Zmiany i rewolucje w piłce nożnej?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rokoko
i’m sooooo changeable!

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.01.11 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

It's a fucking disgrace. Rozumiem, że piłka nożna na najwyższym poziomie, mimo ściśle określonego terenu, w którym takowa jest grana - w Europie, nie powinna być zarezerwowana dla tylko europejczyków, a do jej nieuniknionej globalizacji jestem co najwyżej lekko sceptycznie nastawiony. Ale cała sprawa tej mitycznej Superligi to już jest ewidentne zagranie przeciw wszelkim zasadom zdrowej, sportowej rywalizacji i jest to podyktowane tak obrzydliwym pożądaniem mamony, że aż mi się niedobrze robi, jak myślę, o ludziach, którzy na tych najwyższych szczeblach piłki powinni mieć jednak do niej miłość, a chcą ją zabijać w imię wzbogacenia się, choćby i po trupach. I teraz UEFA musi tak wszystko naciągać, byleby największe kluby nie mogły się na nią wypiąć i stworzyć swojego kółka wzajemnej adoracji. Ale co jeszcze będzie mogła zrobić oprócz przeniesienia CL na weekendy? Bo coraz częściej przyłapuję się na tym, że brak powstania Superligi to u mnie myślenie życzeniowe, coraz częściej podchodzę do tego, jak do rzeczy nieuniknionej, a jednocześnie się tego cholernie boję. Brzydzę się tym i wstydzę się, że swój zdecydowany udział w tym ma prawdopodobnie Bayern. Ale wolę o tym za dużo nie rozmyślać, bo przykro mi się robi, gdy okazuje się, że życiowa prawda "wszystko się kiedyś kończy" może dotyczyć nawet tak pięknej dyscypliny sportu, jak piłka nożna

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2019.01.12 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A niech przenoszą na weekend. Finał bodajże od 2010 z tradycyjnej środy zmienili na sobotę i nie była to jakaś wybitnie zła decyzja.

Powrót do góry
Rokoko
i’m sooooo changeable!

PostWysłany: 2019.01.12 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Finał to zupełnie co innego.

Powrót do góry
vini639
Gwiazda
Gwiazda

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 5

PostWysłany: 2019.01.12 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NBA czy NHL to też zupełnie co innego, ja mam nadzieję, że oni zdają sobie sprawę, że na dłuższą metę taka Superliga to byłby strzał w stopę, choć to tez tylko moje zdanie - a ja dzisiejszego świata często nie rozumiem.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2019.01.13 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rokoko napisał:
Finał to zupełnie co innego.

Aha.
Jak dla mnie świetny pomysł, mogliby zacząć od fazy pucharowej. Oglądanie meczu w środku tygodnia, tym bardziej przeniesionego od niedawna na 21:05 z perspektywą roboczego dnia roboczego jest słabe.

Powrót do góry
Rokoko
i’m sooooo changeable!

PostWysłany: 2019.01.13 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

21:00. I musieliby zmienić kompletnie schemat rozgrywania fazy pucharowej, który obecnie jest rozmieszczony na wtorek/środa, jak on miałby wyglądać, gdyby był przeniesiony na weekend? Nie wyobrażam sobie żeby dwa półfinały były rozgrywane tego samego dnia, a co dopiero jakby miały być oddzielone jednym tygodniem. W dodatku żeby dokończyć 1/8 finału począwszy od połowy lutego, trzeba by było czekać chyba z dwa miesiące. A co do dnia roboczego - a co w takim razie z ligami? CL ma 6 kolejek fazy grupowej + 4 kolejki 1/8 finału + 4 kolejki ćwierćfinałów i półfinałów, czyli łącznie 14 kolejek + finał, który i tak jest rozgrywany w sobotę. Wszystkie topowe ligi mają zaś kolejek 38 z wyłączeniem Bundesligi, która ma ich 34, a gdy porówna się liczbę spotkań wszystkich lig (w Lidze Mistrzów nie grają przecież wyłącznie Niemcy, Anglicy, Hiszpanie i Włosi), które nie są przecież grane w jedną sobotę, ale też w piątki i niedziele, to już w ogóle miazga i obecny układ daje możliwość oglądania właśnie tych ligowych spotkań w weekendy, które są co tydzień. Według mnie obecnie wszystko wygląda idealnie, ale chuj, zmieńmy - Mundial w Boże Narodzenie, a CL na sobotnim kacu, wywróćmy wszystko do góry nogami.

Powrót do góry
Rokoko
i’m sooooo changeable!

PostWysłany: 2019.02.09 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Usunięcie zasady wyjazdowych goli. Co o tym sądzicie? Ja osobiście nie byłbym zwolennikiem takiej reformy, bo człowiek już jakoś te regułę z tymi rozgrywkami utożsamia, jest to jakaś cecha dwumeczów, która rozumie się sama przez siebie - chociaż mówię to jako kibic Bayernu, który z tej zasady wielokrotnie korzystał, jak w 2010 z Fiorentiną i Manchesterem United i w takim kuriozum jak 2013 z Arsenalem, no ale był również Inter w 2011 i Atleti w 2016, no generalnie poznałem to z wielu stron. A z argumentem o tym jakoby wyjazdowe gole miałyby się nie liczyć bardziej od domowych, dlatego że wyjazdy nie są już tak ciężkie jak kiedyś, się nie zgadzam, według mnie zasadność tej reguły jest przede wszystkim taka, że wyklucza ona wiele, w moim odczuciu, niepotrzebnych dogrywek - to są dwumecze i zawierają one wystarczającą ilość czasu, żeby wyłonić z jego przebiegu zwycięzcę, a dodatkowe 30 minut i ewentualne karne powinny być zarządzane tylko w specjalnie ustalonych okolicznościach jakie są teraz. Nie bez powodu lata temu zrezygnowano z powtórek meczów - bo robiło sie tego za dużo, a gdyby z wyjazdowych goli zrezygnować, to cofnęlibyśmy się trochę w czasie. Ja to w ogóle przywróciłbym zasadę złotego gola.

Powrót do góry
Sarcasm
but still awesome...

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.02.09 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta zasada ma jeden największy minus. Ktoś ją kiedyś debilnie, kolokwialnie nazwał, że bramki na wyjeździe liczą się podwójnie.

O matko, wytłumacz dziewczynie, że 3:0 na wyjeździe to tak naprawdę nie jest 6:0.

Rokoko
i’m sooooo changeable!

PostWysłany: 2019.02.09 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzuć dziewczynę Pawle, nie zasługuje ona najwidoczniej na grzanie się w cieple takiego studenckiego umysłu jak Twój.

Powrót do góry
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2019.02.09 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie niech znoszą ten przepis w cholerę. Nie lubię go, nie lubiłem nigdy i nigdy go nie polubię. Ale jestem w stanie zrozumieć, że inni uważają, że powinien zostać, więc dla mnie najlepszym rozwiązaniem by było zniesienie go na dogrywkę. To jest mocno niesprawiedliwe i moim zdaniem mocno faworyzuje to drużynę grającą na wyjeździe w rewanżu.

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2019.02.09 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem podczas rewanżu w podstawowym czasie aby doprowadzić do dogrywki/remisu taki przepis powinien istnieć. Niemniej w dogrywce już nikt nie powinien być faworyzowany.

kleyo
Bryniok

PostWysłany: 2019.02.09 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyjebać ten przepis i od razu przejść do karnych jeśli jest remis w dwumeczu. <serce>

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
Sarcasm
but still awesome...

PostWysłany: 2019.02.09 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rokoko napisał:
Rzuć dziewczynę Pawle, nie zasługuje ona najwidoczniej na grzanie się w cieple takiego studenckiego umysłu jak Twój.

Pytam poraz kolejny i czekam na odpowiedź.
Dlaczego zwracasz się do mnie Pawle, skoro nie mam tak na imie, a nie znasz genezy tego (Pawełka)? :>

Rokoko
i’m sooooo changeable!

PostWysłany: 2019.02.09 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:(

Rokoko jest trochę smutny, nie znając genezy inside-joke'u, nie mogę z niego korzystać, gdy już trochę się do tego forum przykleiłem? No weź Paweł, nie bądź taki.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.02.09 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gehu89 napisał:
Moim zdaniem podczas rewanżu w podstawowym czasie aby doprowadzić do dogrywki/remisu taki przepis powinien istnieć. Niemniej w dogrywce już nikt nie powinien być faworyzowany.

Popieram. Sama zasada jest okej, faktem jest, że łatwiej o cyferki na swoim stadionie, ale nie ma absolutnie sprawiedliwego przełożenia na dogrywki.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny
Strona 16 z 18
Skocz do: