Jesús Vallejo
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kadra
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.10.27 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już pomińmy nawet konsekwencje sportowe tych decyzji transferowych. Co do tego że Peps byłby tak przydatny na boisku jak się nam wydaje nie ma raczej wątpliwości. Ale co ten Pintus i Sanitas takiego robią, że co roku pół kadry ma problemy? Nie wiem ile dałbym za wgląd w proces, którym kierują się spece od sztabu medycznego gdy muszą dać dyrektorom generalnym rokowania zdrowotne piłkarzy takich jak Bale i Vallejo. Dwa lata temu wiadomo, nikt nie przewidzi że typ będzie drugim Wincentym Kompany na swojej pozycji. Rafa wyrósł z notorycznego łamania się, a w przypadku Jesusa diagnozy, przewidywania i podejmowane kroki w ogóle wydają się nie działać.

Jak zaliczy jeszcze nawet jedną dłuższą kontuzję to szczerze wątpię by został w Madrycie. Nawet profilaktycznie mogą go wypożyczyć i zobaczyć czy jakiś inny lekarz/dietetyk lepiej sobie z tym przypadkiem poradzi. Jak nie da rady to żegnamy choć sam sportowy poziom w jego wieku naprawdę top.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
lukexpl
Trener
Trener

PostWysłany: 2018.10.27 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że on tutaj przyszedł po poważnej kontuzji jakiej nabawił się w Eintrachcie. Już tam były znaki, że coś jest nie tak pod tym względem i warto było go zostawić gdzieś na wypożyczeniu. U nas nawet jak jest zdrowy to nie dostaje szans na grę.

Niegdyś za kontuzje winiono doktora Olmo, ale teraz go już nie ma, a jest tak samo albo i jeszcze gorzej.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
DurdenOrMaximus
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2018.10.27 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odejście Pepe nie nastąpiło z powodów finansowych tylko sportowych. To nie tak, że klub pożałował mu na jeszcze dwa lata kontraktu tylko chodziło o to aby Varane i Nacho zrobili krok do przodu.
Ja sobie nie wyobrażam sytuacji, w której Pepe zostaje a Nacho dalej potulnie pełniłby rolę czwartego stopera i zapchajdziury w przypadku kontuzji/zawieszenia któregoś z bocznych. Myślę, że sezon 16/17 dobitnie pokazał, że nie jest możliwe utrzymanie w drużynie zawodników z dużym statusem bez wystarczającej ilości minut.

A jak ktoś myśli, że w sumie to ten Pepe mógłby z wielką dumą i satysfakcją pełnić rolę 4 stopera i na pewno nie miałby nic przeciwko to polecam cofnąć się do czerwcowego wywiadu naturalizowanego Portugalczyka w którym obsmarowuje Zidane' a od stóp do głów i bardzo mocno daje do zrozumienia iż przegrał rywalizacje z Varanem tylko z powodów pozasportowych.
Dla mnie decyzja o nie przedłużaniu umowy z Pepe była jak najbardziej zasadna.

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.10.27 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@lukex
No spoko, ale lista zawodników którym "zawsze coś" jest dłuższa niż tych w większym przypadku zdrowych. Gorzej, częściej łamią się ci młodsi (mniej niż 26 lat) o których zdrowie powinniśmy być trochę bardziej spokojni niż np. 30-latka Marcelo czy Benzemy, którzy grają od deski do deski. Bale to też wydaje się być bardziej syndrom lękowy niż samo ciało. Ceballos na trybunach złapał urazy, Vallejo i Odriozola to samo. Kova? Nawet nie pamiętam kto w jakich okolicznościach co łapał, ale w 80% przypadków względnie młodzi ludzie. Naczos przez kilka lat grzania ławy i bez większego rytmu meczowego był w 100% zdrowy dzięki diecie wymuszonej przez cukrzycę. A tu Pintus i Sanitas nie mają najwyraźniej pojęcia jak temu zaradzić by u 21-latka zmniejszyć częstotliwość kontuzji tak jak udało się to z Rafą. Wobec czego chyba trzeba go gdzieś oddać by ktoś inny spróbował swoich sił. U nas sytuacja zdrowotna kadry jest regularnie słaba, nawet bez względu na to czy to jesień czy wiosna, pomimo procentującego przygotowania podstawowej jedenastki na drugą część sezonu w ostatnich latach.

Powrót do góry
Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2018.10.27 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież to nie musi być dieta i Pintus. Młody po prostu nie nadaje się do sportów wyczynowych i tyle. Pamiętacie Owena Hargreaves'a? Zajebisty piłkarz jak tylko mógł grać, chuj z tego jak był po prostu podatny na kontuzje?

Nie każdy będzie gladiatorem jak Cris. Trzeba zrezygnować z tego chłopaka. Szkoda, że dopiero teraz po praktycznie 2 latach ktoś zaczyna zauważać problem. On jest młody - powinien grać, a nie siedzieć w gabinecie. Jeśli nie jest wstanie, to powinien pomyśleć nad zmianą zawodu. To nie jest normalne.

El Mou
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2018.10.27 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cube:

Piętnujesz tego Pintusa, a tak naprawdę kiedy w klubie nie było problemów ze zdrowiem? Za każdego trenera są. To jest sport wyczynowy i tutaj w moim przekonaniu kontuzje, nawet u wielu zawodników są nie do uniknięcia. Przypominam, że za Ancelottiego w drugim sezonie na wiosnę graliśmy bez Jamesa i Modricia, z Ramosem na dm-ie. Za Mourinho, W Klasyku na środku obrony graliśmy odpowiednio 4 i 5 stoperem, czyli Varane'em i Carvalho(który biegał wtedy z 11 na plecach i nie grał od pół roku :lol2: ). Także kontuzje zawsze były i będą. Ciężko powiedzieć czy np Varane sobie poradził z urazami, może po prostu poznał swoje ciało. Pamiętam, że Zizou prawie nigdy go nie wystawiał 3 mecze pod rząd, a taki Ramos nie ma problemu z graniem 10. To pokazuje, że Rafa też jakimś gladiatorem nie jest.

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2018.10.27 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ ja nikogo nie piętnuję i absolutnie zgadzam się co do tego, że pewne problemy były, są i będą więc nie powinno to być jakoś dwa razy istotniejsze dla ludzi podejmujących decyzje nt. kształtu kadry. Uważacie jednak za normalne fakt, że młodzi ludzie, nie tylko Vallejo, grający tyle co nic (lub zdecydowanie mniej niż zawodnicy rotacji) rwą mięśnie na losowych sesjach treningowych tak często jak to się dzieje w Realu? Szanuję brak zgody i wasze podejście, że "po prostu niektórzy tacy są" mimo że nie wiem czy w obecnych czasach mogę się z tym zgodzić. Uważam, że to trochę już nieaktualne.

Owszem, trzeba traktować piłkarzy i ich ciała jako osobne jednostki, ale każdy z nich podlega też grupowym kryteriom medycznym i jeżeli czyjeś zdrowie szwankuje bardziej niż czyjeś inne to nie uważam by była to tylko kwestia genetyki czy profesjonalnego prowadzenia się danego zawodnika, choć jestem tu laikiem. Na moje medycyna, a przede wszystkim ta sportowa, poszła na tyle do przodu w ostatniej dekadzie i tyle tworzy się tych fizycznych cyborgów w Ameryce czy Wielkiej Brytanii, że trzeba to już raczej przestać porównywać z przypadkami sprzed dekady takimi jak Hargreaves, Snikers, Kaka czy inny stały znajomy Evy Carneiro. Ogarnialiście dokument Amazonu o City z poprzedniego sezonu 100 punktów? Przecież te komory i terapie odnawialne to absolutny kosmos w porównaniu z tym co było dostępne kilkanaście lat temu i to samo stosują u atletów w NBA gdzie przecież dryblasy podatne na urazy kostek i kolan biegają intensywnie po 30-40 minut prawie codziennie. Absolutnie normalne wydają mi się kontuzje mięśniowe człowieka robiącego ponad 50 kilometrów w dwa tygodnie dlatego takie przypadki jak Benzema, Marcel, Rafa czy Carvajal mnie nie dziwią. Ale to co mamy z młodymi graczami, których kupujemy na ławę to coś co dzieje się z graczami w np. United czy Arsenalu już nie wspominając o Bayernie. U City np. tego nie ma do tego stopnia u tych młodych Fodenów, Zinchenków czy nawet tych częściej grających Sterlingów, Stonesów i Jesusów. Zapobieganie wydaje się półeczkę wyżej i nie wydaje mi się by chodziło tylko o to, że "im się trafiają ci zdrowsi". Były reportaże o tym jaki Pep to mikromenadżer i dyktator trzymający rękę na pulsie w takich sprawach. Myślę że w tym jednak jest metoda i być może coś czegoś brakuje m.in. u nas. Nie pamiętam za bardzo jaką historię kontuzji mają zespoły innych trenerów bardzo szczegółowo zarządzających swoimi drużynami jak np. Beniteza czy Emery'ego ale mam wrażenie że jakaś różnica jest.

Wniosek? Wysłać Vallejo na wypożyczenie do Newcastle Very Happy

Powrót do góry
Pabloos.
benzemisti

PostWysłany: 2018.11.10 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopak od początku pobytu w Madrycie spędził na boisku niespełna 1000 minut. 1000 minut, czyli tyle, ile tylko w tym sezonie wybiegał Nacho. Przy całej sympatii i współczuciu dla tego niewątpliwie zdolnego chłopaka, ta sytuacja jest niedorzeczna i mam nadzieję, że Perez niebawem mu podziękuje.

Powrót do góry
Burzafka
El Madrid para siempre.

PostWysłany: 2019.01.14 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejna kontuzja, mega mi go szkoda, zwłaszcza, że będąc w Madrycie miałem okazje z nim porozmawiać po treningu. Trzeba szukać młodego stopera.

Florenthanos
Militao - Jović - Hazard - Mendy - Pogba... - Mbappe...
Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.01.14 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś quick-talk typu: jak tam zdrówko? A dobrze dzięki, dzięki, pyk, fotka, do widzenia i powodzenia, czy może bardziej dogłębna rozmowa?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
vitocorleone20
Gwiazda
Gwiazda

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2019.01.14 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po czym on łapie te kontuzje?? Tak kontuzjogennego zawodnika to poważna piłka nożna jeszcze chyba nie widziała. Szkoda go strasznie.

Powrót do góry
panzerfaust
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.01.14 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda nie szkoda, Real to firma i powinien do tego podejść właśnie jak firma. Nie ma pożytku z pracownika, który jest non stop na L4, szukać stopera.

Powrót do góry
Dimhil
'75 Raúl

PostWysłany: 2019.01.14 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Burzafka napisał:
Kolejna kontuzja, mega mi go szkoda, zwłaszcza, że będąc w Madrycie miałem okazje z nim porozmawiać po treningu. Trzeba szukać młodego stopera.

A jakbys z nim nie porozmawial to nie byloby ci go szkoda?

Burzafka
El Madrid para siempre.

PostWysłany: 2019.01.14 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem dopisać, że zrobił na mnie ogromne wrażenie podczas tej rozmowy, otwarty, widać było, że czerpie radość z obecności w tym klubie, uśmiech nie schodził mu z twarzy. Ogólnie bardzo pozytywny z niego gość, zatrzymał się jako jedyny, podpisał wszystkim koszulki, czy co tam mieli ze sobą.

Mniej szczęścia było z Marcelo przed treningiem, bo też się zatrzymał, ale pogadał z jakimś chłopaczkiem z Brazylii, wziął od niego plakat i odjechał. Po treningu już wyjechał inną bramą i chłopaczek trochę się załamał. Ot taka anegdotka.

Florenthanos
Militao - Jović - Hazard - Mendy - Pogba... - Mbappe...
Powrót do góry
Dexter.
Mr. Champions

PostWysłany: 2019.04.22 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gość ma papiery na wielkie granie, co ważniejsze, widać też w nim taką naturalną chęć liderowania... Mógłby być idealnym następcą Ramosa... Ech, tylko te kontuzje. :|

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Kadra Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 11 z 13
Skocz do: