Newsy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 247, 248, 249 ... 251, 252, 253  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Serwis
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Daedalus.
Echelon IV

PostWysłany: 2018.05.06 06:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wkurwia mnie sposób w jaki przedstawiacie w newsach konferencje. Za każdym razem, według was, trener/piłkarz powtarza pytanie jakie usłyszał zanim na nie odpowie, a samego pytania nawet nie podajecie.

Przykład

Co jadłem wczoraj na obiad? bla bla bla

Czemu Iniesta jest blady mimo mieszkania w Hiszpanii? bla bla bla

Czemu piszę newsy w ten sposób? bla bla bla

I tak za każdym razem. Napiszcie normalnie pytania pogrubionym drukiem, najlepiej jeszcze dodając w nawiasie kto je zadał, a potem normalnie podajcie odpowiedź. Nie wiem skąd ten poroniony pomysł.

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.05.06 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też to drażni, ale to nie jest wymyślone przez naszych redaktorów, tylko taki ogólny raczek w dziennikarstwie. Pełno newsów z wypowiedziami w Marce czy Asie jest napisanych w ten sam sposób. Wątpię, żeby np. Jarek słuchał co do słowa każdą konferencję, którą tłumaczy. Wiem że słucha te Zidane'a, bo one pojawiają się niedługo po na profilu youtube'owym, ale każdej każdego na pewno nie. Niektóre pojawiają się właśnie tam w takiej formie i jakoś przetłumaczyć trzeba. Hejt zatem na tego, kto taką formę wymyślił i wprowadził do Internetu.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
El Jarek
intocable
intocable

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.05.06 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daedalus. napisał:
Wkurwia mnie sposób w jaki przedstawiacie w newsach konferencje. Za każdym razem, według was, trener/piłkarz powtarza pytanie jakie usłyszał zanim na nie odpowie, a samego pytania nawet nie podajecie.

Przykład

I tak za każdym razem. Napiszcie normalnie pytania pogrubionym drukiem, najlepiej jeszcze dodając w nawiasie kto je zadał, a potem normalnie podajcie odpowiedź. Nie wiem skąd ten poroniony pomysł.

Tak mi pasuje i dla mnie jest najlepsze. Masz zapis z pytaniami następnego dnia, skrót zostanie na zawsze taki sam. Jest tak, gdyż przekazuję tak w skrócie temat, na jaki ktoś mówi. A jak uważasz, że robię to, bo słyszę, że piłkarz powtarza pytania, to jesteś ładnie jebnięty.

Autor postu otrzymał ostrzeżenie.

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2018.05.06 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma to jak wyjść z odpowiedzi na sugestię użytkownika do obrażania go.

Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2018.05.06 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze jak czytam tego typu skróty konferencji to zakładam, że osoba, która odpowiada jest jebnięta i powtarza po kimś pytanie i sama sobie na nie odpowiada xD Polecam ten styl.

Powrót do góry
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2018.05.06 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się to zawsze kojarzy z tym, że osoba odpowiadająca nie dosłyszała pytania i jakby powtarza je chcąc się upewnić, że dobrze zrozumiała/usłyszała :lol2:

a ponadto:
hugh hefner napisał:
Polonista, geograf, człowiek renesansu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
sicario
Manhunt

PostWysłany: 2018.05.06 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wcześniej pisałem o tym, że to niestety braki poszczególnych osób zajmujących się stroną. nie każdy potrafi pisać,nie każdy potrafi liczyć. Proste. Poziom artykułów jest na stronie bardzo niski. Moim zdaniem takie powtarzanie pytania to pójście na łatwiznę, bo nie trzeba głowić się nad strukturą zdania. Wystarczy przepisać pytanie i dodać czasownik i przymiotnik. Pisanie w taki sposób jednoznacznie określa twórcę tekstu.

Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.05.06 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to serio nie jest wynalazek czy jakaś fanaberia Jarka. Widziałem newsy z wypowiedziami pisanymi w ten sam sposób w Marce czy Asie, częściej chyba w tym drugim. Dam sobie rękę, albo co tam chcecie innego, obciąć.

Też nie jestem fanem takiego zabiegu (eufemistycznie mówiąc), ale tego nie wynaleźli redaktorzy naszej strony. Very Happy Przyjęło się to już niestety. Trafię gdzieś na taki, to wam wrzucę. Mam nadzieję, że zapamiętam tę obietnicę.

Myślę też, że tu niekoniecznie chodzi o nieumiejętność pisania, tylko o oszczędzanie czasu. Wejdzie człowiek na stronę, a tu newsy napisane o 04:30. Chłopaki mają co robić i to widać.

A tak btw, to jak sobie z tym poradzić, jeśli faktycznie się nie słyszy tej konferencji, tylko widzi newsa asowskiego np. napisanego w ten sposób? Skąd wiadomo, jak dokładnie brzmiało pytanie? Zrobić invent? Tongue

Macie mały przykład. Ostatni akapit.

https://as.com/futbol/2018/05/05/champions/1525516641_405509.html

Też jest "Conte? Bla bla". "Benitez? Bla bla". I co, jak sobie wyobrazić pytanie? Na 99,9% nikt z redakcji nie słyszał jego konferencji.

Powrót do góry
Leszczu
Bitches love Benzy
Bitches love Benzy

PostWysłany: 2018.05.06 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież rozwiązanie jest banalnie proste. Jeśli te skróty nie są dla was okej, możecie w dniu meczu przeczytać sobie rano na stronie każde słowo z konferencji prasowej, łącznie z pytaniami, łącznie z uśmiechami, śmiechami, autorami pytań. Skrót jest po to, by był news jak najwcześniej, całość jest dla wymagających.

Dimhil
49er

PostWysłany: 2018.05.09 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daedalus. napisał:

Przykład

100% racji. Jak tylko widze wywiad w takim formacie to nie jestem w stanie tego czytac.

Cytat:
to jesteś ładnie jebnięty.

https://media.giphy.com/media/Ci3nCVx952lfG/giphy.gif

Leszczu
Bitches love Benzy
Bitches love Benzy

PostWysłany: 2018.05.09 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dimhil, wypada chyba jednak odróżniać wywiad od konferencji, a zwłaszcza jej skrótu. Jak napisałem wyżej – to jest opcja dla tych, którzy chcą szybciej. Jest to wersja uboższa, z czym autor nie kryje się w pierwszym akapicie. Jeśli chcecie całość, która zajmuje więcej czasu – zapraszamy zawsze w dniu meczu. Nie ma tu naprawdę wielkiej filozofii. Rozumiem, że pewnym wyjściem byłoby napisanie podtytułu do danej wypowiedzi, ale i to nie zawsze da się zrobić. Na razie widzę „to mnie wkurwia” i żadnej sensownej alternatywy.

voitek
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2018.05.09 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też bardzo irytuje ten sposób opisywania tematów wywiadów.

To ja po prostu proponuję nie wstawiać wtedy znaku zapytania, tylko napisać np O transferze Neymara albo Transfer Neymara, pogrubione. Nie sprawia to wtedy wrażenia idiotycznego powtarzania pytania dziennikarza, a skrótowo daje pojęcie o czym mowa.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Crawler
Płanetnik

PostWysłany: 2018.05.09 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robicie z igły widły.

Dimhil
49er

PostWysłany: 2018.05.10 05:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leszczu napisał:
Na razie widzę „to mnie wkurwia” i żadnej sensownej alternatywy.

Ale to co napisal uzytkownik Deadalus jest jak najbardziuej sensowne:
Cytat:
Napiszcie normalnie pytania pogrubionym drukiem, najlepiej jeszcze dodając w nawiasie kto je zadał, a potem normalnie podajcie odpowiedź. Nie wiem skąd ten poroniony pomysł.

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2018.05.10 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

News o trykotach na następny sezon:
Cytat:
Ostatecznie nie widzimy na piersi trzech różnokolorowych pasków, które pojawiają się w innych elementach ciemnej części kolejki na kolejne rozgrywki.

Cytat:
Dodatkowo ujawniono koszulki rozgrzewkowe z kolejki Parley, która skupia się na promowaniu oczyszczania oceanów z plastiku.

kolekcji?

"Potencjalne problemy PSG..."
Cytat:
Francuski Libération informuje, że ojciec Neymara, który jest głównym odpowiedzialnym za karierę syna, kilka tygodni spotkał się z Pinim Zahavim

temu.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Serwis Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 247, 248, 249 ... 251, 252, 253  Następny
Strona 248 z 253
Skocz do: