FC Barcelona --- Wróg nr 1 (cz. 12)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 69, 70, 71  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Primera División
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.07.10 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypominam, że zostaliśmy bez Zidane'a i Ronaldo i z duetem Bale-Benzema w ataku. Sytuacja na dziś dzień jest bardzo kiepska.

Liczę na to, że Perez ostro zaszaleje na rynku, bo inaczej kiepsko to widzę. I nie jestem pewien też trenerskich umiejętności Lopeteguiego, patrząc w CV nie przybywa mi optymizmu.

Behappy
be humble

PostWysłany: 2018.07.10 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat pod ligę ten trener jest zajebisty, podejrzewam, że zgarniemy majstra.

El Goral
Gerwazy
Gerwazy

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.07.11 00:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy Ty kurwa kiedykolwiek przypuszczałeś coś innego?

Aimar.
#BaleOut

PostWysłany: 2018.07.24 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten memiczny, marny zarząd Barcelony właśnie wzmacnia wszystkie pozycje którego tego wymagają, perspektywicznym piłkarzami za grosze. Lenglet i Malcom to pewniaki, po 40 baniek. Do tego Arthur który może się sprawdzić. Jak dodadzą jest środkowego pomocnika z wizja jak Rabiot, Thaigo lub Pjanic i sprzedażą szrot to będą mieli kadrę kompletna. Nie wiem jak ich finanse, ale idą mocno po utracie Neya.

U nas natomiast na razie Odriozola, a reszta to żarty w kontekście teraźniejszości. Siła ataku u nas a u nich nieporównywalna, ale wzmacniają się oni. Jaka liga panowie? Ja się nasi nie wezmą do roboty, bądź nie okaże się ze Asensio z Viniciusem to już w przyszłym sezonie kandydaci do złotej piłki to my będziemy się bić o trzecie miejsce max:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.07.24 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malcom oficjalka. 42 miliony. Niezła cena. Trzeba Barcy oddać to, że jak kogoś chcą to w tańcu się nie pieszczą, choćby po trupach. Nie będę przewidywał long-term wyników takiego zachowania, bo ani mnie one obchodzą ani nie spodziewam się żeby były znaczące. Za to średnio-terminowym wynik jest bardzo prosty - jesteśmy w końcu lipca, Barca, która wygrała ligę ze znaczą przewagą się wzmacnia, a my się osłabiliśmy. Szkoda, jak widać Flora niewiele obchodzi krajowe podwórko.

Kiedy Suareza wymienią na nowszy model Benzy pewnie u nas dalej będzie grać w wyjściowym składzie. Takie życie.

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.07.24 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miXUE napisał:
Trzeba Barcy oddać to, że jak kogoś chcą to w tańcu się nie pieszczą, choćby po trupach.

Y, co? Very Happy Bez jaj. Ich polityka transferowa wciąż polega na omijaniu newralgicznych pozycji i podpisywaniu zawodników za względnie pojebane sumy. Upokorzenie przez Antka, czekanie pół roku na Coutinho.. To dowody "niepieszczenia się w tańcu"? Do przedwczoraj miał być Willian za 55 melonów aż Abidal wypierdolił Segurę z biura i wziął sprawę w swoje ręce. Malcom to praktycznie pierwsza pozytywna, nagle przeprowadzona operacja. Propsy, ale liderów tak jak nie było tak nie widać. Na razie same młokosy w szatni gdzie seniorskie pokolenie meskezjebów Suarez-Pique-Alba będzie dyktować warunki kapitanowani przez słynący ze śmiałości duet Mesjasz-Busquets xD
Tylko jakieś cudowne przeobrażenie się Arthura i Lengleta w dowódców szyku obronnego Valverde im tu pomoże, ale w zestawieniu 4-4-2 musieliby posadzić przynajmniej 2 z trójki Pique-Raki-Busi.

Ja rozumiem panikę biernością, gdy tamci się zbroją, ale to mało zmienia sytuację na dziś. Za 2-3 lata mogą zbierać owoce motorków Dembele i Malcoma na obu skrzydłach, ale na teraz taki transfer nic nie znaczy.

Powrót do góry
vitocorleone20
Real Madryt A
Real Madryt A

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.07.24 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miXUE napisał:
ale w zestawieniu 4-4-2 musieliby posadzić przynajmniej 2 z trójki Pique-Raki-Busi.

YYy niby czemu ?

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.07.24 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo żaden z nich nie jest w pozycji gdzie dostał poważną konkurencję z miejsca gwarantującą poziom. Tylko w przypadku Pikeja może być poważna zmiana. Wszystko zależy czy oraz który z młodych odpali, jak Valverde na to zareaguje i jak zareagują sami zawodnicy starej daty.

Wariant #1 (4-4-2) zapewne preferowany przez EV:
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Wariant #2 (4-3-3):
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Inaczej raczej grać nie będą. I w obu wariantach wszyscy ww. mają w zasadzie niekwestionowaną pozycję w zespole. W 4-4-2 funkcjonowało lepiej musi zwyczajnie nastąpić w którymś momencie zmiana warty albo seniorzy zaczną grać na miarę wymagań. Busquetsowi muszą wyłączyć się dogmatyczne schematy sprzed 5-10 lat. Nawet w 4-3-3 Coutinho częściej ruszałby w przestrzeń przed siebie niż dyrygował liniami.

Stare problemy, coraz nowsza młoda kadra. Ja zupełnie nie widzę by wystarczająco szybko zaakceptowali zmianę warty. Dogmaty i ich betonowa osobowość nie sugeruje by to przeszło. A nawet jeśli, to 20-latkowie rzadko kiedy grają wystarczająco stabilnie na wszystkich frontach, tym bardziej w LM.

Powrót do góry
czarekel
Fanatyk
Fanatyk

PostWysłany: 2018.07.24 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, że oni mają kim straszyć z przodu (Messi, Cou, Dembele, Suarez), a my dalej Bale, Benzema, Mayoral, De tomas <ściana> . Mimo dubletu wyciągają jakieś wnioski, wzmacniają się. W przyszłym sezonie tylko znowu czekać na news typu: atak Realu lepszy tylko od drużyny pokroju Benevento Ptak

Powrót do góry
vitocorleone20
Real Madryt A
Real Madryt A

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.07.24 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goldschmidt, teraz już czaję o co Ci chodzi. Po prostu źle zrozumiałem twoją wypowiedź.

Co do reszty to też uważam, że jesteśmy w DUŻO gorszej sytuacji niż Barcelona, a mimo to działamy bardzo niemrawo. Oni mają w swojej kadrze gości, którzy gwarantują bramki, asysty itp. Tam jak nie strzela Messi to strzela Suarez, jak nie Suarez to jest Dembele, jak nie on to Cou itd.

U nas natomiast jak nie strzela Benzema (a dodajmy, że regularnie nie strzela) to jest Bale, który regularnie się łamie, następnie młokos Asensio (gracz 'momentów' póki co), następnie Mayoral ? De Tomas ? Lucas ?

Różnica była spora już przed odejściem Ronaldo. Teraz jest po prostu przepaść.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.07.25 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz mnie, Cube, najwyraźniej za mocno udzielił mi się pesymizm. Prawdą jest, że jest tam bardzo duży przeskok wiekowy między liderami ze "Starej Barcy", a młodzikami (tutaj ważną rolę mógłby odegrać Roberto... ale nie, za cienko w gaciach do Suareza-Pique-Alby). Ale wpływu sportowego tych graczy bym nie lekceważył, o Arthurze słyszałem już wcześniej dużo pozytywnych opinii, podobnie jak o Malcomie. W przypadku tego drugiego samo przejście do ligi hiszpańskiej może mieć b.dobry wpływ.

Z transferami bardziej uderzałem w to, że starają się ten skład ulepszać. Oczywiście muszą, nie mają innego wyboru, ale przynajmniej wiadomo, że starali się zakontraktować Griezmanna czy Williana czy w zeszłym roku Seriego. Pewnie ten kontrast z naszą biernością podnosi w moich oczach jakość ich działania, bo jasne - Dembele jest przepłacony, Coutinho pół roku było czekane, z Paulinho kilka tygodni negocjowali cenę aż i tak wpłacili klauzulę. Nie zmienia to faktu, że są tam działania.

I też się cieszę, że w tym wszystkim cały czas omijqają problem środkowego pomocnika, szczególnie o profilu bardziej "holding midfielder'a".

Z 442 mam taki problem, że a) jak zauważyłeś ktoś z tej trójki musi usiąść, b) tutaj bym szedł za Kloppem, który upychał Cou jako najbardziej wysuniętego pomocnika z trójki ŚP. Na pewno nie powinien grać w centralnej dwójce, a skrzydło? Hm, to całkiem możliwe. Choć dla mnie to Twoje 442 jest bardzo ofensywne, a bym nie zakładał, ze kolejny rok MATS będzie miał boską formę, a i Umtiti od niego w defensywie nie odstawał.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2018.07.25 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goldschmidt napisał:
Ja rozumiem panikę biernością, gdy tamci się zbroją, ale to mało zmienia sytuację na dziś.

o_O

Właśnie jeżeli rozmawiamy o stanie na dzień dzisiejszy, oni wzmocnili się względem poprzedniego sezonu, a my osłabiliśmy. To że nie przeprowadzili transferów do pierwszego składu, nie znaczy, że nie są mocniejsi. Nawet jeżeli Malcom, Langlet i Arthur od razu nie odpalą, to i tak będą stanowić wartość dodaną w porównaniu do Delofeu, Andre Gomesa i innych pionków, którzy wchodząc z ławki nie potrafili dać drużynie absolutnie nic. Największą różnicą w stosunku do poprzedniego sezonu będzie dla nich dostępność Coutinho i Dembele od początku rozgrywek, po paru miesiącach aklimatyzacji, pełnym okresie przygotowawczym i z Brazylijczykiem mogącym grać w LM. To wcale nie są kosmetyczne zmiany. Nawet jeżeli Ousmane ciągle nie będzie pokazywał pełni swojego potencjału, to jakiś jego postęp i tak jest praktycznie pewny. Na ten moment brakuje im tylko i aż rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia, ale wydaje się, że i nad tym pracują. Jeżeli jednak nie ściągną nikogo poważnego do środka, to przecież dalej są drużyną, która w poprzednim sezonie ligowym odjechała nam w październiku i z którą ani przez moment nie potrafiliśmy nawiązać walki. Jak możemy deprecjonować ich transfery, zważywszy na to co (nie) dzieje się w naszym klubie? Przejmowanie się kwotami ich zakupów zostawiam ich kibicom, dla nas nie ma to żadnego znaczenia tak długo, jak długo nie zbankrutują, a na to się nie zanosi.

Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.07.25 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie "kosmetyczne" zmiany, a wymiana akcesoriów. E: Żebyśmy się zrozumieli, bo te dwie rzeczy to nie do końca to samo. Kosmetyczną zmianą nazwałbym np. wymianę Theo na innego młodego z takim samym bagażem warunków do gry na topie i jednym sezonem w poważnej piłce na karku. Taki krok w bok, który równie dobrze może jebnąć, ale ten poprzedni też nie wypalił więc warto podjąć. A akcesoria to wartość dodatnia, jak mówisz, ale wciąż nic co zaważy na regularnym wygrywaniu, bo nie od tych gości to zależy. Tak jak w zeszłym sezonie mieli pakę na wygranie ligi tak mają ją i teraz. Innymi słowy Europy tak czy srak nie zawojują, bo mimo że na papierze mają na to argumenty to nie młodzi gniewni zapewniają sukces w LM, a doświadczony trzon, pod który gra reszta. Oni nie grają na Busquetsa, a na Messiego, być może na Coutinho, zależnie jak bardzo będzie gościa ciągnąć do przodu. Tacy młodzi jak Malcom i Dembouz im co najwyżej dorzucają cegiełkę raz na 6-7 kluczowych spotkań.

Czekajmy.
Ja nie mam większego problemu z niezbrojeniem i z pozostaniem z projektem Asensio-Benzema-Bale-Isco + Kovacić/Ceballos + jakiś strażak do przodu. Jeżeli oznacza to powrót merytokracji i prawdziwe szanse dla wszystkich zapobiegając ich odejściu to mają mój miecz. Top tej młodej części naszej kadry i tak nadejdzie raczej najwcześniej w 2020-2025 z Pochettino i jeżeli mamy nawet oddać ten czy kolejny sezon to mi to tam rybka, byleby Asensio i spółka nie zdecydowali że już w Realu się nawygrywali. Priorytet to utrzymać to co mamy, a nie robić co wszystkim się wydaje jakimś przymusowym rozwiązaniem.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2018.07.25 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bawmy się w przepychanie się szczegółami czy nazewnictwem, a odnośmy do meritum. Napisałeś, że ich zbrojenie się nie zmienia sytuacji na dziś. Otóż zmienia i to bardzo. Oczywiście nastroje pod koniec okienka mogą być zgoła inne, 'wystarczy' że kupimy napastnika i Hazarda, a optymizm zaleje forum, ale na dziś w kwestii wzmacniania składu Madryt przygląda się, jak Barcelona nam odjeżdża.

Co do drugiego akapitu to spoko, wiadomo że nikt nie broni ci mieć takiego podejścia. Problem polega na tym, że generalnie nie jest to podejście ani kibiców tego klubu, ani jego włodarzy. Tutaj nikt nie czeka na rezultaty, nie planuje z góry okresów przejściowych, a każdy sezon bez tytułów uznawany jest za porażkę. Porażkę, za którą z reguły przychodzi komuś zapłacić i wcale nie jest powiedziane, że tymi ofiarami byliby Bale z Benzemą - czyli goście którzy faktycznie powinni teraz tę drużynę ciągnąć - a nie właśnie Isco, Asensio czy Kova. Najgorsze w tym jest to, że to niekoniecznie jest zależne od gry w/w graczy. W Realu od dawna są równi i równiejsi, po prostu.

Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.07.25 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgadzam się, że nam odjeżdżają. Może jedynie w kwestii aktywności transferowej, w niczym więcej. A sama aktywność o niczym nie świadczy.

Jeżeli Real zdecydował się na czekanie wypełniając skarbonkę, to należy wierzyć że robią to strategicznie i celowo, a nie z szokiem wyrysowanym na pyskach sięgać po białe chusteczki do czego już pewnie się szykują januszowe zjeby. Nie interesuje mnie podejście większości fanów tego klubu w tej kwestii, bo jw, ilu takich ludzi to bezrefleksyjny plankton, dla których Real bez typa na 40 bramek w sezonie to sytuacja skandaliczna? Nie musisz mi tłumaczyć etosu i otoczki Realu. Dogmaty znam na pamięć.

Porażka to naturalna kolej rzeczy. W obecnej sytuacji lepiej ją ponieść z Asensio jako członkiem podstawowej jedenastki w miejsce Cristiano, gwarantującym 20 bramek w lidze lub też nie. Dobrze sam wiesz że Hazard to nie rozwiązanie głównego problemu, a kandydatów na rynku nie ma, są półśrodkiem albo chujowi i nie warto inwestować tylko po to by mieć spokojne sumienie i że COŚ ZROBILIŚMY!!

Dlatego też zaakceptujmy to jak jest i wspierajmy drużynę, w której jest wystarczająco argumentów na sukces. Tak, wolę zaryzykować przejechanie się na nadziejach o pełny sezon Bejla który, przynajmniej wg mnie, zwyczajnie na sezon na pozycji lidera sobie zasłużył, i wolę się pozytywnie zaskoczyć niż non-stop postępować pragmatycznie jak biznesmen, dla którego gość jest tylko workiem pozlepianym taśmą klejącą. Tak, wolę zaryzykować i spędzić sezon z Benzemą z przodu nienasterowanym na robienie mitycznych przestrzeni, niż wymieniać go na sprawdzonego goleadora w tym samym wieku (bo tylko takich jesteśmy w stanie wyciągnąć i to nie za małą kasę). Tak, wolę by Julen dostał taktyczne pole do manewru i wykorzystał potencjał Kovy i Seby (którzy obaj w obecnej sytuacji mają jednego konkurenta mniej w wyścigu po pierwszą jedenastkę w klubie), niż martwił się jak by tu ugłaskać wszystkich pomocników po kolei, żeby im żaden nie spierdolił z klubu. Tak, wolę kolejny sezon z profesjonalistą w bramce, niż sprowadzanie mu konkurenta, który na zdrowy rozum nie pasuje do koncepcji ofensywnie grającego zespołu.

I nie, nie jestem ślepo wierzącym romantykiem, który nie widzi problemów w składzie. Wybieram jednak takie podejście, bo dla mnie to lepszy kręgosłup moralny i tego wolę się trzymać jako plan na przyszły sezon niż panikować, bo odstajemy od norm rynkowych.

EOT

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Primera División Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 69, 70, 71  Następny
Strona 51 z 71
Skocz do: