Problemy z komputerem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 282, 283, 284

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
habera
Juvenil
Juvenil

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.01.19 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bonk napisał:
Mam problem z monitorem. Co jakiś czas mi wyskakuje menu ustawień monitora(ale jak go tam mocniej pizne to nie wyskakuje). Dziś samo mi sie włączyło menu, przeszło do jasności monitora i przyciemniło go na maksa... kazdy przycisk z monitora, działa jak przycisk w dół.
Da sie jakoś monitor wrócić do ustawień domyślnych(nie z menu monitora) ?

A co to za monitor? W sensie marka/model?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2018.01.31 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie do ekspertów od laptopów, bo jedna rzecz mnie strasznie wnerwia.

Mam zainstalowany programik batterybar żeby mieć wgląd na stan zużycia baterii. Laptopa mam od czterech miesięcy, a wskaźnik pokazuje mi już 12%, przecież to jakieś chore. W dodatku ten stan zmienia się codziennie, raz idzie w dół, raz w górę. Jeden miesiąc pokazywało 0-5%, potem 5-7%, ostatnio 7-10, a od dwóch dni mam 11-12. W dodatku zauważyłem taką rzecz. Odpalam laptopa i mam np. 10%. Gdy zostawię go na kablu by się ładował, a po całkowitym naładowaniu nie odłączę go i zostawię jeszcze na kablu przez np. 30 minut, to na drugi dzien z 10% zużycia baterii robi się 7%, ale w kolejnym dniu mam już np. 12%. Kiedyś jak na dłużej zostawiłem na kablu, bo grałem w fifę i bez kabla były jakieś mini lagi mimo uruchomienia trybu wysokiej wydajności i na drugi dzien zjechało mi nawet do 1%. No ale w kolejnym dniu znowu przyjebało na 9%.
Myślałem, że programik jest do kitu, pobrałem jakiś inny znany, którego nazwy już nie pamiętam, ale pokazywał identyczne zużycie.
Wkurwia mnie to, że po 4 miesiącach użytkowania mam niby zużyte już 12% baterii, skoro na innym laptopie kupionym rok temu ten wskaźnik wynosi 11.8 i nie ma tam żadnych wahań, a też był używany do katowania FM-a.
Jakieś sugestie, porady? Jak się utrzyma to tempo, to po roku będę miał ok. 40% zużycia baterii, to chyba nie jest normalne.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
augusto
Me, you! Fuck, Fuck!

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.01.31 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Programy odinstaluj. Sprawdz zasilacz, czy jest odpowiedni. Używaj normalnie laptopa, podpinaj do prądu, na bateri tylko w podróży. I nie baw się w wyciąganie i wkładanie bateri po sto razy. Niech siedzi na swoim miejscu.

[ Dodano: Dzisiaj o 20:50 ]
E:
Jak duzo używasz na baterii to możesz zajechać w pół roku. Zależy od baterii, sa na 300, a nawet 1000+ cykli.

lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2018.02.01 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasilacz oryginalny z pudełka z laptopem, więc raczej nieodpowiedni nie może być. Baterie mam wmontowaną na stałe, więc nie ma mowy o jakimś wyjmowaniu. Czytałem, że od używania na kablu bateria właśnie się psuje i najlepiej odłączać od ładowania jak dojdzie do 95% np.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2018.02.01 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no, przecież odłączanie zasilania przy 95%, praca na baterii do tych 35% i ponownym podłączaniu lapka do prądu jest bez sensu. Sprawdzałeś programem Battery Care? Wrzucisz screen?

Powrót do góry
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2018.02.01 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, to był właśnie ten drugi programik, o którym wspominałem wyżej, a zapomniałem nazwy. W zasadzie poziom zużycia pokazuje identyczny jak batterybar i też co dzień jest inny. Choć od kilku dni nie pokazuje mi mniej niż 11%.

Powrót do góry
Sarcasm
but still awesome...

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.02.01 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam się zainteresowałem tematem baterii i w sumie jestem miło zaskoczony u mnie, bo pomimo aż blisku 500 cykli ładowanie, zużycie mogę ocenić na 7%. W tej aplikacji biorę pod uwagę Health, myślę, że to podobny wskaźnik do zużycia.
Pytanie czy to mozliwe?
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 282, 283, 284
Strona 284 z 284
Skocz do: