Polityka (cz. 3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 190, 191, 192, 193, 194  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 6 dni temu o 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chciałem porównywać Polski do Francuzów, bo tutaj można domniemywać, że oni ideowo jebią naukę angielskiego ( Very Happy ), ani Włochów/Hiszpanów, bo z założenia są uważani za leniwych w tym aspekcie. Tak samo nie chciałem tego porównywać do krajów arabskich, gdzie z uwagi na kulturę targowania się wielu ludzi zna i 5 języków w jakimś tam stopniu, jak i nie chciałem tego porównywać do Koreańczyków czy Japończyków, bo są je***ymi robotami xD

Niemców uznałem za najbardziej optymalny kraj do porównania z Polską, szczególnie, że uchodzi za świetny we wszystkim. Najwyraźniej mamy inne doświadczenia, ja praktycznie za każdym razem np. zawodowo czuję, że moje oczekiwania co do ich znajomości angielskiego czy zorganizowania odbiegają od stanu faktycznego.

Bardzo możliwe oczywiście, że to mój 'problem' i moich oczekiwań wynikających z tych wszystkich obiegowych żartów u nas dot. ich ordnungu i podejścia do pracy, ale i w angielskim mnie nie przekonali.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Cule a muerte
wiejski głupek
wiejski głupek

Ostrzeżeń: 6

PostWysłany: 5 dni temu o 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad vocem w kwestii jezyków!

Z mojego doswiadczenia z pracy w hotelu, powiem ze najgorzej angielski znaja Francuzi, Portugalczycy, Grecy, Chinczycy, sami Hiszpanie. Najlepiej zas Holendrzy, Belgowie, Skandynawowie. Pracuje w 4 gwiazdkowym hotelu np. w restauracji nikt nie zna w miare komunikatywnie jezyka angielskiego. W recepcji znaja wszyscy. Hiszpanie moze i sie ucza angielskiego w szkolach, ale co niektorzy po calym etapie edukacji, nawet nie wiedze, ze w anglielskim "h" sie wymawia. Randomowy turysta z Norwegii w wieku 60 lat bedzie znal angielski i to bedzie prawie norma w tej kategorii wiekowej. A 60 letni Hiszpan? :lol2:
Sarcasm napisał:
Jaki macie stosunek do tego, co się odpierdala w szkolach

Odnośnie strajku nauczycieli w RP!

Kilka punktów od mnie:

1. Absolutny brak dyscypliny i obniżone wymagania czegokolwiek.

2. Ogólny poziom jest z roku na rok coraz gorszy, ale to ja już słyszałem po mojej maturze. Widziałem taką sondę uliczną przed UW. Randomowi studenci nie znali tabliczki mnożenia, co więcej hełpili się tym.

Spotkałem się również z opiniami, że przedwojenna matura miała wyższy poziom od dzisiejszego magistra.

3. Uwaga bo pojadę po bandzie teraz. Moja partnerka jest Ukrainką z Odessy. Pracowała jako nauczycielka w sektorze publicznym i kiedy miała przerwy świąteczne oraz wakacje, to wypłaty nie dostawała. Także niech szanowane grono nauczycielskie z łaski swojej doceni do k#rwy nędzy to, ze latem ma pensje!

3. Powinna istniej możliwość uczenia się w domu wg. upodobania rodziców (podstawówka, gimnazjum, technikum, liceum), aż do matury. Potem zdajesz państwowy egzamin i masz papier.

4. Wprowadzenie "czeku szkolnego": przewidziana corocznie na ucznia suma pieniędzy, pozostaje w dyspozycji rodziców, którzy decydują gdzie zapisać dziecko. Czek ważny w szkołach państwowych i publicznych i prywatnych.

5. Ja bym chętnie dał nauczycielom podwyżki, ale drastycznie zwiększył przesiew, wymagania etc. Na wzór Finlandii albo Korei Płd.

Brak refleksji - chodzi mi o to, że strajk zakłada podwyżki dla wszystkich. Nie dla najlepszych, zasłużonych, zaangażowanych, ale dla każdego. Tym sposobem kiepscy nauczycieli, na których trafiałem, dostaną w razie sukcesu taką samą nagrodę, jak faktycznie sensowni. Idąc dalej - skoro system jest zły, a tej grupie tak zależy na uczniach i samej edukacji, to dlaczego nie strajkują z takim postulatem?

Aha, przy okazji przypomniałem sobie, że nauczyciele dostają miesięczną pensję z góry - kolejny niczym nieuzasadniony przywilej. W życiu w normalnej pracy nie spotkałem się z sytuacją pensji płatnej z góry, wprost przeciwnie - w większości firm etatowcy dostają hajs ostatniego dnia miesiąca, ci na działalności koło 10go kolejnego miesiąca, a ci na umowach cywilnoprawnych nawet 20go, no chyba, że mowa o kierownikach z najwyższego szczebla, ci sobie różne cuda potrafią wynegocjować, tak jak nauczyciele.

Jeszcze co do strajku nauczycieli: wiecie, że ci z Warszawy i Łodzi (i pewnie wielu innych miast, ale o tych przeczytałem) mają dostać wynagrodzenie za dni strajkowe, chociaż przepisy wskazują, że w takim wypadku pracodawca płaci tylko składki?

Ostatnio zmieniony przez Cule a muerte dnia 5 dni temu o 23:31, w całości zmieniany 3 razy

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 5 dni temu o 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cule a muerte napisał:
Spotkałem się również z opiniami, że przedwojenna matura miała wyższy poziom od dzisiejszego magistra.

:lol2:

wojtanowsky
Putka
Putka

PostWysłany: 4 dni temu o 6:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cule, trzeba było napisać po prostu "kiedyś to było kuhwa matura i nauka, teraz kuhwa nie ma nic" i nie musiałbyś pisać tego ogromnego wywodu, który w dużej mierze opiera się na "coś tam słyszałem, coś od kogoś, gdzieś tam jakieś opinie zostały wygłoszone, nie wiadomo przez kogo i jak one dokładnie brzmiały". Jedyny argument jaki można wyciągnąć z Twojego tekstu, to ten o podwyżkach, że powinni się cieszyć z tego co mają, bo na Ukrainie jest gorzej :lol2: Przecież to jest Somalia Europy, tam w sądach za złe wyroki sędzia dostaje kulkę w łeb, jeżeli sądzony jest jakiś urzędnik, a Ty chcesz porównywać to co się tam dzieje do nas?

A co do dawania podwyżki wszystkim... to jest o tyle złożone zagadnienie, że trudno stwierdzić, czy nauczyciele którzy są chujowi są tacy od samego początku i to kwestia tego, że są po prostu chujowi, czy może stają się chujowi od frustracji i zniechęcenia systemem, w którym przeciętnej klasy informatyk zarabia tyle, co 35 letni lekarz, pielęgniarka, nauczyciel, policjant i strażak razem wzięci. I tak, będę porównywał sektor prywatny z państwowym, bo w interesie państwa powinna być konkurencyjność z podmiotami prywatnymi zwłaszcza, gdy mowa o zawodach strategicznych dla istnienia państwa. Państwo zadeklarowało się, że w zamian za kontrolę nad naszymi pieniędzmi zapewni nam dobrą opiekę ze strony wyżej wymienionych zawodów, a równocześnie nie zadbało o to, żeby te zawody miały z tego jakikolwiek sensowny zarobek, więc pomimo statusu kluczowe, każdy kto w nich jest ma poczucie, że jednak bliżej nam do wspomnianej Ukrainy, niż do zachodu, czy nawet naszych południowych sąsiadów

Powrót do góry
ryba1984
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 4 dni temu o 6:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam uwielbiam jak ktoś kto nie mieszka w moim kraju od lat wygłasza takie jednoznaczne opinie :-)

Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 4 dni temu o 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

Nie inaczej, ten screen to autentyk. Tak zwana "telewizja publiczna" dotowana miliardami z budżetu uprawia anty-nauczycielską szczujnię za pomocą demotywatorów i innych fejk niusów. Przy okazji strzela sobie w kolano, bo to nie nauczyciel odpowiada za program nauczenia i poziom egzaminów tylko państwo, czyt. MEN.

Wracając do idei samego strajku. Chyba nie wszyscy wiedzą, że sprawa ciągnie się od jesieni zeszłego roku. Na przełomie grudnia i stycznia ZNP podjęło uchwały o możliwym rozpoczęciu protestu w przypadku braku porozumienia z rządem. W szkołach z odpowiednim wyprzedzeniem odbywały się anonimowe referenda czy przystąpić do strajku. MEN był na bieżąco na każdym z etapów.
Początkujący nauczyciel zarabia 1750 zł na rękę (podstawy). Dyplomowany (czyli najwyższy "stopień" po kontraktowym i mianowanym) 2380 zł na rękę. Dodatki są różne, ale jedyny gwarantowany to "za wysługę lat" czyli 1 proc. za każdy rok.
Serio dziwicie się, że PRACUJĄCY w budżetówce ludzie mają czelność protestować? Zwłaszcza w kontekście zwiększenia rozdawnictwa rzędu pół tysiaka na miesiąc z tytułu posiadania gówniaka albo krowy czy innej świni (tak wiem Szerloki, to z innego z źródła)?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 4 dni temu o 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
3. Powinna istniej możliwość uczenia się w domu wg. upodobania rodziców (podstawówka, gimnazjum, technikum, liceum), aż do matury. Potem zdajesz państwowy egzamin i masz papier.

Odnoszę wrażenie, że jest taka możliwość. Mam paru bogatych znajomych, którzy mają homeschooling dla dzieci, czy jak to się tam nazywa... Tylko że płacą za top poziom nauczycieli po parę(naście?) tysięcy miesięcznie żeby to zorganizować, + opiekunka lub żona nie pracuje. O innych przypadkach nauki domowej nie słyszałem, najczęściej para pracuje i to nie miałoby jak sensownie funkcjonować. Trudno też oczekiwać, że rodzic wyjaśni zagadnienia z wszystkich przedmiotów, gdy w sumie jest to wiedza często tak nieużyteczna, że niewiele się z tego pamięta z czasów szkoły.

Powrót do góry
saymen
Prezes
Prezes

PostWysłany: 4 dni temu o 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I gdzie te dzieci poznają kolegów/przyjaciół? Bo np większość moich bliskich przyjaciół to są ludzie których poznałem w szkole. W sumie jak się zastanowiłem to jest to 100 % - wliczając studia.

Powrót do góry
Behappy
be humble

PostWysłany: 4 dni temu o 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I właśnie to jest cały problem, jak mam żyć, jeżeli nikt mi nie powie co mam robić? Poznałeś, bo musiałeś, bo Ci kazali tam łazić.

Dla mnie szkoła publiczna to porażka, wieczne dostosowywanie się do idiotów, zaniżanie poziomu nie tylko nauczania, ale też kultury osobistej. Ludzie godni i inteligentni nie mają prawie żadnej przestrzeni, żeby się rozwijać.

Rokoko
radosny hipokryta
radosny hipokryta

PostWysłany: 4 dni temu o 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie każdy jest takim samcem alfa od 6. roku życia jak Ty mordeczko.

Behappy
be humble

PostWysłany: 4 dni temu o 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano, kiedyś słabi lecieli z góry w Sparcie, dziś mamy szkoły publiczne.

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 4 dni temu o 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam kompletnie odmienne zdanie. Jeżeli dziecko ma wyrosnąć na normalne, musi mieć kontakt z różnego rodzaju i poziomu ludźmi, żeby mieć możliwość wyrobienia własnego zdania na wiele kwestii i po prostu poznania ludzi od różnej strony. Trzymanie dzieci pod kloszem do niczego dobrego nie prowadzi.

Behappy
be humble

PostWysłany: 4 dni temu o 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje, problem w tym, że jak poznaje i się zaczyna orientować, że chciałby iść tędy, to nie ma tej drogi, bo nie ma czasu, a podstawowe egzaminy są najważniejsze, to żeby wszyscy zdali jest najważniejsze, potem zostają mu "nadgodziny", które też są uzależnione od zamożności rodziców i tam rzeczywiście, może być "sobą", albo ma przejebane i marnuje swój talent wśród Sebixów. Jakieś ukierunkowanie, czy podział byłby wskazany, no ale wyjadą zaraz, że segregacja, że szkoła A i B. Tak, właśnie tak jest, taki jest świat, takie jest życie, są ludzie zdolniejsi i mniej zdolniejsi, nie było, nie ma i nie będzie równości. Zamiast zachęcać do odkrywania siebie i swoich talentów jest jazda schematem, głowa w dół i na korpo szczura, w najlepszym wypadku.

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 4 dni temu o 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie twierdzi, że system szkolnictwa w Polsce jest bezbłędny, po prostu wypowiadam się o samym sensie istnienia szkół publicznych i posyłania dzieci do nich. Po podstawówce i tak szkołę trzeba zmienić, a z reguły publiczne licea stoją na wyższym poziomie niż prywatne.

Para Siempre
Real Madrid

PostWysłany: 4 dni temu o 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajomy twierdził że sprawdzał te kwestie towarzyskosci i obycia z rówieśnikami i okazało się, że szkoła to bardziej niszczy niż wspiera. Jak się pomyśli o grupkach, koceniu itp to może i racja. Na szybko znalazłem

Cytat:
Odpowiedzią na zarzuty przeciwników edukacji domowej mogą być badania przeprowadzone w krajach, gdzie nauczanie w domu jest popularne. Badania Fraser Institute z Vancover podają, że dzieci uczone w domu są lepiej przystosowane i bardziej towarzyskie niż te, które chodzą do szkoły, chętniej też angażują się w działalność społeczną i charytatywną. Amerykański instytut NHERI (National Home Education Research Institute) podaje, że ani wykształcenie, ani zawód, ani status materialny rodziny nie wpływają na jakość kształcenia w domu. Ten sam instytut badawczy sprawdził wiedzę i umiejętności dzieci od wieku przedszkolnego do 17 lat za pomocą specjalnie przygotowanych testów. Okazało się, że uczniowie szkół państwowych uzyskali ok. 50% punktów możliwych do zdobycia, szkół prywatnych ok. 65-75%, a dzieci uczone w domu 75-85%. Te ostatnie znacznie lepiej wypadały też na egzaminach wstępnych na studia.

Może po prostu zamykanie młodych ludzi w grupach, by robili coś czego nie chcą, z ludźmi których nie lubią, to zły pomysł? Jakoś przed szkołą każdy zdrowy dzieciak jest ciekawy świata i czuje naturalną potrzebę rozwoju. Zdaje się że Finowie ogarneli ten temat na wysoki poziom, ale to już mocno w offtopic wchodzi więc innym razem :]

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 190, 191, 192, 193, 194  Następny
Strona 191 z 194
Skocz do: