Temat dla bezrobotnych no-life'ów (cz. 3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 222, 223, 224 ... 231, 232, 233  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2019.02.12 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozostanę przy specjaliście ds. systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji Ptak

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.02.12 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wiem, Crawlie.
Ale cieszę się, że żyjesz!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Sarcasm
A U T O R Y T E T

PostWysłany: 2019.03.03 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie za co jestem wdzięczny przebywaniu na forum? Umiejętności pisania w internecie. Niewątpliwie forum nauczyło tego. Schludnego pisania, składni, interpunkcji. Zawsze lubiłem pisać i nie czułem się słaby z tego. Nie miałem problemów z gramatyka czy ortografia. Jednak jak się spojrzy, jak ludzie piszą na jakiś facebokach to się w głowie nie mieści. Zero logiki, składni, przejrzystości. Są pewne zasady, których należy przestrzegać. Przykład

„ hahahahaha no ale ty myślisz , ze takbylo zawsze ?? oczywiście , ze zmiany nastąpiły po ostatnich wydarzeniach ! „

Wziąłem na szybko wypowiedz mojego kolegi na swoim Facebooku. Przecież to wyglada jak gowno, jakby 5 latek to pisał.

Pomijam już błędy jakie ludzie robią... Mój Boże...
Polecam fanpage Gramatyczni Naziści

Rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2019.03.03 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja gdybym tylko mógł nie mieć Facebooka, to bym go nie miał. Ale niestety w pewnym życiowym momencie musiałem go założyć, no i poleciało. Cholerne draństwo. Tfu.

A co do składni i innych bzdetów - na tym forum też można dostrzec parę kwiatków, którzy mają kompletną zwałę na czytelność ich treści. Teraz do głowy przychodzi mi chociażby taki jeden weteran forum z 2003 roku.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
Sarcasm
A U T O R Y T E T

PostWysłany: 2019.03.03 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Facebooka używam tylko po to, aby mieć Messengera i mieć dostęp do pewnych grup. Głównie to grupa roku na studiach oraz motoryzacyjna, gdzie mogę się poradzić jak coś w moim aucie zaniemoze.

Reszta to kompletny syf. Najgorsi są ludzie około 50 roku życia. Udostępnianie wszystkiego co możliwe, debilne zdjęcia. To pokazuje poziom ludzi oraz ile jest buractwa a nawet patologii w kraju.

Najlepiej wejść na jakiś fanpage Biedronki, kłótnie ludzi o 20 groszy, zawracanie głowy takimi bzdetami.. albo dyskusje o polityce, wykształceniu. Jebac studja, po zawoduwce mam 3tysie a student w mcdonalcie hahahahaahah

Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2019.03.03 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że natknąłeś się na posty Behappiego.

kleyo
Bryniok

PostWysłany: 2019.03.03 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sarcasm napisał:

Reszta to kompletny syf. Najgorsi są ludzie około 50 roku życia. Udostępnianie wszystkiego co możliwe, debilne zdjęcia. To pokazuje poziom ludzi oraz ile jest buractwa a nawet patologii w kraju.

Tutaj się nie zgodzę, bo problemem ludzi po 50 na fb, jest nieświadomość internetu tak w ogóle i całej tej rewolucji technologicznej, a nie to że ktoś jest burakiem.

Prosty przykład dotyczy zdjęć. Ja miałem jeszcze aparat na kliszę i jak ktoś zrobił na wczasach 32 fotki, wywołał to znajomym pokazywał wszystkie, nawet jeśli były nieudane itp. W efekcie teraz moja teściowa mi spamuje messengera wysyłając po 20 fotek dziennie jak tylko gdzieś wyjedzie. Ja oczywiście zwykle nawet nie mam czasu, ani ochoty oglądać tych fotek, bo tam się nic nie dzieje. No, ale jej to sprawia frajdę i trochę ją rozumiem.

Ona przynajmniej wysyła mi to w wiadomości prywatnej, a ile jest takich 20-letnich "madek" co nakurwiają po 20 fotek Brajanka na publicznym forum?

Drugi problem, myślę że znacznie większy, to fakt że wielu ludzi wierzy we wszystko co w internecie przeczyta. Tylko tutaj też, widzę usprawiedliwienie ludzi w takim wieku. Ja 15 lat temu miałem w TV tylko 3 kanały, ale wtedy jeszcze byłem młody, no ale moi rodzice to mieli tak przez znaczną cześć życia. Dlatego ilość newsów obecnie niesamowicie się pomnożyła, a jak ktoś nie był obyty z internetem, to może go to przytłaczać.

Autentyk: Mój wujek dostał na urodziny, chyba pierwsze na emeryturze, laptopa z dostępem do internetu. No i jakoś po 2 tygodniach użytkowania, gdzieś mu się wyświetlił jakiś fakeowy komunikat, że "Padłeś ofiarą piractwa" czy coś w tym stylu. Więc wujek lapka pod pachę i pojechał na komisariat. Na szczęście tam mu powiedzieli, że jakby faktycznie zrobił jakieś przestępstwo to nie wysyłają komunikatów tylko wchodzą o 6 rano z drzwiami :lol2:

Obecnie np. na moim fejsie króluje fake news o busie porywającym dzieci na narządy, ale naprawdę jak ktoś jest już starszy i nikt mu nie powiedział, że w internecie jest mnóstwo kłamstwa, to w to wierzą i udostępniają.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.03.04 09:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pełna zgoda Sarcasm apropo efektu for dyskusyjnych na jakość pisania. Albo inaczej; podtrzymywanie tej jakości. Przecież gdyby nie to, że jeszcze studiuje i czasem mi się zdarzą jakieś eseje o czyms czy projekty to ja bym wcale, cholera, nie pisał - w pracy siedzę na Excelu czy SQL, nie patrzę na umowy, nie piszę. Stąd fora dyskusyjne są tak fajną sprawą.

Ale z tymi starszymi ludźmi się nie zgodzę. To co kleyo napisał - przede wszystkim jesteśmy wychowani w dwóch różnych kulturach, my jestesmy wręcz wychowani w internecie, my intuicyjnie rozumiemy "baity", "clickbaity", "trolling is a art", memy, zdjęcia z Dmowskim i jego "Homoseksualny seks jest bardziej męski niż heteroseksualny, bo bierze w nim udział dwóch mężczyzn". My wyczuwamy co jest "prankiem", a co nie.

Starsi ludzie nie są obyci z tą kulturą internetu, nie wiedzą czym jest 4chan, reddit, wykop, tinder, esencja neta czytaj koty i cycki. Nie ma co ich winić za to, a i to absolutnie nie znaczy, że są debilami!
Dla nich net jest bardziej jak telewizja, gdzie nie ma czegoś takiego jak "zarzutka".

kleyo, mnie raz chuj strzelił jak wyspecjalizowana firma w naciąganiu starszych ludzi chciała - i prawie im się udało - telefonicznie wcisnąć moim dziadkom urządzenie dźwiękowe do załatwiania owadów za tysiaka, gdy można takie kupić już za stówkę czy dwie. Nigdy na nikogo tak nie kurwiłem przez telefon. Trochę abstrachując od neta. Dziadkowie debilami nie są, wykształceni ludzie, w wieku 79 i 80 lat prowadzą wciąż firmę - ale po prostu pewne rzeczy są dla nich zbyt nowe, biorą to co im jako pierwsze zostanie zaoferowane, nie ma kultury wejścia na ceneo i porównania cen przykładowo.

Natomiast taki model biznesowy... zaorać i patrzyć czy równo puchnie.

Powrót do góry
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2019.03.04 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Abstrahując*. Chyba, że to ten sławetny trolling.

Z innej beczki: pisał do mnie ktoś na GG z numeru 9401531?

Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.03.04 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś korzysta jeszcze z GG? O mój Boże! Wspomnienia!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2019.03.04 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja i ktoś kto do mnie napisał z tego numeru...

Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.03.04 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale co napisał? Jakieś pogróżki? Fantazje seksualne z Tobą w roli głównej? Albo w roli drugoplanowej? Co Cię zaintrygowało?

Powrót do góry
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2019.03.04 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przedstawił się jako ELJAREKaliasAWESOME.

buginr10000
Kibic
Kibic

Zakaz pisania

PostWysłany: 2019.03.06 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haha, mamę oszukasz, tatę oszukasz, moderację rm.pl oszukasz, ale Bugiego nie oszukasz.

Powrót do góry
Crawler
Pawełek Barokoko

PostWysłany: 2019.03.06 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu już mnie nie lubisz Bugi :(

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Licznik OFF Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 222, 223, 224 ... 231, 232, 233  Następny
Strona 223 z 233
Skocz do: