Zinédine Zidane (cz.2) [bez klubu]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 78, 79, 80

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Byli piłkarze i trenerzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co z Zidanem?
Nawet bez żadnego pucharu dać mu kolejny sezon - zasłużył.
37%
 37%  [ 30 ]
Jeśli nic nie wygramy zwolnić po sezonie.
27%
 27%  [ 22 ]
Zwolnić teraz.
19%
 19%  [ 16 ]
Nawet w przypadku wygrania Copa del Rey zwolnić po sezonie.
16%
 16%  [ 13 ]
Głosowało Użytkowników : 81
Wszystkich Głosów : 81
Ta ankieta już wygasła.
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
Peluquero
Fanatyk
Fanatyk

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.06.03 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno jest pewne, Zizu zaskoczył Pereza i to mnie nieco martwi, bo to oznacza że można już sternika Realu postawić w bardzo niezręcznej sytuacji która kosztuje wymierne pieniądze. Nie przewidział aż takiej zmiany, to dosyć późna dla Pereza lekcja, nie dość że jeden z jego zaufanych pracowników odchodzi jak się wydaje na własne rządanie, to opuszcza Real z własnej woli - tak się dzieje gdy uśpiona jest czujność.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.06.03 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomość o jego nagłym odejściu dostałem od Ksabiego na Fejsie, gdy wiązałem krawat na wesele.. [']

Jezu, jak ten człowiek mógł zatrzymać takie przemyślenia o swojej słabości względem motywacji tej kadry dla siebie i zostawiać nas w takim bajzlu organizacyjnym? Kto jest teraz odpowiedzialny za morale? Kto za te jakże ważne ruchy transferowe i przebudowę? Czuję się okropnie mówiąc o nim źle, ale mam do niego kurewski żal, że tak jak powiedział luket, okazało się, że jego lojalność względem tej kadry zrobiła z niego miękką faję, a był gotów sprzedawać tylko tych co nie pasowali mu osobowościowo. Ja rozumiem dawanie szans ludziom, którzy w porównaniu z gwiazdami sportu są futbolowym planktonem, ale wyraźnie pokazał tylko swoją piętę Achillesa.

Mam nadzieję, że następnym krokiem w jego trenerskiej karierze będzie odniesienie sukcesu gdzieś gdzie udowodni że podjęcie radykalnych działań kadrowych nie jest dla niego problemem. Inaczej boję się o jego legendę, której mit pryśnie jak bańka mydlana, gdy świat przekona się że nie potrafił powiedzieć "nie".

Powrót do góry
Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 2018.06.03 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cube. napisał:
Wa był gotów sprzedawać tylko tych co nie pasowali mu osobowościowo.

Właściwie, to on chyba nikogo nie sprzedał... Morata, James, Mariano chcieli więcej grać i stwierdzili, że odejdą. Zidane ich nie wyrzucał.
Pożegnaliśmy chyba tylko Pepe, który nie dogadał się z klubem na długość umowy, i Coentrao, który też szukał minut w słabszej lidze.. Więc może problemem jest to, że nikomu nie powiedział "nie"?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
augusto
Me, you! Fuck, Fuck!

PostWysłany: 2018.06.12 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co z jego sztabem? Odeszli czy tylko Zizou?

Castro
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2018.06.12 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Llopis (trener bramkarzy) zostaje, a Pintus ma ofertę zostania przy pierwszej drużynie albo koordynowania przygotowania fizycznego we wszystkich kategoriach wiekowych.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2018.06.12 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli to prawda, to bardzo dobre informacje. Oby Pintus został przy pierwszej drużynie, przynajmniej na ten sezon. Julen potrzebuje wsparcia od ludzi, którzy już wiedzą jak zaplanować sezon drużyny, bijącej się na trzech frontach, która szczyt formy osiągnąć musi wiosną.

miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.08.10 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dzień ogłoszenia jego odejścia, gdy część osób tutaj pisała o "smutku, ale ciekawości jak może wyglądać ten nowy Real" myśląc, że najpewniej chodziło o to, że Zidane się do tej kadry przyzwyczaił, zżył z nią i nie chciał zmian - w przeciwieństwie do Pereza - napisałem, że boję się, że jest własnie odwrotnie.

Takie fakty dot. trzeciego sezonu:
- Bale stracił swoją pozycją. Definitywnie. Pod koniec sezonu zaczął grać lepiej, ale wątpię by w oczach Zidane'a świetny mecz cokolwiek zmienił. Szczególnie, że przez pewien czas podobno dąsał się jak piczka na Zizou.
- pod sam koniec Zidane coraz częściej wychodził BEZ Karima. W tym na LM, co było nie do pomyślenia wcześniej. Nie jest to marginalizowanie na poziomie Garetha - ale było to coś nowego.
- Kovacić. W pierwszym sezonie gry podstawę miał Pepe(rotowany mocno z Rafą), w drugim sezonie gry podstawę miał Varane. Kovacić w trzecim sezonie był coraz częściej rotowany lub zmieniany z Lukitą, często w zmianach był przed np. Garethem. Jestem pewien, że zamysłem Zizou było to by Kova w nowym sezonie był w pierwszym składzie. Może Mundial by ten zamysł zmienił, może nie.
- tylko o dwóch nazwiskach Zidane wspomniał sam z siebie na konferencjach w tonie bardziej eee "chwalebnym" - Salah i Hazard. Co znaczy, że Zizou widział, że brakuje nam z przodu błyskotliwości i/lub bramek.
- Ronaldo. Moim osobistym podejrzeniem jest, że Ronaldo odszedł z powodu relacji z Floro oraz z powodu Złotej Piłki. Jest rok Mundialu, on się wyłożył na 1 rundzie eliminacyjnej, ale ma LM. Ale jest rok Mundialu. Głośny transfer do ligi włoskiej, którą wiele osób darzy estymą - na pewno pomoże. Do Juventusu Turyn.
Ale mniejsza - Ronaldo u Zidane'a był kluczową postacią, Ronaldo zawsze do ZZ podbiegał jak strzelał bramki w LM i jestem pewien, że na co jak na co - ale na sprzedaż Ronaldo Zizou by się nie zgodził.
- jeszcze przed trzecim sezonem na konferencji na pytanie o kształt kadry wspomniał, ze być może tej kadrze brakuje klasycznej 9tki.

No i najważniejszy fakt - konferencja została nagle zwołana JEDEN DZIEŃ po spotkaniu Zidane'a i zarządu dot. kształtu kadry na najbliższy sezon. Ostatnie pół roku Zidane ZA KAŻDYM RAZEM MÓWIŁ, ZE CHCE ZOSTAĆ.

Wniosek? Zidane chciał zmian. Najpewniej chciał:
a) sprzedaży Bale'a
b) kupna 9 - nie wierzę by chciał sprzedaży Benzemy, ale myślę, że chciał konkurenta (pamiętajmy, ze on podobno mocno zabiegał o pozostanie Moraty)
c) kupna skrzydłowego z dryblingiem - Hazard/Salah

Ze zmian, które zaszły na pewno by nie chciał:
a) odejścia Ronaldo
b) odejścia Kovacicia

Jedyną negatywną być może rzeczą u Zizu byłoby całkiem możliwe odejście Cebuli, który był tam marginalizowany. Myślę także, że Zidane mógłby blokować przyjście Thibo na zasadzie równej konkurencji, ale tego pewny nie jestem. Nawet jeśli - to wciąż byłoby tego warte.

Takie moje trzy grosze. Totalne domysły, jasne, ale są przesłanki do nich i ogólnego wniosku jestem pewien - to Zidane chciał zmian w tej kadrze, bo na swojej skórze się przekonał, że są w niej braki.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2018.08.10 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśle, że część tych domysłów może mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości, tyle że dalej Zizou mógł po prostu chcieć odpoczynku. Co do potrzeby zmian, to na pewno był ich świadomy, ale mógł też samemu nie chcieć firmować ich swoim nazwiskiem. Zidane był ewidentnie bardzo zżyty z ekipą, z niektórymi zawodnikami być może nawet za bardzo, ale to co w dużej mierze doprowadziło go do takich sukcesów, mogło stanowić dla niego problem na poziomie ludzkim w momencie tej pilnej potrzeby pożegnania niektórych piłkarzy. Uważam, że on sam że nie chciał tego udźwignąć, ale potrafię go zrozumieć. Trochę nie chce mi się wierzyć, że samemu odszedł dlatego, że Perez nie pozwolił mu na dokonanie potrzebnych zmian w kadrze, ale na pewno nie można tego kompletnie wykluczyć, szczególnie że widać teraz, gdy nawet pomimo odejścia z klubu dwóch postaci absolutnie kluczowych w osiągnięciu ostatnich sukcesów, Perez dalej twardo stawia na swoich pupili i boi się zmian. Na przestrzeni swoich dwóch kadencji Florentino potrafił się zmienić, dojrzeć w wielu kwestiach, ale imo jedno czego dalej się nie nauczył, to przyznawanie się do własnych błędów i faworyzowanie niektórych piłkarzy ze względu na własne sympatie, nawet wbrew wyraźnej woli trenerów. Tak było za Mourinho, Ancelottiego i być może teraz także Zizou, choć ten ostatni miał u niego na pewno o wiele lepszą pozycję niż jego poprzednicy i trochę ciężko mi uwierzyć, że Perez wolałby pozwolić na odejście Francuza, niż np. Garetha.

lukexpl
Trener
Trener

PostWysłany: 2018.08.10 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież to wszystko wydarzyło się tak szybko, że trudno tutaj szukać jakiegoś głębszego dna. Nawet jeżeli poszło o transfery, to na pewno w końcu by się dogadali. Zizou odbył jedną rozmowę i tyle. Także nie wierzę, że odszedł ze względu na transfery.

Moim zdaniem to ZZ nie chciał zmian. W styczniu chociażby zablokował transfer Kepy. Były też ploty o Icardim, bo wiadomo jaka była skuteczność naszego ataku... W dodatku to Francuz pozbył się Jamesa i Real jeszcze go puścił na tak śmiesznych warunkach. Do odejścia Moraty też się po części przyczynił, bo uparcie stawiał na Benzeme, a Morata wchodząc z ławki dawał wiele i strzelał więcej od Francuza. Trudno było sądzić, że Hiszpan będzie chciał pozostać w drużynie. Odszedł w poszukiwaniu częstszej gry, której ZZ nie mógł mu zagwarantować.

ZZ mógł mieć jedynie świadomość, że Ronaldo odejdzie i to mogło mieć jakiś wpływ na decyzję. Z drugiej strony w ubiegłym sezonie było widać, że Francuz jest już "wypalony" po tych 2 sezonach. Kompletny brak pomysłu na kadrę i brak szans dla Ceballosa czy Llorente. Jedynie w CdR się uparł i tam na nich stawiał, ale to też go zgubiło, bo rotacje były za duże, a takie Leganes można było przejść na luzie.
On doskonale wiedział, że potrzeba zmian i nowego impulsu. Wiedział, że trzeba zacząć od niego, bo nawet z nowymi zawodnikami mogłoby to nie trybić, a widocznie też żadnego pomysłu na to wszystko nie było. Do tego odszedł będąc na szczycie. Może kiedyś wróci, zobaczymy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Dexter.
Mr. Champions

PostWysłany: 5 dni temu o 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno szuka domu w Manchesterze...

Powrót do góry
Krist
Prezes
Prezes

PostWysłany: 5 dni temu o 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech przestanie, kto nas obejmie w październiku jak nie on?

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 5 dni temu o 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

El Dios.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Byli piłkarze i trenerzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 78, 79, 80
Strona 80 z 80
Skocz do: