Siłownia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 86, 87, 88

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaki jest Twój staż treningowy?
Nie ćwiczę w ogóle
31%
 31%  [ 68 ]
Ćwiczyłem, ale przerwałem
20%
 20%  [ 43 ]
Więcej niż miesiąc, ale mniej niż pół roku
15%
 15%  [ 33 ]
Więcej niż pół roku
11%
 11%  [ 25 ]
Ponad dwa lata
10%
 10%  [ 23 ]
Dopiero zaczynam
10%
 10%  [ 22 ]
Głosowało Użytkowników : 214
Wszystkich Głosów : 214
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
Obikaros
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2017.03.22 09:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałem zawsze problem z tym że nie mogłem się zmotywować. Zaczynałem dietę i siłownię i przestawałem... Dopiero pomógł mi trener personalny poznań i od pół roku już ćwiczę regularnie 3-5 razy w tygodniu , zależy od samopoczucia:D Ale przynajmniej te 3 razy jestem zawsze , no i trzymam dietę . Nie ukrywam że okazyjnie lubię sobie wypić w weekend , moim zdaniem to nic nie zmienia, bo efekty i tak widać, a wyglądać jak hardkorowy koksu to raczej nie chcęVery Happy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
qscesz005
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2017.04.06 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po długiej przerwie wkoncu wracam ! :>

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.05.10 09:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio postanowiłem sobie urozmaicić treningi, bo mam problemy z motywacją i "bawię się" w trenowanie na masie swojego ciała. Zabawa przednia, w pierwszym etapie poczułem też wzrost siły mimo tego, że od pewnego czasu lecę na deficycie kalorycznym(40:30:30w:b:t stosunek makro, jeśli to ma znaczenie, bo różne opinie słyszę) oraz znacznie mniejszą potrzebę hmm odpoczynku dla mięśni jakby.

Przy okazji dołączyłem bieganie o poranku. Nie chodzi tu o jakiekolwiek maratony ani o jakiekolwiek HIIT - po prostu 25 do 40 minut 4x tygodniowo dla zdrowia i serducha, żeby czuć się lepiej wydolnościowo, bo ostatnio przez olewanie treningów, stres, bardziej siedzący tryb życia i sporadyczne fajki czuję, że mi kondycja poszła w dół.

No i tu taka "dziwna" rzecz - po bieganiu standardowo rozciąganie. Dodam, że stretching u mnie po siłowni jest trochę jak yeti - niby o tym mówię, ale nikt mnie rozciągającego się specjalnie nie widuje. Jak jeszcze pracowałem na ciężarach - to ok, było rozciąganie. Teraz przy kalistenice - nope.

Mimo to po bieganiu zauważyłem, że mój hm "zakres ruchu" przy rozciąganiu jest znacznie większy, sprawia mi to mniej... cierpienia(Pozdro Zizu) i jakoś tak jest swobodniej. Mimo tego, że serio - teraz kompletnie się nie "stretchinguje". Czy wraz z ćwiczeniami, gdzie obciążeniem jest masa swojego ciała i konieczna jest większa koordynacja ruchowa - przy okazji zwiększa to ten zakres ruchu mięśni? Ktoś, coś? Można w takim razie po prostu całkowicie olać rozciąganie?(chodzi mi o statyczne po treningu, nie o dynamiczne połączone z rozgrzewką).

PS: Ale jak w kalistenice wyizolować barki i je bardziej czuć to ja dalej nie mam pojęcia

Powrót do góry
robaczek989
Kibic
Kibic

Zakaz pisania

PostWysłany: 2017.05.25 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktoś ma w domu atlas swój i ćwiczy czy tylko wyjścia na siłownie?

Powrót do góry
IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

PostWysłany: 2017.08.21 02:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macie jakiś plan na rozciąganie w celu poprawy koordynacji/ogólnej sprawności? Mam wrażenie, że jestem strasznie "zastany" i celem na pozostałą część roku jest dorzucenie do treningu siłowego ćwiczeń rozciągających oraz praca nad kondycjonowaniem, co generalnie zawsze olewałem i bagatelizowałem. Wobec moich ambicji zapisania się na sztuki walki, które kiedyś z pewnością zrealizuję, poprawa mobilności i gibkości byłaby wskazana.

Ma ktoś coś sprawdzonego?

Powrót do góry
Keyser Soze
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.21 08:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na rozciąganie polecam...
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Powrót do góry
Tom3k
Acidofilia.

PostWysłany: 2017.08.21 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IVAN_ZAMORANO napisał:
Macie jakiś plan na rozciąganie w celu poprawy koordynacji/ogólnej sprawności? Mam wrażenie, że jestem strasznie "zastany" i celem na pozostałą część roku jest dorzucenie do treningu siłowego ćwiczeń rozciągających oraz praca nad kondycjonowaniem, co generalnie zawsze olewałem i bagatelizowałem. Wobec moich ambicji zapisania się na sztuki walki, które kiedyś z pewnością zrealizuję, poprawa mobilności i gibkości byłaby wskazana.

Ma ktoś coś sprawdzonego?

Link

Akcja od 8:28, ale warto całego posłuchać.

PS

No i przede wszystkim to kup sobie też jakiś roller najtańszy za 30-50 złotych. To jest magia pod kątem przysiadów/ciągów czy grania w kosza ;)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

PostWysłany: 2017.08.21 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny materiał, wielkie dzięki! To wystarczy? Smile Generalnie pewnie jak większość - największe problemy mam z mobilnością bioder i plecami, przez co chociażby robiąc przysiad muszę podłożyć sobie ciężar, aby zejść niżej (Owca miał/ma to samo). Poza tym wewnętrzna ambicja - chcę rozwijać swoje ciało do maksimum - być szybszy, silniejszy, bardziej skoczny, wyżej kopać, etc.

Foam rollera niestety nie mam, ale wiem, że jest niezbędny. Niebawem się zaopatrzę.

Powrót do góry
Trade
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2017.10.23 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z kumplami z roboty doszliśmy do konsensusu i zaczynamy przygodę z siłownią. To znaczy ja zaczynam a oni wznawiają Tongue

Więc tak. Nie mam większego pojęcia w temacie dlatego proszę o porady.

Kilka moich danych:

Wzrost: 182
Waga: 83 kg (nie mam tendencji do tycia czy drastycznych spadków)
Dieta: No cóż raczej nie przykładam wagi do zdrowego odżywiania. Po prostu jem co lubie ale fast foody, chipsy rzadko. Alkohol sporadycznie

Jestem raczej proporcjonalnie zbudowany tzn. np. nie mam chudych nóg i grubego ciała od pasa wzwyż Tongue. Moja aktualna aktywność fizyczna to godzinne bieganie różnymi tempami wokół boiska połączone z pompkami (nierzadko z nogami powyżej tułowia).
Zakładam, że przez pierwsze kilka tygodni najlepiej będzie zacząć od ogólnorozwojowych ćwiczeń choć w zasadzie zależy mi na rozbudowie naturalnej siły. Byłbym w stanie trenować 2-3 razy w tygodniu

Możecie polecić jakieś rozpiski? A może lepiej zdać się na trenera personalnego?

Powrót do góry
tomwil74
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.05.20 19:19    Temat postu: aplikacja Odpowiedz z cytatem

Hej, wspomagacie się jakimiś aplikacjami? Szukam apki, gdzie będę mógł zapisywać sobie treningi (serie, obciążenia, cele itp). Fajnie jakby jeszcze od razu można było ostawiać przerwy między seriami. Coś ala Endomondo. Z czegoś korzystacie?

ronin333
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2018.07.13 08:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam duży problem z własną dyscypliną <ściana> zaczynam i wytrzymuję góra miesiąc. Potem koniec. Tu jeden dzień, potem dwa i przestaję.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 86, 87, 88
Strona 88 z 88
Skocz do: