Szkoła, studia & tematy pokrewne (cz. 3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 101, 102, 103

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2019.03.14 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miXUE albo ktoś inny w temacie, polecicie jakieś opracowania nt. analizy finansowej? Nie chodzi mi o książki jakichś zgrzybiałych akademików z czasów komuny, którzy nie wyścibili nosa poza katedrę i nawet nie powąchali biznesu. Coś bardziej praktycznego i współczesnego przede wszystkim, struktura bilansu/rzisu, przepływy, analiza wskaźnikowa z porządnym opisaniem zależności.

Ostatnio zmieniony przez Sondokan dnia 2019.03.14 20:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Behappy
be humble

PostWysłany: 2019.03.14 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mów konkretnie o co chodzi, bo inaczej ciężko. Na potrzeby własne chcesz? Idź do akademii biznesu E&Y, domyślam się, że pracodawce jakiegoś masz, niech Ci finansuje szkolenia.

Sarcasm
A U T O R Y T E T

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.03.14 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś konkretnie potrzebujesz? Mam warunek z analizy finansowej i z 700 slajdów do nauki. Tylko, że po ang.

Sondokan

PostWysłany: 2019.03.14 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech ja tu pytam o książeczki, a mi dwudniowe szkolenie z Ernsta & Younga za parę patoli proponujesz Very Happy Powiem tak, to o co pytam nie wchodzi do moich standardowych obowiązków wiec z finansowania nici. Chodzi bardziej o samorozwój :]

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.03.14 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A chcesz bardziej taką naukę dla siebie czy potrzebne Ci to pod coś bardziej konkretnego, jednokrotnego?

Bo ja z tego właśnie piszę magisterkę; Porównywanie >>struktury kapitałowej<< spółek i determinant struktury w Polsce i Niemiec na podstawie wielkosci spółek i branży nowoczesnej/tradycyjnej.

I żeby nie było - ekspertem nie jestem, studentem ~czwórkowym, w większości semestrów trójkowym, więc z wiedzy tego nie robiłem :P Na studiach przeczytałem może z 4 książki i wszystkie były nadprogramowe, o ile mnie temat zainteresował. I dwie może-może Ci podejdą.

Zanim do niej przejdziemy - cała moja praca opierała sie o te wskaźniki struktury kapitału i wskaźniki, które mogą reprezentować determinanty struktury kapitału.

I badanie mam zrobione. Nie potrzebowałem do tego ani jednej książki Very Happy
Myk? Po prostu szukałem bliźniaczych prac naukowych do moich i patrzyłem jakie wskaźniki wybierają ludzie - w każdej pracy naukowej jest metodologia, więc i wyjaśnienie dlaczego te, a nie inne wskaźniki były wybrane.
Przykładowo - jedną z determinant struktury kapitału jest rentowność. Tylko co może reprezentować rentowność?
Choćby ROE, prawda? Tylko jak badam spółki z dwóch różnych krajów to to mogę o chuja potłuc, ponieważ to zysk netto, a więc po opodatkowaniu - a wiadomo, że system podatkowy w dwóch różnych krajach będzie inny, są inne stawki.
Dlatego w tych pracach gdy się to mierzyło polecano EBIT dzielony na aktywa ogółem. Może nawet EBITDA. I takie cudo dzielone przez aktywa wykorzystałem i śpię spokojnie, bo przychody operacyjne to przychody operacyjne, niezależnie od tego czy to Polsza czy Niemiaszki. Czy to znaczy, że masz pominąć czytanie o ROE (wiem, wiem, to akurat czywista oczywistość) - no właśnie, to już większy problem. Bo w tej pracy się nie przyda, ale gdybym porównywał spółki w obrębie kraju - już mogłyby. Także zależy od tego czego potrzebujesz, Sondo.

Także jeśli chodzi Ci o coś jednokrotnego - to mogę Ci tutaj wypisać wszystkie te linki do prac naukowych na podstawie, których wzorowałem moją prackę. Jest kilka wskaźników płynności, są wskaźniki analizy struktury pasywów/aktywów, trochę na konwersję gotówki. Dalej już byś musiał kopać sam - wpisać w necie wykorzystane wyżej wskaźniki, poczytać o nich etc. Ale punkt wyjścia byś miał.

A jeśli chodzi o taką naukę-dla-siebie to polecałbym przede wszystkim luknąć na wszystkie portale biznesowe ukazujące notowania spółek i tym jak akcje "performują". Bo tam masz podane wskaźniki - i to z reguły te najpraktyczniejsze wskaźniki, najbardziej potrzebne inwestorom. Będzie P/BV, ale nie będzie wskaźnika płynności 50-go stopnia, co już jasno pokazuje, który jest bardziej użyteczny xD Będzie własnie niemało wskaźników bilansowych, odnoszących się do sprawozdań kwartalnych sprzed np. roku, więc nie masz tutaj tylko i wyłącznie wskaźników nastrojów giełdowych i analizy technicznej. Także masz przekrój. Od razu uprzedzam, że ja w giełdzie nie siedzę, więc nie podam Ci tutaj jakiegoś lepszego portalu - kiedyś sie zarejestrowałem na pulsie biznesu i pamiętam, że tam na pewno mieli z 10 takich wskaźników.

Oczywiście jeśli chcesz to i tak mogę Ci kopsnąć te linki do prac naukowych (ale będzie to spokojnie z 30 linków, w wielu będzie w chuj powtarzalności etc).

Moim zdaniem jeśli chcesz się w temat wgryźć, ale tak serio specjalistycznie - książki nie ominiesz. Ja po prostu piszę pracę naukową, więc nie czuję jeszcze potrzeby xD Oczywiście są książki akademickie i książki praktyczne - jeśli chodzi o 'performowanie' spółek (walczę z korpomową jak tylko mogę, ale czasem to aż zbyt kusi) to polecam książki Pana Portera. On preferuje mikroekonomie, taka trochę bostońska (angielska) myśl ekonomiczna, patrzy oddolnie, wykorzystywał do analizy spółek na giełdzie i 5 sił Portera, więc nie tylko takie suche wskaźniki. Ciekawostka - będzie w Poznaniu za kilka dni, mój promotor go zaprzysięża na honoris causa UEPu :P Jego książki flagowe to "Przewaga konkurencyjna" i "Strategia konkurencji".
Tylko no własnie - tu jest dużo o strategii rozwoju spółek, a Tobie nie o to do końca chodzi, choć wiadomo, że analiza ekonomiczna jest jej ważnym punktem.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Sondokan

PostWysłany: 2019.03.15 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie analiza aż tak dużych podmiotów (spółki giełdowe) i na tak wysokim poziomie ogólności (między różnymi krajami) mnie nie interesuje. Chodzi mi bardziej o przedsiębiorstwa nienotowane na giełdach, ale na pełnej księgowości. Żadnej analizy w kierunku określenia wyceny wartości etc.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.03.16 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co Sondo, dam Ci gówno-poradę, bo to żadna porada, ale mile mnie zaskoczyło to rozwiązanie.
Jak nie wiedziałem z czym ruszyć do badania w mgrze to napisałem post na reddicie:
https://www.reddit.com/r/finance/comments/arn42d/capital_structure_in_two_different_countries/
Efekt? Kilkanaście komentarzy, kilka na kartkę A4, 60 upvote'ów(tego dnia chyba najwięcej).
Oni tam lubią merytoryczną dyskusję bo z reguły to sub pełen bardziej newsów - a że siedzą tam ludzie, którzy zajmują się finansami praktycznie to myślę, że to idealny target do pytania.

Ja Ci niestety nie pomogę, bo w controllingu nie mam zbyt wiele tego typu analiz, a na studiach jak z reguły cokolwiek robiliśmy to właśnie na wielkich spółach, z uwagi na dostępność danych. Szczerze ciężko mi powiedzieć jaka analiza wskaźnikowa, tj jakie wskaźniki, by najlepiej opisywały działanie mniejszych, nienotowanych spółek.

Hm, pewnie z Twoich kręgów wyszło kilku znajomych, którzy siedzą w jakichś działąch typu NAV czy innych wycenach. Wiem, że wycena Cię nie interesuje, ale oni też mogą Ci udzielić dobrych informacji na temat metody dzięki której oddzielają fajne spółki od tych niefajnych.

Powrót do góry
Sarcasm
A U T O R Y T E T

PostWysłany: 2019.03.16 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli masz na imię Dawid :>

Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.03.16 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CLASSLESS DAVID EXPOSED.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.03.16 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A niech to, liczyłem, że to zostanie już słodką, moją i Crawliego, tajemnicą.

Powrót do góry
czarzinho
árbitro de fútbol

PostWysłany: 2019.06.08 00:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak z ciekawości, ile trwała Wasza obrona pracy dyplomowej?

Powrót do góry
ryba1984
Putka
Putka

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2019.06.08 08:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z 15 minut. Nie więcej.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 101, 102, 103
Strona 103 z 103
Skocz do: