Seriale (cz. 2)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 88, 89, 90  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sandman
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2018.12.24 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przewijanie nieciekawych, nic niewnoszących scen nie ma żadnego wpływu na ocenę.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2018.12.24 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ziomuś - skąd Ty wiesz jakie sceny są nieciekawe i nic niewnoszące? Wygląda na to, że oceniłeś je z góry i teraz tę ocenę włączyłeś do całokształtu.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
Sandman
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2018.12.24 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie oceniałem niczego z góry. Pierwsze trzy sezony oglądałem co do sekundy. W 4 i 5 sezonie, gdy widziałem, że w jednym pomieszczeniu przebywają dwie wspomniane wcześniej postaci to przewijałem co ~5s żeby tylko przelecieć i wyłapać mniej więcej sens dialogu. I w istocie, dla mnie były to nudne i niewiele wnoszące rozmowy.

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Edit2: To tylko przykład, sama fabuła też mnie jakoś bardzo nie wciągnęła. Myślałem tylko o tym aby to obejrzeć do końca. Może to być spowodowane tym, że znałem zakończenie.

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

PostWysłany: 2018.12.24 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z czwartego sezonu nie było czasem momentu z "I am the one who knocks"? Z rozmowy Walta ze Skyler właśnie? Albo z bodaj piątego sezonu scena wspólnego obiadu z zaproszonym Pinkmanem?

Nudne może dlatego, że ich tak naprawdę nie znałeś? Dialog to nie zawsze ciągłe napięcie, ale też niuanse, które całościowo mogą mieć ogromne znaczenie.

No sorry, to tak jakbym ja przewijał sobie mecze Bayernu w poszczególnych momentach i powiedział, że w sumie to my ten Real 2:0 jebnęliśmy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
Sandman
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2018.12.24 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi mi o wszystkie dialogi, bo jednak wiadomo, że są ważne. Nie może ich zabraknąć. Uważam tylko, że jest ich wiele zbędnych.

Jak napisałem wyżej, może nie rozpływam się bardzo nad serialem, bo fabuła bardzo nie pochłonęła mnie? A może dlatego, że znałem już zakończenie?

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Ich tak naprawdę nie znałeś odnosi się do kogo/czego?
Postaci czy sensu wcześniejszych dialogów? (który znam)

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

PostWysłany: 2018.12.24 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaczy się dialogów ogólnie nie znałeś - jeśli je przewijałeś, to mogłeś i prawie na pewno jakieś smaczki przegapiłeś.

Do sytuacji ze spoilera - nie chodziło mi za bardzo o wpływ na fabułę, bardziej o samą zajebistość jaką Walt wtedy pokazał. A obiad przepięknie pokazał, jak wyglądała relacja w małżeństwie Łajtów, co zostało pokazane z takiej perspektywy Jessiego i była w tym taka charakterystyczna niezręczność.

Wyjechałem z pierwszymi przykładami, które mi przyszły do głowy, ale raczej sam za wiele nie pamiętam, bo BB oglądałem jakieś 5 lat temu, natomiast nie uważam aby w całym serialu znajdował się jakiś nieważny dialog.

Better Call Saul - polecam mocno, zwłaszcza ze smaczkami z uniwersum, które można dostrzec, no chyba że się przewijało za mocno.

Powrót do góry
Sandman
Gwiazda
Gwiazda

PostWysłany: 2018.12.24 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przewijało. Better Call Saul zamierzam obejrzeć.
Wesołych Świąt ;)

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

PostWysłany: 2018.12.24 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I zdrowia przede wszystkim, zdrowie najważniejsze.

Powrót do góry
oranjefan
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2018.12.25 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rokoko napisał:
Wyjawi mi ktoś sekret, jak można przewijać serial i później go obiektywnie próbować oceniać?

Wyjaśnię inny sekret. Nie ma czegoś takiego jak obiektywna ocena.

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

PostWysłany: 2018.12.25 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ło Jezu, nie mogłem wtedy odpowiedniego słowa znaleźć, bardziej mi chodziło o rzetelną ocenę, ale nie sądzę, aby ktoś miał dotychczas problem ze zrozumieniem znaczenia mego zdania.

I jest - to że nie potrafisz, nie oznacza, że nie ma.

Powrót do góry
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2019.01.06 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Człowiek smuci się, że kreskówki przechodzą gorszy okres, że nic nie zapełni dziury po Gravity Falls lub Adventure Time, a wtedy przychodzi Hilda i przywraca nadzieję.

Polecam wszystkim fanom zachodnich animacji. Piękne krajobrazy, miłe i interesujące historyjki, bardzo dobry dubbing. Chce się więcej i dłużej.

Z rzeczy bardziej przyziemnych - seriale CN zapełniające miejsce po odchodzących gwiazdach, czyli Summer Camp Island oraz Craig of the Creek przejawiają potencjał. To pierwsze wydaje się nieco niechcianym dzieckiem Regular Show i Adventure Time, to drugie - do bólu zwykłą kreskówką, ale z przyjemną animacją i nie nazbyt irytującymi postaciami. Czekam na Infinity Train.

Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.01.06 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecasz może Steven Universe? Miałem straszną pustkę po Gravity Falls i słyszałem, że jest to kreskówka w podobnych klimatach, która może ją wypełnić, ale z doświadczenia wiem, że nie warto się za coś zabierać, tylko dlatego, że masz "kaca" po jakimś serialu, książce albo grze. Teraz właśnie się zastanawiam jednak czy się tego nie chwycić.

Powrót do góry
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2019.01.06 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Steven Universe to dla mnie top. Niektórzy zarzucają tej bajce, że na siłę wpycha "LGBT", ale ja tego nigdy tak nie odbierałem i nie zauważałem żadnego "PC" dopóki niektórzy nie zaczęli mi wytłuszczać przykładów - a nawet po tym jestem odwrotnego zdania.

Jedynym problemem Stevena jest długie rozkręcanie się - pierwsze 20-30 odcinków jest niższego poziomu i właściwie o niczym nie traktuje. Oczywiście spodobały mi się, bo zamysł świata był w porządku, ale jeśli ktoś oczekuje wartkiej akcji i rozwijania uniwersum to sparzy się w trakcie oglądania pierwszego sezonu. Wordbulding to domena głównie drugiego sezonu i kolejnych, gdzie odcinków jest mniej i silniej skupiają się na rozwoju postaci i świata przedstawionego.

Zależy więc czego oczekujesz i czego szukasz w kreskówkach. Z pewnością Steven ma świetny soundtrack.

Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.01.06 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smakoszem w tej kategorii nie jestem, na Gravity Falls wpadłem zupełnie z przypadku, chyba po skończeniu 4. sezonu Bojacka, ale jakoś mnie zaczarowała, sam w sumie nie wiem czym - lekkim humorem? Postaciami? Taką momentami mrocznością, która ten cukierkowy świat czyniła bardziej poważnym, ale chyba najlepszy był niepodrabialny sielankowy klimat, coś jakbym sam wrócił do czasów dzieciństwa. A, no i oczywiście to magiczne intro, nie wiem czy nie moje ulubione w ogóle, na pewno w osobistej topce. Dlatego po horrorach, które sobie ostatnio serwuję i rewatchu The Lost, który mnie już lekko męczy, wziąłbym do oglądnięcia coś kompletnie innego - i oto kreskówki mi się nasunęły na myśl po Twoim poście.

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.01.24 01:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Crawly (prawdopodobnie gdyby nie Ty, to w życiu bym o tym nie usłyszał) - Hilda oglądnięta, dopiero pod koniec znalazłem spokojnie czas, żeby sobie kilka odcinków oglądnąć pod rząd, być może tylko dlatego zdecydowanie bardziej podobała mi się druga połowa sezonu, ale tak czy siak bardzo przyjemnie mi się to oglądało w całym przekroju i trochę szkoda, bo jak zacząłem się rozkręcać, to po zakończeniu 13. odcinka trochę zacząłem tęsknić - chyba za bardzo sentymentalny jestem, no ale chuj, bo będzie będzie 2. sezon, więc czekam gorąco. Teraz natomiast zapewne chwycę się za tego Stevena.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 88, 89, 90  Następny
Strona 85 z 90
Skocz do: