Polityka (cz. 3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 156, 157, 158 ... 183, 184, 185  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gondola.
Prezes
Prezes
Dołączył: 10 Kwi 2016
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: 2018.04.15 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież przed osiągnięciem 11 tygodnia ciąży nie możemy mówić o jakimkolwiek płodzie, bo ten etap poprzedza - jak słusznie zwrócił ugadę twojastara997 - etap zygoty, a potem zarodka. Z osobą "ludzką" mamy więc do czynienia najwcześniej po 11 tygodniu ciąży, dopiero wtedy kształtujący się organizm uzyskuje swoistą "inność" od osobników rodzicielskich, ale nawet wtedy daleko jest jeszcze do jakiejkolwiek "świadomości" swojego istnienia jako płodu. Najwcześniej w trzecim miesiącu zaczyna się kształtować układ nerwowy, co umożliwia przewodzenie impulsów nerwowych z receptora do efektora, wtedy też zaczyna działać mózg.
Nie możemy więc mówić o "morderstwie", jeśli aborcja została dokonana przed upływem trzeciego miesiąca życia.

Nie mówię, że należy wprowadzić powszechny dostęp do aborcji dla każdego. Ale należy pozwolić na jej wykonanie na życzenie w trzech przypadkach - zagrożenia życia matki, poważnych wad płodu oraz ciąży z gwałtu. Polska i tak jest zdecydowanie bardziej konserwatywna pod względem zapisów prawa aborcyjnego niż reszta Europy - 80% państw posiada aborcję na życzenie, ale czy to znaczy, że zabija się tam kogokolwiek i kiedykolwiek? Nawet akceptacja pełnego statusu moralnego płodów ludzkich nie implikuje istnienia obowiązku udostępniania przez kobietę swojego ciała, by utrzymać płód przy życiu. Płód nabywa status moralny nie wcześniej niż przed trzecim miesiącem życia (a według niektórych badań 20-30 tygodniem!), kiedy pojawia się świadomość rozumiana jako zdolność do odczuwania.

Zgadzam się co do tego, że aborcja jest praktyką wymagającą jakiegoś usprawiedliwienia. Do tego w określonych sytuacjach usprawiedliwienie aborcji jest nie tylko możliwe, ale i potrzebne, dlatego przedmiotem sporu nie powinna być sama "legalność" aborcji - bo to, że powinna być legalna dla zdrowo myślącego człowieka nie ulega wątpliwości - a okoliczności, w których przerwanie ciąży powinno być dozwolone._________________
5 września 1945 - 24 listopada 1991 [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
twojastara997
Kibic
Kibic
Dołączył: 28 Mar 2018
Ostrzeżeń: 4
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: 2018.04.15 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, że ten "kompromis" uwielbia być naginany przez naszych rodzimych psychopatów, którzy uważają, że dziecko to dar boży i nawet jeżeli ma umrzeć zaraz po porodzie lub kobieta ma umrzeć to nie ma bata, masz kobieto urodzić i tyle (słynna sprawa kobiety o nazwisku Alicja Tysiąc, która miała zalecenie dokonania aborcji, inaczej by straciła wzrok, fanatycy religijni uznali inaczej, urodziła i teraz jej przyszłość jest pod ogromnym znakiem zapytania).

Każdy przypadek jest uzasadniony. Żadna kobieta nie usuwa ciąży w ramach sportu czy hobby. Robi to, bo nie chce dziecka i tyle. A dlaczego nie chce to już nie powinno nikogo interesować. Zakaz aborcji nie sprawi, że jej nie będzie. Będzie, ba, tylko w gorszych warunkach (po 3 miesiącu między innymi). Paradoksalnie najmniejszy odsetek aborcji jest tam... gdzie jest ona zalegalizowana! Dlaczego? Bo jest tam rzetelna edukacja seksualna. Nie mówi się tam, że prezerwatywy powodują raka czy wczesna inicjacja zwiększa ryzyko próby samobójczej (jak u nas w Polszy).
Ostatnio zmieniony przez twojastara997 dnia 2018.04.15 19:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Gondola.
Prezes
Prezes
Dołączył: 10 Kwi 2016
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: 2018.04.15 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michael Tooley wyjaśnia, dlaczego nie jest możliwy kompromis w sprawie aborcji:
Jedną z interesujących różnic, jakie zauważamy między kwestią aborcji
a większością innych kwestii moralnych jest to, że wiarygodnymi stanowiskami w kwestii aborcji wydają się stanowiska skrajne. Jeżeli bowiem ludzki płód jest osobą, to bylibyśmy skłonni powiedzieć, że jego zabicie jest ogólnie biorąc usprawiedliwione tylko dla uratowania życia matki. Takie jest skrajne stanowisko konserwatywne. Z drugiej strony, jeżeli płód nie jest osobą, to na jakiej zasadzie jego unicestwienie może być poważnym złem? Czemu musielibyśmy wskazywać na szczególne okoliczności, aby usprawiedliwić takie działanie? Wniosek jest taki, że nie ma miejsca na umiarkowane stanowisko w kwestii aborcji. "

Smutne jest, że zwolennicy doktryny katolickiej wolą prędzej uśmiercić matkę w wyniku ciąży przebiegającej z komplikacjami zagrażającymi jej życiu i w konsekwencji doprowadzić do śmierci płodu niż dokonać aborcji i ocalić życie matki. Albo na przykład ciąża niedobrowolna, z gwałtu - gdyż wtedy aborcja jest nawet wskazana i w pełni usprawiedliwiona, gdyż przerwanie ciąży w ogóle nie wiąże się z naruszeniem moralnych praw płodu, ponieważ polega na pozbawieniu go czegoś, do czego płód nie ma moralnego prawa - czyli istnienia będąc wynikiem gwałtu. A odebranie życia płodowi, który przez samą swoją obecność grozi matce śmiercią lub
utratą zdrowia – a który sam mógłby przetrzymać jej śmierć jest posunięciem dramatycznym, ale moralnie właściwym, i to nawet gdyby przyjąć, że płód jest osobą. Pozbawienie życia płodu jest poniekąd formą obrony własnej, dopuszczalnej także w stosunku do osób (powtarzam - zakładając, że płód jest osobą).

twojastara997, usuń mój cytat w swoim poście, bo ostrzeżenie wyłapiesz (jest taki przepis, że nie cytujemy postów nad sobą czy coś)._________________
5 września 1945 - 24 listopada 1991 [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
twojastara997
Kibic
Kibic
Dołączył: 28 Mar 2018
Ostrzeżeń: 4
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: 2018.04.15 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego pełna legalizacja, rzetelna edukacja, zniesienie recepty na tabletkę awaryjną, zniesienie klauzuli sumienia i pełny dostęp do środków antykoncepcyjnych. I naród od razu będzie mniej sfrustrowany. Very Happy


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Guti16
Prezes
Prezes
Dołączył: 17 Mar 2006
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: 2018.04.15 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakaz aborcji to kontrola urodzeń. Za kontrolą urodzeń opowiadają się ludzie, którzy określają swoje poglądy na państwo jako "klasycznie" liberalne ("państwo minimum").


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Bury Zenek
Caballero del Honor
Dołączył: 12 Gru 2008
Ostrzeżeń: 4294967292
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: 2018.04.16 08:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widzę te wszystkie obrzydliwe plakaty antyaborcyjne to zawsze mnie krew zalewa. Nie mówię już nawet o ich aspekcie wizualnym, ale w kontekście dyskusji o aborcji do 11-14 tygodnia życia oni wrzucają zdjęcia kilkumiesięcznych, niemal w pełni rozwiniętych płodów, albo ofiar poronień. Czyste skurwysyństwo.

Btw, przypomniało mi się, jak kiedyś rozmawiałem o aborcji z moją koleżanką-katolką. Pokazałem jej zdjęcie płodu i zapytałem czy dla niej jest to człowiek. Bez wahania odpowiedziała, że tak. Tyle, że to było zdjęcia płodu słonia xD


E: A, jeszcze jedno - jak tam niedziela, spędziliście z rodziną, tak jak panjezus przykazał? xD


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
PanZarowka
Real Madryt A
Real Madryt A
Dołączył: 16 Lut 2011
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: 2018.04.16 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Behappy
be humble
Dołączył: 06 Lut 2015
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: 2018.04.16 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Człowiek nowoczesny, oświecony, używający rozumu i woli, panujący nad samym sobą, nad swoją seksualnością, świadomy swojej psychiki, jak i psychiki ludzi z którymi przebywa, człowiek myślący, godny i uczciwy wie, że współżycie seksualne powinno spełnić swoje podstawowe funkcje:

- prokreacyjna (przekazywanie życia)
- znaczeniowa (jest znakiem, czego znakiem jest współżycie przechodnia, a prostytutki? czego znakiem jest współżycie ludzi, którzy boją się wejść w stały związek? czego znakiem jest współżycie zabawiających się nastolatków? na pewno nie miłości)
- więziotwórcza (współżycie ma ogromną moc wpływania na więzi, może z jednej strony budować i je pogłębiać, a z drugiej może je totalnie niszczyć)
- podmiotowa (radość, przyjemność)

Idąc dalej jedynie w małżeństwie możliwe jest spełnienie trzech pierwszych, nigdzie indziej się to nie uda. Poza nim można co najwyżej wykraść kawałek przyjemności. W związku z tym współżycie pozamałżeńskie zawsze jest dysfunkcyjne i rozbijające człowieka.

Można sobie zadać pytanie, czy kobieta współczesnego mężczyzny nie czuje żadnego lęku, jest w pełni otwarta w tym najbliższym akcie i czy poleciłaby takie życie swojej córce? A może raczej czuje się jak upieczone mięso i przedmiot? Każda antykoncepcja uprzedmiotawia kobietę.

Można zażartować, że w zdrowej i pięknej relacji mamy do czynienia z taką sytuacją, że facet już jest zmęczony zbliżeniami, bo ciągle jak wraca do domu, to jej się chce, bo czuje się, aż tak kochana i bezpieczna. Jest tak? Nie, dlaczego? Bo pizda, a nie facet, nie ma pojęcia o podstawach, nie umie zadbać o swoją wybrankę, ale jak ma to zrobić, skoro nawet o samego siebie nie potrafi._________________
"all you need to have is faith in God, an undying passion for what you do and what you choose to do in this life (...)"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Sondokan
Because fuck you, that's why.
Dołączył: 26 Lut 2008
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: 2018.04.16 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Behappy napisał:
Człowiek nowoczesny, oświecony, używający rozumu i woli, panujący nad samym sobą, nad swoją seksualnością, świadomy swojej psychiki, jak i psychiki ludzi z którymi przebywa, człowiek myślący, godny i uczciwy wie, że współżycie seksualne powinno spełnić swoje podstawowe funkcje:

- prokreacyjna (przekazywanie życia)
- znaczeniowa (jest znakiem, czego znakiem jest współżycie przechodnia, a prostytutki? czego znakiem jest współżycie ludzi, którzy boją się wejść w stały związek? czego znakiem jest współżycie zabawiających się nastolatków? na pewno nie miłości)
- więziotwórcza (współżycie ma ogromną moc wpływania na więzi, może z jednej strony budować i je pogłębiać, a z drugiej może je totalnie niszczyć)
- podmiotowa (radość, przyjemność)

Idąc dalej jedynie w małżeństwie możliwe jest spełnienie trzech pierwszych, nigdzie indziej się to nie uda.


Konkubinat jako najlepszy środek antykoncepcyjny!


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
wojtanowsky
Putka
Putka
Dołączył: 24 Kwi 2013
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: 2018.04.16 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No to proszę Panie biolog o podanie nazwy uczelni, bo jeżeli oni Ci tam wmawiają, że zygota jest tym samym co w pełni wykształcony człowiek (mający wszystkie wykształcone organy, układy itd.)


Nigdzie tego nie napisałem. Rozumiem, że masz mętlik w głowie, bo poprzez człowieka, rozumiesz dojrzałego osobnika gatunku ludzkiego, ale zaraz do tego dojdziemy, bo widzę, że problem nie masz z czytaniem ze zrozumieniem, tylko Ty prawisz o jednym, a ja o drugim.

Cytat:
Bo tym tokiem rozumowania nasiono to roślina, sadzonka to już drzewo, a jajko to kura.


W zasadzie to dokładnie tak jest. Nasiono to fachowa nazwa na już zapłodniony zalążek, wewnątrz którego znajduje się m.in zygota, oraz np triploidalne bielmo wtórne woreczka zalążkowego. Sadzonka (czyli fragment rośliny zdolny do przekształcenia się w jej dojrzałą wersję) jest samodzielnym organizmem, należącym do konkretnego gatunku (zwlaszcza, że to rozmnażanie bezpłciowe, więc już moment odłączenia się od macierzystej rośliny jest momentem, gdy mówimy o nowym osobniku), a jajko, to już zależy, czy nastąpiło zapłodnienie, czy jest to jajko przed zapłodnieniem.

A teraz do rzeczy, bo nie da się Ciebie czytać, a jeszcze wprowadzasz w błąd ludzi, którzy nieświadomi niczego potem będą te brednie powtarzać i to jest ten sam kaliber zachowania na którego nie ma mojej zgody, co np ciśnięcie po szczepionkach czy chemioterapii etc.

Najpierw wyjaśnijmy sobie kilka definicji, bo po prostu mam wrażenie cały czas, że obracamy się w zupełnie innej sferze semantycznej.

Człowiek - osobnik gatunku homo sapiens.
Ontogeneza - rozwój osobniczy (patrz wyżej)

Cytat o których pytasz, hmm.... zaczniemy od słownika języka polskiego, żeby było łatwo.
Cytat:
ontogeneza [gr. on, óntos ‘byt’, ‘będące’, ‘istniejące’, génesis ‘pochodzenie’], biol. rozwój osobniczy, przemiany anatomiczne i fizjologiczne od chwili powstania nowego osobnika w procesie rozmnażania aż do jego śmierci;
u organizmów rozmnażających się płciowo początek ontogenezy wyznacza połączenie się gamet, u organizmów rozmnażających się bezpłciowo początek ontogenezy wyznacza moment, gdy w organizmie macierzystym następuje wyodrębnienie partii plazmy lub grupy komórek tworzącej później osobnika potomnego;


Dalej mamy Fizjologię Człowieka pod redacją prof. Stanisława Konturka, wydanie II poprawione, rozdział 11
Cytat:
W wyniku połączenia komórki jajowej z plemnikiem powstaje zygota, która zagnieżdża się w macicy i rozwija, dając początek nowemu organizmowi


Przełożę Ci to jeszcze raz na nasze, bo widzę, że jesteś tak uparty, że jak Ci ktoś nie wetknie błędu do gardła, to nie przyznasz, że go popełniłeś. W momencie zapłodnienia, gdy powstaje zygota, rozpoczyna się życie nowego osobnika. Nowy osobnik gatunku ludzkiego - człowiek.

Żebyś dalej nie czytał z ideologicznym zacietrzewieniem, to Ci tylko napiszę, że od 15 lat nie uczęszczam do kościoła, jestem przeciwnikiem penalizacji aborcji i nie zgadzam się na to, żeby kościół dyktował kobietom warunki jak powinna przebiegać ich ciąża. No, to teraz możesz czytać dalej.

Mówienie o tym, że zygota, blastocysta, morula etc nie jest człowiekiem, jest błędem językowym i merytorycznym. Każde z tych pojęć określa człowieka na pewnym etapie rozwoju. To, że nazywamy go do pewnego momentu embrionem, potem płodem, że w pewnym okresie mamy kształtowanie się tarczy zarodkowej, a w pewnym organogenezę nie ma nic do rzeczy, bo początek istnienia istoty ludzkiej ma miejsce w momencie zapłodnienia komórki jajowej. Jako przedstawiciele świata zwierząt zależymy od tych samych praw i prawidłowości, co oznacza, że dla zwierząt rozmnażających się płciowo życie nowego osobnika rozpoczyna się w momencie zapłodnienia komórki jajowej przez męską gametę (plemnik).

Uwaga, specjalnie dla Ciebie
W żadnym momencie nie powiedziałem, że fakt iż zygota jest już człowiekiem oznacza, że jestem zwolennikiem ruszania kompromisu aborcyjnego w stronę pro life. Dopowiedziałeś to sobie, a ja tutaj służę tylko jako osoba, która lubi krzewić prawidłową nomenklaturę, bo widzę przy okazji tej dyskusji, że tego brakuje


Cytat:
Z osobą "ludzką" mamy więc do czynienia najwcześniej po 11 tygodniu ciąży, dopiero wtedy kształtujący się organizm uzyskuje swoistą "inność" od osobników rodzicielskich, ale nawet wtedy daleko jest jeszcze do jakiejkolwiek "świadomości" swojego istnienia jako płodu. Najwcześniej w trzecim miesiącu zaczyna się kształtować układ nerwowy, co umożliwia przewodzenie impulsów nerwowych z receptora do efektora, wtedy też zaczyna działać mózg.


Osoba to pojęcie inne niż człowiek. Wbrew pozorom to ma znaczenie. Nigdzie nie użyłem sformułowania osoba ludzka, tylko człowiek i to w znaczeniu, które podałem powyżej, czyli przedstawiciel gatunku ludzkiego. Inność, zygota uzyskuje z samej swojej definicji, bowiem posiada unikatowy materiał genetyczny, co jednoznacznie czyni z niej byt całkowicie inny od osobników rodzicielskich. Resztę wytłumaczyłem powyżej. Ponadto przewodzenie impulsów nerwowych można zahamować, poprzez odpowiednich antagonistów receptorów, albo poprzez operacje, to nie może być podstawą do jakichkolwiek rozważań na gruncie filozofii prawa.

Cytat:
Ale należy pozwolić na jej wykonanie na życzenie w trzech przypadkach - zagrożenia życia matki, poważnych wad płodu oraz ciąży z gwałtu.


I ja się z tym w 100% zgadzam.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
twojastara997
Kibic
Kibic
Dołączył: 28 Mar 2018
Ostrzeżeń: 4
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: 2018.04.16 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, że ten kompromis jest po kiju, bo i tak lekarze typu Chazan powołując się na klauzulę sumienia odmawiają wykonania zabiegu (mimo iż kobieta została na ten zabieg skierowana).

Co do kwestii tego kiedy mamy do czynienia z człowiekiem, a kiedy nie: przykro mi ziomek, ale zygota czy zarodek pretenduje co najwyżej do bycia w pełni wykształconym człowiekiem. I smutanie nad każdym zarodkiem jest po prostu bez sensu. Nie wspomnę o tym, że żeby doszło do ciąży to nie tylko komórka jajowa musi zostać zapłodniona, ale musi się ona zagnieździć jeszcze w macicy. Co nie zawsze ma miejsce i wtedy taka zapłodniona komórka jajowa płynie sobie do Aquanetu.

Z biologicznego punktu widzenia zarodek itd. to etap człowieka. Ale mocno początkujący. Jak jajko dla kury. Na tyle nierozwinięty, że aż dziw, że ludzie potrafią bardziej taki zarodek wartościować niż matkę, która ten zarodek nosi.

A abstrahując od kwestii aborcji itd. to seans nienawiści w TVP przechodzi wszelkie granice. Jak faszyści biją ludzi na demonstracjach lub idą przez stolicę z nienawistnymi hasłami to wszystko super – impreza idealna dla rodzin z dziećmi! Jak transseksualistka oblewa kawą jakąś małolatę, co z niej robi podśmiechujki to już "dziwadło, agresja, przemoc" i w ogóle wszystko co złe. Nie wspominając o określaniu tej Rafalali w formie męskiej. Evil I to za publiczne pieniądze. Rafalala robi durne rzeczy, ale odpowiedzialność zbiorowa i ta przykra nagonka na ludzi trans jest po prostu karygodna.

A Zawisza widać wykorzystał okazję, żeby o sobie przypomnieć.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
hugh hefner
forumowy ekspert
Dołączył: 30 Lip 2009
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: 2018.04.16 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czysto z ciekawości, nie odbieraj tego jako ataku - jesteś gejem, albo osobą transseksualną?_________________
„Wspaniali Anglicy, jaka szkoda, że nie żyją”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
wojtanowsky
Putka
Putka
Dołączył: 24 Kwi 2013
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: 2018.04.16 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, nie smutam z powodu każdej zygoty. Wręcz przeciwnie, w moim interesie jest jak największa liberalizacja przepisów, bo kiedyś jak mi się do dupy przyklei prokurator z manią wielkości wspierany durnymi przepisami, to będę marzył o takim aborcyjnym eldorado jak w Holandii, bo inaczej będę musiał się tłumaczyć co drugim pismem. Pragmatyzm przede wszystkim :lol2:


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
El Goral
Gerwazy
Gerwazy
Dołączył: 27 Mar 2005
Ostrzeżeń: 1
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: 2018.04.16 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cule a muerte napisał:

Swoja droga: kto placil w zarzadach spolek wiecej: PO+PSL czy PiS?


https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pensja-wojciecha-jasinskiego-w-pkn-orlen,232,0,2280168.html

W Orlenie pensje były podobne, jednak chodzi o jakość ludzi zarządzających największymi spółkami w kraju.
Porównaj sobie CV Krawca czy Wirtha z wsadzonymi przez PiS Jasińskim czy Obajtkiem. A następnie sam sobie odpowiedz komu powierzyłbyś kierowanie spółką, której byłbyś udziałowcem. Tylko szczerze.

Cule a muerte napisał:
Romano Prodi powiadasz? Czyli agent KGB (kryptonim "Uchitel")


Niepotwierdzone, choć biorąc pod uwagę włoską politykę czasów Pierwszej Republiki i to jakimi oryginałami byli ówcześni włoscy politycy to nic mnie nie zdziwi._________________
http://en.wikipedia.org/wiki/File:CBO_Forecast_Changes_for_2009-2012.png
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
twojastara997
Kibic
Kibic
Dołączył: 28 Mar 2018
Ostrzeżeń: 4
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: 2018.04.17 07:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hugh hefner napisał:
Czysto z ciekawości, nie odbieraj tego jako ataku - jesteś gejem, albo osobą transseksualną?


Ani jedno, ani drugie. Po prostu szanuję człowieka ze względu na to co sobą reprezentuje, a nie czy jest gejem, transseksualny, muzułmaninem itd. Dlatego zbiorowa nagonka na grupę ludzi, bo zdarzy się jakiś pojeb jest imo słaby. To tak jakby stwierdzić, że np. wszyscy amerykańscy nastolatkowie to psychopaci, bo zdarzy się czasem taki, co z bronią wleci do szkoły, zamiast z tornistrem.

A już najbardziej mnie mierzi stwierdzenie: "Nie każdy muzułmanin to terrorysta. Ale każdy terrorysta to muzułmanin". Amerykańscy nastolatkowie, co odstrzelili swoich kolegów, pragną wrzucających ten cytat pozdrowić. Very Happy Nie wspominając o np. Breiviku czy innych wbijających do hotelu z całym arsenałem broni i strzelającym do ludzi jak do kaczek (w sumie był myśliwym, więc może mu się ludzie pomylili z kaczkami).


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 156, 157, 158 ... 183, 184, 185  Następny
Strona 157 z 185
Skocz do:  

 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Template © BMan1
RMPL Spółka z o.o., Al. Pokoju 33, 31-564 Kraków. Kapitał zakładowy: 50.000,00 zł, NIP: 6751520447, REGON: 361845083