Bieganie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.31 00:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś w tym jest co piszesz. Od miesięcy biegam stałe, podobne dystanse i mimo , że nie jest to mało koło 15-20 km to nie potrafię i Tak zmęczyć się na tyle, by poczuć to coś. Jedyny plus biegania długich teraz to możliwość mijania i machania fit (w pozytywnym tego słowa znaczeniu, czyli delikatnie wyrzezbionym body) dziewczynom, bo tylko teraz to mogę hehe. A poważnie to jak długie treningi interwalowe stosuje? 20, 30 czy więcej minut.? Ostatnio mam coraz mniej czasu, bo zabiera mi to praca, to próbuje wpleść w te nudne treningi interwały.
Ps Ostatnio wyszedłem pobiegać z kumplem i w czasie biegu tradycyjnie mijając biegających pozdrawialismy się ruchem ręki na co kumpel zdziwiony pyta mnie skąd ja tyle osób znam Very Happy o myślicie o tych pozdrowienia? też to jest w waszych stronach popularne?

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
labeleq
#mijajkalisz

PostWysłany: 2017.08.31 08:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też się z tym często spotykam, dlatego generalnie wybieram trasy po mało uczęszczanych miejscach. Nie wyobrażam sobie biegania po parku, gdzie co chwilę komuś trzeba machać Very Happy

Crawler
Madrid, banuj!

PostWysłany: 2017.08.31 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lol. Ja nawet podczas spaceru nikomu nie mówię dzień dobry.

Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2017.08.31 09:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biegam po stadionie, nikomu nie macham, bo wszyscy na szczęście poruszają się w tym samym kierunku Smile

Co do biegania na stałych dystansach i problemów z osiągnięciem zmęczenia - nie próbowaliście po prostu biegać szybciej? xD

Powrót do góry
TWL64
Stefan

PostWysłany: 2017.08.31 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sondokan napisał:
nie próbowaliście po prostu biegać szybciej? xD

O ile zwiększysz tempo w skali tygodnia/miesiąca? Z punktu widzenia organizmu dalej to jest wysiłek długi i jednostajny a więc taki do którego organizm szybko się przystosuje i nie będzie takich efektów jakich oczekujemy.

Oczywiście jestem tylko amatorem/praktykiem więc opisuję tylko swoje obserwacje. Nie będę się upierał przy swoich teoriach ;)

sicario napisał:
A poważnie to jak długie treningi interwalowe stosuje? 20, 30 czy więcej minut.?

45-60 minut. I zawsze interwały dzielę intuicyjnie, uwzględniając np. ukształtowanie terenu (u mnie trochę pagórków). Ale mniej więcej jest to około 200-300 metrów szybkiego biegu rozdzielone 2/3 minutami średniego tempa. Uzależniam to też od dyspozycji dnia, wyboru trasy itd.
Ale generalnie sekwencje szybkiego/wolnego biegu dają wg mnie dobre efekty.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2017.08.31 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś jestem po takim treningu interwałowym. Czas 35 minut. Około 150 -200 metrów sprintu, po czym po kilku takich seriach (bieg + trucht+ rozciąganie) tak mnie w podłogę wcisnęło, że po sprincie musiałem się zatrzymać, porozciągać, bo ciężko było. Później znów spokojny bieg, sprint i rozciąganie. Błąd popełniłem, ze średniego biegu była max. minuta i stąd to zatkanie :/ Co do biegu długiego, trudno mi się zmęczyć, a tak jak napisałem strasznie nudne jest jednostajne tempo. Już nie pamiętam co to zakwasy lub trudność podczas prysznicu po biegu z utrzymaniem pozycji :/

TWL64
Stefan

PostWysłany: 2017.08.31 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie chodzi o to, żeby po biegu szybkim wrócić do swobodnego oddechu i dyspozycji do kolejnego przyspieszenia. Ja tego nie mierzę ale minuta lub dwie to trochę mało.
Owszem, są specjalistyczne treningi interwałowe typu 100 metrów sprintu/300 metrów wolnego biegu x 4 - minuta odpoczynku i cała seria x 4 - czyli w sumie 16 serii - ale to nie dla mnie, to trzeba zrobić na bieżni a to mi nie odpowiada. Próbowałem i odpuściłem.
Intensywne turbo interwały robię zimą na rowerku stacjonarnym ale o tym może innym razem ;)

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2017.09.15 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co? Zaczynam rozumieć Benziego.

Tak czy inaczej pierwsze w życiu 10 km jednostajnym tempem zrobione Twisted Evil

Powrót do góry
kriszaw
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2018.08.02 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam za sobą pierwszą dziesiątkę...i wiecie co? Jestem strasznie zmęczony :-)

Powrót do góry
Rokoko
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 2018.08.02 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak trzymaj.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26
Strona 26 z 26
Skocz do: