FC Barcelona --- Wróg nr 1 (cz. 12)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 62, 63, 64

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Primera División
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Reggie
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 1 tydzień temu o 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie, że mu się układa w Juve, ale piłem jedynie do tej twojej analogii do Ronaldo i potrzebie rozdzielenia jego bramek między zespół. Jestem przekonany, że z topowym napastnikiem z przodu i takim Hazardem na lewej flance nie mielibyśmy z tym większego problemu, ale jak zwykle kwestia wzmocnienia napadu została zamieciona pod dywan, bo stadion, bo szansa dla młodych, bo "jakoś to będzie".. i tylko dlatego teraz mamy powody do jojczenia, że nie ma komu strzelać. Natomiast nijak się to ma do tego, że Ronaldo przez ostatnie 3-4 lata to był po prostu typowy finisher, który w najmniejszym stopniu nie wpływał na to jak wyglądała nasza gra. Messi jest na kompletnie przeciwnym biegunie, on daje zdecydowanie więcej niż bramki i to chyba widzi każdy, stąd samo rozłożenie jego bramek między resztę zespołu to dla Barcy ledwie połowa problemu. Więc jeśli to nawiązanie do Ronaldo było celowe, to było ono kompletnie nietrafione.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 1 tydzień temu o 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kompletnie nietrafione jeżeli bierzesz pod uwagę tylko zadania które wykonują CR i Messi na boisku, ale nie jeżeli dodasz do tego wpływ charakterów na szatnię i generalnie podejście kolegów do wykonywanego zawodu, do czego imho mógł pić miXUE i mieć w tym przypadku rację. Messi w nieporównywalnie większym stopniu bierze udział w kreacji drużyny i tworzeniu przewagi liczbowej niż robi to Cristiano, ale wpływ mentalny tak chorobliwie ambitnego człowieka jakim jest Portugalczyk na kolegów z drużyny także może być nieoceniony i równie ciężki do zastąpienia.

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 1 tydzień temu o 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bingo, hugh. Ostatecznie skróciłem to do 'chorobliwej determinacji i wytrzymywania presji', ale obawiam się, że taka jebana mentalność zwycięscy to coś tylko odrobinę łatwiejszego do znalezienia niż talent piłkarski Leo. W bardzo ciężkich chwilach, gdy będzie nam brakowało bramki będę patrzył tylko na Modricia i Bale'a, ew. Ramosa jeśli to SFG. Gdzie tylko Gareth umie regularnie strzelać, a i dużo tutaj mu >zakładamy< z tą umiejętnością strzelania, bazując na przesłance kontuzji i gry u boku Ronaldo do tej pory. Dostawiać nogę to jedno, dostawić nogę wtedy kiedy trzeba, w tych chwilach styku to coś co umie robić kilka osób na świecie w sposób regularny.

Powrót do góry
Guti16
Prezes
Prezes

PostWysłany: 6 dni temu o 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że nigdy nie zagrali razem. Galácticos: where are they now?

el Manana napisał:
Jak taki Messi ma nie być frustratem skoro robi co może, gra zajebiście w pilę a jedyne laski, które na niego lecą to jakieś 16. Codziennie w kiosku widzi z 10 gazet z okładkami z Ronaldo i Kaką. Pierwszy dowolne kobiety, drugi śliczna żona, obaj więcej kasy, wyżsi, ładniejsi. Ciężki los takiego Messiego.

Tom3k napisał:
Messiemu chyba sodówa uderzyła do głowy, ale to Ronaldo jest zły bo sobie zmienia dziewczyny i rozbija Ferrari. Messi powoli wyrasta na takiego chama. Już lepiej niech sobie znajdzie jakąś dziewczynę kupi sobie dla odmiany Porshe i je rozbija gdzie chce ale na boisku mógłby się pohamować, nie jest pępkiem świata że nie można mu wybić piłki czy wejść barkiem.

ElFilipo napisał:
Messi cwaniak, kurdupel, brutal, sterydziarz i w ogóle parodia więcej niż piłkarza, ale gdyby Peréz go kupił, to połowa z narzekających wytatuowałaby sobie jego podobiznę na plecach, a druga połowa zadowoliłaby się kupnem koszulki i obwieszeniem pokoju plakatami. Ludzie, opanujcie się z tą frustracją, bo jeszcze trochę i zaczną powstawać tematy "Strzelił nam 3 bramki, ale krzywo biegał - wielki piłkarz czy niewyrośnięta pokraka?".

Leonardo napisał:
Koles ma zaledwie 22 lata a juz sporo za uszami, strzelanie goli reka i zero skruchy (taki RVN po meczu z Deportivo od razu sie przyznal ze zagral reka i przeprosil), plucie i wczorajszy wybryk.
Ciekawe ile takich chamskich sytuacji bedzie mial pod koniec kariery. Moze doscignie Zidane'a czyli wzora buractwa dla kibicow Barcy.

kleyo napisał:
I ja go nie chce w Realu, nigdy nie chciałem i nigdy bym nie chciał. Po prostu go nie lubię, właśnie za takie uważanie siebie za nadczłowieka. Przynajmniej tak to wygląda na boisko.
Co do Zizou to on się wkurwiał jak mu ktoś coś zrobił i potrafił przyjebać, a nie na zasadzie "a postawie mu się i tak mi nic nie może zrobić" jak robi to Messi.
Proszę mi pokazać ile razy CR płakał na meczu? Bo ja pamiętam 2 razy i to zawsze po meczu o stawkę. A jak Arboleda płacze, to też się go nazywa lalusiem co?

MacJankes napisał:
Messi to piłkarz fantastyczny i tu nie ma co dyskutować ale nigdy nie osiągnie poziomu Zidane'a czy Ronaldinho za najlepszych lat, on jest po prostu mały, szybki i zwinny, takie "kopnij biegnij". Jeszcze nie widziałem jakiegoś magicznego zwodu w jego wykonaniu, ale trzeba przyznać że takie "ścinanie" do środka ma opanowane do perfekcji.

A jeśli chodzi o jego zachowanie to nie od dziś wiadomo że to burak, tak to jest jak się cały czas siedzi w domu i gra na konsoli i jeszcze do tego stary mu musi robić kanapki, życia mu nie zazdroszczę.

Alternative napisał:
Zidane był po prostu chamem. Zachowywał się chamsko i ponosił za to konsekwencje.
Ronaldo i Messi to dwa wieśniaki, bo mają przekonanie, że im wszystko wolno, dlatego że dobrze grają w piłkę. Błąd. Jakby pierwszy wyleciał kiedyś za te symulowanie (2x i czerwo), a drugi za te plucie czy siatkówkę, to może by ich to wyprostowało. Napisałem może, bo wpływ ma też ich otoczenie, a te uświadcza jednego i drugiego w przekonaniu, że są bogami.

BTW: Jakoś Kaka nie odpierdala takich numerów. Co, nie jest waleczny i ambitny? A no po prostu zachowuje się jak człowiek.

bugiel napisał:
Robben i Messi mają podobny styl. Messiego wyróżnia niski wzrost, dzięki czemu zmieści się wszędzie, może wejść w każdą dziurę. Dopóki nie dorobi sobie prawej nogi, nie będzie piłkarzem kompletnym. Nie lubię go właśnie przez tę ułomność, nieumiejętność kopania piłki prawą nogą, co jest hańbiące dla piłkarza, który pretenduje do miana najlepszego w tym sezonie. [...]

Brak jednej nogi nie wyklucza z grona wirtuozów, ale, przynajmniej dla mnie, współcześnie to Ronaldo jest największym z herosów, a Messi, choć ma zadatki na piłkarskiego boga, gra bardzo prymitywnie, choć skutecznie. Nieumiejętność posługiwania się drugą, gorszą, nogą krępuję go nieco, zawęża zbiór decyzji, jakie może podjąć, biegnąc z piłką u nogi, lecz mimo to jest świetny, ale nie tak jak Ronaldo.

viz napisał:
Po zjedzeniu pysznego obiadu nie mam zamiaru psuć sobie humoru konwersując z Tobą - fcbkoziolek. Szkoda tylko, że zamiast się sensownie wypowiedzieć potrafisz tylko negować czyjeś zdanie. Wrzuć coś od siebie, a nie przybierasz rolę temperówki i mnie strofujesz, bo ja i tak mam Cię głęboko w dupie jeśli niczego konkretnego nie wnosisz do dyskusji. Dla mnie Messi jest wspaniałym zawodnikiem, ale nie jest piłkarzem, którego z rozrzewieniem będzie można wspominać, bo nie jest charyzmatyczny. Może jestem dziwny, ale mi w odbiorze postaci jaką był Zidane, nie przeszkadza to, że kogoś uderzyl czy popchnął, bo obraził jego rodzine. To jest prawdziwe i wolę to niż aktorzynę Messi'ego chowającego się w pupie Maradony, gdy coś zbroi. Życzę mu, żeby kiedyś przyćmił takich piłkarzy jak chociażby Gerrard, Maldini, Inzaghi, Morientes, Giggs, Solskjaer, Deschamps od których jest lepszy, prawda, ale dla mnie w piłce liczy się jeszcze wymiar emocjonalny. Pozdrawiam.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
omnadren250
Kibic
Kibic

PostWysłany: 6 dni temu o 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bugiel napisał:
Robben i Messi mają podobny styl. Messiego wyróżnia niski wzrost, dzięki czemu zmieści się wszędzie, może wejść w każdą dziurę. Dopóki nie dorobi sobie prawej nogi, nie będzie piłkarzem kompletnym. Nie lubię go właśnie przez tę ułomność, nieumiejętność kopania piłki prawą nogą, co jest hańbiące dla piłkarza, który pretenduje do miana najlepszego w tym sezonie. [...]

Brak jednej nogi nie wyklucza z grona wirtuozów, ale, przynajmniej dla mnie, współcześnie to Ronaldo jest największym z herosów, a Messi, choć ma zadatki na piłkarskiego boga, gra bardzo prymitywnie, choć skutecznie. Nieumiejętność posługiwania się drugą, gorszą, nogą krępuję go nieco, zawęża zbiór decyzji, jakie może podjąć, biegnąc z piłką u nogi, lecz mimo to jest świetny, ale nie tak jak Ronaldo.

Musiałem to napisać 10 lat temu. Przyznaję się do pomyłki. Messi jest najlepszym piłkarzem wszech czasów, ale podtrzymuję, że nie do końca podoba mi się styl jego gry. Najbardziej mnie ekscytowała gra Zidane'a i Nazario de Limy.

trzynastypuchareuropy napisał:
Ile wynosi budżet Barcelony?

Na blaugranie pojawił się szokujący news, że CHLUBA katalonii ma już przewagę 208 milionów euro nad Realem Madryt.

Do tej pory te katalońskie obliczenia można było włożyć między bajki, bo rachmistrzowie zatrudnieni przez fcb wliczali wpływy ze sprzedaży zawodników i bóg wie co jeszcze, a audyty firmy deloitte wykazywały, że za każdym razem to Real Madryt miał większe przychody.

Tym razem albo rachmistrzowie katalońscy popuścili jeszcze bardziej wodze fantazji, albo w końcu rzeczywiście FCB uzyskała większe przychody.
Real Madryt niedawno podał, że przychody najlepszego klubu świata wyniosły rekordowe 750 milionów euro. Jest to oczywiście kwota bez uwzględniania wpływów ze sprzedaży zawodników.

Barcelona chełpi się budżetem w wysokości 960 milionów euro. Jakie są składniki tej sumy? W ostatnim okienku kataloński klub dostał za swoich piłkarzy zaledwie 82 miliony. 960 minus 82 równa się 878.

CHLUBA Katalonii w końcu prześcignęła nas na polu ekonomicznym czy katalońscy rachmistrzowie weszli na kolejny level kreatywnej księgowości?

Podobno Barcelona musi w lecie sprzedać zawodników za 130 milionów euro, żeby dopiąć ten zapowiadany budżet w wysokości 960 milionów.
Pozostaje czekać na styczniowy raport Deloitte. Nie chce m się wierzyć, że putalonia nas prześcignęła i ma przychody w wysokości 830 milionów ojro.

Powrót do góry
pokepim
Real Madryt A
Real Madryt A

PostWysłany: 5 dni temu o 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow Bugiel żyje. Taka legenda. Zaszczyt pisać. Btw zapodalbys linka do raportu Deoitta o finansach Barcy i ew naszych jeśli nam tez audyt robili z tamtego roku?

Powrót do góry
omnadren250
Kibic
Kibic

PostWysłany: 5 dni temu o 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pokepim napisał:
Wow Bugiel żyje. Taka legenda. Zaszczyt pisać. Btw zapodalbys linka do raportu Deoitta o finansach Barcy i ew naszych jeśli nam tez audyt robili z tamtego roku?

https://en.wikipedia.org/wiki/Deloitte_Football_Money_League#2018

Przychody bez transferów.
Chluba katalonii w swoich propagandowych ogłoszeniach podaje przychody wraz z transferami, ale jak widać czasami kreatywni księgowi z katalonii dodają też transfery, które zostaną przeprowadzane w przyszłości.
Pozostaje czekać na kolejny rzetelny ranking Deloitte, a Barcelonie pogratulować, że została pierwszym zespołem z prawie-miliardowym budżetem.
Chuj, że będą musieli wyprzedać połowę zespołu, żeby zrealizować swoje plany.

Powrót do góry
ryba1984
Prezes
Prezes

PostWysłany: 5 dni temu o 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tato nie bardzo ale dziadek zawsze powtarzał żeby liczyć tylko i wyłącznie swoje pieniądze. Polecam.

Powrót do góry
omnadren250
Kibic
Kibic

PostWysłany: 5 dni temu o 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Człowieku, jesteśmy w środku piłkarskiej zimnej wojny.

Powrót do góry
Cule a muerte
wiejski głupek
wiejski głupek

Ostrzeżeń: 6

PostWysłany: 4 dni temu o 2:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

omnadren250 napisał:

https://en.wikipedia.org/wiki/Deloitte_Football_Money_League#2018

Przychody bez transferów.
Chluba katalonii w swoich propagandowych ogłoszeniach podaje przychody wraz z transferami, ale jak widać czasami kreatywni księgowi z katalonii dodają też transfery, które zostaną przeprowadzane w przyszłości.
Pozostaje czekać na kolejny rzetelny ranking Deloitte, a Barcelonie pogratulować, że została pierwszym zespołem z prawie-miliardowym budżetem.
Chuj, że będą musieli wyprzedać połowę zespołu, żeby zrealizować swoje plany.

Reputacja Deloitte b. mocno w Hiszpanii upadla, po tym jak wyszko na jaw, ze ugotowali audyt "Bankia", gdy wychodzila 7 lat temu na gielde. Zreszta Deloitte ma o to proces. Do tego dostala kare za gotowanie audytu firmy ACS, której jak wiadomo prezesuje Florentino. W USA Deloitte za takie cos, moglby skonczyc jak Arthur Andersen, no ale "Spain is different". To takie "ad vocem" odnosnie RZETELNOSCI Deloitte...

José María Gay de Liébana y Saludas od 10 lat opisuje i komentuje praktyki ksiegowania przychodow, amortyzacji transferów oraz wydatkow klubów w Primeradivisión.

Aha! Barça moze nawet zero sprzedac, ale w zamian zaoferuje kredytowawcom wyzszy procent na odetki od kredytu, albo np. przez 3-5 lat splacac tylko odsetki od kredytu.

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2 dni temu o 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On teraz dopiero eksplodował? Przecież jest ZAJEBISTYM napastnikiem, albo ma taką boską formę a'la Iscio wiosna 16/17. To podobno nawet nie był jego najlepszy mecz, ale co gość dotknął piłki to była groźna sytuacja, o bramce nie wspominając, strzały świetne - jak trzeba to umie mocno pierdolnąć, ale ten rogal jakby wszedł gdyby nie parada Pickforda... cudna brameczka by była.

Jak wygląda ta umowa z Borussią dot. Paco. Może wrócić czy nie może?

Powrót do góry
wojtanowsky
Putka
Putka

PostWysłany: Wczoraj o 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że tak jak u was z Jamesem, tzn teoretycznie może, ale Borussia ma karty w ręce i raczej zamierza z nich skorzystać, patrząc na to, co ten facet odpierdala

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Primera División Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 62, 63, 64
Strona 64 z 64
Skocz do: