Sadio Mané [Liverpool FC]

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sarcasm
A U T O R Y T E T

PostWysłany: 2019.03.19 10:41    Temat postu: Sadio Mané [Liverpool FC] Odpowiedz z cytatem

Sadio Mane, ur. 10 kwietnia 1992 – senegalski piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego w angielskim klubie Liverpool oraz w reprezentacji Senegalu.

Pierwsze co mi przyszło do głowy, gdy powrót Zidane stał się faktem, to właśnie to, że wrócą plotki o Senegalczyku. Interesuje się Liverpoolem chyba najbardziej spośród wszystkich angielskich drużyn, stąd mam minimalne pojęcie o tym zawodniku.

Dla mnie Mane to piłkarz przez wielkie P, nieszablonowy, piekielnie szybki i strzelajacy bardzo dużo bramek. Jest głównym powodem dlaczego LFC w zeszłym sezonie było w finale LM, a w tym bije się o mistrza Anglii oraz też jest w walce o Puchar Europy. Jednak, dla mnie to piłkarz kompletnie nieskrojony pod Real. Bardzo często pojawia mu się tryb jeźdźcy bez głowy. Potrafi zmarnować kilka świetnych okazji, żeby potem strzelić bramkę z niczego. Z pewnością nie jest to to, czego Madridismo szuka i wiem, że po czasie irytowałby bardziej niż Bale czy niekiedy Grosicki w kadrze. Potrafi sam wygrać mecz, ale też potrafi zrobić kilkanaście rajdów w aut oraz zepsuć 3 sam na sam. Świetny piłkarz, ale skrojony pod LFC oraz Premier League.

No i jeszcze jedno. Paszport UE.

lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2019.03.19 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sarcasm napisał:

No i jeszcze jedno. Paszport UE.

Wszystkie kraje, które obowiązuje układ z Kotonu, są traktowane w Hiszpanii jako UE. O ile nic się nie zmieniło.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
emo7
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.03.19 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli oprócz niego przyjdzie Hazard i napastnik lub przynajmniej Hazard to czemu nie?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 2019.03.19 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hazard na lewej, Mane na prawej to wygląda na papierze b. dobrze. Na szpicy pewnie dalej Karim, no ale taki mamy klimat :]

W tym wszystkim nie wiem jednak jak mielibyśmy go wyjąć za mniej niż 150 baniek. Bale w drugą stronę? Nie wiem czy Klopp go będzie chciał.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.03.19 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klopp pewnie by błagał bysmy nie dorzucali Garetha choćby za free, już widzę jak przy gegenpressingu (nawet jeśli poluźnili bieganie w tym sezonie) ciało 30-letniego Garetha się odnajduje. Nie ma szans, Klopp za bardzo kocha młodość i wytrzymałość.
Pytanie się rozbija o to czy w którąkolwiek inną stronę udałoby się opchnąć Garetha za ~80-90 mln(imo sukces).

Co do Mane... hmm, mam wątpliwości z dość prostej przyczyny. Co z Vinim? I nie zrozumcie mnie źle, jak najbardziej uważam, że skrzydła Mane/Hazard/Vini byłoby optymalne, ale nie po to klub postawił na chłopaka w tym roku, nie po to chłopak odpłacił za zaufanie zostając najlepszym piłkarzem ofensywnym od nowego roku, nie po to płacilismy za niego 50 baniek, by nagle dorzucono mu 26-letniego i 28-letniego konkurenta*.
+ inna kwestia; co z Asensio i Lucasem?

* - zakładam, że transfer Mane się nie wyklucza z Hazardem, który wydaje sie być zbyt prostą operacją i zbyt piękną.

Mane byłby o tyle dobrym rozwiązaniem, że gwarantuje gola. Hazard w tym elemencie wygląda gorzej. Ale dlaczego Liverpool, bijący się o mistrza, miałby go u licha sprzedać?

Powrót do góry
madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2019.03.19 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że były już pogłoski o takim transferze w zeszłym roku, ale średnio w nie wierzę.

Mane grywa na lewej, więc skąd pomysł, żeby brać go na prawą stronę? Nie wiadomo, czy tam byłby tak samo efektywny. Zawodnik dobry, bramkostrzelny, ale co z Hazardem, co z Vinim? Chyba że Belg nie znajduje się jednak w naszych planach, wtedy OK. W sumie wydaje się to możliwe, bo gość niemal błaga o ten transfer, a my niewiele robimy w tym kierunku.

Na razie podchodzę z dystansem do tych informacji, póki co to wyłącznie L'Equipe o tym pisze.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.03.19 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry zawodnik, na pewno ktoś taki by się przydał, ale nie widzę kupna zarówno jego jak i Edena, a to ten drugi imho powinien być priorytetem. Jako alternatywa dla Belga w razie niepowodzenia negocjacji z Chelsea jak najbardziej, tyle że wyciągnięcie Mane z Liverpoolu prawdopodobnie kosztowałoby nas jeszcze więcej, więc jak dla mnie jest to trochę niezrozumiałe, no ale zobaczymy co latem się wydarzy. Skrzydłowy + napastnik i w obliczu dobrej gry Viniciusa, oraz przyjścia Rodrygo latem/zimą nasz atak będzie obstawiony (zakładając, że klub nie pomyli się co do transferów).

Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2019.03.22 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mamy wciąż sie męczyć z tym idiotycznym 4-3-3 przy takiej pomocy, to faktycznie dawać go tu zamiast Hazarda, nawet się dwa razy nie zastanawiać.

Mane/Vini lewa flanka, Benzi/Marian/ew. inny snajper na środek, Asensio/Lucas na prawej. Jeśli Ziza odpuści mediapunty to można myśleć o 3 prawoskrzydłowym z dodatkiem bramek. Inaczej nie ma miejsca.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.03.22 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego idiotycznym? Mamy dużo pomocników w kadrze, większość to właśnie pomocnicy 'utrzymujący' piłkę, więc pasują. Przy tj formacji to skrzydłowi są problemem - w zasadzie ich brak. Niemniej zakładając jeden transfer skrzydłowego i uparte stawianie na Benzemę to pewnie i owszem, Mane mógłby być lepszym wyborem. Przy przyjściu kogokolwiek rozsądnego na szpicę - wówczas Hazard jest najlepszym wyborem.

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2019.03.25 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IMO to się nie nadaje do zdominowania własnego podwórka, za dlugo już to gramy, niemal pół dekady, a najlepsze wyniki pod względem regularności mieliśmy stosując alternatywne systemy, inne od podstawowego. Ponadto Barcelona nie musi się specjalnie gimnastykować by to rozłożyć na części pierwsze i pokminić jak to zaatakować. Nie wiem jak 4-3-3 zadziałałoby bez BB z przodu, ale po co się trzymać taktyki? Bo musi być fajny drybler na boku?
Jeśli Ziza jest proponentem systemów z 10kami to już teraz mamy personel lepszy do 4-2-3-1 na ligę co podejrzewam zaczniemy grać wobec znanej nam już wartości Marcosa, a i inne ustawienia z 2 napastników (3-4-1-2, diament). To pierwsze jest ok, ale nie sądzę by złamałoby Barkę więc nie jestem fanem. Widziałbym nas stosujących coś nietuzinkowego, jak np. choinkę, w której i Benzema nie musi grać na szpicy. Naprawdę nie muszą nam spotkań wygrywać skrzydłowi. Otoczenie pary napastników, nawet jeśli jednym z nich ma być Karyna, też taktycznie jest w stanie zaskakiwać. Mamy chyba najlepszy na papierze zestaw wahadeł w Europie, podchodzą pod nas tylko Juve i może Baja. Potrzebują asekuracji, ale to nie problem, już wiemy kto gdzie, jak jest w stanie pełnić te zadania. Wykorzystałbym to i wrócił w diament lub najlepiej poszedł w 3-5-2.

Ale w takim przypadku transfer skrzydłowego mija się z celem. Czy to Hazard, Mane, czy Peszkin. Jestem przekonany że Ziza wrócił na warunkach. Na razie po jednym meczu trudno cokolwiek wnioskować, ale chyba jest skłonny dać kadrze szansę pokazania się przed końcem sezonu, co znaczyłoby że nie ma w głowie większych konkretnych zmian taktycznych. Trochę szkoda, bo nie zmusi takiego Kroosa do zmiany nawyków. Ale zobaczymy.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: