Filmy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 302, 303, 304

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damikor
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2019.01.03 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem parę dni temu, za namową znajomych. Pewnie mam przez to trochę zaburzoną opinię, bo oglądanie w większej grupie raczej nie sprzyja odpowiedniemu wczuciu się w klimat. No, przynajmniej ja tak mam. Krótko podsumowując, bez spoilerów – meh. Widziałem gorsze rzeczy, ale szybko zapomnę o tym tytule. Jeśli bawimy się w filmwebowe skale, to jakieś 4/10. Jest tam kilka ciekawych pomysłów, ale jest też spora doza głupotek.

Jak ktoś już widział, to poniżej kilka mniej lub bardziej składnych przemyśleń.

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2019.01.06 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Damikor, a oglądałeś Ciche miejsce? Podobne klimaty, ale jak dla mnie Bird Box półka wyżej.

Wracając do samego filmu i jego oceny. Nie byłbym tak surowy jak powyżej, polecam każdemu film, gniotem i totalną stratą czasu nie jest (mimo, że "zarzuty" Damikora w 100 proc. słuszne - mi po prostu tak bardzo nie ciążyły podczas seansu).

Ostatnio obejrzałem również Źle się dzieje w El Royale. Klimat Tarantino / Rodriguez / Coen, ale mniej brutalny i z większą dozą realizmu. Jeśli ktoś lubi wcześniej wymienionych to koniecznie powinien zobaczyć. Dla mnie 8/10.

Powrót do góry
Rokoko
i’m sooooo changeable!

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.01.06 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczyłem sobie właśnie Ciche miejsce. Fajne klimaty, dobrze się bawiłem, finał jedynie niesatysfakcjonujący - i nie chodzi mi o sam fakt jego otwartości, tylko...
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Generalnie to chyba był odcinek Black Mirror, który bazował na tym samym schemacie, tylko potworami były roboty. Nawet nie wiem, czy tamtejsze przedstawienie opustoszałego świata bardziej mi pasowało, a chyba nawet trwał tyle, co ten film.

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2019.01.06 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obejrzałem dwa filmy.

Nie otwieraj oczu (Bird Box) - mocno średni. Niby miał trzymać w napięciu.. ale jakoś wcale mnie nie porwał. Wynudziłem się w te 2h. Zdecydowanie lepszym filmem będzie wspominany wyżej "Ciche miejsce".

Upgrade - również średni. Trochę mnie ta ocena na Filmwebie zmyliła (7,5) a po seansie nie można tego stwierdzić. Dla mnie takie 6/10, Być może nie wkręciłem się za dobrze w klimat, w którym osadzono film. Gra aktorska zdawała się być strasznie sztuczna i drętwa.

Maas
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2019.01.07 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei lubię takie ciekawostki jak Upgrade i od razu wkręciłem się w klimat ale czegoś tam brakowało, dlatego do ulubionych nie trafił.

Wczoraj dopiero Bandersnatcha obejrzałem i sam film mógłby być lepszy ale ta koncepcja podejmowania decyzji przez widza strasznie mi się podoba. Mam nadzieje, że pojawią się lepsze filmy w tym stylu w najbliższej przyszłości. Poza tym mam zamiar obejrzeć go jeszcze raz i podjąć zupełnie inne wybory.

Będąc fanem sci-fi i fantastyki myślę, że taka opcja daje naprawdę olbrzymie możliwości na stworzenie czegoś co zmieni oblicze kina.

Rokoko
i’m sooooo changeable!

PostWysłany: 2019.01.07 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak coś to Bird Box mam odhaczone i zwyczajnie tyle mógłbym napisać. Jestem zniesmaczony, bo po seansie czułem, że straciłem czas, co mi się rzadko zdarza. Kompletnie nie czułem żadnego przywiązania, zaangażowania, klimatu, sensu, zaciekawienia. Nie polecam.

Powrót do góry
Gondola.
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.01.07 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bohemian Rhapsody najlepszym dramatem, Rami Malek najlepszym aktorem w filmie dramatycznym. 2 statuetki/2 nominacje :-)

Poza tym spokojnie i bez niespodzianek, Roma pewnie zgarnia tytuł najlepszego filmu nieanglojęzycznego i jest murowanym faworytem przed Oscarami, Shallow (Lady Gaga) najlepszą piosenką, Christian Bale najlepszym aktorem w komedii (podobno jest świetny w Vice, trzeba będzie zobaczyć w kinie), aż trzy statuetki dla Green Book. Trochę zaskakująca nagroda dla Cuarona jako najlepszego reżysera, zwłaszcza, że stawka w tej kategorii była dość wyrównana, a i Złoty Glob za najlepszą reżyserie rzadko jest wręczany twórcy filmu nieanglojęzycznego (Romy).

Całe szczęście Czarna Pantera bez statuetki, precz z polityczną poprawnością! Tongue

oranjefan
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.01.07 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka ta Roma jest do bólu przeciętna. Niczym się nie wyróżnia.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Rokoko
i’m sooooo changeable!

PostWysłany: 2019.01.08 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie to forum fajne, dzięki Sondo za Źle się dzieje w El Royale, pewnie w życiu nie usłyszałbym o tym tytule, a tak, to umiliłem sobie wieczór. Najs.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 302, 303, 304
Strona 304 z 304
Skocz do: