Problemy z komputerem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 284, 285, 286, 287  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2018.03.08 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ba, ocenianie "porządności" laptopa po nazwie producenta to dopiero beka.

[ Dodano: Dzisiaj o 20:36 ]
KarBar napisał:
To jeszcze jedna kwestia.

Lapek za do 1300 zł na komunię.
Używany trochę do neta, do przeglądania zdjęć, trochę do programów edukacyjnych, trochę do gier przeglądarkowych bądź mało wymagających.

Jakbyś mógł trochę naciągnąć budżet to cuś takiego:

https://www.morele.net/laptop-acer-extensa-2540-nx-efhep-003-977720/
https://nalepsze.pl/lenovo-2/notebook-lenovo-e31-70-i3-5005u-4gb-1tb-13-3-fhd-ag-intelhd-dos?ceneo

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Dimhil
'75 Raúl

PostWysłany: 2018.03.09 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sondokan napisał:
Ba, ocenianie "porządności" laptopa po nazwie producenta to dopiero beka.

Zgadza sie, natomiast ocenianie po 20 letnim doswiadczeniu przy komputerach juz raczej nie.

Tajwanskie tanie gowno produkowane masowo do supermarketow dla przecietnej Grazyny i Andrzeja z jeszcze gorszym wsparciem technicznym. Kupuj, jak chcesz zmarnowac pieniadze.

Sondokan

PostWysłany: 2018.03.09 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak na d w a d z i e ś c i a lat doświadczenia nic nie poleciłeś i gówno napisałeś prócz pociśnięcia Acera w stylu gimbusa, który dostał od starych jakiegoś plastikowego i błyszczącego Asusa

A co do serwisu Acera, kulą w płot http://www.benchmark.pl/aktualnosci/acer-dobre-statystyki-serwisu-asplex-w-lutym-2017.html

Powrót do góry
Bonk
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.03.09 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupiłem Acera w 2011/2012 roku, po roku użytkowania coś było nie tak z ładowaniem laptopa i napędem, ale zgłosiłem - przyjechali na następny dzień i po 3 dniach laptop wrócił w pełni sprawny, serwis chyba w czechach był.

Laptop chodzi po dziś dzień. Jedyne co wymieniłem w nim to parę miesięcy temu dysk twardy(80zł) i tyle. Użytkuje go dziewczyna od 2 lat.

Także nie wiem czy cos sie u nich zmieniło, ale ja byłem w pełni zadowolony z Acera.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Dimhil
'75 Raúl

PostWysłany: 2018.03.11 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sondokan napisał:
To jak na d w a d z i e ś c i a lat doświadczenia nic nie poleciłeś i gówno napisałeś prócz pociśnięcia Acera w stylu gimbusa, który dostał od starych jakiegoś plastikowego i błyszczącego Asusa

Bo reszta komputerow przez ciebie poleconych jest OK, moze z wyjatkiem tych Inspironow - ponownie, masowa produkcja przy uzyciu duzo tanszych materialow, typowe do supermarketu. Natomiast blyszczace Asusy sa juz w tej cenie bardzo dobre.

Oczywsicie nie bede oczekiwal zeby komputer za 3tys. smigal tak jak ten za 10tys. To jak jakbym kupil Yaris i bym zdziwiony ze nie smiga jak GT86.

Natomiast dla kogos 3 tysiace moze byc w dalszym ciagu sporym wydatkiem wiec warto sie zastanowic i zrobic troche researchu zanim sie cos kupi, bo samo wyszukiwanie po procesorze czy ilosci pamieci/dysku twardego jest ardzo omylne a 90% ludzi tak robi.

Acer produkuje swoje laptopy z materialow BARDZO tanich, co za tym idzie SLABYCH jakosciowo. Rosyjska ruletka jest z niemal kazdym modelem. Ich plyty glowne to jest koszmar.

Natomaist jezeli chodzi o serwis to fajnie slychac ze w Polsce dziala to dobrze. Niestety, nie mieszkam w Polsce i odnosilem sie do wlasnych doswiadczen/ludzi ze szkoly/zawodu. Ja dalem sobie spokoj z ich serwisem i pomoca juz dawno temu gdyby przychodzi mi pracowac z jakims modelem Acera.

Jezlei za takie same pieniadze masz Asusa (przeswietne plyty glowne), to nawet ym sie nie zastanawial.

KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2018.03.26 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/dell-inspiron-5370-13-3-intel-core-i3-7130u-4gb-ram-128gb-dysk-win10.bhtml#opinie

A co sądzicie o tym?

Dysk mi w zupełności starczy, trochę może martwi 4gb ramu, ale to może byłaby melodia przyszłości by dokupić więcej.
Pytanie czy lepiej taki dell czy np takie Lenovo - https://www.x-kom.pl/p/406988-notebook-laptop-141-lenovo-ideapad-320s-14-i3-7130u-8gb-1201000-win10x-szary.html?partnerid=100555586&sm12=NTM=&ts=1522098570&token=b4b68cef39808b325ab5477995a35ba1

Mnie trochę euro rtv przekonuje pod kątem rat, bo teraz sporo wydatków, a do tego ja diabelsko nie lubię wydawać pieniędzy... ;/

Powrót do góry
raq77
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.03.27 09:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za 3 z hakiem idzie dostać maca aira. Sam nie mam ale z ultarbookoe/laptopów do domu jest to bardzo dobra opcja. Świetna bateria, lekki przenośny, bdb i intuicyjny system. Czego chcieć więcej.

Powrót do góry
Dimhil
'75 Raúl

PostWysłany: 2018.03.30 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czego chcieć więcej.

Lepszego ekranu. Cala reszta sie zgadza.Ekran.. w porownaniu do retiny to jednak niebo a ziemia.

raq77
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.03.30 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, że mógłby być lepszy. Niemniej coś kosztem czegoś. Na gorszym ekranie dłużej trzyma bateria. Dla kogoś, kto często się przemieszcza notoryczne ładowanie może być uciążliwe. 12 h na baterii nie w kij dmuchał.

Ekran jest jego minusem ale nie jest tragiczny. Fakt, są lapki z ekranem o wyższej rozdzielczości i l jakości obrazu. Na minus można jeszcze dać małą ilośc portów i zabawę z przejściówkami.

Poza tym to chyba jeden z ładniejszy designów jeśli chodzi o ultrabooki jakie powstały (przynajmniej dla mnie). Tongue

Powrót do góry
Dimhil
'75 Raúl

PostWysłany: 2018.03.31 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza sie, chociaz ja na swoim pro spokojnie 10 godzin wyciagam.

A co do portow - obawialem sie przejsciowek jak kupowalem, bo przeciez tylko USB-C mam.. od tego czasu ani razu nie dotknalem pendrivow, kart pamieci ani nic podonego z wyjatkiem zewnetrzenego dysku, ktory mam na kopie danych. Kupilem nowy na USB-C i w zestawie z 500GB na iCoudzie zupelnie mi to wystarcza. Jeden czy dwa kable musialem zmienic zeby miec wyjscie na USB-C zamiast starego i po klopocie.

El Goral
Gerwazy
Gerwazy

PostWysłany: 2018.04.04 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, mam następujący problem, niedawno kupiłem laptopa i jest następujący, bardzo wkurwiający problem z odtwarzaniem dźwięku. Podłączam słuchawki i zero reakcji, dalej odtwarza z głośników. Zaktualizowałem sterowniki, problem rozwiązany. Odpalam komputer następnego dnia znów to samo. Co z tym fantem począć? Żeby było ciekawiej, to jak podłączę słuchawki do kompa przed jego włączeniem, to dźwięk odtwarza w słuchawkach (więc to nie jest problem gniazda czy samych słuchawek). Ale jak odłączę słuchawki i chce je z powrotem podłączyć to znów nic, zero reakcji.

Sondokan

PostWysłany: 2018.04.04 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kliknij prawy przyciskiem myszy na głośność obok zegara w prawym dolnym rogu pulpitu, potem urządzenia do odtwarzania i sprawdź czy przy podłączonych słuchawkach możesz wybierać słuchawki/głośnik ręcznie.

Powrót do góry
El Goral
Gerwazy
Gerwazy

PostWysłany: 2018.04.05 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie ma takiej możliwości.

Co więcej, jak słuchawki są podłączone do laptopa przed jego włączeniem, to dźwięk odtwarzany jest w słuchawkach. Ale jak odłączę słuchawki i chce je ponownie podłączyć na uruchomionym komputerze to znów zero reakcji.

Uberaman
Trener
Trener

PostWysłany: 2018.04.05 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć,

pojawił się u mnie problem, który wcześniej nie występował i nie za bardzo mogę sobie z nim poradzić. Mianowicie od jakiegoś czasu uruchomienie systemu Windows 7 trwa bardzo długo. Zwłaszcza czarny ekran oraz obraz z napisem "Zapraszamy". Nawet 4-5 minut.. Podobnie gdy już się system włączy otwieranie przeglądarki (Chrome) również trwa bardzo długo.
Co ciekawe jak już się ww sprawy skończą komputer chodzi szybko, normalnie-szybko.
Od razu napisze, że niczego nietypowego na komputerze nie instalowałem, grałem, robiłem przez ostatnie miesiące. Ot Fifa, fm ewentualnie Shadow of Warrior.

Z innych "objawów" sporadycznie gaśnie mi ekran i wyświetla się komunikat "sterownik ... przestał działać ale odzyskał sprawność" czy coś takiego.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Powrót do góry
KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2018.05.02 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótka piłka - do fm'a mi starczy?

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/dell-inspiron-5370-13-3-intel-core-i3-7130u-4gb-ram-128gb-dysk-win10.bhtml

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 284, 285, 286, 287  Następny
Strona 285 z 287
Skocz do: