Siatkówka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 179, 180, 181 ... 183, 184, 185  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.09.08 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby Mariuszka w chuja nie zrobił związek to by grał.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2017.09.08 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak po tym poście przeczytałem sobie o związku i Mariuszu, to jeżeli Wlazły mówi prawdę, to to niezłe jaja tam sobie odstawiali.

Tak ktoś bardziej obyty w Polskiej siatkówce może mi powiedzieć, czy te mistrzostwa to po prostu źle dobrana kadra i trener, czy może zapowiedź dłuższego marazmu?

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2017.09.09 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kadra może nie była źle dobrana, bo ciężko było naprawdę się o coś przyczepić jeśli chodzi o personalia. Wiadomo, że ktoś powie, że brakowało tego czy tamtego, ale obyło się bez kontrowersji. Winę należy zrzucić na trenera, który nie stworzył zespołu, dramatycznie ich przygotował do turnieju i przez cały reprezentacyjny sezon grał w zasadzie jedną szóstką. Przywiązanie do nazwisk, niechęć do zmian przed i w trakcie meczów też wkurwiały. Inaczej się do skończyć nie mogło. Naszym twardogłowym w związku FdG wydawał się najlepszym wyborem po sukcesach w Kędzierzynie, dochodził też mityczny argument o tym, że zna naszą ligę i to jest wielki plus. Nie wzięli jednak pod uwagę tego, że chłop bodaj nigdy nie prowadził żadnej kadry narodowej, a ostatnie poważne trofeum poza mistrzostwem Polski zdobył 10 lat temu. A w Kędzierzynie mając taką pakę + rywali w kryzysie, to trzeba byłoby być czarodziejem żeby to spierdolić i nie wygrać mistrzostwa. A to, że znał naszą ligę tylko przeszkodziło w odważnej selekcji. Był Stojczew do zgarnięcia, w moim przekonaniu jeden z trzech najlepszych szkoleniowców na świecie. Zamiast po Ancelottiego, sięgnęli po jakiegoś Villasa-Boasa i taki jest efekt.
Dłuższy marazm nam nie grozi, o ile mądrze będzie wprowadzana grupa, która dopiero co wygrała MMŚ. Tacy Kwolek, Fornal, Kochanowski czy inni muszą zacząć grać kosztem tych, dla których gra w reprezentacji przestała być zaszczytem, a jedynie okazją do dodatkowych zarobków. Drzyzga to nie powinien mieć wstępu do tej reprezentacji, to jest pierwszy typ do odstrzelenia, który tę kadrę niszczy od środka i ma zły wpływ na innych. Kurek ewidentnie powinien wrócić na atak, o ile odbuduje formę w Turcji, a Konarski, choć serducha mu odmówić nie można, jest zwyczajnie za słaby. Psychicznie trzeba ogarnąć Muzaja, żeby się nie spalał i to będzie nasz następca Wlazłego. Za dwa lata dojdzie jeszcze Leon i przy mądrym prowadzeniu kadry znów możemy się liczyć na świecie.
Natomiast jak czytam, że FdG do zwolnienia (z czym się zgadzam), a na jego miejsce KONIECZNIE polski trener, to mnie śmiech ogarnia. Jeszcze jak czytam o Gruszce to nie wiem czy się śmiać, czy płakać. Musi przyjść ktoś z czołówki światowej, inaczej będzie syf.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.05.13 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Genialne starcie w finale LM Siatkarzy! Rewelacyjny mecz. Absolutnie najwyższy światowy poziom. Chyba jeden z najlepszych meczy jaki w życiu widziałem, a trochę tego było. Zenit to jednak wielki mistrz. Kilkukrotnie wydawało się, że to już ich koniec, a oni jednak wracali do meczu. I wygrali. Przypominali mi dziś Real - co by się nie działo w najważniejszym momencie zrobili co do nich należało. A Leon niczym CR - przeciętne zawody, ale koniec końców to on był kluczowy. Nie mogę się go doczekać w reprze. Wprowadzi naszą drużynę na absolutnie inny poziom. Obecnie to chyba najlepszy siatkarz na świecie.

Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2018.09.22 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale odjebali drame w ostatnim meczu.. szkoda słów. Tak źle grającej Polskiej repry to ja nie widziałem chyba nigdy. Brak choćby jednego pewnego zawodnika w ataku.. Późnej niedojebanie sędziów, w końcu z nieba do piekła przy wyniku 14:11 w Tie-breaku i na koniec solidny liść wymierzony przez Argentynę. Należało się nam za tak fatalną grę.. szkoda, bo to komplikuje nam wszystko. Oczywiście zależymy tylko od siebie, ale taki mecz zostanie w głowach. :/

NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.09.22 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurwa wiedziałem! No dosłownie czekałem kto pierwszy! 5 spotkań bez straty punktu - zero (!) postów -> jeden przegrany mecz i od razu odkurzenie tematu...
Takie mecze się zdarzają. Nim nam wczoraj nie wychodziło i przegraliśmy zasłużenie, ale właściwie na każdym turnieju trafi się taki mecz. Brakowało też kapitana Kubiaka. No cóż... Borussia, Atleti, Juventus, mówi Ci to coś?
A co do samej Argentyny, to pragnę przypomnieć, że 4 lata temu na mistrzostwach w Polsce na tym samym etapie rozgrywek (z tym, że w ostatniej kolejce) wygrali (swoją drogą też 3:2) z... Amerykanami wyrzucając ich z turnieju. I też niby grali o nic.

Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2018.09.22 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak idzie dobrze to po co wspominać? To nie tak, ze czekałem tylko i wyłącznie na to.. Swoją drogą dziwi mnie, że nikt tutaj wcześniej nie zapostował po pierwszej serii meczów.

Zagraliśmy fatalnie i powinniśmy to przegrać niemniej błędy sędziego które mieli pretensje Argentyńczycy wg mnie gwizdnięte prawidłowo. Szkoda, że sędzia nie za bardzo ogarniał co się dzieje. Dlaczego takie mecze na MŚ sędziują jakieś kasztany?

Poruszę jeszcze kwestie pierwszego i początku drugiego seta. Vital nie mając dosłownie żadnego lidera w ataku, żadnego pewniaka zaczął robić takie rotacje, że tak na serio nikt nie miał prawa wejść na dobry poziom i złapać pewność siebie - tam polegliśmy.. Widać było brak Kubiaka, który wziął by naszych za mordy i pokazał jak powinniśmy grać..

Kolejna kwestia to kompletny brak zagrywki wczoraj.. Float? Dajcie żyć.. jeden max dwóch graczy może to stosować.. ale nie 5 przy jednej mocnej zagrywce!!!

NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.09.22 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do sędziów - to nie ich wina, że organizatorzy postanowili sobie zmienić przepisy w trakcie mistrzostw. A Polacy wiadomo - eksperci w temacie CHALLENGE SYSTEM starali się wykorzystać ów zmiany na maxa.
Gra faktycznie fatalna (zwłaszcza atak kulał), a i z tymi zmianami się zgodzę. Czasami nie wiedziałem kto u nas właściwie gra, bo taki Kurek to zmieniał się co trzy punkty. W ogóle jak patrzę na naszą kadrę, to aż dziw bierze skąd te Śliwki w niej się znalazły. Widocznie taki dziś mamy klimat w polskiej siatkówce i trzeba czekać na młodych. [Chociaż obecności Konarskiego w właściwie jakimkolwiek meczu repry to ja chyba nigdy nie zrozumiem. Muzaj w mojej ocenie jest nieskończenie lepszy]

Ale odnośnie floatów, to przypomnij sobie mistrzostwa świata 2014. Wtedy tylko Winiar i Wlazły (plus rezerwowi i zmiany zadaniowe) serwowali z wyskoku. Nowakowski, Kłos, Mika i Zagumny to wszystko floatowcy. I wtedy wszyscy się zachwycali naszym serwisem, bo dobrze wykonany (a my osiagnęliśmy w tym perfekcję) również odrzucał od siatki/wykluczał przyjmujacego, a prawdopodobieństwo zepsucia dużo mniejsze i łatwiej o zagranie w odpowiednią strefę. Tak więc wiesz...

sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.09.22 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest turniej Na turnieju forma ma rosnac, u nas było odwrotnie- od razu wielki bum. Porażka z Argentyną i dzisiejsza to potwierdzają. My na MŚ nic nie zrobimy, bo forma niestety nam uciekła. Poza tym wygrane z ogórkami w 1 fazie - Portoryko, Kubą i Finlandia i przezywający od pewnego czasu kryzys Iran to obowiązek. Jedyne zwycięstwo z niezłą ekipą to te z Bułgarią. Francja dziś wybiła nam jakiekolwiek nadzieje, dosłownie ośmieszając nas. Jedynie nadzieja w meczu z Serbami, jednak podejrzewam gładkie 0:3.

Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2018.09.23 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NokiaX3 napisał:

Ale odnośnie floatów, to przypomnij sobie mistrzostwa świata 2014. Wtedy tylko Winiar i Wlazły (plus rezerwowi i zmiany zadaniowe) serwowali z wyskoku. Nowakowski, Kłos, Mika i Zagumny to wszystko floatowcy. I wtedy wszyscy się zachwycali naszym serwisem, bo dobrze wykonany (a my osiagnęliśmy w tym perfekcję) również odrzucał od siatki/wykluczał przyjmujacego, a prawdopodobieństwo zepsucia dużo mniejsze i łatwiej o zagranie w odpowiednią strefę. Tak więc wiesz...

Okej wtedy to wypaliło i było ok.. teraz? Jest fatalnie. 9 na 10 piłek jest przyjmowanych w punkt i rozgrywający drużyny przeciwnej może rozegrać, a nie tylko wystawić. Jak ja czasami widzę Nowakowskiego, który wchodzi zagrać float'em i 50% takich zagrywek kończy się "uderzeniem" w siatkę to mam dosyć. nie robimy absolutnie krzywdy naszą zagrywką. Nie jestem przeciwnikiem floata wykonywanego dobrze, ale obecnie my tego dobrze nie robimy i wręcz pomagamy podnieść przyjęcie przeciwnikowi.

Osobny akapit dla ataku.. Konarski to fenomen kadry. Też nigdy nie rozumiałem jego talentu i obecności w Reprezentacji Polski. Są inni gracze, którzy mogą dać nam więcej.. On jest łapany na pojedynczym bloku ze skrzydła praktycznie co 2 uderzenie.. Śliwka? Kwolek? W porównaniu do naszych najlepszych nazwisk na tej pozycji, to oni są na prawdę daleko.

NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.09.23 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż... Wszystko sprowadza się do tego, że nasza kadra jest zwyczajnie... słaba. Chyba zgodzimy się, że porównywanie naszych do Juantoreny, Fontelesa czy N’Gapetha nie mają sensu. Wynika na ostatnich turniejach to nie przypadek.
Trzeba czekać na Leona xD

sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.09.23 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze by nie zauważyli sędziowie, kibice Serbii i trenerzy, jakby dziś Leon wyszedł w meczu o wszystko Potfur

NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.09.23 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli odwrócimy ich uwagę zabawą z challenge system, to może i Gibę da się przemycić na boisko xD

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.09.23 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam przed oczami trochę Euro 2k16 - wtedy też była burza po fazie grupowej, setka tytułów, artykułów pt "POLACY NIE KALKULUJĄ", wyjście z grupy i bach, twarde zmierzenie się z rzeczywistością.

Z tymi wygranymi w grupie to bym ich tak nie deprecjonował, trener rotował składem, powinniśmy byli utrzymywać formę, a tylko dzięki temu byliśmy w sytuacji w której wygrana w pierwszym meczu by dawała praktycznie wejście... no nic. Osobiście ciężko mi uwierzyć w pokonanie Serbii.

Tutaj dwa pytania - jestem świeżo po przeprowadzce, brak tv - gdzieś w Internecie można obejrzeć siatkę?
I drugie - na studiach bardzo zaniedbalem siatkówkę, kiedyś zdarzało się że rok w rok oglądałem wszystkie mecze rodzimej drużyny (AZS Olsztyn), a i bywałem na większości spotkań na Urani. Teraz ani możliwości ani czasu ani chęci. Ten Leon - on jest takim kozakiem jak się mówi? Spotykałem się z opinią że to najlepszy zawodnik na świecie, ale nie wiem ile w tym polskiego entuzjazmu. Na Euro się wyrobi z dokumentami?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Rokoko
Trener
Trener

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.09.23 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miXUE napisał:
Mam przed oczami trochę Euro 2k16 - wtedy też była burza po fazie grupowej, setka tytułów, artykułów pt "POLACY NIE KALKULUJĄ", wyjście z grupy i bach, twarde zmierzenie się z rzeczywistością.

Masz tu na myśli ME w piłce ręcznej?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 179, 180, 181 ... 183, 184, 185  Następny
Strona 180 z 185
Skocz do: