Liga Mistrzów 2017/2018
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 62, 63, 64  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2017/2018?
Real Madryt
71%
 71%  [ 35 ]
FC Barcelona
8%
 8%  [ 4 ]
Paris Saint-Germain
6%
 6%  [ 3 ]
Bayern Monachium
6%
 6%  [ 3 ]
Manchester City
4%
 4%  [ 2 ]
Chelsea FC
2%
 2%  [ 1 ]
Ktoś inny
2%
 2%  [ 1 ]
Atlético Madryt
0%
 0%  [ 0 ]
Juventus FC
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowało Użytkowników : 49
Wszystkich Głosów : 49
Ta ankieta już wygasła.
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
Demon Ognia
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.03.08 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do kursów w sierpniu: kuzyn, kibic Barcy, przez cały ubiegły sezon powtarzał, że Real nie wygra LM, bo klątwa, bo nikt nie wygrał dwa razy, bo plamy na słońcu. To się chłopak zdziwił. I nie tylko on miał taki pogląd. Historia nie gra. Grają piłkarze. Pamiętacie jak kilka lat temu złamaliśmy złą passę z niemieckimi drużynami? No właśnie. Byliśmy w formie, to poszło na luzie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.03.08 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, w jakimś stopniu mnie przekonaliście Panowie. Plus patrząc na to "branżowo" to jak o tym pomyślałem to przecież nie jest tak, że siada sobie jakiś ziomek i arbitralnie przypisuje kurs danej drużynie. Temu 1.7 a temu 3.4.
Nie, to są prawdopodobnie całkiem zaawansowane modele ekonometryczne, a aby modele ekonometryczne były dopuszczone muszą być dobrze "dopasowane". Natomiast wyższe dopasowanie bierze się z niczego innego jak z większej ilości danych. Co zapewnia największą ilość danych do porównania? Faktycznie liga.

Natomiast nie tłumaczy to wszechogarniającego podejścia ludzi, którzy zwyczajnie odrobinę deprecjonują Real. Tutaj właśnie dążyłem do tego co napisał Demon:
Cytat:
Można jeszcze dodać porównanie czemu o Barcy Pepa mówiło się, że to najlepsza drużyna w historii(ale tylko Barcelony jak już :P) i ogólne spuszczanie się nad nimi. Jakoś takich zachwytów nad nami po zdemolowaniu LM nie było. Kiedyś nawet na tym forum się wykłócałem z kimś na temat tego, czy nasza faza pucharowa była taka super czy też nie. Może to kwestia wizerunku, że Barca to ta święta niepokalana, więcej niż klub. A Real to ten dzieciak który ma dzianych starych i wszystko mu się udaje, więc się im zazdrości, pomniejsza sukcesy itp.

Gdzie faktycznie wydaje mi się, że Barca bardzo dużo czerpie jeszcze z tego, że dalej jest kontynuacją Barcy Guardioli, która staje się strasznie mitologizowana(słusznie czy nie, nie wnikam). Mam jednak wrażenie, że po zeszłorocznej kampanii wiosennej, gdyby na miejscu Realu(i Ronaldo) była Barcelona(i Messi) to by to było znacznie bardziej wyolbrzymione, a przede wszystkim na sto procent zastrzeżone jako "najlepsza faza pucharowa w wykonaniu jednej drużyny i jednego zawodnika". I mam nadzieję, że to nie jest żaden "efekt ofiary", bo absolutnie nie chcę tu robić z nas/Realu ofiary, ba, nie przeszkadza mi kompletnie łatka "underdoga" - ale mam wrażenie, że skubani w postrzeganiu ludzi mają trochę łatwiej. Może dlatego, że liczy się ostatnie 10 lat, gdzie 10 lat temu Real kopał się po czole w 1/8, a Barce w 8/9 objął Guardiola. Może za dekadę, gdy dorosną dzieciaki oglądające aktualnie cholernie konkurencyjny Real i to ich opinie wejdą do obiegu jako 20-25latków/nieco starszych - będzie to inaczej wyglądać.

Powrót do góry
decofcb87
Bordowo-granatowy Paladyn

PostWysłany: 2018.03.08 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to ich opinie

opinie są dobre ale na plebiscyty dla Januszy

Ważne są puchary i tyle. Z nimi się nie dyskutuje. A legendarne klątwy , passy- wytwór umysłu, to tylko siedzi w mentalności.

Zawsze będą tacy, którzy deprecjonują. Ale czy to ważne? Kogo to obchodzi. Liczą się kubki i nic więcej.

sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.03.08 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Stara Dama, Tottki wyjaśnione <serce>

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Cattenacchio
Real Madryt A
Real Madryt A

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.03.08 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narzekacie na kursy Realu, a zobaczcie na kursy Juve, które dużo słabiej od Realu w ostatnich 4 latach nie grało..

Powrót do góry
Clif
21st Century Schizoid Man

PostWysłany: 2018.03.08 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na potwierdzenie teorii miXUE cytacik z forum Juve:

Cytat:
Ten sezon będzie niezwykle ciekawy.

Real, Atletico, Juve - w ostatnich kilku sezonach zawsze zachodziły daleko, w tym mogą wszyscy zajść max do 1/8 finału
Barcelona, Bayern - w przeciwieństwie do powyższej trójki, cały czas na topie

Może jestem leciutko przewrażliwiony, ale ...
Bayern w przeciwieństwie do Realu "cały czas na topie" w LM. Real obok Atletico. Przecież to jest zwyczajna abberacja umysłowa, nie ma co szukać sensu.

Stat Crux Dum Volvitur Orbis
Powrót do góry
decofcb87

PostWysłany: 2018.03.08 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i i znowu będą zaskoczeni. Mnie to nie dziwi. Po co się przejmować opiniami Januszy.

miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.03.08 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fajna dyskusja quasi-socjologiczna deco. Janusze czy nie, to nie Ci zagorzali kibice kreują powszechną opinię, czytający analizy taktyczne po meczach i oceny za postawę piłkarzy. Ot tyle, potraktuj to jako gadkę, gdzie zastanawiamy się skąd dominując w ostatnich latach LM nie jesteśmy murowanymi faworytami w Czempions Lig.
I jeszcze raz podkreślam, że mi to nie przeszkadza, serio. Pozycja underdoga mi się podoba, mniejsza presja, nic nie trzeba, Ramos może w 90'.

Cytat Clifa to właśnie klasyka opinii, które czytałem na przestrzeni tego sezonu. Takich, które zwyczajnie są śmieszne, nie opierają się na żadnych przesłankach poza podejściem ludzi, wynikającym z cholera-wie-czego. Nikt nie neguje tego "trio" ostatnich lat, którymi są Real, Bayern, Barca, a do tego można dokleić jak najbardziej Juve(wtedy już nie trio) i trochę Atleti, ale to Barca i Bayern wydają się być tymi stałymi, które będą podchodziły do każdego dwumeczu z łatką faworyta(w tym z Realem i Juve).

Nie chcę uchodzić za absolutnie żadnego eksperta, bo mistrza Anglii to ja od 3-ech lat nie trafiam, ale Barca vs Atleti dwa sezony temu, Atleti vs Bayern dwa sezony temu(tu bardziej: Atleti vs Guardiola), i zeszłoroczne Barca vs Juve to dwumecze przy których nie miałem cienia wątpliwości kto awansuje. Ani jednego jedynego wahania, oczywiste wnioski wynikające z formy i analizy stylu i kontrstylu, pomimo tego, że wygrywały "underdogi"(które "underdogami" być nie powinny).

Takie cytaty z reddita. Nazwa przed nickiem to "flara" drużyny, której dany użytkwonik kibicuje.
O Realu:
Cytat:
Juventus Freedumocracy 3 punkty 13 godzin temu
Yes please, I want them. Don't want City, Barca or Liverpool tho

O Realu:
Cytat:
Chelsea Baggiofdicks 6 punktów 8 godzin temu
Lol Barcelona have won their last 4 finals mate, what are you on about. As long as you have Messi, you're favourites. You guys always beat them too, I'd be confident.

Cytat:

Barcelona AiS9 15 punktów 19 godzin temu
Agreed. I'd rather go against Madrid who play open football than face Juve again with those fucking tactics. I know we won 3-0 in the group stage but so did PSG against Bayern and look at how that turned out.

Cytat:
Juventus SamX17 70 punktów 19 godzin temu
Bring Madrid. I got payback on my mind and we usually beat them over 2 legs.

O BarcavsChelsea
Cytat:
Real Madrid the_aamir 45 punktów 15 godzin temu
It’s funny how everyone has already predicted that Barca is guaranteed to advance to the quarterfinals

O Barcy vs Lfc. Rzekomo pogrom biednego Lfc
Cytat:
Benfica DistractedKing 7 punkty 4 godziny temu
You guys would destroy liverpool.

O Realu vs Lfc. Rzekomo prawdziwy test dla obu drużyn
Cytat:
Barcelona cirad 4 punkty 20 godzin temu
I really really want to see Madrid vs. Liverpool. I think that would be a big test for both teams. Probably won't happen.

O RealuvsBarca
Cytat:
Barcelona pieterpied 2 punkty 17 godzin temu
Obviously can't be entirely sure, but as a Barca fan, I fancy our chances against Madrid, better than against Bayern or some of the other teams left.

Besides the cup at the beginning, I never felt RM were better than us head to head, like 2 legs, in the league we wrecked them so many times. But I think they have better odds to beat Bayern...

Dodam na koniec, że to nie są selektywnie dobierane posty tylko wybierałem te "wyższe", a wyższe oznaczają bardziej punktowane - bardziej podobające się reszcie użytkowników.

Powrót do góry
decofcb87

PostWysłany: 2018.03.08 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
gdzie zastanawiamy się skąd dominując w ostatnich latach LM nie jesteśmy murowanymi faworytami w Czempions Lig.

moim skromny zdaniem wychodzi brak rozgraniczenia:liga krajowa- Liga Mistrzów. Dominacja w lidze wcale nie musi przekładać się na formę w europejskim czempionacie. Co do Barcy, to chyba piętno dwóch trypletów pozostawiło trwały ślad. Nawet mimo tego, że od dwóch sezonów nie było nas w półfinale tych rozgrywek.

Po drugie schematy, klątwy, passy a nie zwracanie uwagi na obecną formę, mentalność oraz styl gry. Nasz styl gry pomaga przy lidze, ale często zawodzi w LM.

Demon Ognia
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.03.08 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie to zawsze bawi, bo znajomi się nieraz robili podśmiechujki w stylu "no to twój Real dostanie wpierdol od Psg/Bayernu/Juventusu/Atletico". Mam wtedy dużą satysfakcję, gdy Real sprzedaje komuś łomot i przeciera niedowiarkom oczy.

Liverpool? Są nieźli, a Klopp to fajny trener. Ale mam wrażenie, że z ich grą w obronie i ogólnie mówiąc radosnym futbolem, to nie powinniśmy mieć z nimi problemy, bo wysoki pressing/kontry i mogą dostać worek goli. Już bardziej obawiałbym się autobusu z manchesteru.

A z Barcą, fakt dawno nie dwumeczu graliśmy w Pucharze(poza ostatnim), a liga to jakiś absurd, bo piłkarsko gorsi nie jesteśmy, ale mam wrażenie, że zawodzą detale, szczególnie atak. No bo jak weźmiemy porównanie duetu Suarez-Messi, a Ronaldo-Benzema, to mi się chce śmiać <hahaha>

Powrót do góry
pulpfiction94
Fanatyk
Fanatyk

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: 2018.03.09 02:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Clif napisał:
Ja na potwierdzenie teorii miXUE cytacik z forum Juve:
(...)

Po co szukać tak daleko, gdy przed tobą udzielił się włoski myśliciel:

Cattenacchio napisał:
Narzekacie na kursy Realu, a zobaczcie na kursy Juve, które dużo słabiej od Realu w ostatnich 4 latach nie grało..

Powrót do góry
Lemaykello.
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2018.03.09 08:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gehu89 napisał:
Lemaykello. napisał:
Zgodnie z przepisami to ani jedna ani druga ręka to nie karny, Benatii najpierw odbiła się od głowy, dopiero ręki, a ta Chielliniego była już wałkowana też wiele razy, chociażby Mascherano

No człowieku pomyśl. Czy gdyby Chiellini nie miał rączek tam gdzie miał, o ile łatwiej miałby Kane dostać się pod bramkę z piłką? No kurwa minął by go jak tyczkę i prawdopodobnie wpakował piłkę do bramki. To jest oczywisty karny.

Benatia? Błąd techniczny, ręka powiększa powierzchnię ciała - mógł nie machać łapkami jak pewien lechita. Karny jak najbardziej do podyktowania. Sędzia wybroniłby się w obu przypadkach bez najmniejszego problemu. :]

Powtórzę jeszcze raz trzy pierwsze słowa: ZGODNIE Z PRZEPISAMI. Ja tu nie mam co myśleć, bo moje zdanie nie ma żadnego znaczenia w odniesieniu do przepisów, tak samo Twoje. Możemy narzekać, że jest tak a nie inaczej, ale ten sędzia to musi podejmować decyzje zgodne z tymi przepisami i tak zrobił w tym meczu, w obu sytuacjach w polu karnym Juventusu.

Powrót do góry
Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 2018.03.10 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chciałbym wylosować Juve/Bayernu. Ile można?
Podobnie nie chce City - jak ktoś ma wygrać tą edycję, to oni, my lub Barca. Już jeden przedwczesny finał nam wystarczy Smile

Liverpool, Roma, Sevilla to najłatwiejsze dla nas losowanie. MU z Józkiem może być bardzo niewygodne, nie lekceważyłbym i wolę ich uniknąć.

Z Barceloną natomiast fajnie byłoby się zmierzyć. Raz, mamy się za co rewanżować. Dwa, ktoś ich musi wyeliminować. Trzy, jak się mamy trafić i mielibyśmy przegrać, to lepiej w ćwierćfinale niż później.

Powrót do góry
TWL64
Stefan

PostWysłany: 2018.03.10 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście wybieram następujące losowanie - City vs Barcelona, a dla nas poproszę tym razem kogoś teoretycznie słabszego - właśnie LFC czy Roma.

Reggie
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2018.03.11 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcę Barcę. Nie możemy w kółko ich unikać w LM, a lepszego sprawdzianu nie dostaniemy. Po tej fali peanów na cześć Realu i Zidane'a po wygranej z PSG to jest bodaj jedyny przeciwnik, do starcia z którym nie będziemy podchodzić w roli faworytów. City, Juve i Bayern już wyjaśnialiśmy w LM, została tylko Barca i tylko Barca sukcesywnie stawia opór w lidze, niejednokrotnie spuszczając nam wpierdol. Odpadnięcie z nimi w półfinale lub nawet w finale to jednak znowu wchodzenie w polemikę czy sezon rzeczywiście był tak nieudany, skoro udało się zajść stosunkowo daleko w LM, znowu wymówki o braku szczęścia i detalach, które zaważyły o awansie, znowu bajdurzenie o tym, że jakby nie patrzeć jesteśmy czołówką Europy i wszystko jest w porządeczku, jeszcze nie daj Boże sędziemu przydarzy się jakiś babol na korzyść Barcy i zaczniemy się usprawiedliwiać, snuć teorie o tym co by było gdyby. Po co? Odpadnięcie w 1/4 zaboli trochę mniej i imho będzie dla nas bardziej korzystne w long runie. Może przełamanie passy 7 półfinałów z rzędu w końcu otworzy niektórym oczy, przede wszystkim Zidane'owi i Florkowi. Nie będzie lekko, cules na sto procent w dobitny sposób dadzą się we znaki po ich ewentualnym awansie, na pewno będzie boleć, ale nie ma tego złego. Potrzebujemy impulsu, a co w tej chwili jest w stanie go zapewnić jak nie wpierdol na dwóch najważniejszych frontach z odwiecznym rywalem?

Z kolei w przypadku wygranej trzynastą mamy praktycznie w kieszeni.

I nie, nie wierzę w awans Chelsea.

Ostatnio zmieniony przez Reggie dnia 2018.03.11 17:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 62, 63, 64  Następny
Strona 30 z 64
Skocz do: