Polityka (cz. 3)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 222, 223, 224 ... 226, 227, 228  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raq77
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.07.09 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czyli sam wyjaśniasz, że twój brak potomstwa spowodowany jest skupieniem na karierze, sytuacji materialnej czy innych rzeczach na których wolisz się skupiać,
Chyba zgodzisz się z tym, że zarobki na zachodzie są znacznie znacznie lepsze, przez co własne mieszkanie czy jakieś sensowne zabezpieczenie można dużo szybciej osiągnąć niż w Polsce. Po prostu chcę sobię ogarnąć odpowiednio życie zanim się rozmnożę. To chyba nic dziwnego, jeśli się używa mózgu a nie tylko fiuta?
Cytat:
natomiast niższa dzietność w krajach rozwiniętych spowodowana jest ruchem LGBT (jakkolwiek te dwie rzeczy mają się do siebie) oraz dążeniem do "zniszczenia rodziny" (cokolwiek to znaczy).
Niższa dzietność polega na tym, że ludzie mimo iż mają potencjalną możliwość posiadania dziecka i stać ich na to, nie decydują się na nie. Jedną z przyczyn jest lansowanie takiego a nie innego sposobu życia.
Inną, to choroby chociażby.

Nie widzę w którym miejscu pierdolę?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.07.09 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kategorie myślenia.
Zabezpieczona przyszłość jako wartość PRZED posiadaniem dzieci. Identycznie jak na Zachodzie. Argument o 'lżejszym życiu' nie jest do końca trafiony, bo tak jak dla nas - z uwagi na nasze zarobki i przez to oczekiwania' - zabezpieczona przyszłość to własny kwadrat, niezła pensja i wakacje tak dla osób na Zachodzie - z uwagi na ich zarobki i przez to oczekiwania - dla nich zabezpieczona przyszłość to trochę więcej. Nie zmienia to faktu, że podstawa myślenia jest taka sama.

Nie jestem historykiem z wykształcenia, nie będę wchodził w tą polemikę. Natomiast z lekcji geografii zapamiętałem to podejście jako fakt - im bogatsze społeczeństwo tym mniejszy przyrost dzieci. Lub ujemny. I w tych samych podręcznikach było to poświadczone przykładem niemal każdego kraju.

To nie kwestia polityki lewicowej vs prawicowej, tak po prostu jest, wraz z zamożnością rośnie konsumpcyjny tryb życia, a ten jest nastawiony na maksymalizowanie własnej użyteczności i minimalizowanie ryzyka. Postępowania konsumpcyjnego trybu życia natomiast nie zmienisz wraz z zamożnością, bo on nie wynika z programów rządowych. A przynajmniej nie w modelu państwa, w którym dajesz obywatelom wolną rękę do decydowania o swoim życiu, nie mówię tu o jakichś policyjnych ustrojach.

Powrót do góry
Herman.
Filthy Casual
Filthy Casual

PostWysłany: 2019.07.09 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="raq77"]
Cytat:

Nie widzę w którym miejscu pierdolę?

Wyjaśnił ci to miXUE, więc nie będę powtarzał. Więcej pieniędzy i zaspokojenie podstawowych potrzeb niesie ze sobą inne priorytety. Ludzie chcą się realizować w pracy, jeździć po świecie czy, chociażby, kupować sobie fajne rzeczy. To wszystko przesuwa datę narodzin pierwszego dziecka (lub w ogóle spycha cię w kierunku bezdzietności) do momentu, w którym para posiada 1-2 dzieci, co jest niewystarczające pod kątem zastępowalności pokoleń, to jasne.

Nie wiem jak często jeździsz na ten zgniły Zachód, ale to nie jest tak, że tam każdy posiada własne mieszkanie i oddają się rozpuście z przerwami na aborcje i eutanazje. Własne mieszkanie wciąż jest luksusem ( https://www.statista.com/statistics/246355/home-ownership-rate-in-europe/ ), trzeba na nie ciężko pracować. Liczba dzieci rodzonych w społeczeństwie to nie jest wyłącznie kwestia posiadania hajsu (co pokazuje twoja mapa, jak i spektakularny sukces 500+ w próbie poprawy tego wskaźnika).

Napisałem, że pierdolisz, wyłożę ci to, bo sam podałeś listę przyczyn dla których nie posiadasz dzieci, ale resztę europejskiego społeczeństwa, nawet będącego w podobnej sytuacji, jebiesz za zepsucie czy poddanie się terrorowi LGBT.

Coś mi się zdaje, że jesteś fanem Ziemkiewicza i Michalkiewicza.

ryba1984
Putka
Putka

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2019.07.09 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chyba zgodzisz się z tym, że zarobki na zachodzie są znacznie znacznie lepsze, przez co własne mieszkanie czy jakieś sensowne zabezpieczenie można dużo szybciej osiągnąć niż w Polsce.

Mam jakieś porównanie bo większość mojej rodziny i praktycznie cała żony, mieszka zagranicą. Wcale nie jest tak łatwo o zakup własnego kąta. Zarobki mają naprawdę duże ale nieruchomości są potwornie drogie. Holandia, Szwecja, Dania, Anglia, Szkocja, Niemcy. Do tych krajów mam porównanie i mimo iż jestem jednym z młodszych to właśnie w PL jako pierwszy dorobiłem własnego domu. U nas nawet Warszawa jest tania w porównaniu z zachodem.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.07.09 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tłumaczysz oczywistości komuś, kto i tak ich nie przyswoi, bo ma odmienne zdanie i chuj.

raq77
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.07.09 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie zgodzę się z Tobą. Dzietność nie zależy od tego czy jest dobrze, czy źle. TO zależy od kultury bardzej i wzorców. 2 polskie wyże (ten bezpośrednio po wojnie i ten w latach 80), pokazują, że ludzie się dobrze rozmnażali w czasach, gdy ogólnie na świecie za dobrze nie było (początki stalinizmu w Polsce i stan wojenny).
http://www.egospodarka.pl/art/galeria/90411,Urodzenia-zywe-w-latach-1946-2012-wyze-i-nize-demograficzne,4,39,1.html

Zacytuję samego siebie. Dzietność moim zdaniem zależy bardziej od kultury niż finansów. Przykład Chin lat 60, Indii czy teraz Afryki mówi sam za siebie.

Cytat:
Nie jestem historykiem z wykształcenia, nie będę wchodził w tą polemikę. Natomiast z lekcji geografii zapamiętałem to podejście jako fakt - im bogatsze społeczeństwo tym mniejszy przyrost dzieci. Lub ujemny. I w tych samych podręcznikach było to poświadczone przykładem niemal każdego kraju.

To nie kwestia polityki lewicowej vs prawicowej, tak po prostu jest, wraz z zamożnością rośnie konsumpcyjny tryb życia, a ten jest nastawiony na maksymalizowanie własnej użyteczności i minimalizowanie ryzyka. Postępowania konsumpcyjnego trybu życia natomiast nie zmienisz wraz z zamożnością, bo on nie wynika z programów rządowych. A przynajmniej nie w modelu państwa, w którym dajesz obywatelom wolną rękę do decydowania o swoim życiu, nie mówię tu o jakichś policyjnych ustrojach.

Weźmiemy sobie pod lupę kilka krajów rozwiniętych. Raczej nikt nie ma wątpliwości, żę wszystkie niżej wymienione kraje to:kraje zamożne, kraje rozwinięte, kraje właściwie z światowego topu jeśli chodzi o dobrobyt.
Szkoda, że wykres nie da się przedstawić od początku stulecia, gdzie właściwie te same kraje jako rozwinięte i zamożna równie dobrze podać.
https://www.populationof.net/pl/france/
https://www.populationof.net/pl/italy/
https://www.populationof.net/pl/germany/
https://www.populationof.net/pl/united-kingdom/
Nic to. Wszystkie te kraje łączy jedna rzecz.
Od lat 60 do lat 80, w niektórych nieco wcześniej, współczynnik dzietności dobijał do 3 i w kolejnych latach malał. Podejrzewam, że te współczynnik dzietności w tych krajach w latach 50 był jeszcze wyższy. W 40 jeszcze wyższy. Więc jak widać doskonale, w krajach zamożnych ten procent zastępowalności pokoleń był w porządku. Dopiero od lat 70 i 80 widać wyraźnę tąpnięcie.
Popierdoliło się w latach 80, gdzie do głosu doszła wszędzie lewica. Z lewicową popkulturą i całymi programami politycznymi, odciągającymi ludzi od tradycyjnego modelu rodziny.
Jakoś w latach 80 LGBT zaczęło swój marsz przez instytucje,
jakoś to od lat 80 abrocjonizm nabrał na sile.

Przypadek Smile?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjaldemokracja
Cytat:
Zabezpieczona przyszłość jako wartość PRZED posiadaniem dzieci. Identycznie jak na Zachodzie. Argument o 'lżejszym życiu' nie jest do końca trafiony, bo tak jak dla nas - z uwagi na nasze zarobki i przez to oczekiwania' - zabezpieczona przyszłość to własny kwadrat, niezła pensja i wakacje tak dla osób na Zachodzie - z uwagi na ich zarobki i przez to oczekiwania - dla nich zabezpieczona przyszłość to trochę więcej. Nie zmienia to faktu, że podstawa myślenia jest taka sama.

Myślę, że w imperialnej Anglii, Francji, czy innych krajach, jakość życia była na całkiem wysokim poziomie, ludzi stać było na wiele. Zwłaszcza przedsiębiorców, kupców, artystokracjie itd. Więc to lżejsze życie to po prostu teoria lansowana przez popkulturę, o tym, że trzeba sobie poszaleć teraz, YOLO i te sprawy. Europa jest od dawna bogata. Po prostu kiedyś ludzie żyli bardziej rozsądnie, skromnie i zapobiegliwie. Żyli inaczej, co nie zmienia faktu, że ich było stać na wiele. Na początku XX wieku Europa była znacznie bogatsza od USA.
https://zodml.org/sites/default/files/%5BIvan_T._Berend%5D_An_Economic_History_of_Twentieth-_0.pdf
i to lewak ogarnął. Ciekawe wykresy, polecam przekminić.

Cytat:
To pojęcie odnosi się do czasów współczesnych.
Cytat:

Wyjaśnił ci to miXUE, więc nie będę powtarzał. Więcej pieniędzy i zaspokojenie podstawowych potrzeb niesie ze sobą inne priorytety. Ludzie chcą się realizować w pracy, jeździć po świecie czy, chociażby, kupować sobie fajne rzeczy.
Dlaczego? Dlaczego wolą jeździć po świecie zamiast się zająć dziećmi? Dlaczego niby to jest lepsze. To dość proste pytanie ale kluczowe.

Cytat:
To wszystko przesuwa datę narodzin pierwszego dziecka (lub w ogóle spycha cię w kierunku bezdzietności) do momentu, w którym para posiada 1-2 dzieci, co jest niewystarczające pod kątem zastępowalności pokoleń, to jasne.
1 jest niewystarczające, 2 wychodzisz na zero. Przyrost zaczyna się od 3.

Cytat:
Nie wiem jak często jeździsz na ten zgniły Zachód, ale to nie jest tak, że tam każdy posiada własne mieszkanie i oddają się rozpuście z przerwami na aborcje i eutanazje. Własne mieszkanie wciąż jest luksusem ( https://www.statista.com/statistics/246355/home-ownership-rate-in-europe/ ), trzeba na nie ciężko pracować. Liczba dzieci rodzonych w społeczeństwie to nie jest wyłącznie kwestia posiadania hajsu (co pokazuje twoja mapa, jak i spektakularny sukces 500+ w próbie poprawy tego wskaźnika).
Ostatnio rzadziej, muszę zapierdalać i nie mam czasu na pierdoły.
Zgadzam się z Tobą. Własność jest bardzo eksponowana w Polsce. Na Zachodzie dużo bardziej popularny jest najem mieszkań.
Co nie zmienia faktu, że przy rodzinie i dzieciach, trzeba mieć swój kąt, który kosztuje.

Cytat:
Coś mi się zdaje, że jesteś fanem Ziemkiewicza i Michalkiewicza.
Ziemkiewicza czasem słucham, Michalkiewicz trol.
W kwestiach dzieci i podatków w Polsce słucham Gwiazdowskiego.
Cytat:

Mam jakieś porównanie bo większość mojej rodziny i praktycznie cała żony, mieszka zagranicą. Wcale nie jest tak łatwo o zakup własnego kąta. Zarobki mają naprawdę duże ale nieruchomości są potwornie drogie. Holandia, Szwecja, Dania, Anglia, Szkocja, Niemcy. Do tych krajów mam porównanie i mimo iż jestem jednym z młodszych to właśnie w PL jako pierwszy dorobiłem własnego domu. U nas nawet Warszawa jest tania w porównaniu z zachodem.
Na pewno są miasta potwornie drogie. Monaco, Londyn, Barcelona. Spoko. Zgadzam się z tym.
https://www.forbes.pl/nieruchomosci/ceny-mieszkan-w-europejskich-miastach-warszawa-drozsza-od-berlina/0nm6rp8
Ja tylko wskazałem, że ludzie w Europie Zachodniej zarabiają więcej, dlatego też mogą sobie na więcej pozwolić. Polska - taka Wawa czy Wrocek, Gdańsk, ceny mieszkań ma już europejskie...

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.07.09 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raq77 napisał:
Dlaczego? Dlaczego wolą jeździć po świecie zamiast się zająć dziećmi? Dlaczego niby to jest lepsze. To dość proste pytanie ale kluczowe.

Ja pierdolę. :lol2:

Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.07.09 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

#teamantynatalizm #staystrong :-)

"Prokreować to jak zabawiać się w rosyjską ruletkę, z tym, że broni nie przystawia się do własnej głowy, tylko do głowy swojego dziecka. Naciska się spust nowego życia i przez to naraża się kogoś na ryzyko cierpienia nie do opisania." [David Benatar, Debating Procreation: Is It Wrong to Reproduce?, 2015]

Nie jestem pewien kto w tej dyskusji jest przeciwny bezmyślnemu płodzeniu dzieci, ale ja jestem po tej samej stronie :-)

wojtanowsky
Putka
Putka

PostWysłany: 2019.07.10 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Na głowę można dostać. A dlaczego dla każdego posiadanie gadającej okrężnicy ma być życiowym priorytetem i głównym celem? Akceptujesz to, że niektórzy chcą żyć inaczej, inaczej patrzą na świat, czy jesteś kolejnym prawackim zamordystą, który uważa że jest tylko jeden właściwy sposób postrzegania świata (mój, konserwatywny, katolicki). Dodam tylko dla porządku, że te inne sposoby postrzegania świata nie muszą być złe, mogą być po prostu inne. No ale czego ja się spodziewam po typie, któremu przeszkadza czerpanie przyjemności z życia według własnych przekonań

Powrót do góry
raq77
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.07.11 07:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na głowę można dostać. A dlaczego dla każdego posiadanie gadającej okrężnicy ma być życiowym priorytetem i głównym celem?

Nie wiem jak to wykoncypowałeś z tego, co napisałem. :lol2: Ja nie mówię, że powinno być głównym celem, niemniej każdy wybór ma swoje konsekwencje.
Przekonywanie, że dzieci są uciążliwe i niepotrzebne nikomu, w większej ilośći na zachodzie doprowadziło do tego, że trzeba zapraszać imigrantów, by te dzieciaki robili, płacić im do tego za tą pracę Very Happy

Dzietność to element składowy każdego systemu ekonomicznego. Nie da się obejść tego prawa, że jeśli chcesz utrzymać wzrost gospodarczy czy nawet mieć go na stabilnym poziomie, musisz zapewnić zastępowalność pokoleń. TO nie jest temat na debatę chcę, czy nie. TO jest po prostu konieczność.

Cytat:
Akceptujesz to, że niektórzy chcą żyć inaczej, inaczej patrzą na świat, czy jesteś kolejnym prawackim zamordystą, który uważa że jest tylko jeden właściwy sposób postrzegania świata (mój, konserwatywny, katolicki).
Tak jak powiedziałem, to nie jest temat na chce czy nie. W obecnej sytuacji Europy dzieci powinny być traktowane jak podatek nakładany na białych europejczyków - dlatego, że sytuacja jest dramatyczna. Pogadaj sobie z ludźmi, którzy mieszkają na zachodzie i wychowują tam dzieci. Sam mam trochę znajomych i co tam się w szkołach odpierdala. Wczoraj gadałem z kumplem, który wrócił z Szwecji. I mówi wprost, że Szwecja już w szkole jest zalana imigrantami, którzy nie mówią po szwedzku, w dupie mają tą kulturę i obyczaje a dzieci w szkole zachowują się tak samo. Białe są mniejszością.

Po drugie, nazywanie przez lewicowców poglądy najczęściej odmienne od nich "zamordystami" (rzekomych prawaków) tylko dlatego, że bronią swoich przekonań i tego w co wierzą, nigdy mnie nie przestanie bawić.
Najwięki myśliciele, którzy bardzo chcieli modernizować myślenie innych, to były lewaki czystej wody:
- Lenin,
- Stalin,
- Hitler,
- Mao Zedong
- Pol Pot,
- Che,
W sumie wymienienie tylko tych gości sprawia, że debata o zamordyźmie prawicy jest śmieszna w obliczu lewicowych myślicieli, którzy bez jebania wymordowali kilkaset milionów ludzi, z których poglądami się nie zgadzali.

Z resztą skłonność do represjonowania innych, z którymi lewaki się nie zgadzają dalej została. Nazywanie homofobami, rasistami, katolami, ciemnogrodem itd. Widać to jak na dłoni jak ktoś publicznie będzie krytykował w Polsce LGBT, islam itd, jaka furia na niego spada.
Cytat:

Dodam tylko dla porządku, że te inne sposoby postrzegania świata nie muszą być złe, mogą być po prostu inne.
Oczywiście. Tylko ten temat to nie jest temat na debatę, że ja myślę sobie jedno, a Ty drugie.
To wynika z czystej matematyki i prostego zagadnienia, że skądś te dzieci trzeba brać.
Jak nie z własnego chowu, to z imigranckiego.
3 droga to zapaść gospodarcza i bardzo duże perturbacje ekonomiczne.

Cytat:
No ale czego ja się spodziewam po typie, któremu przeszkadza czerpanie przyjemności z życia według własnych przekonań

Ja jestem przeciwny lunatykowaniu lewicy i próbę forsowania programów, które się nie sprawdzają i są szkodliwe w dłuższej perspektywie. A można to łatwo ocenić przez efekty jakie niosą w zestawieniu z realnymi problemami z jakimi się zmaga państwo.

Powrót do góry
wojtanowsky
Putka
Putka

PostWysłany: 2019.07.11 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak Polsce będzie groziła zapaść gospodarcza to się przeprowadzę, jeżeli całej Europie, to wyjadę z Europy - proste. Nie musi nikt i nic zmuszać mnie, ani moich bliskich do działania wbrew sobie, bo "społeczeństwo" czy "państwo" potrzebują mojej pomocy. To nawet zabawne jak prawactwo i lewactwo to dwie strony tego samego medalu. Obie uważają, że jednostki powinny podporządkować się pewnym ideom dla dobra większej grupy i teraz to czy nazywamy kogoś prawakiem czy lewakiem, zależy od tego kogo lub co ktoś uważa za tą większą grupę, to może być państwo, społeczeństwo, wiara, whatever, same shit. Zawsze ktoś lub coś jest ważniejsze od zdania jednostki i tym się różni prawdziwy wolnościowec, taki jak ja, lub wielu innych tu komentujących, od zamordystów, którzy twierdzą że w imię "idei" należy jednostką pewne sprawstwo odebrać.

Powrót do góry
jukatos
Juvenil
Juvenil

PostWysłany: 2019.07.11 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hitler katolik, militarysta, rasista, homofob itd. To przecież typowy prawak.
Gdzie są prawaki, ano właśnie przegrały. Tak jak Hitler.
Czy lewicowa UE stosuje zamordyzm?

Powrót do góry
El Goral
Gerwazy
Gerwazy

PostWysłany: 2019.07.11 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No heheszki heheszkami, ale z Hitlera to taki katolik jak ze Stalina prawosławny, przy czy ten drugi zaliczył dłuższy i bardziej zażyły romans ze swoją wiarą, bo nawet seminarium zdążył zaliczyć. Idąc tak idiotycznym tokiem myślenia, co mnie w tym przypadku w ogóle nie dziwi to Stalin też był prawicowcem, bo w końcu prawosławny, militarysta, rasista, nacjonalista, imperialista, homofob i uwaga antysemita.

Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2019.07.11 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie apeluję o niezniżanie się do poziomu co poniektórych, w sumie to wiadomo kogo.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
El Goral
Gerwazy
Gerwazy

PostWysłany: 2019.07.11 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przejrzałem z dziwnej, trochę masochistycznej ciekawości twórczość naszej nowej gwiazdy w tym temacie, wymiękłem gdzieś w momencie lewaków wpychających zły atom Światu (sic!), gdzie jako przykład na potwierdzenie swoich słów wkleił linka do artykułu ze strony naukowo opisującej elektrownie atomową i obalającej wszystkie pseudonaukowe brednie na jej temat :lol2:

Ponieważ moja reakcja na tą twórczość może być tylko następująca:
Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

postanowiłem na razie gościa nie banować, licząc, że kiedyś pojmiemy tok myślenia i o co w tym chodzi, bo serio nie czaję tego za żadne skarby.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 222, 223, 224 ... 226, 227, 228  Następny
Strona 223 z 228
Skocz do: