Polityka (cz. 4)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 26, 27, 28  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

W październikowych wyborach swój głos oddam na...
Konfederację
57%
 57%  [ 4 ]
Prawo i Sprawiedliwość
14%
 14%  [ 1 ]
Lewicę
14%
 14%  [ 1 ]
Koalicję PSL i Kukiz15
14%
 14%  [ 1 ]
Koalicję Europejską
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowało Użytkowników : 7
Wszystkich Głosów : 7
Szczegółowe rezulataty

Autor Wiadomość
Zidanka5

PostWysłany: 2019.10.09 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

El Goral napisał:
Zidanka5 napisał:
Gondola. napisał:
(...) w życiorysie Morawieckiego jest zdecydowanie więcej czarnych plam i niewyjaśnionych, brudnych teorii.(...)

Podobnie jak w życiorysie Wałęsy. Morawiecki nie popierając okrągłego stołu pozostał wierny swoim ideałom (i miał do tego prawo), Wałęsa kumając się i z ówczesnym reżimem zdradził wszystkich którzy mu bezgranicznie ufali. A z rozlewem krwi, raczej bym nie przesadzała.

Kogo kurwa zdradził, Lech Wałęsa. Miliony Polaków, którzy zagłosowali 4 czerwca?(...). Wałęsa zdradził kurwa kogo wyrocznio? Busha? Thatcher? Kohla? Kim Ty jesteś, żeby twierdzić, że Wałęsa kogokolwiek zdradził. (...).

A Ty kim jesteś, żeby mnie obrażać rzucając kurwami na lewo i prawo? Mniejsza o to.

Wracając do Wałęsy - zdradził wspomniane przez ciebie miliony Polaków, które być może poraz pierwszy w życiu poszły do wyborów właśnie dlatego, że chciały. Zdradził swoich kolegów z pracy kiedy rząd Rakowskiego postawił w stan likwidacji Stocznię Gdańską, by ostatecznie w 1996r. zadano jej ostatni - śmiertelny cios. Kiedy Wałęsa brylował na salonach, większość jego kolegów stała w kolejce po zupkę "Kuroniówkę". Poza tym nie chce mi się wierzyć, że człowiek nie potrafiący sklecić poprawnie choćby jednego zdania, był w stanie samodzielnie (jak twierdzi) obalić komunistyczny reżim.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość      
Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2019.10.09 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zidanka5 napisał:
Poza tym nie chce mi się wierzyć, że człowiek nie potrafiący sklecić poprawnie choćby jednego zdania, był w stanie samodzielnie (jak twierdzi) obalić komunistyczny reżim.

Rozumiem, że z Wałęsy żaden tytan intelektu, ale z drugiej strony to co napisałaś jest dużym nadużyciem.

Nikt tutaj nie napisał, że Leszke samodzielnie obalił komunizm, ale wszyscy się zgadzają, że był czołową postacią, która pchnęła wszystko do przodu i doprowadziła nas do III RP.

Oczywiście w alternatywnej, poronionej rzeczywistości jego zasługi są deprecjonowane, a bracia Kaczyńscy stawiani na piedestał, ale całe szczęście historia nie ma wątpliwości. A przynajmniej nie miała do 2015 roku.

Krist
Prezes
Prezes

PostWysłany: 2019.10.09 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, profesorzy dużo prędzej pokazywali na uczelniach notatki SB z podpisem wspaniałego Bolka. Profesorzy, którzy nie koniecznie chcieli rozgłosu medialnego.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email      
Clif
21st Century Schizoid Man

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2019.10.09 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zidanka5 napisał:

Wracając do Wałęsy - zdradził wspomniane przez ciebie miliony Polaków, które być może poraz pierwszy w życiu poszły do wyborów właśnie dlatego, że chciały. Zdradził swoich kolegów z pracy kiedy rząd Rakowskiego postawił w stan likwidacji Stocznię Gdańską, by ostatecznie w 1996r. zadano jej ostatni - śmiertelny cios. Kiedy Wałęsa brylował na salonach, większość jego kolegów stała w kolejce po zupkę "Kuroniówkę". Poza tym nie chce mi się wierzyć, że człowiek nie potrafiący sklecić poprawnie choćby jednego zdania, był w stanie samodzielnie (jak twierdzi) obalić komunistyczny reżim.

Ty naprawdę jesteś jakaś ograniczona. Zdradził przy okrągłym stole miliony Polaków, którzy kurwa później 4 czerwca głosowali na kandydatów tylko i wyłącznie dlatego że ci mieli zdjęcie z Lechem? Bo tylko ta fota byłą gwarancją że głosują na Solidarność a nie PZPR. Tylko Wałęsą był gwarantem. CO ZA KURWA ZDRADA! Tak się kończy pisanie historii na nowo, trzeba przyznać wielki sukces Kaczyńskiego. zrobić z twarzy walki z komuną zdrajcę [']
Ty rozumiesz co piszesz dziewczyno?

Stat Crux Dum Volvitur Orbis
Powrót do góry
kubusmp
Castilla
Castilla

Użytkownik zbanowany

Ostrzeżeń: 4

PostWysłany: 2019.10.09 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Clif napisał:
Zidanka5 napisał:

Ty naprawdę jesteś jakaś ograniczona. Zdradził przy okrągłym stole miliony Polaków, którzy kurwa później 4 czerwca głosowali na kandydatów tylko i wyłącznie dlatego że ci mieli zdjęcie z Lechem? Bo tylko ta fota byłą gwarancją że głosują na Solidarność a nie PZPR. Tylko Wałęsą był gwarantem. CO ZA KURWA ZDRADA! Tak się kończy pisanie historii na nowo, trzeba przyznać wielki sukces Kaczyńskiego. zrobić z twarzy walki z komuną zdrajcę [']
Ty rozumiesz co piszesz dziewczyno?

A moze to ty jestes "jakis ograniczony"? przeciez jasno wynika, ze jesli juz zdradzil (skonczcie z tym kaczynskim, bo ludzie maja wlasny rozum, w tym ludzie ktorzy BYLI W SOLIDARNOSCI) to te fakty wyszly dopiero PO FAKCIE. Tak ciezko?

Autor postu otrzymał ostrzeżenie.
Powrót do góry
Cule a muerte
wiejski głupek
wiejski głupek

Ostrzeżeń: 6

PostWysłany: 2019.10.09 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Walesa w 1970r wszedl do posterunku MO, jako swój czlowiek. W stoczni SB mialo w sumie 4 agentów, ale wyszedl tylko TW Bolek.
Gondola. napisał:
Ale jakieś oficjalne stanowisko IPN-u? Rządu? Jakieś klarowne stwierdzenie: Wałęsa to na 100% tw?

Ja w rodzinie mialem TW, ktory donosil na kolegów z wojska w zamian za apanaże. Ale to akurat zielona bezpieka.

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.10.10 00:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zidanka5 napisał:
Poza tym nie chce mi się wierzyć, że człowiek nie potrafiący sklecić poprawnie choćby jednego zdania

niepotrafiący*

Kliknij, aby zobaczyć ukrytą wiadomość (Uwaga! Treść może zawierać spoilery)

ryba1984
Putka
Putka

Ostrzeżeń: 4294967295

PostWysłany: 2019.10.10 06:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uuu. I już lecą bany Very Happy sprawiedliwość musi być po naszej stronie!

Powrót do góry
Zidanka5

PostWysłany: 2019.10.10 07:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gondola. napisał:
(...)Nikt tutaj nie napisał, że Leszke samodzielnie obalił komunizm, ale wszyscy się zgadzają, że był czołową postacią, która pchnęła wszystko do przodu i doprowadziła nas do III RP(...).

Jasne, a świstak siedział (pod stołem) i zawijał je w te sreberka... .

sicario
Manhunt

PostWysłany: 2019.10.10 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tam po ostatnich debatach? Tak w miarę obiektywnie? Wiem, że to może być niemożliwe patrząc na wielu użytkowników, ale zaryzykuję ;)
Dziś jedząc śniadanko włączyłem sobie kanał informacyjny, naszą publiczną tubę propagandową, a tam co? Jedna z informacji to atak na Krula i jego Konfederację, mówienie o tym, że Krul jest przeciw 500 +, czyli przeciw woli Polaków Very Happy Nie byliby sobą, gdyby nie powycinali i nie powrzucali do materiału starych wypowiedzi Krula Janusza o UE czy "cytat" w formie pisemnej o Nato. Nie obyło się bez "najmocniejszej broni" TVP, czyli TAŚM prawdy. Powycinana wypowiedź nagranego na taśmach chyba Winnickiego (nie jestem pewny, bo akurat wyszedłem na balkon), który "masakruje" Kukiza mówiąc, że zrobiłby on dla 5 zł wszystko i jest pazerny na kasę (skandal <jupi> ). Na koniec komentarz fachowca o tym, że Krul wielbi Putia, dla umocnienia przekazu wrzucenie zdjęć polityków z Konfy, Brauna z jakimiś ważnymi personami w Rosji. Mocny przekaz, że Janusz chce drugiej Rosji i będzie niczym Putin. "Dziennikarka" kończy materiał i myślę sobie- nie jest źle nie mówili, a za Po to..., a PO to kłamcy... Niestety, kolejny materiał to atak na Budkę i jego partię z komentarzem znów specjalisty, o tym że Budka okłamał widzów etc. Wyłączyłem, nie dałem rady. Czysta, orwellowska wizja świata, stała się faktem.

PS Niestety, wczoraj zawiodłem się na tych po drugiej stronie.Z ciekawości włączyłem sobie jakiś test wyborczy na onecie. Co nie wybrałem wyszło mi, że najbliżej mi do KO czy Lewicy Very Happy Największy absurd to to, że w 1 pytaniu o UE zaznaczyłem, że z niej wyjdziemy i jestem przeciw uchodźcom, a komentarz na końcu testu "Jesteś za wzmocnieniem sojuszu z krajami UE i pozostaniem w niej. Ponadto wspierasz potrzebujących uchodźców z krajów afrykańskich". Na kogo miałbym głosować? SLD. Drugim razem wybrałem wyjście z Unii obywatelskiej, zaznaczyłem, że jestem zwolennikiem pozostawienia węgla, za pozostawieniem prawa do aborcji w takim stanie, jakim jest i jestem przeciwny przyjmowaniem uchodźców, a końcowy wynik to KO <hahaha> . Na takim serwisie, taka propaganda. Młode pelikany, które nie maja jeszcze jakiś ukształtowanych poglądów, wejdą, wypełnią i nie ważne co wybiorą to i tak wyjdzie im KO, Lewica, a w najlepszym wypadku PSL. I pomyślą - skoro w teście wyszła KO to i tak zagłosuje. Pytania tendencyjne, często w odpowiedziach nie ma drugiej strony,a same odpowiedzi są do siebie zbliżone światopoglądowo. Muszę z ciekawości ogarnąć testy na innych stronkach.

Tu też na forum widzę wycinanie niewygodnych użytkowników. Kumam, że Kubus dostał bana za cytowanie posta powyżej, jednak zbanowała go osoba, która kilka postów wcześniej napisała posta przepełnionego wulgaryzmami i uniknęła penalizacji. Podwójne standardy <serce>
Kod:
2.12. Staraj się nie używać słów powszechnie uważanych za obraźliwe. Jak wiemy, wulgaryzmy niestety są wszędzie i nie da się tego ukryć. Na forum również można ich używać, ale w granicach rozsądku i dobrego smaku. Nieuzasadnione użycie wulgaryzmów jest niemile widziane i będzie surowo karane.

Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2019.10.10 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kubus niewygodny użytkownik :lol2: Gość przez pół roku nie potrafi zawnioskować o zdjęcie ostrzeżeń i nie ogarnia niecytowania posta nad sobą, mimo że głównie z tej przyczyny dostał już raz bana. Znajdzie się na niego parę przymiotników, ale "niewygodny" nie jest żadnym z nich.

Powrót do góry
Rokoko
radosny hipokryta

Ostrzeżeń: 4294967294

PostWysłany: 2019.10.10 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu wydaje się wyjątkowo niepotrzebne banowanie użytkownika, który owszem - chyba już ostentacyjnie okazuje swoją wyjebkę na przejrzystość swoich postów, ale dziwnie to wygląda, gdy akurat dzieje się tak z ręki moderatora, który wyjątkowo nie zgadza się z tym użytkownikiem w kwestiach politycznych. I mean, teoretycznie jest to ban słuszny, kubus jest sam sobie winien, no ale czy było to praktycznie potrzebne? Bo już nie mówię nawet o miłosiernym lecz sprawiedliwym madridzie, ale nie sądzę, żeby jakikolwiek inny moderator przy obecnym zaludnieniu tego forum, banował kogokolwiek, kto jednak prowokuje jakąś dyskusję za taką pierdołę. Ewidentnie zagrała rolę tutaj jakaś osobista zadra, a to mi się osobiście nie podoba.

No, dobra, już znowu mam wyjebane.

Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger     
sicario
Manhunt

PostWysłany: 2019.10.10 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sondo
Rokoko wszystko wyjaśnił i wyczerpał temat. Może Kubus nie ogarnia, bo nie ma do tego głowy, jest tak nauczony, przyzwyczajony, a może robi to po złości. Można mieć różne zdanie o ludziach, ale ten ban nie był, że tak to nazwę przypadkowy z rąk tego moda. Jeden cytuje, drugi piszę w sposób kali jeść, kali spać, trzeci ma wyrąbane na znaki diakrytycze i czyta się jego posty z taka trudnością jak Dziady w podstawówce, a czwarty zamiast przecinków używa wulgaryzmów i używa ich jako argumentum ad personam. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź, jak po debatach, czy coś Wam się zmieniło, otworzyły się drzwi, stało się coś bardziej przejrzystego, czy tego typu spotkania nic nie zmieniają w Waszych przekonaniach.

Powrót do góry
Sondokan
Because fuck you, that's why.

PostWysłany: 2019.10.10 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sicario piękne jest jak zestawiasz propagandowe szambo, za które płacimy my wszyscy, zwane publiczną telewizją z jakąś zabawą wyborczą, quizem, na prywatnym portalu internetowym. Jak obecna władza może wpływać na TVP? Jak obecna opozycja może wpływać na Onet?
Co do debaty, ciekawe ile jeszcze jest takich sierotek-symetrystów, które dalej trwają w poglądzie TVP = TVN i czy oglądały one komentarze po debatach w tych dwóch stacjach.

Powrót do góry
hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2019.10.10 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sicario napisał:
Jeden cytuje, drugi piszę w sposób kali jeść, kali spać, trzeci ma wyrąbane na znaki diakrytycze i czyta się jego posty z taka trudnością jak Dziady w podstawówce

A to wszystko nie o jednej osobie? Dobrze przynajmniej że prawie zawsze mieści swoje głębokie przemyślenia w jednym zdaniu. :]

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 26, 27, 28  Następny
Strona 18 z 28
Skocz do: