojebało. Najchujowszy Ronaldo, kopiący się po czole i nie potrafiący trafić na pustaka osiągnął w CL liczby i ogólnie pokazał poziom, do którego Bale w całej swojej karierze nawet się nie zbliżył. Gdyby nie Portugalczyk, to my byśmy z gruby nie wyszli i Wielki Książę Walii gówno by nam pomógł, bo prawie całą fazę grupową przeleżał w szpitalu.
Na prawdę mam dosyć tego pieprzenia, że Bale nie ma wpływu na swoje kontuzje. Fakt. Jednakże. Zapytajmy tak: Czy ma to wpływ klub? Czy klub - tudzież zawodnik - mogą to jakoś zmienić? Przykro mi, ale on znów się połamie.

Z resztą... Co ja się będę gimnastykował. Za chwilę forma się skończy - chociaż oczywiście mam nadzieję, że nie - wpadnie jakiś uraz - jeszcze raz, obym się mylił - i zobaczymy czy równie dzielnie będziesz go bronić i budować w oparciu o niego drużynę.

TWL64
Stefan

PostWysłany: 2018.01.17 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat o Cristiano Shocked

Ciekawe ile prawdy jest w tych wszystkich "donosach" o zamiarach odejścia CR-a. Jeden fakt to taki, ze w obliczu kryzysu wszystkie "hieny" dopadają Cristiano i dowalają mu z grubej rury, a drugi fakt to taki, że sporo tych doniesień i to z nie byle jakich źródeł.
Osobiście mam nadzieję, że nieważne jakie CR ma plany na przyszłość, to wystarczy mu motywacji, żeby wygrać coś w tym sezonie a nie sabotować w poszukiwaniu kasy (chociaż w to raczej nie wierzę ;) )
Swoją drogą cała ekipa jest w gównianej formie - Marcelo nie broni, Kroos nie podaje, CR nie strzela...

Powrót do góry
Cube.
Big Poppa Pump
Big Poppa Pump

PostWysłany: 2018.01.17 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demon Ognia napisał:
Te statystyki sprawdzałem przed napisaniem posta. Nie wrzucałem pierwszego sezony Bale, bo wtedy nie grali między sobą. Gdzie tu widać kłamstwo? W tych 3 sezonach gdy grali razem, to przewaga Jamesa jest wyraźna.

Po pierwsze w 15/16 Bale miał 15 asyst, nie 5, przynajmniej wg TM. Po drugie, jakiej racji dzielenie minut (choć nawet ich nie dzielili bo nie konkurowali o nie między sobą) ma być tu czynnikiem? Nie porównujemy ich gry z czasu, gdy byli razem w klubie, tylko ich ogólny progres gry świadczący o przyzwyczajaniu się do taktyki, klubu itp. Jeżeli już mamy porównywać liczby z tego samego przedziału czasu to równie dobrze można wyciągnąć dane z pierwszych trzech sezonów danego zawodnika, i wtedy kanadyjka wyglądałaby zupełnie inaczej. Gdyby jeden zawodnik miał wpływ na liczby drugiego to miałoby to znaczenie, a tak deprecjonujesz całkowite statystyczne osiągi Bale'a.

Całkowite średnie w Realu danego zawodnika do sezonu 17/18:
Bale - 67, 51, 11685 min, gol/asysta co 99 min
James - 36, 41, 7299 min, gol/asysta co 94.8 min

I to nie jest wyraźnie lepszy stosunek. Lepszy, ale nie wyraźnie co zakwestionowałeś, i na pewno nie porównując osobne sezony skoro w danym jeden zawodnik był lepszy od drugiego, a w ostatnim Bale grał gorzej nie z powodu rotacji a braku przygotowania fizycznego.

Demon Ognia napisał:
No wiem, kto mógłby grać na mediapuncie. Isco, Asensio czy James za cholerę tam nie pasują.

Ok, tu przyznaję zjebałem, bo przeczytałem "z napastnikiem", nie "za" Very Happy

Demon Ognia napisał:
A skąd pewność że wchodzi w swój prime? Raptem miesiąc temu wrócił do gry, a biorąc pod uwagę jego przeszłość, to skąd mamy pewność, że znowu się nie połamie w najbliższym czasie? To nie Cristiano sprzed kilku lat, który grał 100 % meczy i był "maszyną".

Przyjęte standardy futbolu. Prime atakujących to zazwyczaj coś pomiędzy 25-31 gdzie łączą młodość z doświadczeniem, defensorów i dyrygentów gry polegających na dyscyplinie i koncentracji jakoś 27-33, bramkarze wiadomo łamią schematy zależnie od warunków fizycznych. To nie "pewność" a zwyczajne założenie, które w dużej części przypadków znajduje swoje uzasadnienie. Oczywiście że jest ryzyko że spędzi najlepszy okres swojej kariery w szpitalu. Jest też szansa, że tak nie będzie i da bardzo Realowi bardzo wiele. I nie musi być integralną częścią jedenastki, a jedynie członkiem zespołu.

NokiaX3 napisał:
(...) Cristiano to oczywiście kosmos, ale zastanów się czy lepiej w Hiszpanii prezentował się on, czy taki Neymar?

Na ogół wiadomo, ale jednak debiutancki sezon Gareth miał lepszy :]

NokiaX3 napisał:
Porównaj go też (i to nawet jego najlepszą wersję) do tego, co prezentował Asensio na początku sezonu.

Kurwa, serio? :lol2: Very Happy Na ten moment jedynym atutem Marco, i to nieprzejawiającym się regularnie, jest strzelanie po oknach. Nawet w grze na otwartej przestrzeni kaleki Bale ma więcej rozumu, gdzie Marco ma dwa razy tyle szczęścia. W niemal każdym innym aspekcie młody może mu buty pucować.

NokiaX3 napisał:
to facet dobre spotkanie rozegrał jakiś rok [kurwa rok] temu, więc o czym my tu w ogóle gadamy.

Wszedł, obsmarował trzecioligowca, zszedł... aaaa to się nie liczy sory..

Nie wiem dlaczego tak łatwo zapominacie o tych naprawdę dobrych okresach gry. Bramka i asysta z Dortmundem? Dobry mecz o Superpuchar z United? Poza Isco prezentował na początku sezonu najrówniejszy, solidny poziom z całej linii ataku.

A że reszta posta to gdybanie i zgrywanie Nostradamusa to wybacz ale się nie odniosę ;) Robben i Ribery też kaleki, też opuścili ponad 100 spotkań w barwach Bayernu, a jednak od czasu wygrania LM za Heynckesa nie zostali za naturę swojego ciała wywaleni na bruk i dalej są przydatni swojemu zespołowi. Polecam optymistycznie patrzeć w przyszłość. Pomaga w bardziej ludzkim traktowaniu ludzi i ich zdrowia.

I ok, rzeczywiście kończymy offtop. Odnieście się w temacie Garetha jeśli chcecie.

Powrót do góry
Behappy
be humble

PostWysłany: 2018.01.18 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masakra, jak przerażająco zakompleksiony jest ten facet. Za pracę życzę mu, żeby jego indywidualny plan wypalił, niech rozegra zabójczą końcówkę sezonu i mundial, ale jednocześnie odejdzie z honorami. Mam go dość, nie będę tego ukrywał.

Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2018.01.18 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech idzie do Chin. Lepiej płacą.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kadra Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 217, 218, 219 ... 228, 229, 230  Następny
Strona 218 z 230
Skocz do: