Filmy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 296, 297, 298, 299, 300, 301  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wolf
Benzema fuera

PostWysłany: 2018.03.12 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem "Trzy bilboardy..". Jakim cudem taki film przegrał z wyrobem filmopodobnym jakim był "Kształt wody". Nie do pojęcia, nie do wytłumaczenia. Po raz kolejny pokazuje, że Oscary nie mają nic wspólnego z nagradzaniem najlepszym filmów a o tytułach decydują czynniki jak poprawność polityczna, układziki i cholera wie co jeszcze...

"Higuain, Mandzukic, Alves, Cuadrado to wszystko odpady z klubów w których nie bylo dla nich miejsca. W Realu nie ma takich zawodników, bo Real jest klubem, który sie odpadów pozbywa, a nie je kontraktuje."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.03.12 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Franco patrzy i się śmieje. Nie wiem czy dziś lepiej dostać tego Oscara czy nie...

Wolf
Benzema fuera

PostWysłany: 2018.03.12 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poziom jaki osiągnęło Hollywood i gala Oskarowa najdobitniej pokazuje choćby lista filmów nominowanych do Oskara w 1995r:

"Higuain, Mandzukic, Alves, Cuadrado to wszystko odpady z klubów w których nie bylo dla nich miejsca. W Realu nie ma takich zawodników, bo Real jest klubem, który sie odpadów pozbywa, a nie je kontraktuje."
Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2018.03.12 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś to boły czasy, dzisiej ni ma czasów kwi kwiiiiiiiiiii

Powrót do góry
Krist
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.03.13 00:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten film "Uciekaj" to po prostu jakaś porażka, jak ten film mógł się znaleźć w jakiejkolwiek kategorii to nie mam pojęcia, do Malin się nadaje. Scenariusz to głębokie kino klasy B, a tu psikus i Oscary... Przykre.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.03.13 08:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem nie tkwi w tym, że w tym roku nie było świetnych filmów - właściwie każdy film nominowany do Oscara (a jst ich 9) jest na swój sposób oryginalny. Mamy genialne Trzy Billboardy, fantastyczną Nić Widmo, na podobnym poziomie jest Call Me By Your Name i The Darkest Hour. Dunkierka też mi się podobała, mimo, że wielu zarzuca, że to najsłabszy film Nolana. W stawce mieliśmy też kilka dobrych filmów, na przykład właśnie tegoroczny zwycięzca, którego największym problemem jest fakt, że Trzy Billboardy są po prostu lepsze. Uciekaj! jest na pewno oryginalnym filmem, momentami mocno porytym, ale w ogólnym rozrachunku wnosi coś nowego, czego w kinie dotychczas nie było (abstrahując od tego, że nakręcony jest przeciętnie, broni się jedynie - albo aż - świetnym scenariuszem). Z całej stawki mam dwa filmy, które może są słabsze - Lady Bird, na którym się nieziemsko wynudziłem - i czwartą władzę, która może i ma ciekawą fabułę (mi się podobał spotlight i lubie takie dziennikarsko-śledcze filmy) ale jest cholernie bezpiecznym Oscar-baitem z Meryl Streep, która gra samą siebie i Tomem Hanksem grającym Toma Hanksa. Największy problem jest z tym, że wygrał Kształt wody, a nie to, że w tym roku nie było genialnych produkcji, bo to nie prawda. Film Del Toro nie bronił się w bezpośrednim porównaniu z Trzema Billboardami i tyle. Dla niektorych nie był nawet w pierwszej trójce. Ja umieściłbym go na 3 miejscu, za Trzema Billbordami i Nicią Widmo, a przed CMBYN.

A i nie zawsze może zdarzyć się tak dobry rok jak 1995 :-)

Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.03.13 09:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygrał film, który mi się nie podobał, ustawione te oskary, pod murzynów pewno.

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.03.13 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale po co ironizować? Kształt wody jest najzwyczajniej w świecie filmem słabszym(słabym) niż co najmniej 2 filmy z tegorocznej oscarowej stawki. Nie, nie spłycam tego filmu do "jebania się z człowiekiem-rybą", ale też bronienie go przez:
- "to metafora tego, że komunikacja nie stanowi problemu dla miłości",
- "baśń dla dorosłych w -izmowym wydaniu"
i dawania kolejnych tego typu brzmiących frazesów nie zmienia faktu, że ten film jest słabszy. Począwszy od aktorstwa, skończywszy na scenariuszu. Tym bardziej skoro trzeba po takie wyszukane argumenty sięgać.

Wiem, że akurat Ciebie Crawler ten argument nie przekona, ale tak to się rozkłada ocenowo:
Kształt Wody; FW: 6,6/60 tys. głosów, IMDB: 7,6/150 tys. głosów
3 billboardy; FW: 8/95 tys. głosów, IMDB: 8,3/178 tys. głosów
Przecież to miazga.
Pomijając ogólny odbiór konsumentów to i jak poczytasz recenzje krytyków to znacznie większe wrażenie zrobiły na nich 3 billboardy.

Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2018.03.13 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.03.13 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oskary 1984.

Zwycięzca: Czułe Słówka; FW: 7,6/24 tys. głosów, IMDB: 7,4/45 tys. głosów
Gwiezdne Wojny Część VI - Powrót Jedi; FW: 8,1/260 tys. głosów, IMDB: 8,3/795 tys. głosów.
Przecież to miazga. Żądam Oskara dla Gwiezdnych Wojen. Najlepiej wszystkich ośmiu. Albo i dziewięciu, na zaś.

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.03.13 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasada malejącej użyteczności krańcowej, kolego.
Między 6,5 a 7,5 w skali dziesięciostopniowej jest znacznie większa różnica reakcji niż między 7,5 a 8,5 nawet jeśli nominalnie to wygląda tak samo.

@Sondo
Ależ stary, ostatnie o co mi tu chodzi to "kto co lubi".

Powrót do góry
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.03.13 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale Gwiezdne Wojny nawet nie były nominowane! W takim wypadku mają +10 do niesprawiedliwości, a tym samym negują tę zasadę.

A tak na poważnie: niemal co roku jest ten sam szum: czemu wygrał ten, czemu nie wygrał tamten! Akademia posiada tylko taki autorytet, jaki jej sami nadamy. Moim zdaniem nie powinna ona wybierać filmów takich, które wygrywają w plebiscycie popularności albo "punktacji". Ostatecznie jednak jest mi bardzo, bardzo obojętne co ona wybierze - jakie znaczenie ma oskar poza ciekawostką, o której można przeczytać przy rannej herbatce? Czy ktokolwiek z was kieruje się ocenami akademii?

Zresztą, tworzą ją ludzie: tacy sami jak my. Wybierają film kierując się oczywiście pewnymi standardami i kategoriami, ale ostatecznie sprowadza się to do gustu. Jeśli to wy zajęlibyście miejsce pań i panów z akademii wybieralibyście filmy na tej samej zasadzie. W ostatecznym rozrachunku ktoś i tak będzie niezadowolony, ktoś będzie psioczył o "niesprawiedliwości dziejowej" i o tym, że Buffonowi się należała liga mistrzów bo jest stary.

Wolf
Benzema fuera

PostWysłany: 2018.03.13 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do końca gustu. Kiedyś był dokument jak wygląda głosowanie. Teraz nie pamiętam szczegółów, ale sprowadzało się do tego, że jest grupa, której głosami/opiniami kieruje się reszta głosujących. Dokument był nawiązaniem do porażki któregoś polskiego filmu a wniosek był taki, że promowali mocno, ale nie tam gdzie trzeba.

Powrót do góry
Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2018.03.13 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakbym ja wydał parę milionów na taką akademię to też bym wam wszystkim kazał głosować tak jak ja chcę.

#NieMojeBillboardy

Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.03.13 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crawler napisał:
Oskary 1984.

Zwycięzca: Czułe Słówka; FW: 7,6/24 tys. głosów, IMDB: 7,4/45 tys. głosów
Gwiezdne Wojny Część VI - Powrót Jedi; FW: 8,1/260 tys. głosów, IMDB: 8,3/795 tys. głosów.
Przecież to miazga. Żądam Oskara dla Gwiezdnych Wojen. Najlepiej wszystkich ośmiu. Albo i dziewięciu, na zaś.

Ej ale to rzeczywiście jest skandal, że V część SW otrzymała tylko jednego Oscara, a szósta - ani jednego! Jedynie IV część godnie nagrodzili (6 Oscarów).

Moim zdaniem nawet części III z prequeli należał się Oscar #niepopularnaopinia

Jeszcze jedno:
Filmweb: Kształt wody 6,6 (trochę ponad 52 tys. głosów)
IMDb: The Shape of Water 7,6 (trochę ponad 151 tys. głosów)

O czym to świadczy? Że polaczki mają chujowy gust i nie umieją docenić dobrego (nie wybitnego, powtarzam: dobrego) kina? Zostawiam Wam pole do odpowiedzi.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 296, 297, 298, 299, 300, 301  Następny
Strona 297 z 301
Skocz do: