*Tu możesz podzielić się swoją wizją składu* (UZASADNIJ!)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 80, 81, 82

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.05.03 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi się podoba Twoje zestawienie, @Gondola.

Skomentuję je:
Też uważam, że 5 stoperów w kadrze to mus; jeśli nie Vallejo i ten pójdzie na wypożyczenie - to Javi Sanchez w roli tego piątego.

Boki obrony najlepsze z możliwych. Oby nikomu nie strzeliło do głowy odstrzelenie Reguiego. Marcelo zasługuje na szansę - jak nie zda egzaminu to za rok zastąpi go Hakimi, a jak Regui i Marcelo okażą się nieprzekonujący - pójdzie się na łowy transferowe.

DM ideolo. Szkoda, że nie z Zidanem.

CM: Mamy dwóch "teoretycznie" box-2-box (Pogba i Ndombele) i rozgrywających (Eriksen, Kroos). Na piątego Ceballos. Jeśli Ceballos wypożyczenie - dać Lukicie jeszcze ten rok. Jeśli połączenie Eriksen+Pogba+Ndombele jest nierealne, to wówczas widziałbym takie coś:
DM/CM: Llorente, Casemiro, Ndombele, Pogba, Kroos, Modrić, Ceballos
W tym przypadku najniżej stawiam Eriksena. Pogba, jakkolwiek fanem nie jestem, wydaje mi się mieć to coś co potrzebujemy - błyskotliwość i fizyczność.

AM L: Vinicius, Hazard

AM R: Asensio, James
ALE. Jeśli Zizou nie widzi Jamesa - zaryzykowałbym z Martinem. Brak zmian i Asensio/Lucas zdają się być kiepskim rozwiązaniem. Oczywiście idealnie byłoby zakupić nowego skrzydłowego (lub Kyliana Mbappe <serce>), ale to już za duże wymagania. Kto wie, może Rodrygo by tam się odnalazł?

FW: Jović, Benz, Rodrygo
No własnie; Rodrygo w razie czego mógłby grać na prawym. Sam Jović i Benzema też jest dobrze dobranym profilem pod dziewiątki - mamy naszego nieszczęsnego Karima od wizji i Jovicia od goli. Gdy obydwoje sa w wysokiej formie - nic nie szkodzi grać 442.

Moim zdaniem - optymalny skład.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Reggie
ja tu tylko sprzątam

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.05.06 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Im dłużej się zastanawiam nad własną wizją Realu w przyszłym sezonie, tym coraz bardziej podoba mi się zamysł przejścia na 4-4-2. Wiele oczywiście w tej kwestii zależy od transferów, więc zacznę po kolei :

Obrona :
Na bramce bez zmian - duet Courtois/Keylor w zupełności nam wystarczy. Boki mamy genialne i tu też nic bym nie zmieniał. Co prawda nie darzę Marcelo szczególnym zaufaniem po tym sezonie, niemniej kto jak nie on zasłużył na jeszcze jedną szansę. To największa bolączka, bo jeśli spełni się czarny scenariusz i Marcelo zaliczy kolejny, tragiczny sezon, to sam Reguilon może nam nie wystarczyć. Ryzykujemy, ale mamy mnóstwo do wygrania, bo do Marcelo w formie żaden lewy obrońca świata się nie umywa. Ze stoperów również jestem zadowolony. W obliczu przyjścia Militao, ktoś będzie musiał zrobić mu miejsce, u mnie padło na Vallejo - po prostu zbyt rzadko mogliśmy na niego liczyć, a Nachos jest zbyt wartościowy dla nas, żeby sprzedać go za bezcen, to doświadczony, zawsze oddający serducho dla tej koszulki i mega uniwersalny obrońca, który nie grymasi, kiedy siada na ławce, więc doceńmy to, że mamy w naszych szeregach kogoś takiego. Vallejo na wypożyczenie, bo potencjał ma, więc niech się ogrywa i wróci jak będziemy potrzebować zastępstwa za Ramosa czy też za Nachosa właśnie. Kolejnego transferu obrońcy nie przewiduję, z tego samego powodu nie przewiduję też, że ktoś odejdzie, mam tu na myśli głównie Varane'a. Jarałbym się takim De Ligtem, ale utrzymanie 4 klasowych stoperów i zadbanie o to, żeby każdy czuł się ważny raczej by nas przerosło.

tl;dr

IN : Militao (po sezonie)
OUT : Vallejo (wyp.)

Pomoc :
Oh boy. Tu bez ofiar się nie obejdzie, nawet jeśli serce podpowiada, aby każdemu dać czystą kartę i pozwolić na równą walkę o skład w przyszłym sezonie. Pierwszym do odstrzału jest dla mnie Isco, w sumie nie mam zamiaru bardziej się rozwodzić nad tym dlaczego akurat on, bo pisałem o tym niejednokrotnie. W skrócie : jest wolny, przewidywalny, humorzasty, gra na pozycji, która u nas nie istnieje i daje możliwość wyciągnięcia za niego całkiem dobrej sumki. Z tych samych powodów nie widzę tutaj wracającego Jamesa, chociaż mam do niego ogromny sentyment. Nie zmienia to jednak faktu, że gość jest za bardzo jednowymiarowy i wystawianie na jakiejkolwiek innej pozycji z wyjątkiem dychy jest zwyczajnie bez sensu. Dalej mamy Kovę, po tragicznym sezonie w Chelsea. W sumie to sam nie wiem, co o nim myśleć. Mega się nim jarałem po przyjściu do Realu, miał ogromny potencjał, dalej jest młody, ale to już nie jest żaden prospekt, bo ma 25 lat, więc trzeba spojrzeć na niego jak na w pełni ukształtowanego piłkarza i prawda jest taka, że to niestety nie jest gracz na miarę Realu. Nie jest ani typową szóstką, ani ósemką ani nawet dziesiątką, stąd jeżeli będzie można go wliczyć w transfer Hazarda, powinniśmy z tego skorzystać. No i Modrić... To trudne, ale w moim odczuciu konieczne. Uwielbiam go, ale nie możemy już liczyć na jego stalowe płuca, skoro niebawem skończy 34 lata. Niby można spróbować go oszczędzać w sezonie, kwestia czy Luka pogodzi się z rolą zmiennika i czy Zidane oprze się pokusie wystawiania go razem z Kroosem, co od dawna jest dla mnie poronionym pomysłem. Jeśli tak, niech zostanie. Ja niestety czuję, że tak się nie będzie i dlatego nie widzę Chorwata w Realu w przyszłym sezonie. Na koniec Valverde, ale to jest w miarę oczywiste - wypożyczenie, aby łapał minuty w innym klubie. Marcos jest piłkarzem na teraz, a Fede jeszcze niestety nie. Nie biorę tu pod uwagę preferencji Zidane'a, u mnie Marcos musi być drugim DM-em w kadrze, a jeśli kontuzje będą go omijać, to wierzę, że prędzej czy później wygryzie Casemiro ze składu. Reszta ma spokój, bo tak musi być. Casemiro i Kroos grali fatalnie w tym sezonie, ale nie za bardzo widzę Real bez przynajmniej jednego klasowego DM-a i jednego mediocentro. Ceballos zwykle nie zawodził, dawał dobre zmiany, nie widać po nim, żeby status zmiennika mu przeszkadzał, a jest bardzo dobrym, zbilansowanym pod względem umiejętności w obronie i w ataku pomocnikiem, który na ten moment chyba ma najbliżej profilem do box-to-box'a. Apropos box-to-box'ów - Ndombele to oczywiste, pierwsze wzmocnienie pomocy. Jaram się nim, jest naprawdę dzikiem, który bardzo dobrze pracuje na całej powierzchni boiska i kimś, kogo rzeczywiście potrzebujemy, aby mieć możliwie jak najwięcej różnych wariantów konfiguracji pomocy. Drugim wzmocnieniem jest Odegaard. Nie przyjmuję tutaj żadnych ale, to crack, żaden prospekt, a gość "na już", a my potrzebujemy go bardziej niż nam się wydaje. Jego prostopadłe podania i stałe fragmenty to dzieło sztuki, w dodatku świetnie pracuje w obronie (serio) i ma niesamowity dryg. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby gość po przyjściu stał się titularem, bo z takimi umiejętnościami naprawdę sky is the limit. Moim wymarzonym transferem pozostaje Thiago, ale z racji na brak jakichkolwiek plotek łączących go z Realem, odpuszczę sobie forsowanie tego transferu, więc uznajmy, że na tym możemy zakończyć.

tl;dr

IN : Odegaard, Ndombele
OUT : Isco, James, Kovacic, Modrić, Valverde (wyp.)

Atak :
Oczywiście Hazard i Jović jako wzmocnienia, nie wyobrażam sobie tego okienka transferowego bez tych dwóch nazwisk. Na szczęście obaj są bliżej transferu do Realu niż dalej, więc trzeba być dobrej myśli. Paradoksalnie, Benzema może być beneficjentem zarówno jednego jak i drugiego transferu. Hazard gra fenomenalnie na jeden kontakt i tak się składa, że spośród wielu rzeczy, które można Benzemie zarzucić, gra na jeden kontakt na pewno nie jest jedną z nich, więc jeśli złapią razem feeling na boisku, to klepka może układać się naprawdę cudownie. Hazardowi nieraz wystarczy odegrać celnie piłkę, a on zrobi całą resztę, wjedzie i zmasakruje obronę, bo jest pierdolonym królem. Transfer Jovicia to też może być mega dobra rzecz dla Benzemy, który w systemie z dwójką napastników może grać jako ten bardziej cofnięty, operujący przed polem karnym/bliżej strefy dziesiątki. Benzy zacznie grać tak jak lubi najbardziej, a my będziemy mieć finishera w polu karnym, którego tak bardzo nam brakowało. Co do reszty - po przyjściu Rodrygo zrobi się tłoczno, więc kogoś trzeba będzie sprzedać. Bale to oczywista oczywistość. W mojej wizji braknie też miejsca dla Asensio, po prostu ustępuje Brahimowi w dryblingu i tworzeniu zagrożenia ze skrzydła, a Lucas to idealny zadaniowiec, który i tak wszelkie braki jest w stanie przykryć poświęceniem i pracą na boisku, stąd też powinien mieć pierwszeństwo. Oczywiście opcją jest tu raczej wypożyczenie lub sprzedaż z pierwokupem, niemniej powinno paść właśnie na Asensio, który chyba jako jedyny ze zmienników nie potwierdził, że zależy mu na pozostaniu, tak jak potwierdził to Brahim czy Mariano. Vinicius i Rodrygo jako zapasowi, szybcy skrzydłowi powinni nam tu wystarczyć jako opcje do rotacji lub pierwsi do wejścia z ławki na podmęczonych rywali.

tl;dr

IN : Hazard, Jović, Rodrygo (po sezonie)
OUT : Bale, Asensio (wyp./sprzedaż z opcją wykupu)

LINE-UP

------------------------------------------ Navas/Courtois -----------------------------------------------

---- Carvajal/Odriozola ---- Varane/Militao ----- Ramos/Nacho ---- Marcelo/Reguilon ----

---- Odegaard/Rodrygo --- Kroos/Ndombele -- Marcos/Casemiro --- Hazard/Vinicius ----

-------------------------- Jovic/Mariano ------------------------ Benzema ---------------------------

Miejsca nie starczyło co prawda dla Luci Zidane'a, Ceballosa, Lucasa i Brahima, ale to niech każdy poukłada sobie według uznania.

Powrót do góry
zodiaque3
Kibic
Kibic

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: 2019.07.08 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

----------------------------Courtois------------------------

---- Carvajal ---- Varane ----- Ramos ---- Marcelo ----

--------- Modrić/Casemiroo ----------Kros---------------

-----Asensio--------------Hazard-------------Vinicius----

--------------------------Benzema ------------------------

Autor postu otrzymał ostrzeżenie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Królewscy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 80, 81, 82
Strona 82 z 82
Skocz do: