Julen Lopetegui
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kadra
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cube.
Big Poppa Pump
Big Poppa Pump

PostWysłany: 5 dni temu o 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blazeq napisał:
Nie wierzę w idealną izolację od rozpoczętego już w zasadzie nowego etapu. Nie twierdze, że to o sukcesach kadry zadecyduje, ale w to nie wierzę.

Wystarczy przemyśleć, które oferty on tak naprawdę miałby rozważać nawet jeżeli byłby pytany o zdanie. Na Mundial nie pojechali Bale, Benzema, rezerwowy bramkarz i gracze trzeciego czy czwartego garnituru. Cała reszta jest na Mundialu i rozważanie ich ofert nie wchodzi w grę, bo nawet samym piłkarzom nie takie rzeczy w głowach w owym czasie. Uważasz że gdy spotkał się z prezesem nie przegadali tych tematów by góra mogła w razie czego klepnąć dany transfer?
Owszem, to gdybanie, ale jednak logiczne wnioski. Julen sam wie, że nie ma czasu się tym zajmować, a Perez i Sanchez nie mają problemu szukać rozwiązań graczom, których przyszłość jest niejasna a nie pojechali na MŚ. Jasne że jest jakaś autonomia, ale prezesura nie ma problemu zajmować się sobą. To nie zestresowane dzieciaki wołające rodziców za każdym razem gdy Jehowa zapuka do drzwi.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Gehu89
Master of Drilling

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 5 dni temu o 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojtanowsky napisał:

Tymczasem kolejność była taka
1. Perez dzwoni do Julena, Lopet mówi "tak"
2. Ogłaszamy w mediach
3. Rubiales: "o chuj tu chodzi, co to za prima aprilis"

Kolejność nie była taka. Prezes federacji dowiedział się przed ogłoszeniem. Nie wierzę, że nie potrafili by usiąść we trójkę z Perezem i ustalić co następuje. Przecież można było to ogłosić po Mundialu - nie wiemy skąd wyszło ciśnienie o natychmiastowym info.

Problem pojawił się wtedy gdy zamiast usiąść i porozmawiać po poznaniu decyzji zrobiono konferencję i ogłoszono info nie dbając o dobro/komfort kadry narodowej. Tutaj jest szkopuł.

Julian mógł poczekać, Perez mógł poczekać, a łysy wcale nie musiał tego robić - wystarczyło wszystko na chłodno przedyskutować.

Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 5 dni temu o 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może czegoś nie wiemy jeszcze? Może Real wyda komunikat albo Perez w wywiadzie coś doda?

Bo jednak trudno mi uwierzyć, że nie mogli 0,5 dnia poczekać na official, żeby federacja mogła wyjść z twarzą i np. wesprzeć trenera i repre w takiej sprawie. Albo zakomunikować to narwańcowi dzień wcześniej, żeby nie wyszedł na gościa, które nie panuje nad swoim kluczowym pracownikiem przy największym możliwym projekcie. To serio wiele nas by nie kosztowało.

Nie stawiam Real/Julena jako winowajców, bo nawet w obecnej sytuacji Rubiales powinien dbać o piłkarzy i mundial i zostawić trenera. Jednocześnie naprawdę można było lepiej to rozegrać. Moim zdaniem czegoś nie wiemy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 5 dni temu o 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gehu89 napisał:
No i zostało nam kibicować Hiszpanii, żeby nie wyszła z grupy.

No to jak? :> Teraz mogę im kibicować, ale po tym co odjebał łysy z federacji to chyba nawet szkoda. :]

Cube.
Big Poppa Pump
Big Poppa Pump

PostWysłany: 5 dni temu o 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie. Lepiej żeby grali i wygrali z Lopeteguim czy bez niego. Dla Iniesty. Dla czegokolwiek. Na przekór całej sytuacji. To wciąż kadra którą złożył trener, który nie przegrał z nimi ani jednego spotkania. A wszystko zaczyna się od tego że został postawiony przez Real w słabej sytuacji i musiał szybko decydować o swojej przyszłości, rozjebać swoją trzyletnią wizję, rzucać kredki i mieć nadzieję że nic z tego większego nie będzie. Więc jeżeli wygrają to tym lepiej dla morale naszej ekipy oraz samego kraju.

Powrót do góry
Bonk
Prezes
Prezes

PostWysłany: 5 dni temu o 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedynym winnym jest tu łysy z federacji. Ktoś mi może wytłumaczyć po jakiego grzyba on go zwolnił ? Najważniejsza impreza, a on zamiast wspierać reprezentacje to jeszcze zwalnia trenera nie wiadomo po co.
Julen miał już wypracowane schematy gry, a teraz z dupy będzie reprezentacje prowadził Hierro.
Widać dobro kraju nie jest najważniejsze, a jakieś widzimisię łysego. No idiota.

Dla nas zajebiście i mam nadzieję, że Lopetegui pokaże łysemu co odjebał i wygra z Realem wszystko.

Powrót do góry
Clinical.
Putka
Putka

PostWysłany: 5 dni temu o 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej w tym wszystkim ciekawi mnie jedno- czemu Lopetegui nie mógł po prostu trenować Hiszpanów do końca mistrzostw świata i potem odejść ze wszystkimi honorami jak człowiek, tylko został po prostu zwolniony na 2 dni przed kluczowy dla układu grupy meczem z Portugalią? Przykład Van Gaala z 2014 roku jasno pokazuje, że takie coś byłoby jak najbardziej możliwe- nie było żadnych fochów ze strony federacji holenderskiej, a sami Holendrzy wypadli nadspodziewanie dobrze (choć tutaj decyzja została ogłoszona 19 maja, czyli prawie miesiąc przed mundialem). Real nic nie jest tutaj winien, bo po prostu skorzystał z klauzuli w kontrakcie, ponadto klub nie miał nic przeciwko, żeby Lopetegui był jeszcze selekcjonerem podczas MŚ. Prezes federacji po prostu walnął focha i tyle, choć Julen mógł zachować się lepiej i po prostu o negocjacjach poinformować.

Emperador04
Kibic
Kibic

PostWysłany: 5 dni temu o 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tego to, że Lopetegui zostanie nowym trenerem Realu to się nie spodziewałem. Co do samego wyboru to mam mieszane odczucia. Z jednej strony trener bez wielkich osiągnięć, bez sukcesów jako piłkarz, a z drugiej trener, który bardzo stawia na młodzież. Wygranymi zapewne będą Isco i Asensio, swoje szanse może dostać Llorente. Za jego kadencji obejrzałem chyba dwa mecze Hiszpanów i gra mi się podobała. Mam nadzieję, że będziemy grali przyjemną dla oka piłkę.

Co do smrodu jaki się wytworzył wokół zatrudnienia Julen'a, to też są różne punkty widzenia. Z jednej strony Real nie mógł pozwolić sobie na wakat na tym stanowisku przez najbliższy miesiąc, a z drugiej skoro prezes RFEF dowiaduje się o takim fakcie 5 minut przed resztą świata to ktoś tutaj zachował się bez taktu i klasy. Można było usiąść do rozmów z federacją jak to rozegrać, aby obie strony wyszły na tym korzystnie. Co do samego zwolnienia Lopetegui'ego z reprezentacji, to uważam to za decyzję kretyńską, skoro sami piłkarze stali za nim murem. Nie ukrywam, że ubolewam nad tym faktem, bo to właśnie Hiszpanii kibicuję na tym turnieju, podobnie jak na każdej innej imprezie reprezentacyjnej.

Powrót do góry
El Goral
Gerwazy
Gerwazy

PostWysłany: 5 dni temu o 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i przecież to jest oczywiste, że jedynym niezrozumiałym zachowaniem w całej tej sprawie, jest szopka jaką odstawił prezes federacji. W tym momencie cała odpowiedzialność spada na niego. Zwolnienie trenera na 2 dni przed pierwszym meczem to przejaw jakiegoś żenującego zachowania, przypominającego polskich prezesów klubów, zsyłających ludzi, którym kończy się kontrakt do rezerw. Lopetegui ma prawo zmienić pracodawcę. Widziałem tutaj jakieś bzdury o zwolnieniach dyscyplinarnych. Od kiedy zwalnia się kogoś, kto dobrze wykonuje swoją pracę, bo negocjuje z kimś innym, być może w opinii kandydata lepszą ofertę. WTF? To, że podpisał przedłużenie, nie oznacza, że staje się niewolnikiem i w przypadku lepszej propozycji nie może odejść, skąd miał wiedzieć jakiś czas temu, że w Realu zwolni się etat, który na zdrowy rozsądek był jednym z najpewniejszych na kontynencie.

Rubiales niestety wychodzi być jakimś nieogarniętym paziem, który jak się na kogoś obrazi to zachowuje się zupełnie jak jakiś janusz biznesu. Przypuszczam, że Villar, by zachował się jednak z większym opanowaniem i nie zwolniłby w takiej sytuacji trenera. To nie jest dla nas dobre, bo gościu, który zachowuje się jak przedszkolak, któremu zabrano zabawkę, niestety będzie przez najbliższy czas rządzić hiszpańskim futbolem.

Można dyskutować czy zachowanie Pereza i Julena było eleganckie czy nie. Oczywiście to nie był idealny scenariusz, ale sorry taki mamy w tym momencie klimat (pozdrówka Zizou). Klub chce wiedzieć na czym stoi i to jest normalne. Gdyby było wiadome, że po sezonie będziemy bez trenera, to pewnie już dawno ta sprawa była załatwiona. Sprawę udało się załatwić po cichu, bo nikt o tym nie wiedział. Przecież, gdyby wiedziała np. kadra, to jestem pewien, że o sprawie wiedziałby cały świat.
Nawet, więc jeśli zachowanie nie było eleganckie, to nie można odpalać jakiejś opcji nuklearnej, a tym jest zwolnienie trenera na 2 dni przed pierwszym meczem mundialu, który zresztą jak twierdzi sam Rubiales, pracował świetnie, profesjonalnie itp.

A po ludzku, to szkoda mi Julena. Pracujesz, tworzysz drużynę, która fajnie się sprawdza, ktoś dostrzega twoją dobrą pracę, dostajesz ofertę marzeń, a ktoś się obraża i postanawia tobie to zepsuć.

MarcinS
psychoTata

PostWysłany: 5 dni temu o 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może własnie o to chodziło? Perez kontraktuje go przed mundialem i liczy na na to, że prezes go zwalnia i mamy podwojny win. Trenera od razu i 2mln w kieszeni?

Wierni poznańscy fani
Przyjaciół zawsze będzie trzech
Arka Cracovia Lech
Arka Cracovia Lech
Powrót do góry
panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: 5 dni temu o 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze się stało. Nie obchodzi mnie repra Hiszpanii, a Blancos. Dodatkowy miesiąc, nawet bez transferów, przyda się jak jasna cholera. Rubiales jak dla mnie odleciał i dopiero na mundialu do niego to dotrze, poniosły go emocje. To nie pierwszy raz, gdy trener ogłasza odejście przed mundialem, a tak zostali teraz z pierdolnikiem, trenerem z czapy, który w ogóle nie myślał o solowej jeździe z reprą już teraz i brakiem 2mln rekompensaty. Brawo Floren, zachował się jak prawdziwy szef swojej firmy.

Powrót do góry
blazeq
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 5 dni temu o 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sondokan napisał:
blazeq napisał:

@Sandokan - dyscyplinarka w odniesieniu do umów o współpracy czy kontraktów wynika bezpośrednio z zapisów kontraktu/umowy. Potocznie określa się tak jednostronne zerwanie kontraktu z powodu naruszenia jednego lub kilku zapisów. Jest to zupełnie normalne.

Nie - dyscyplinarka to zwolnienie bez wypowiedzenia na skutek ciężkiego naruszenia przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych. Wszystko jest jasne, żadne "potocznie".

Napisałem wyraźnie "w odnieseniu". Męczysz bułę o dyscyplinarne zwolnienie z pracy. Jest to przy umowie o pracę praktycznie jedyne metoda zwolnienia pracownika bez okresu wypowiedzenia. Natomiast przy kontrakcie lepiej załatwić to jasnym zapisem. I dlatego w kontrakcie jest najczęśćcej zapis mniej więcej taki (piszę z głowy):

"Spółce/Firmie/Organizacji przysługuje prawo do jednostronnego rozwiązania kontraktu/umowy w trybie natychmiastowym bez okresu wypowiedzenia w przypadku, gdy druga strona nie wykona/nienależycie wykona postanowienia umowy, a w szczególności w przypadku zaistnienia okoliczności określonych w paragrafie takim a takim (i tu zwykle mamy kilka podstawowych powodów, które są dla strony istotne)"

Taki zapis prawnicy często nazywają potocznie "dyscyplinarką", ponieważ zastępuje on dyscyplinarkę z umowy o pracę.

I dalej - najczęściej powołanie się na taki paragraf jest czytelne, czasem jest nadużyciem. Bo kwestia interpretacji, co to znaczy "należycie" wykonywać postanowienia umowy jest szeroka. Czy podciągnięcie negocjacji z Klubem pod "nienależyte" wykonywanie kontraktu podczas przygotowań do mundialu w przypadku selekcjonera jest nadużyciem? Może, trudno mi powiedzieć.

Nie napisałem, że formalnie była to dyscyplinarka. Założyłem, że to było "jednostronne zerwanie umowy/kontraktu z naruszenia/niedopełnienia" co jest standardem myślę w niejasnych sytuacjach przy sporze. Nie wyobrażam też sobie, by nie było takiego zapisu w kontrakcie selekcjonera/trenera. Ale jeśli było to nawet rozwiązanie za porozumieniem, to tylko z powodów prawnych. Wszyscy zdajemy sobie bowiem sprawę, że chodziło wyjebanie z funkcji "bo tak nam podpadłeś".

Oczywiście możesz dalej czepiać się definicji. Ale ja i tak będę słyszał od prawnika, czy dodać "standardową dyscyplinarkę" do kontraktu, czy "regulowaną osobnym paragrafem". I twój upór tego nie zmieni. Jedynym moim błędem chyba było to, że nie pomyślałem, iż semantyka może mieć na forum piłkarskim takie znaczenie. Gdybym to przewidział, od razu napisałbym "dyscyplinarkę".

Powrót do góry
Guti16
Prezes
Prezes

PostWysłany: 5 dni temu o 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli Hiszpania dojdzie do finału, to zawsze można pogadać z Hierro.

Powrót do góry
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 5 dni temu o 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem dziś na uczelni z 20 minut z wykładowca Niemcem i kolega z roku Hiszpanem. Hiszpan mocno wkurwiony, mówi ze to pojebane. Niemiec się śmiał, ze tylko takie głupie kraje mogą coś takiego wymyślić.

kabanog
Just relax

PostWysłany: 5 dni temu o 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co się odjaniepawliło w tej federacji to ja nie wiem. Zwolnienie trenera wygląda na działanie pod wpływem emocji, co może jedynie przynieść niekorzystne efekty. Zastanawia mnie jednak to, że niby tą decyzje nie podejmował sam prezes, a cały zarząd, albo zostało uzgodnione to z nimi.

To, że Perez ponownie wygrał na loterii z tymi 2 mln klauzury to wiemy wszyscy, ale skoro to Federacja zerwała/zwolniła Lopetegui'ego to czasami jemu nie przysługują te 2 mln?

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kadra Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 10 z 14
Skocz do: