Sędziowanie w Primera División (cz. 2)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 26, 27, 28  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Primera División
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
labeleq
#mijajkalisz

PostWysłany: 2019.10.06 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mógł dostać info typu "był kontakt, szarpał go za koszulkę" w trakcie tej gównoburzy, więc nie musiał biec do monitora, bo sędziowie VAR mieli po prostu na to czas, żeby to sprawdzić.

KNXtz
Juvenil
Juvenil

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2019.10.06 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zresztą co ja się unoszę. Mogłem w ogóle tego nie odpalać w sumie. Mógł i mógł i pewnie widział co widział i wszystko. Wszystko jest ok. W końcu 4:0 było to co tam i zwisa mi ten mecz tak w ogóle.

Do końca sezonu jeszcze sporo czasu. Pewnie to był wyjątek i zobaczymy prawdziwe sędziowanie na poziomie światowym.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.10.06 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Abstrahując od słuszności tej słusznej decyzji, jakim debilem trzeba być, żeby puścić jakąś odzywkę do sędziego, żeby ten później cię wyjebał i żeby federacja ci pewnie jeszcze później dojebała parę meczów zawieszenia, bo przecież to w protokół idzie. No to przecież tutaj zawodnik sam poddaje się do niedyspozycji wobec swojego klubu. Takiego obiboka to jeszcze w piłce nie widziałem.

decofcb87
Bordowo-granatowy Paladyn
Bordowo-granatowy Paladyn

PostWysłany: 2019.10.06 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dawna Barca najwięcej kartek dostaje za bezsensowne dyskusje z arbitrami. A Demeble potwierdza, że może i ma umiejętności czysto sportowe, ale zachowuje się nadal jak dziecko.

Cytat:
Ernesto Valverde o czerwonej kartce dla Ousmane Dembele za rzekome obrażenie Mateu Lahoza: "Nie wiem, co Ousmane mógłby powiedzieć sędziemu, ale nie sądzę, by było to coś skomplikowanego, bo od Dembele trudno jest wyciągnąć jakiekolwiek słowo po hiszpańsku

ryba1984
Putka
Putka

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2019.10.06 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzieś mi się o uszy obiło że dzisiaj w LL jakiś geniusz sędziowski gwizdnął spalonego przy rzucie z autu. A lahoz jak to lahoz. On zawsze lubi być na pierwszym planie.

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.10.06 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Anglii kiedyś gwizdnęli tak po wyrzucie z autu, tyle że tam wtedy nawet spalonego nie było.

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2019.10.12 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przerwa reprezentacyjna, no to człowiek nie ogląda meczów, tak jak czyni to przeważnie w trakcie weekendowych popołudni. Przejrzałem sobie, kto może sędziować Klasyk za dwa tygodnie i - ku Waszemu niezadowoleniu - niestety znów wygląda na to, że na głównego boiskowego dadzą rudego z Arrecife, do którego nie pałacie nadzwyczajną sympatią (łagodnie rzecz ujmując). Tak że szykujcie się już na jęki w przyszłym tygodniu. :(

Desygnacji jeszcze nie ma, ale tak naprawdę to z realnych kandydatów pozostaje tylko on. Mogą jeszcze dać Munuerę Montero, ale nie wierzę w to. Po pierwsze, na 99,9% dadzą międzynarodowego.

Del Cerro Grande odpada, bo z Madrytu i go mianować nie mogą.
Estrada Fernandez, podobnie jak Del Cerro Grande, też odpada z przyczyn geograficznych (Katalończyk).
Mateu Lahoz odpada, bo sędziował FCB - Sevilla (po pierwsze nie można sędziowac dwóch meczów tej samej drużyny w ciągu jednego miesiąca, po drugie nie można sędziować tej samej drużynie więcej niż raz w domu/na wyjeździe w tej samej połowie sezonu).
Gil Manzano też zatem odpada (jw. Sędziował Getafe - FCB 28 września)
Martinez Munuera odpada (sędziował wyjazd Realu, na Pizjuan)
De Burgos Bengoetxea odpada (sędziował FCB mecz na Camp Nou, z Villarrealem)
Sanchez Martinez odpada (sędziował już FCB - Valencia na Camp Nou).

Pominąłem któregoś internacionala? Leciałem z nimi z pamięci, ale chyba nie.

Czyli wśród całej stawki sędziowskiej możliwych kandydatów jest tak naprawdę tylko dwóch (bo nie dadzą jakiegoś świeżaka albo pionka, sorry, nie wierzę w to). Albo Todo OK Jose Luis (Munuera Montero), albo Hernandez Hernandez. Ten pierwszy jest, mimo że ma rangę międzynarodowego, za cienki w uszach, a nawet jakby go (podkreślam - wątpię) cudem desygnowali, to i tak będziecie narzekać, bo to ten, po którym był raban, gdy nie podyktował nam karnego w spotkaniu przeciwko Realowi Sociedad w styczniu (Rulli --> Vinicius).

Ktoś się wykluczy jeszcze z Klasyku gwiżdżąc Eibar - FCB i Mallorca - RM.

Podsumowując - no nie ma bata, będzie Hernandez Hernandez w Klasyku.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2019.10.12 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto czysto teoretycznie byłby najlepszy do sędziowania?

Powrót do góry
Goldschmidt
Captain Banhammer
Captain Banhammer

PostWysłany: 2019.10.12 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madridcampeon napisał:
(po pierwsze nie można sędziowac dwóch meczów tej samej drużyny w ciągu jednego miesiąca, po drugie nie można sędziować tej samej drużynie więcej niż raz w domu/na wyjeździe w tej samej połowie sezonu).

Dziwne to. Mam wrażenie, że albo są nowe albo nie są przestrzegane co do joty - kojarzą mi się serie spotkań z Barceloną gdzie przynajmniej raz mieliśmy tego samego sędziego w dwóch osobnych spotkaniach.

PS Mallenco skończył karierę, że go nie ma na liście? <serce>

Powrót do góry
labeleq
#mijajkalisz

PostWysłany: 2019.10.12 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, w maju.

madridcampeon
Busquemos soluciones
Busquemos soluciones

PostWysłany: 2019.10.12 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, nawet 3 razy ckliwie żegnał się z sędziowaniem (pierwszy raz w lidze, na Bernabeu w ostatniej kolejce, prowadząc nasz mecz z Betisem, drugi raz gwiżdżąc finał Pucharu Króla FCB - VCF, a na koniec jeszcze mu UEFA finał Ligi Narodów dała). Very Happy

Goldschmidt napisał:
Dziwne to. Mam wrażenie, że albo są nowe albo nie są przestrzegane co do joty - kojarzą mi się serie spotkań z Barceloną gdzie przynajmniej raz mieliśmy tego samego sędziego w dwóch osobnych spotkaniach.

Chodzi o to, że jeśli ktoś sędziował nam, dajmy na to, w 4. kolejce na Bernabeu, to nie może gwizdać Realowi żadnego meczu domowego do końca rundy jesiennej (czyli 19. kolejki). Wyjazdowy jak najbardziej może w międzyczasie - i to już miesiąc po ostatnim sędziowanym meczu z naszym udziałem. Na Bernabeu rolę głównego może znowu dostać raz pomiędzy kolejką dwudziestą a ostatnią, trzydziestą ósmą. Analogicznie wyjazdy danego zespołu.

W praktyce więc ten sam sędzia może gwizdać 4 mecze jednej drużynie w tym samym sezonie w tych samych rozgrywkach.

RFEF rozróżnia rozgrywki, bo zdarzało się, że sędziował nam dwa razy jeden sędzia w ciągu tego samego miesiąca - np. Estrada Fernandez w styczniu 2018. Z tym że jeden z tych meczów był pucharowy (Numancia), a drugi ligowy (Valencia). Tylko w takim przypadku może się to zdarzyć.

To stare zasady, które funkcjonują już od dawna. Niby od zeszłego roku władze w RFEF są nowe, ale nic mi nie wiadomo, by to ograniczenie zniesiono. I w sumie nielogiczne byłoby je znosić, bo inaczej mogliby nam dać w kilkunastu kolejkach tego samego gwizdacza, a tak przynajmniej jest granica - 4 pojedynki w danych rozgrywkach, nie więcej.

Sondokan napisał:
A kto czysto teoretycznie byłby najlepszy do sędziowania?

Wiadomo, to zależy od preferencji i własnego zdania, które każdy z nas ma inne. Ja z międzynarodowych najbardziej lubię Martineza Munuerę. Sanchez Martinez czy Gil Manzano też są - w mojej opinii - znośni. Ale zaraz może się znaleźć jakiś forumowicz, który napisze, że wg niego wszyscy trzej przeze mnie wymienieni są beznadziejni i woli, nie wiem, Mateu Lahoza.

Jednak chyba największą kosę madridismo (i nie tylko kibice, nawet sam Real) ma właśnie z Hernandezem Hernandezem. Realmadrid TV nawet zmontowała materiał krytykujący go, że popełnia liczne błędy krzywdzące naszych. W Klasykach, ale nie tylko. Te pierwsze, gwizdane przez niego, też kontrowersji nie unikały (maj 2018 ['] [']), no ale ciągle go w któryś wsadzają... W RFEF ma mocną pozycję. I wygląda na to, że tym razem znowu go dadzą.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.11.02 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry ten VAR, taki w sam raz kataloński.

miXUE
Prezes
Prezes

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.11.02 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jestem wkurwiony.

Powrót do góry
TWL64
Alfred

PostWysłany: 2019.11.02 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sanchez gwiżdże bardzo ochoczo, ale tylko w bezpiecznej odległości. Skopanie Mendy'ego w 85 minucie elegancko odpuścił. Z braku karnego to raczej się wybroni.

Ostatnio zmieniony przez TWL64 dnia 2019.11.02 23:16, w całości zmieniany 1 raz

ElControlTotal
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.11.02 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piłka najpierw odbija sie od nóg i trafia w rękę obrońcy. Nawet według nowych liberalnych przepisów wobec zagrań ręką to jest karny.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Primera División Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 26, 27, 28  Następny
Strona 20 z 28
Skocz do: