Bundesliga
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.10.06 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nagelsmann chyba sam nie chciał, odmówił mówiąc o tym "głośno", że jest za wcześnie?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.10.06 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Realowi chyba rzeczywiście odmówił, ale były plotki łączące go mocno z Bayernem i chyba Liverpoolem.

NokiaX3
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.10.07 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładnie się ten Paco wprowadził. Bayern chyba wreszcie znalazł następcę Lewego xD

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.10.26 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ogóle mam wrażenie, że jeśli chodzi o amplitudę dobrze-źle to Borussia jest takim dziwnym klubem, któremu blisko do Realu Madryt. Tam nigdy nie jest stabilnie dobrze albo stabilnie źle, raczej fluktuacje. Wiadomo, dużo analogii nie ma - oni muszą piłkarzy sprzedawać by prosperować, my ... eee, ostatnio sprzedawać, by stadion sprawić Very Happy Trofea to kwestia różnicy skali.

Natomiast pod kątem formy to Borussia albo ma zajebisty okres (Klopp, potem dramat, potem Tuchel, potem dramat, teraz Favre) przepleciony właśnie tymi dramatami. W odniesieniu do ich oczekiwań.
Więc wyjaśni mi ktoś co zrobił ten Favre i jaką on tam robotę robi? 8 meczy, 6 zwycięstw, dwa remisy. Miejsce w tabelii zrzucam na karb słabości Bayernu, ok, ale to wciąż świetny wynik. Poza tym LM - ja rozumiem, że Atleti swój peak osiągnęło w 15/16 i od tej pory zjazd, ale to wciąż NIE jest drużyna, której można ot tak walnąć 4 bramki. Przekonujemy się o tym cyklicznie, poza LM.

Ktoś, coś? Co za zmiany wprowadził, to tylko eksplozja Paco czy może jeszcze Hakimiego czy coś głębiej? Jak grają? Jakieś nazwiska na które warto zwrócić uwagę? Może znajdą się tu jacyś fani BuLi - szkoda, że Rokoko wyemigrował.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
TWL64
Stefan

PostWysłany: 2018.10.26 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rok temu z Boszem mieli podobną eksplozję - od początku sezonu wszystkich grubo golili - m.i n. Auba miał świetny czas.
Przed meczem z nimi w LM była u nas spora niepewność - oni w gazie a u nas tradycyjna wrześniowa bieda. Real pewnie wygrał, a Borussia zimą się posypała tak drastycznie, że Bosz wyleciał. Bayern chyba zlał ich 5 do przerwy.

Rokoko
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.11.01 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tą różnicą, że Bosz to był parodystą - nawet jak mieli ten swój zajebisty wrzesień, to każdy kto oglądał ich mecze mówił, że z tym systemem długo nie polecą i jak inne niemieckie kluby nauczą się jak z nimi grać, to kaplica dla BVB.
Stało się dokładnie tak jak gawiedź przewidywała, a sam Bosz nie umiał inaczej grać jak wtedy, gdy jego Ajax z United w 2016 w finale LE, gdzie ich gra była kompletnie nieefektywna, a posiadanie było punktowane przez każdego trenera, który potrafił się ustawić. A to 6:0 z Bayernem to już było akurat za Stögera, który był niewiele lepszy (jak był zatrudniany, to jego Köln było ostatnie w tabeli), ale przynajmniej nie filozofował, więc Borussia wyrobiła się na TOP4, ale poza pierwszym miejscem Bundesliga była w zeszłym sezonie słaba jak nigdy (3 miejsce z 55 punktami!), więc patrzenie jak się wyskrobali ledwo na to miejsce gwarantujące CL sprawiało, że aż mi się ich szkoda robiło.

@miXUE
Sorry, że tak późno, ale jak sam napisałeś - wyemigrowałem. Ale w sumie pierdolę i wracam. No to siema.
Wybacz również za to, ale nie jestem takim pasjonatem niemieckiego futbolu, jak madridcampeon hiszpańskiego, więc raczej Ci tak tego pięknie nie rozpiszę. A w tym sezonie też mnie jakoś futbol nie kręci. Generalnie Favre to fachowiec, którego pamiętam, że wielu kibiców Bayernu chciało widzieć na stołku trenera Die Roten, po tym jak Guardiola uznał, że znudziła mu się już Bundesliga. Czemu? Jeśli dobrze kojarzę, to Bayern często grał tak nudną piłkę, że wielu już chciało się od tego rzygać, a Favre miał wtedy uznanie za swój okres z Borussią Mönchengladbach, która grała bardzo miłą, bezpośrednią dla oka piłkę, a w 14/15 ustąpił jedynie Bayernowi i Wolfsburgowi z fenomenalnym De Bruyne. Panowała dosyć powszechna opinia, że Favre wyciska ze Źrebaków więcej, niż w rzeczywistości ich piłkarze byli warci. W 15/16 mu się wszystko zjebało i po serii porażek zrezygnował z funkcji trenera, a Schubert, który miał być tylko opcją na przeczekanie zaliczył taką serię żeojapierdolę - z ostatniego miejsca Borussia miała w pewnym momencie taką statystykę, że gdyby zliczać punkty tylko od momentu zatrudnienia Schuberta, to Mönchengladbach zajmowało pierwsze miejsce w tabeli. Czemu to piszę? Bo to trochę zostawiło rysę na wizerunku trenerskim Favre i pokazało, że nie jest on może jednak taki zajebistym kolo. Ale po pobycie w Niemczech Szwajcar podjął wyzwanie w Ligue 1 i prowadzenie klubu z Nicei. A tam chyba każdy pamięta, kto odzyskał trochę swój blask - Mario Balotelli. Także mówimy o trenerze, który potrafił zrobić z takiego dzbana świetnego napastnika i z kolejnym średnim klubem w topowej lidze walczyć o europejskie puchary. A więc szczerze? Nie mam pojęcia, kto obecnie w BVB gra ponad swój potencjał, a kto jest faktycznie na tyle dobry, że będzie rozchwytywany za parę lat przez kluby z Anglii. W każdym bądź razie każdy tam teraz wygląda jakby rozgrywał sezon życia. Götze odzyskuje ze swojego dawnego blasku, zdrowy Reus (!), który wygląda jak MVP sezonu na ten moment, ale ich wszyscy znają. Nazwiska, na które powinieneś zwrócić uwagę, jak będziesz oglądał Borussię (a powinieneś - w porównaniu z tym co gra Real obecnie, to w Dortmundzie jest jazda bez trzymanki), to Sancho - Anglik, a więc wiadomo, że atencję mediów ma i jest przez nie uważany za przyszłość reprezentacji Anglii, przyszedł z jakiejś angielskiej szkółki i widać, że talent po byku. Hakimi, którego kojarzysz na pewno dobrze - po nim akurat widać, że to nie tylko wybuch formy, ale też po prostu zajebisty piłkarz, co udowodnił na mundialu. Larsen - o typie za wiele nie wiem. Wiem tylko, że nawala bramki, a więc jest dobrze. Axel Witsel - koleś po udanym mundialu i już sprawdzony w Europie. Gdyby nie przychodził z pobytu z Chin, to za chuja BVB by się na niego nie wyrobiła. Widać, że koleś ogarnięty jest w kluczowych momentach, zajebiście pomaga BVB z ich zajebistym stylem gry, gdzie odbiera piły i takie tam. No i najlepszy jest ten Paco. Typ nawet teoretycznie nie jest jeszcze jako tako pewnym do wyjściowego składu, ale jak już wchodzi to nawala aż miło. Aż mnie ciekawi, jak poradzi sobie jako stały bywalec w pierwszym składzie, a nie tylko jako joker.

Co do samego stylu - tu musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej w taktyce ogarnięty - ale mi osobiście ten futbol obecnej BVB, bardzo przypomina styl Kloppa.

sicario
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.11.03 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny jest ten Bayern- taki nie za mocny, nie za słaby. Taki w sam raz Very Happy

Powrót do góry
Rokoko
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.11.03 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż tak źle było?

Burzafka
El Madrid para siempre.

PostWysłany: 2018.11.03 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Borussia za tydzień stoi przed szansą odskoczenia na 7 punktów. Będzie ciekawie.

Mbappe [2019-2020]
Powrót do góry
Rokoko
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.11.09 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ktoś nie słyszał, może ktoś nie wie, więc pozwolę sobie na zamieszczenie w tym miejscu przypomnienia o jutrzejszym hicie Bundesligi (proszę, nie nazywajcie go "Der Klassiker") - Borussia Dortmund - Bayern Monachium, sobota, 18:30. Bayern jakiś taki nijaki i do tego gubi punkty, zaś Borussia Dortmund w niesamowitej formie i jak dotychczas ich sezon odbywa się w niesamowitej dla nich scenerii, ale przede wszystkim bardzo ładnie punktują i w tym momencie liderują w Niemczech z 4 punktami przewagi nad klubem z Bawarii, co wyjątkowo czyni ten sezon interesującym dla neutralnych kibiców (kibiców Bayernu też - ale tylko tych, którzy umieją się dobrze bawić). A jak sezon w lidze ciekawy, to jakie dopiero musi być najważniejsze spotkanie tegoż sezonu? A śmiem twierdzić, że takim ono jest i ogromnie dużo zależy od tego jak potoczy się jutrzejsza potyczka na SIP. W takim razie siadać mi jutro na fotele, piwska w łapy i oglądać, bo będzie meczycho jak skurwysyn - macie moje słowo.

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.11.09 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ciekawości - dlaczego nie Der Klassiker? To jakiś błąd?

Pytam serio, bo od kilku lat walczymy z błędnym określeniem Gran Derbi używanym w Polsce wobec meczu pomiędzy Realem i Barceloną, bo jest to określenie owszem, używane w Hiszpanii, ale... wobec derbów Sewilli, więc to starcia Betisu z SFC powinno się tak nazywać. Pojedynek Barcelony z Realem to jak wiadomo El Clásico.

Ale Der Klassiker widać nawet na stronie FIFA (klik).

Powrót do góry
Rokoko
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.11.09 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak - tego określenia używa również oficjalna strona Bundesligi i kanał ligi na Youtube - tylko, że jest to określenie sztucznie narzucone tylko po to, aby rozszerzyć zainteresowanie ligą. Historycznie Bayern nie miał na pieńku z Borussią na tyle aby można to było nazwać "niemieckim klasykiem", a sama rywalizacja odbywa się tylko na płaszczyźnie sportowej i w sumie to też tak naprawdę trwa tylko od paru lat. Taką prawdziwą wizytówką Bundesligi powinno zostać oficjalnie uznane Revierderby gdzie masz prawdziwą, krwistą rywalizację na wszystkich płaszczyznach, sięgającą daleko w historii i związaną z regionem. Dlatego określenie "Der Klassiker" to marketingowa wydmuszka - coś jak "Die Mannschaft" i w Niemczech nikt tego nie uznaje.

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2018.11.09 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wygląda na to, że El Gran Derbi też zostało wymyślone przez LaLiga w celach marketingowych. Nawet specjalny hashtag jest stosowany przy okazji tego meczu przez LaLiga (klik), wielu podłapuje i to bez jakiegoś oburzenia. Zastanawiałem się właśnie nad tym kilka miesięcy temu i jak sięgałem pamięcią długo wstecz, to nie przypominałem sobie, aby ktoś w Hiszpanii jakoś regularnie to używał. W pierwszej dekadzie XXI wieku jeśli już, to pisało się o derbi sevillano.

Nawet w hiszpańskiej Wikipedii (klik) jest to po prostu derbi sevillano i tyle. Oferuję piątaka pierwszemu użytkownikowi, który znajdzie w tym artykule obok siebie "gran derbi".

W Hiszpanii jednak to zostało przez niektórych zaakceptowane, na przykład Marce czy jakimś wortalom piłkarskim zdarza się teraz używać tej nazwy przy okazji derbów Sewilli. Ale fakt, między tymi klubami jest wielka, zażarta, pasjonująca rywalizacja i kibice tych klubów mają ze sobą na pieńku. Znajdą się fani hiszpańskiej piłki, i to nie tylko z Sewilli, którzy wolą te derby nawet od El Clásico.

Widzę, że w Wiki jest hasło Der Klassiker w niektórych, różnych językach, ale w niemieckim nie, co potwierdza Twoje słowa, że Niemcy są raczej przeciwko. Dzięki.

Powrót do góry
vini639
Real Madryt A
Real Madryt A

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2018.11.09 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież słowo Klasyk kojarzy się raczej z pojedynkiem 2 najlepszych drużyn i to właśnie na płaszczyźnie czysto sportowej, a taki przynajmniej jest wydźwięk tego słowa w moim odczuciu.

Co innego słowo Derby, które powinno być zarezerwowane dla meczu drużyn z tego samego miasta.

Powrót do góry
Rokoko
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.11.09 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale żeby coś było klasykiem, to pojedynki między danymi zespołami muszą mieć jakieś tło, historię, musi skądś się wywodzić, a nie "o, chuj - nazwijmy sobie ten mecz klasykiem" mimo iż wokół znajduje się wiele innych rywalizacji, za którymi stoją zdecydowanie większe emocje. Tu nie chodzi o żadne skojarzenia czy znaczenia kryjące się za pojedynczym słowem, tu chodzi o to jaka jest rzeczywistość - a w niej ludzie śledzący Bundesligę wiedzą, że nie ma sensu nazywać czegoś tym, czym nie jest. Możesz ubrać Lederhosen
i degustować piwo przez dwa tygodnie, ale prawdziwe Oktoberfest jest w Monachium.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 10 z 12
Skocz do: