Wasze auta
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 81, 82, 83  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sarcasm
A U T O R Y T E T

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.03.20 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to USA chyba, co? Czy 1.8 tez bylo na Europe

kubusmp
Juvenil
Juvenil

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2019.03.20 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sumie silnik "od zawsze" w calej grupie VAG, wczesniej nazywalo to sie 1.8T, potem 1.8tsi slynne od tego ze pozeralo olej, az gdzies tam pod koniec produkcji superba 2 poprawili i niby 1.8tsi tam od okolo powiedzmy 2014/2015 jest "bezawaryjny". W 2019 wycofany bo cala grupa VAG uproscila swoja game silnikowa: 1.0, 1.5, 2.0 (w przypadku benzyn) i 1.6 (za chwile wejdzie 1.5) i 2.0 w przypadku diesli

btw zeby doprecyzowac: tak, dostepne byly w europie, auto kupione rok temu wlasnie jako nowe w salonie

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Sarcasm
A U T O R Y T E T

PostWysłany: 2019.03.20 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykładowo Golf 7 ma 1.8 tylko w wersji na USA.

kubusmp
Juvenil
Juvenil

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2019.03.20 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale za to passat mial tak jak skoda do konca 2018 1.8 tsi Smile apropo golfa 7, mialem przed superbem, fajne zgrabne auto (kombi, 1.6tdi)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.03.20 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ściągać Skodę ze Stanów, to trochę jak importować ziemniaki z Haiti.

Sarcasm
A U T O R Y T E T

PostWysłany: 2019.03.20 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio szukałem Golfa 7 dla kumpla. Napalił się na jednego, zadzwoniłem, wiedząc, że będzie chuja wart. Nie wiem, ale po dłuższym czasie w tym temacie, po prostu po ogłoszeniu widzę, że jest albo całkiem ok albo kategorycznie nie ok. Pierwsze pytanie, skąd pochodzi i czy był wypadkowy? Pochodzi z Korei Południowej i jest po wypadku, ale nic nie widać.

<serce>

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.03.20 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty w ogóle taki trochę człowiek renesansu jesteś.

Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2019.03.20 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maas napisał:
https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e90-320i-2-0-benzyna-150-km-sedan-xenon-alu-17-z-niemiec-oplacony-ID6BIgkK.html#6e12e51195

Jade oglądać, ma/miał ktoś trójkę i może powiedzieć z pierwszej ręki na co zwrócić uwagę?

Sarcasm napisał:
Ogólnie E90 świetny samochod. Sam długo się zastanawiałem nad zakupem kilka lat temu. Kilku znajomych ma i bardzo poleca. Serwis też już względnie tani. Wiem, że mieli problem z dwumasem, a tak to praktycznie bezawaryjne.

Ja teraz poluję na F30.

Paweł, co w tym aucie jest świetnego? F30stki na naszym rynku w większości pochodzą ze stanów i są po dzwonie. Wiem, bo znajomy szukał takiego auta dosyć długo.

Maas przede wszystkim zwróć uwagę na koszty utrzymania takiego samochodu. To nie będzie tanie. Auta mają ogólnie problemy z elektryką, no i nie każdy silnik jest tam dobry. Ty możesz mieć wsadzone N43 lub N46. Poczytaj. Są to technologicznie dosyć zaawansowane silniki(jak na lata produkcji), jeśli chcesz zakładać gaz - zapewne będzie to problem. Naprawa takiego silnika to też spory wydatek. Te jednostki często mają apetyt na olej, dodatkowo warto zainwestować w jakiś lepszy olej, a nie pierwszy lepszy Castrol. Mam w swoim aucie N42 i klnę się na wszelkie świętości, że nie poszukałem sobie sześciocylindrowej jednostki która po prostu jest pancerna. No i ten komis - nigdy.

Sarcasm napisał:
Pochodzi z Korei Południowej i jest po wypadku, ale nic nie widać.

Spokojnie. Po dzwonie poczuje różnicę.

Sarcasm
A U T O R Y T E T

PostWysłany: 2019.03.21 07:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukam F30 328i z polskiego salonu. Żadne koty w worku nie wchodzą w grę. Zbyt duże ryzyko.

Ogólnie jestem tak nastawiony, ze każde auto z USA to od razu odrzucam. Od zawsze. Może blednie, ale nie wiem. Jak sobie policzę to na spokojnie, ktoś go musiał tam kupić, przewieźć do Polski i jeszcze sprzedaje za podobną albo mniejsza sumę, a przecież sam chce zarobić, czyli kupił go za grosze, bo nikt dla zysku na poziomie 2 tysięcy nie ściąga fury zza oceanu.

Komisy zreszta tez, chociaż wiem, ze to odrobine stereotypowe i znacznie wydłuża okres poszukiwań. Z drugiej strony, dziadek 70 lat, chce sprzedać auto, co robi? Oddaje do komisu. No, ale wole chuchać na zimne, nie jest to wydatek rzędu kilku tysięcy.

Maas
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2019.03.21 08:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kupiłem, gościu coś kręcił i odpowiadał na pytania wymijająco także dałem sobie spokój. Ale auto na żywo też wyglądało ładnie.
A byłem z kolegą "januszkiem", który trochę się zna na tych rzeczach i też odradzał po rozmowę z tym typem.

Ogólnie o E90 trochę czytałem i generalnie wychodzi, że te silniki 2.0 N46 są bardzo dobre. Szukam 150 lub 170km wersji. A gazu zakładać nie planuje, dużo nie jeżdżę a wypad raz na jakiś czas poza miasto mocno mnie nie zaboli.

I co jest nie tak z komisami? Lepiej brać od januszka? Szukam w komisie ze względu na roczną gwarancje, wtedy mam spokój przynajmniej na rok. A zastanawiałem się też czy sam nie pojechać w do Niemiec i sobie coś przywieźć bo oferty są i wychodzi dużo taniej.

Sarcasm
A U T O R Y T E T

PostWysłany: 2019.03.21 09:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Niemiec jak najbardziej polecam. Sam dwa auta ściągnąłem bezpośrednio stamtąd.

A weź daj spokój z tą mityczną gwarancją, która ma więcej adnotacji i kruczków niż to wszystko warte. Szybciej komis się zawinie, niż coś ugrasz z tą gwarancją. Na podstawie umowy kupna-sprzedaży też masz rękojmie.

Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2019.03.21 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głos rozsądku Pawcio -

Maas - Jak masz rozeznanie i ogarniesz sprowadzenie auta z Niemiec to jedź! Na pewno auta będą mniej kombinowane niż u nas. Weź pod uwagę, że wtedy opłaty będą wyższe niż za auto już zarejestrowane w naszym kraju. Rzędowa szóstka nie wchodzi w grę? Nie puszcza Cię stawka? ;)

Maas
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.03.22 09:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e90-2-5i-manual-perfekcyjny-stan-auta-ID6BIVer.html#456fad30bb

niby mógłbym wziąć coś takiego ale już mi budżet strasznie naciąga i jeszcze wyższa stawka za ubezpieczenie, także wywaliłbym się z całej kasy a jednak wole coś mieć w skarpecie jakby coś padło i trzeba było naprawić.

Sarcasm
A U T O R Y T E T

PostWysłany: 2019.03.22 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale same dziwaki wybierasz.

Nie chcę być złośliwy, ale chyba trochę się z motyką na słońce porywasz. Za 325i to trzeba mieć minimum 40k, żeby to miało sens.
Samo E90 320d to koszt rzędu przynajmniej 30-35k, reszta to ulepy albo proszenie się o wydatek worka pieniędzy na start.

25k to budżet na jakiś model z samego początku produkcji, kompletny golas. No i pewnie 316.

Dolicz do tego, rejestracje (auta zza granicy drożej), ubezpieczenie, pakiet startowy, który w aucie za 25k będzie konieczny - opony, hamulce, filtry, oleje, rozrząd, czyli 5k.

Maas
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.03.22 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale dlaczego D? Nie szukam diesla. Benzyna 320i, ewentualnie 318i.

Poza tym dobrze, im więcej opinii tym lepiej. A co do wymian eksploatacyjnych to jestem przygotowany, jedynie z rozrządem mam zagwozdkę bo akurat w tym modelu to jedna z droższych rzeczy do serwisowania.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 81, 82, 83  Następny
Strona 82 z 83
Skocz do: