Paul Pogba [Manchester United]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 65, 66, 67, 68, 69  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.03.21 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gehu89 napisał:
Rokoko.. ustalmy jedno. Wielkie kluby ok.. MU, Liverpool, Bayern, Barka itp.. ale Real jest jednak o stopień wyżej. Takie są realia. Real jest największy. Sądzę, że za nim stoi MU, ale jednak stopień niżej, a dalej reszta.

Gehuosiemdziewięć.. ustalmy jedno. Nigdzie nie pisałem, że Real nie jest największy. A więc... czytanie ze zrozumieniem się kłania?

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.03.21 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rokoko napisał:

Właśnie sprawdziłem i wychodzi na to, że jakaś dziennikarska hiena znudzona przerwą reprezentacyjną zadała Pogbie pytanie konkretnie o Real, a Paul dwa razy podkreślając, że jest szczęśliwy w Manchesterze, powiedział że nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć w przyszłości - czyli zwyczajnie nie chce składać obietnic, że będzie grał w United do końca kariery i udzielił możliwie najbardziej rozsądnej odpowiedzi. Ale tak, publicznie oferuje się Perezowi - niesamowita interpretacja hugh. Swoją drogą to niepodrabialni niektórzy jesteście - 4 LM w 5 lat, ale i tak trzeba się dowartościować porównując się do innych wielkich klubów i praktycznie je obrażać.

No widzisz, a mi w przeciwieństwie do ciebie nie chciało się przez godzinę po napisaniu posta sprawdzać, jak dokładnie zostało zadane pytanie. To że został naprowadzony przez dziennikarza to żadne zaskoczenie, tak jest z reguły, gdy gwiazdy wypowiadają się o możliwości gry w innym wielkim klubie, ale publiczne przyznanie przez piłkarza tego kalibru, że gra w innym wielkim klubie jak i współpraca z pracującym tam trenerem jest dla niego marzeniem, to nie jest zwykła kurtuazja czy próba udzielenia poprawnej odpowiedzi, to dwa kroki dalej w jego wykonaniu i na pewno nie jest to norma, a jednocześnie coś co byłoby nie do pomyślenia gdyby grał w Realu, ale dla ciebie to może być tylko moja interpretacja. Byli zawodnicy jak najbardziej pierdolą, że ich nowy klub to spełnienie ich marzenia (pozdro Arsenal), ale nie obecni, nie na tym poziomie. Napisałem o tym w nawiązaniu do dyskusji w temacie Hazarda, którą nie ja rozpocząłem, a która wynikła z oburzenia i inwektyw użytych pod adresem madrida przez kibica (jak mniemam) Chelsea, więc te teksty o dowartościowaniu się możesz sobie wsadzić. Ja wiem, że ciebie to też wkurwia, ale sorry, tak po prostu jest, że Real jako sportowa instytucja zawsze będzie tą największą, zawsze będzie przyciągała największych, choćby sami byli w wielkich klubach i zawsze będzie generował zazdrość. Piszę to jako stwierdzenie faktu w odniesieniu do toczącej się wczoraj dyskusji, do wypowiedzi Hazarda i Pogby, a nie po to żeby sobie ulżyć.

Gehu89
Master of Drilling

PostWysłany: 2019.03.21 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rokoko nigdzie nie pisałem, że tego nie pisałeś. Odniosłem się do tych innych wielkich klubów. Realu nie ma na tej półce - stąd nasze zachowanie, nasze przeświadczenie i pewność siebie. My po prostu możemy być tak zadufani w sobie, aroganccy i właśnie tak pisać, tak myśleć. Ot taki przywilej.

Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.03.21 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to się z Tobą zgadzam. Macie prawo być bufonami. Co nie zmienia faktu, że bufonada jest powszechnie postrzegana negatywnie i uprawianiem jej szkodzicie tylko sobie.

hugh hefner napisał:
No widzisz, a mi w przeciwieństwie do ciebie nie chciało się przez godzinę po napisaniu posta sprawdzać, jak dokładnie zostało zadane pytanie.

Gwoli ścisłości - zajęło mi to dwie minuty i zrobiłem to przy okazji przeglądania r/soccer - przeczytałem pierwszy lepszy komentarz gościa, który akurat poświęcił swój czas na "zgłębienie" wywiadu z Pogbą. I mam prawo wymagać od inteligentnego człowieka by sprawdził kontekst sytuacji zanim opisze ją w sposób nieprawdziwy, który brzmi krzywdząco dla Manchesteru United.
hugh hefner napisał:
Ja wiem, że ciebie to też wkurwia, ale sorry, tak po prostu jest, że Real jako sportowa instytucja zawsze będzie tą największą, zawsze będzie przyciągała największych, choćby sami byli w wielkich klubach i zawsze będzie generował zazdrość. Piszę to jako stwierdzenie faktu w odniesieniu do toczącej się wczoraj dyskusji, do wypowiedzi Hazarda i Pogby, a nie po to żeby sobie ulżyć.

No i to jest właśnie to, o czym mówiłem. Czemu z góry oceniasz, że mnie rzeczywisty stan rzeczy wkurwia? Nie denerwuje mnie Real, nie denerwuje mnie to, że jest instytucjonalnie największym klubem na świecie, który swój status podparł sukcesami z ostatnich lat, nie denerwują mnie piłkarze, którzy grę w Realu mogą uważać za potencjalny szczyt swoich karier. Właściwie to nic mnie nie denerwuje, bo uważam się za kibica Bayernu ze zdrowym podejściem do innych klubów. Chodzi o to, że takimi nadinterpretującymi tekstami, jak powyższy prowokujesz kibiców innych klubów - i spoko, sam często prowokuję i czerpię z tego przyjemność, tylko jeśli sam fakt mojego braku aprobaty na takie zachowanie, traktujesz jako wkurwienie i ukrytą zazdrość w stronę Realu, to owszem - brzmi to jak próba dowartościowania się. Czemu musisz z góry zakładać, że nie potrafię obiektywnie podejść do Realu Madryt? Bo nie kłaniam się wam w co drugim poście?

lol1def
Real Madryt A
Real Madryt A

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.03.21 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawiać wyżej United od Milanu. Mocna decyzja.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
PearsonSpecter
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2019.03.21 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widzę powodu dlaczego miałby zamienić najbardziej utytułowany angielski klub na klub nr 2 w Hiszpanii.

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.03.21 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ciekawe jakie powody widziałeś dekadę temu przy transferze Ronaldo do Realu ;)

A ostatnim razem, gdy sprawdzałem Real był numerem 1 w Europie (zdecydowanie również biorąc za kryterium słowo "aktualnie") i - trofeowo - numer 1 w Hiszpanii, więc spokojnie, o nas się nie martw.

lol1def, w Milanie jest coś magicznego, zgadzam się (choć ciekawe jakie zapatrywanie na to mieliby aktualni 12-latkowie zaczynający na poważnie zainteresowanie piłką klubową), ale Man Utd to jest top3 świata piłki. Widać to choćby po przychodach ze sprzedaży rok w rok, niezależnie od tego na jak gównianym poziomie sportowym, w stosunku do ich reputacji, by nie byli. Myślę, że sobie nie zdają sprawę jakie szczęście mieli przechodząc złoty okres i bardzo romantyczny okres jednego trenera w momencie takiej globalizacji i komercjalizacji piłki nożnej.

Powrót do góry
PearsonSpecter
Kibic
Kibic

PostWysłany: 2019.03.21 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba być niepoprawnym optymistą, aby wierzyć, że Real nadal będzie na topie na jakim był niedawno. Każdy etap ma pewien początek i koniec. Ten Real skończył się wraz z odejściem Ronaldo. Teraz czas na budowę nowego Realu, nie przesądzone jest, że to się uda. Zidane, będzie miał o wiele trudniej. Na rynku coraz mniej klasowych graczy, za każdego wołają piramidalne kwoty. Nie jest również przesądzone, że to się nie uda, aczkolwiek nie wierzę w ten projekt. Przede wszystkim będzie tutaj brakować tego deseru, tego dodatkowego pierwiastka jakim był Portugalczyk.

Powrót do góry
Sarcasm
A U T O R Y T E T

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.03.21 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Real nawet jak nie wygrywa LM przez kilka lat i odpada w 1/8 LM, jest na topie.

miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.03.21 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PearsonSpecter napisał:
Trzeba być niepoprawnym optymistą, aby wierzyć, że Real nadal będzie na topie na jakim był niedawno.

Zdefiniuj top. 4 LM w 5 lat? Zapewne nie, ale to ewenement na skalę całej historii piłki nożnej. Ewenement do którego nawet nie ma co się odnosić, bo nie czeka to ani Liverpool ani Man Utd ani Tottenham.

Natomiast szansę na "zwykły żywot" trofeowy Real ma wciąż większą niż prawie wszystkie kluby świata, z wyjątkiem może trzech, czterech. Większą niż Man Utd, to na pewno.

PearsonSpecter napisał:
Każdy etap ma pewien początek i koniec. Ten Real skończył się wraz z odejściem Ronaldo.

To piłkarze, którzy mają jeszcze 5 lat kariery przed sobą z łatką world-class:
Thibo
Varane
Carvajal
Casemiro
Kroos
Isco
Na etapie Ligi Mistrzów bez problemu bym dorzucił Lucasa, bo ma więcej doświadczenia fazy pucharowej Ligi Mistrzów niż całe aktualne United razem wzięte

Doskonałe prospecty na przyszłość:
Vini
Regui
Llorente
Militao
O większych niewiadomych typu Rodrygo, Odegaard, Federico czy Ceballosie nie będę wspominał.

Nie, nie widzę tu żadnego "końca" Realu.

PearsonSpecter napisał:
Teraz czas na budowę nowego Realu, nie przesądzone jest, że to się uda. [...] Nie jest również przesądzone, że to się nie uda, aczkolwiek nie wierzę w ten projekt.

A coś Ci dawało tą gwarancję dekadę temu, gdy Real kupował Crisa? Coś mu dawało tą gwarancję, gdy opuszczał niegdysiejszego zwycięzcę LM na rzecz klubu który miał problem instytucjonalny, a sportowo "bał się Lyonu", jak to ujął Mou? I to w dobie tego na jaką generację trafiła Barca? Bierzesz w ogóle pod uwagę, że nasz największy konkurent na lokalnym rynku - ich Messi też nie jest wieczny?
Jak najbardziej możesz w projekt wierzyć lub nie - do niczego Cię przekonywać nie będę. Natomiast cały czas ten Real Madryt jakkolwiek by nie odpadł z Ajaxem w 1/8 - cały czas ma lepsze perspektywy niż United. Sorry, taki klimat.

Gdyby kierować się klasą sportową z TEGO SEZONU (co jest śmiesznym podejściem), biorąc pod uwagę średni wiek składu i kluczowych zawodników to ponad Realem byłby co najwyżej Man City, Liverpool i Barca. Biorąc pod uwagę fundamenty, które właśnie kładzie Guardiola w Premier League - Man City i Barca, Liverpool tam chuja ugra przy potworze jaki tam powstaje.
Inne kluby?
Juventus ma brak iw pomocy i starą obronę, Bayern czeka przebudowa, Ajax/Lyon/Porto szybko się rozsprzedają, Totki nie istnieją na rynku transferowym, Chelsea wydaje się być w kryzysie, Arsenal to Arsenal, AC Milan dalej dupa, Napoli, Roma, Dortmund czy Inter to nie ten kaliber.

Powrót do góry
IVAN_ZAMORANO
Eu adoro ser quem sou!

PostWysłany: 2019.03.21 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę aż tak jesteś zaangażowany w dyskusję z trollem?

Nie ma jakichkolwiek podstaw, oprócz tych finansowych, aby w ogóle uważać United za TOP2 piłkarskiego świata. Ogólnie uważam, że wartość/przychody klubu to absolutnie gówniany argument w tej dyskusji. New York Knicks także uważacie za TOP w NBA, jedną z - powiedzmy - trzech największych drużyn w historii koszykówki?

Powrót do góry
miXUE
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.03.22 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie interesuje mnie NBA, więc nie odpowiem Ci na to pytanie.

Natomiast jeśli mowa o najbardziej utytułowanym klubie jednej z najlepszych lig na świecie, który od 6 lat jest na żenującym poziomie, a mimo tego wykręca takie wyniki sprzedaży, takie kontrakty sponsorskie, gdzie jak widać firmom nie przeszkadza ich sportowy niebyt w ostatnich latach - to tak, to coś znaczy. Dodam, że w tym czasie Glazerowie w cholerę wydrenowali United.

"Nie ma jakichkolwiek podstaw, oprócz tych finansowych" - ale te finanse to nieodłączny element tego sportu, szczególnie dzisiaj.
Jeśli wartość firmy uważasz za chujowy argument przy dyskusji o wielkości firmy to ignorujesz najprostszą logikę, tyle. Wielkość firmy to często determinanta jego wartości, a już na pewno jest tu korelacja.

Ale okej, pieprzmy RZiS/Bilans - to co jest tym kryterium?
Trofeów mają najwięcej w swoim kraju, jak weźmiesz pod uwagę ostatnie 10 lat to pewnie są top2. Jak weźmiesz 20 czy 30 lat to jest to jebana deklasacja.
Dodajmy, że w lidze cieszącej się ogromnym zainteresowaniem, aktualnie największym, w ostatnich kilku dekadach top3 (bo ilekroć patrzę na rekordy transferowe czy statystyki LM z kilku lat to jestem pod wrażeniem tego jakim potworem w pewnych okresach była Serie A).
Fanbase? Czy to fanbase podliczany danymi statystycznymi - czy to fanbase na podstawie followersów/like'ów w social media - United jest top3.
https://www.businessinsider.com/the-20-most-popular-rich-list-football-teams-on-social-media-2018-8?IR=T#3-manchester-united-1148-million-followers-18
I jest tu deklasacja między top3 a resztą, choć oczywiście Real i Barca dalej odjeżdżają.

Nie jestem żadnym sympatykiem United, ale nie rozumiem deprecjonowania szczególnego znaczenia tego klubu, szczególnie teraz gdy w strukturze demograficznej świata są ludzie, którzy albo widzieli początek i siłę United albo ludzie, którzy się na niej wychowali.

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.03.22 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IVAN_ZAMORANO napisał:
Naprawdę aż tak jesteś zaangażowany w dyskusję z trollem?

lukecik
Hala Madrid y nada más
Hala Madrid y nada más

PostWysłany: 2019.03.22 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://twitter.com/JareKolinski/status/1109211432208515075

Ależ mi u nas brakuje takich podań.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
tayron36
kibic w kapciach

PostWysłany: 2019.03.23 09:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Link

Albo takich Potfur

Kobe Bryant #24

"Wyimaginowany Beckham, czyli nadęty gwiazdor, nie istnieje, istnieje natomiast Beckham profesjonalista"
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 65, 66, 67, 68, 69  Następny
Strona 66 z 69
Skocz do: