Filmy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 300, 301, 302 ... 308, 309, 310  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2018.09.10 09:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoilery będą, uważać jak ktoś nie oglądał.

Ten temat na filmwebie przeczytałem wczoraj po filmie, zawsze sobie przeglądam komentarze po seansie. Nie napisał ten pan niczego odkrywczego - raczej do ułomków nie należę, więc na wszystko z rodzinką wpadliśmy sami w trakcie oglądania. Co najwyżej pominąłem parę szczegółów typu "obce twarze na pogrzebie".

Jeśli chodzi o relacje - jak napisałem, były spójne z tym, co zostało przedstawione. Tyle, że cały przedstawiony świat właśnie niezbyt do mnie trafił, a więc i dziwnie zachowujące się postaci (matka wysyłająca 13 latkę na imprezę, ojciec, który wyglądał jakby miał na wszystko wyjebane [niby się przejmował, ale właściwie to tylko koniaczek pił i spał]). Ja bongo nigdy nie jarałem, więc i to całe "hehe imprezka bongo" do mnie też nie trafia xD

Cała sekwencja z imprezą i późniejszym wypadkiem nie była dla mnie niczym specjalnym. Poza tym na czym polegał cały plan tego demona i/lub kultu? Że dziecko w końcu jakoś się zabije? Trochę to wszystko grubymi nićmi było szyte. Chyba, że diabeł przejął stery nad dziewczynką, aby nażreć się ciasta orzechowego. I w ogóle to pokazanie jak te dziewczyny siekają te orzechy... Dużo scen było ostentacyjnych, miały chyba posłużyć za katalizator reakcji, ale u mnie było to przeważnie zażenowanie, skonfundowanie lub właśnie rozśmieszenie. I tak, jak ta dziewczynka nagle straciła głowę, chwilę po tym jak jakieś kartki w wielkim nakładzie zaczęły się walać po całej ulicy i samochodzie - rozśmieszyło mnie to. I właściwie też byłem wdzięczny, że już jej nie będzie - idealnie dobrali tę aktoreczkę, z jej aparycją nadawała nieprzyjemnego uczucia w "głębi" ducha człowiekowi. Ale bardziej przez zdegustowanie i charakteryzację (chociaż IRL ona ma dysplazję jeśli dobrze pamiętam), niż przez "uhuhu, co się zaraz wydarzy!?". Szczerzący się nagus w drzwiach, matka piłująca sobie gardło, spalony ojciec - nie była to komedia, ale wszystko wydarzało się jakby "z niczego" i z draczną, udawaną powagą, niemal jak w Nagiej Broni. Albo zdjęcie z babcią obsypywaną monetami na orgistycznej kultowej (he) posiadówce. Bardziej czułem ten film jako Straszny Film 6 niż jako "pełnoprawny" horror.

Inna sprawa - nigdy nie byłem fanem horrorów. Nie lubię się bać, często potem nie mogę spać - głównie przez to, że mam przed oczami obrazki nieprzyjemne, jak twarz tej dziewczynki. Od jakiegoś czasu zacząłem je oglądać, bo często przedstawiane są jako "coś nowego" lub porywającego... Ale medium horrorów do mnie nie przemawia. Już kiedyś o tym pisałem - odpowiednią formą dla historii, która dla mnie jest najważniejsza we wszystkim co przyswajam, jest serial - wiele odcinków, na przestrzeni których dzieje się akcja. Filmy oglądam z lekkim politowaniem. I nie mówię, że to jakaś gorsza forma - to są po prostu moje odczucia i mój gust.
Oczywiście jeszcze lepszą formą jest książka, ale w tym wypadku odnoszę się do "multimedialnych" form.

Rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2018.09.10 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też nie jestem jakimś fanem horrorów, ale uważam go za tyle interesujący gatunek, żeby czasem po coś z niego sięgnąć. Więc może dlatego tak to Hereditary mnie zachwyciło. Albo dlatego, że to co zagrało w tym filmie na pewno (bo obaj się z tym zgadzamy Ptak) to klimat, a ten aspekt cenię sobie bardzo. Nie wiem, zawsze jak "czuję" coś, to uważam to za dobre. Może błędne podejście, ale jakoś u mnie naturalne. A ten klimat najłatwiej wytworzyć właśnie w książkach i serialach z powodu ich rozległości. Z filmami mam tak, że rzadko je "czuję" i co najwyżej mi się podobają. Z Hereditary miałem tak, że go właśnie "czułem" i stąd może ten mój zachwyt. No cóż - na koniec wychodzi, że to ja jestem chujowym recenzentem i za bardzo reakcyjnie oceniam.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
PatriQ
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 6

PostWysłany: 2018.09.17 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy odpowiedni dział, ale..

Zamknęli darkwarez-a.. I w związku z tym czy znacie jakąś stronkę/forum download'u z filmami, serialami, muzyką etc ?

Autor postu otrzymał ostrzeżenie.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
habera
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2018.09.21 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2006 rok i ban :| no cóż..

Jedna koleżanka z drugą ciągną mnie na Zakonnicę. Warto się wybrać skoro już jesteśmy w klimacie horrorów, czy raczej strata czasu/kasy? Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2018.09.23 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie filmy polecicie z Netflixa?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Sarcasm
A U T O R Y T E T

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.09.23 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Contratiempo
Hush
Labirynt
Nie oddychaj
Labirynt
3096 dni

Wszystkie to są dramaty/thrillery. Poważne, ale śmiało mogę powiedzieć, że jedne z najlepszych filmów jakie w życiu widziałem.

hugibugi
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2018.09.23 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba malo widziales

Powrót do góry
Sarcasm
A U T O R Y T E T

PostWysłany: 2018.09.23 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To proszę daj twoje propozycje, krytyku filmowy.

Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2018.09.23 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hugibugi napisał:
To chyba malo widziales

Też uważam, że ten gość mało widział, więc musi być coś na rzeczy.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
hugibugi
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2018.09.23 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krytyk ze mnie zaden ale twoje propozycje to takie filmy na „wyjebke’’ ogolem srednie, a tak w ogole to cos nudy na tym netflixiem, szczerze to tyle filmow. A nie ma nic konkretnego albo juz obejrzalem

Powrót do góry
Sarcasm
A U T O R Y T E T

PostWysłany: 2018.09.23 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

hugi, te filmy nie są wybitne jeśli chodzi o realizację, to oczywiste. Zaden z tych filmów nie będzie nigdy kultową produkcją, ponieważ one łącznie miały fundusze mniejsze niż większość hitów.
Źle się wyraziłem może do konca. Jednak kazdy z tych filmów ma ciekawą fabułę, intryguje, zaskakuje i daje do myślenia. Nie ma tam aktorów oscarów, ale dla mnie są to bardzo dobre produkcje i z pewnoscią warto je polecić.

E: Nie wierze ze na to odpisałeś. Jesteś strasznie dziwny :lol2:

Ostatnio zmieniony przez Sarcasm dnia 2018.09.23 22:01, w całości zmieniany 1 raz

Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2018.09.23 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja wiem. Z jednej strony mógłbym zaoszczędzić masę czasu i zachować pozostałą nieskazitelność mojego umysłu. Z drugiej zaś strony i tak już niestety za bardzo wzbogaciłem się Twoimi słowami, a nie lubię zatrzymywać się w połowie drogi, no i nie oszukujmy się - ciężko mi byłoby unikać Twych słów na tym forum, gdy świecą one na pół strony. Nieeee, musisz niestety schować swe podziękowania - nie wysłucham Twoich błagań i jak mi Bóg pozwoli, to wciąż będę towarzyszył Ci w tej forumowej wędrówce - cytatami i czytaniem Twoich postów. Rozchmurz się - będzie dobrze.

Co do filmów - nie dziwi mnie, że akurat Ty je wybrałeś.

KarBar
¡Hala madrid! Y nada más

PostWysłany: 2018.09.23 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie ale tylko Sarcasm potrafił napisać coś rzeczowego.

To może jeszcze jakieś propozycje?

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2018.09.23 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie daj się zwieść - to była tylko pozornie rzeczowa odpowiedź.

habera
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2018.09.24 08:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem na tej Zakonnicy. W sumie całkiem ok, fajny klimat Rumunii Very Happy Końcówka dosyć przewidywalna no ale cóż :P tak czy siak może być

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 300, 301, 302 ... 308, 309, 310  Następny
Strona 301 z 310
Skocz do: