Robert Lewandowski [Bayern Monachium] cz. 2
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.10.02 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurwa, co za passa.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
hugh hefner
forumowy ekspert

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.10.04 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry, że dopiero teraz, ale gdy czytałem twój post po raz pierwszy, nie miałem czasu na niego odpowiedzieć, a potem wypadło mi z głowy.

Rokoko napisał:
hugh hefner napisał:
Bardzo szanuję rozbudowaną argumentacje stawianych tez, szczególnie wtedy, gdy mają one tak chwiejne nogi.

Dzięki, dzięki, uczę się od najlepszych. Ale tutaj akurat ciężko mówić o argumentacji, bo żadnych argumentów nie użyłem. Stwierdziłem tylko swoje osobiste odczucie, a ostatnie zdanie napisałem w żartobliwym tonie. Już nie musisz punktować każdej linijki mojego postu, może kiedyś pogadamy na temat Iniesty, ale temat naszej rozmowy teraz generalnie tyczy się czegoś innego.

Nie miałem na celu punktowania twojej odpowiedzi, po prostu gdy ktoś stawia tezę, z którą się nie zgadzam i do podparcia której nie widzę podstaw, lubię gdy ktoś ją uargumentuje.

Rokoko napisał:
Rzecz w tym, że, jak już zresztą napisałem, ja nie bazuję czysto na statystykach, gdyż, jak sam zresztą zauważyłeś, same w sobie ciężko mogą funkcjonować jako solidny argument. Tą grafikę wrzuciłem, żeby pokazać, że tylko w golach (które są istotne, ale wciąż uważam, że w tym przypadku przy istotności wykazywanych w innych aspektach gry Francka, zostały przecenione na jego niekorzyść) Messi i Ronaldo byli lepsi od Ribery'ego (tyle lat, a dalej mam problemy z odmienieniem jego nazwiska...), ale to na czym przede wszystkim bazuję, to chyba wszystkie 52 mecze, które w jego wykonaniu w tamtym sezonie zobaczyłem. I po zobaczeniu tych wszystkich spotkań, po kontekście tych wielkich meczów, stwierdziłem, że Franck Ribery powinien zostać wybrany najlepszym piłkarzem 2013 roku. I dalej tak twierdzę. Do tego dochodzi jeszcze jesień, tam też z istotnych meczów strzelił chociażby w wygranym Superpucharze Europy Chelsea.

Używasz statystyk do podparcia tezy, że Ribery był najlepszym graczem w 2013 roku na świecie, z czym się nie zgadzam. Zgadzam się, że za osiągnięcia drużynowe i jego wpływ na nie, mógł tę nagrodę dostać, natomiast nie zgadzam się, że był wtedy najlepszym indywidualnie piłkarzem, co ty starasz się udowodnić. Nie uważam, że zdobycze bramkowe Cristiano i Messiego są przeceniane, bo z indywidualnego punktu widzenia robili coś historycznego, coś, czego poza pojedynczymi przypadkami nie robił nikt w historii i zgaduję, że chociażby z tej perspektywy ich sezony zostaną o wiele lepiej zapamiętane, niż ten jeden wybitny Franka. Przytoczyłbym ci przykłady podobnych rywalizacji z NBA, ale chyba nie interesujesz się koszykówką?

Rokoko napisał:
Ale hugh, nie musisz tego tak monotonnie powtarzać - nigdzie nie napisałem, że tego nie napisałeś, że tak nie twierdzisz, umiem czytać, zrozumiałem. To że wspomniałem o tym formacie, było spowodowane tym, że chciałem przedstawić w pełni swój punkt widzenia, a nie cię wypunktować i na całej linii się z tobą nie zgodzić.

Spoko, po prostu oprócz twoich zarzutów do obecnego formatu sugerowałeś mi umniejszanie osiągnięcia jakim było zdobycie przez Bayern tamtego trypletu, więc chciałem się upewnić, że rozumiesz moje stanowisko.

Rokoko napisał:

Też byłem zachwycony Chorwacją, ale ciężko mi powiedzieć, żeby ich gra była dla mnie jakimś zaskoczeniem. W każdym mundialowym meczu, w którym grali, byli dla mnie faworytami - oprócz meczu z Danią i Anglią, które były dla mnie tymi z kategorii 50/50. No i oczywiście finał z Francją, który brutalnie Chorwatom nie siadł w praktycznie każdym aspekcie, a szkoda, bo ta Francja jak najbardziej była do jebnięcia. W każdym razie wciąż uważam, że duża część osób tym sportem zainteresowanych była świadoma potencjału Chorwacji przez co nie byli oni underdogami, a przynajmniej na pewno nie całkowitymi. Sorry, może się czepiam, ale underdogiem całkowitym to była dla mnie taka Kostaryka w 2014.

Tutaj wchodzimy już w semantykę, ale clue jest takie, że Modrić oprócz dyrygowania drużyną, która wygrała LM trzeci raz z rzędu i czwarty w ciągu pięciu lat, był także najważniejszym zawodnikiem reprezentacji Chorwacji, która osiągnęła sukces na MŚ. Ten turniej zawsze miał i będzie miał nadal zajebiście duży wpływ przy głosowaniu w plebiscycie Złotej Piłki. Jestem pewny, że gdyby w tym 2013 roku Frank pociągnął Holandię do wicemistrzostwa na MŚ, czy nawet ME, to by ten ZP wygrał, nawet pomimo świetnych sezonów Cristiano i Messiego.

Rokoko napisał:
Dziwi mnie, że tak słabo to pamiętasz, ale spoko, pomyłka ludzka rzecz - CR w swojej roli lidera wykroczył zdecydowanie poza dwumecz z PSG - przecież w ćwierćfinale z Juventusem to znowu on praktycznie samodzielnie wprowadził Real do półfinału - pierwszy mecz w Turynie, wiadomo, w rewanżu była ta jedenastka wywalczona po jego podaniu i oczywiście wykorzystana w takich okolicznościach, że taki Courtois chyba by zemdlał, jakby miał do takowej podchodzić. Żałuję, że nie mogłem zobaczyć tego meczu na żywo, ale akurat miałem wtedy mecz Bayernu z Sevillą. No ale w każdym razie - są to dwa dwumecze, w których był absolutnie kluczowy - golami i wydaje mi się, że ogólnie grą. To że nie pokazał już swojego poziomu w dwóch następnych fazach, nie oznacza że ostatecznie nie uplasował się w czołówce i miał jakoś wybitnie słaby rok, żeby mu to wypominać. Na dobrą sprawę nie oddalił się za daleko od sezonu 16/17, który był szczytem jego i chyba kogokolwiek możliwości. Także jak najbardziej wybił się ponad resztę i według mnie spokojnie liczył się w walce z Modricem. Przegrał, tak jak powinien w 2013 z Riberym.

Haha, mnie to dziwi tym bardziej, że akurat na tym meczu z Juve byłem. Jasne, CR był w tym dwumeczu absolutnie decydujący, ale to był jednak "tylko" ćwierćfinał, po którym przepadł. Gdy weźmiesz pod uwagę, że zaliczył wtedy swój najsłabszy indywidualnie sezon w lidze, a z reprezentacją nie osiągnął takiego sukcesu jak Modrić, wtedy w mojej opinii staje się dość jasne, że Luka na tę nagrodę zasłużył bardziej. Rok 2018 był w wykonaniu Cristiano nieporównywalnie gorszy od roku 2013, więc według mnie porównanie bardzo hybione.

Rokoko napisał:
hugh hefner napisał:

Być może, ale szczere. Jestem zwolennikiem teorii, że jeżeli jest się w czymś dobrym/najlepszym, to nie trzeba tego mówić, a tym bardziej usilnie wmawiać innym i żalić się jak zakompleksione dziecko. U Cristiano też mnie to irytowało, choć do poziomu Riberiego z 2013 nigdy się nie zniżył. Jeszcze gorzej jest, gdy ktoś wygłasza peany pochwalne na własną cześć, nie mając do tego podstaw, vide taki Benzema, ale wtedy pozostaje już tylko politowanie.

Widocznie poczuł pismo nosem i próbował jeszcze jakoś nadrobić zaległości w wizerunku, w którym był w tyle wobec ogromnie medialnych Messiego i Cristiano. Sam to czułem i już szykowałem się na niesłuszny wynik głosowania, ale generalnie nie trzymałbym do kogoś urazy z takich błahych powodów.

Rzecz w tym, że to jego zachowanie było żenujące i przyniosło efekt przeciwny do zamierzonego. Tak wielkim zawodnikom po tak wielkich sezonach nie wypada tak się płaszczyć i żalić w mediach, po prostu.

Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.10.04 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisze w tym temacie, bo dość ciekawa dyskusja się wywiązała bodajże na twitterowym koncie CL, która dodała ankietę, pytając o to, kto z pary Lewandowski/van Nistelrooy jest tym "lepszym" piłkarzem. Wszystko z powodu faktu, iż ostatnio Lewy dogonił rzeczonego Holendra w tabeli najlepszych strzelców LM - obaj mają po 56 bramek (Lewandowski strzelił je w 82 meczach, van Nistelrooy w 73).

Stąd moje pytanie: kto ma wasz głos w takiej ankiecie? Tongue

ryba1984
Putka
Putka

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2019.10.04 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tych dwóch drewniaków wybieram bezapelacyjnie Lewego.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.10.05 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lewandowski, ale piszę to kompletnie nie siląc się na obiektywność. No i nie trollując jak ryba - stary, serio, mam nadzieję, że to zwyczajny trolling, bo w przypadku ciebie ciężko to stwierdzić. Jeśli nie, to jest z tobą naprawdę źle.

hugh hefner napisał:
Używasz statystyk do podparcia tezy, że Ribery był najlepszym graczem w 2013 roku na świecie, z czym się nie zgadzam. Zgadzam się, że za osiągnięcia drużynowe i jego wpływ na nie, mógł tę nagrodę dostać, natomiast nie zgadzam się, że był wtedy najlepszym indywidualnie piłkarzem, co ty starasz się udowodnić. Nie uważam, że zdobycze bramkowe Cristiano i Messiego są przeceniane, bo z indywidualnego punktu widzenia robili coś historycznego, coś, czego poza pojedynczymi przypadkami nie robił nikt w historii i zgaduję, że chociażby z tej perspektywy ich sezony zostaną o wiele lepiej zapamiętane, niż ten jeden wybitny Franka. Przytoczyłbym ci przykłady podobnych rywalizacji z NBA, ale chyba nie interesujesz się koszykówką?

Używam statystyk, ale nie tylko statystyk. Z nich wywiązała się nasza dyskusja, owszem, ale nie powiedziałbym, że to jest aspekt, który nakierowuje mnie na myślenie, że Ribery był najlepszym piłkarzem świata w 2013 roku - i szczerze powiedziawszy nie oczekuję tego od ciebie, ani od nikogo innego. Tą tabelką chciałem po prostu pokazać, że gole o których się tak mocno wtedy mówiło (przynajmniej ja to tak pamiętam) były jednym aspektem, w którym Cristiano i Leo zostawili Francuza w polu, bo co innego mogę powiedzieć? Nie no, szczerze - mam opisać każdy z 50 meczów, który Franck zagrał w tamtym sezonie? Ile zaliczał udanych dryblingów, jaki zamęt tworzył na flankach rywali, ile tworzył sytuacji na mecz? Nie potrafię tego ubrać w słowa tak łatwo, jak da się ubrać w słowa gole. Sześćdziesiąt - cyk, tyle wystarczy powiedzieć. Gole to jest taki najprostszy sposób na pokazanie czyjejś zajebistości w futbolu, tę statystykę raczej mało kto zaneguje. Ale ja osobiście nie zamierzam traktować 60 goli CR7 jako faktu przelewającego szalę goryczy ( ;) ), gdyż gdyby iść tą logiką, to taki Lewandowski, wyłączając sezon 18/19, powinien znajdować się w topie Złotej Piłki co roku, a ostatnio kiedyś nawet nominowany nie był. Poza tym Ribery nie był od strzelania tych goli, to nie tylko nie była jego smykałka, ale też nie był za nie odpowiedzialny jak Ronaldo w Realu. A mimo to był tym motorem napędowym Bayernu - i to się widziało podczas meczów. I ja miałem wrażenie, że w 2013 roku był zwyczajnie lepszy od dwójki kosmitów - niestety nie był indywidualnie zdecydowanie lepszy, przez co to pole do wybrania Messiego albo Ronaldo zostało wykorzystane przez głosujących.

Poza bycia pasjonatem oglądania piłki nożnej, kiedyś interesowałem się piłką reczną na zasadzie oglądania naszej reprezentacji na wielkich turniejach + przy okazji pooglądania największych meczów innych rywali, ale szybko mi przeszło, gdy odeszła nasza srebrno-brązowa generacja szczypiornistów, także jeśli chodzi o zainteresowanie sportem, to jestem dosyć, hmmm, prostolinijny.

hugh hefner napisał:
Tutaj wchodzimy już w semantykę, ale clue jest takie, że Modrić oprócz dyrygowania drużyną, która wygrała LM trzeci raz z rzędu i czwarty w ciągu pięciu lat, był także najważniejszym zawodnikiem reprezentacji Chorwacji, która osiągnęła sukces na MŚ. Ten turniej zawsze miał i będzie miał nadal zajebiście duży wpływ przy głosowaniu w plebiscycie Złotej Piłki. Jestem pewny, że gdyby w tym 2013 roku Frank pociągnął Holandię do wicemistrzostwa na MŚ, czy nawet ME, to by ten ZP wygrał, nawet pomimo świetnych sezonów Cristiano i Messiego.

Niestety kariera reprezentacyjna Francka to raczej porażka. Podczas niej nie było raczej mowy o takiej strukturze i atomsferze, jaka panuje obecnie w kadrze mistrzów świata. I działo się tak niestety też z jego winy właśnie.

hugh hefner napisał:
Haha, mnie to dziwi tym bardziej, że akurat na tym meczu z Juve byłem. Jasne, CR był w tym dwumeczu absolutnie decydujący, ale to był jednak "tylko" ćwierćfinał, po którym przepadł. Gdy weźmiesz pod uwagę, że zaliczył wtedy swój najsłabszy indywidualnie sezon w lidze, a z reprezentacją nie osiągnął takiego sukcesu jak Modrić, wtedy w mojej opinii staje się dość jasne, że Luka na tę nagrodę zasłużył bardziej. Rok 2018 był w wykonaniu Cristiano nieporównywalnie gorszy od roku 2013, więc według mnie porównanie bardzo hybione.

Jasne, że był lepszy, uważam tak samo. Tylko jak wyglądał indywidualnie ten sam sezon ligowy w wykonaniu Modrica? Pytam nieretorycznie, bo wydaje mi się, że nie był wcale lepszy, ale nie widziałem za wiele meczów Realu na krajowym podwórku, które wam wyszły tamtego sezonu.

A porównanie nie jest chybione przede wszystkim dlatego, że Modric nie wygrałby tej Piłki, gdyby obowiązywałyby go te same standardy, co Francka w 2013 roku.

hugh hefner napisał:
Rzecz w tym, że to jego zachowanie było żenujące i przyniosło efekt przeciwny do zamierzonego. Tak wielkim zawodnikom po tak wielkich sezonach nie wypada tak się płaszczyć i żalić w mediach, po prostu.

Oczywiście był to błąd i pewnie gdyby mu ktoś doradził przed tego typu wypowiedziami, to dla swojego dobra odpuściłby sobie zabieranie głosu przed galą. Ale nie trzymałbym do nikogo z tego powodu urazy i życzył komuś coś negatywnego.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
Sarcasm
A U T O R Y T E T

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 2019.10.06 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale kocur. Najlepsza 9tka na świecie.

sicario
Manhunt

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.10.06 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby w czwartek w końcu to potwierdził, bo go potrzebuje kadra.
PS Swoją drogą, dobrze że miał tę promesę z Bają podpisaną, bo jakby trafił do Nas, to mielibyśmy dwie najlepsze 9 na świecie i jeden z nich musiałby być rezerwowym :/

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.10.06 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sicario napisał:
w końcu

No nieźle.

Volfgang
Castilla
Castilla

PostWysłany: 2019.10.06 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przewrażliwiony jesteś.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.10.06 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo oddaję wagę słowom?

Sarcasm
A U T O R Y T E T

PostWysłany: 2019.10.07 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie, że na cały świat, miliardy ludzi, jedyną społecznościa, która nie docenia Lewego to Polacy, no może oprócz polskich kibiców Bayernu, chociaż to też różnie.

Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.10.07 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hiperbolizujesz.

Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.10.07 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę, żeby przesadzał zamierzenie, panie finalisto olimpiady z polskiego.

Rokoko
radosny hipokryta

PostWysłany: 2019.10.10 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sicario napisał:
Oby w czwartek w końcu to potwierdził, bo go potrzebuje kadra.

No, w końcu chyba coś pokazał, bo widzę że hattrick strzelony, kto wie - może coś z niego będzie?

Sarcasm
A U T O R Y T E T

PostWysłany: 2019.10.10 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale forma o_O

Poza duetem Messi-Ronaldo, który klasyfikujemy w osobnej szufladce z podpisem „Kosmici”, nie ma innego piłkarza, który w ostatnim dziesięcioleciu udowadniałby z taką regularnością swoją pozycję w hierarchii egzekutorów. Wszystko wskazuje na to, że obserwujemy kolejny, dziewiąty sezon z dorobkiem na poziomie co najmniej 25 ligowych goli. Luis Suarez strzelał tak dużo sześć, a Sergio Agüero pięć lat z rzędu. Wliczając pracę dla zespołu w postaci asyst, liczby Lewego wybałuszają oczy. Po rocznej aklimatyzacji w Dortmundzie nastąpiło zwolnienie blokady – jego najgorszy wynik w klasyfikacji kanadyjskiej to i tak imponujące 38 punktów.

Zazdro Rokoko, że możesz czuć tę dumę z Roberta w swoich szeregach.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Transfery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Skocz do: