Futbol amerykański
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dimhil
49er

PostWysłany: 2020.02.03 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po raz drugi odkad kibicuje 49ers byla okazja zeby wygrac Superbowl i niestety fatalna ostatnia kwarta dala zwyciestwo chlopakom z Kansas City. Trzeba im pogratulowac bo te ostatnie 10 minut to poezja.
Coz jak Madryt w calym moim zyciu finalu nigdy nie przegral, tak Ninersi ida w odwrotna strone. Mlody zespol, wiec “moze za rok” Smile

Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2020.02.03 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto jest futbolowym odpowiednikiem Realu Madryt w NFL? Albo na czyj bandwagon warto wskoczyć jako "wierny kibic zwycięskich drużyn"?

Przyznam, że zasady tej dyscypliny są dla mnie niesamowicie niejasne, już baseball bardziej rozumiem. Ale może to dlatego, że o NFL przypominam sobie średnio raz w roku dzień przed Super Bowl :-)

a ponadto:
hugh hefner napisał:
Polonista, geograf, człowiek renesansu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora      
Dimhil
49er

PostWysłany: 2020.02.03 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na takie pytanie ciezko jest odpowiedziec bo NFL jest znacznie bardziej nieprzewidywane niz rozgrywki La Liga, Premier League czy Champions League. Draft i ogolne reguly transferowe sa tam bardzo madre i przez to teoretycznie kazdy klub ma "takie same szanse", ale oczywiscie jest w tym duzo szczescia, bo nawet majac w danym roku pierwszy wybor w drafcie, nie jest gwarantowane to, ze wybrany zawodnik okaze sie gwiazda, a zawodnicy nie wybrani sa chujowi - np. Darrel Williams zostal wziety przez Kansas City za darmo przed tym sezonem bo nikt go nie wybral w drafcie, a okazal sie mega zajebistym transferem ze swietnymi statystykami jak na "rookie season" a do tego wygrywajac Super Bowl.

Przed rozpoczeciem tego sezonu nikt nie przypuszczal, ze San Francisco beda grali w finale. SF rok wczesniej wygrali zaledwie 4 spotkania. Nie ma czegos takiego jak Man City czy PSG, ze kazdy sie spodziewa ze gdzies kolo finalu beda zanim sie w ogole rozgrywki zaczna, bo kupili same gwiazdy i tak dalej.

Z drugiej strony, jezeli popatrzymy na ostatnie 10 czy 20 lat lat to New England Patriots mozna nazwac takim Realem Madryt tych rozgrywek, jezeli juz koniecznie musze podac przyklad. Wygrali Super Bowl w 2001, 2003, 2004, 2014, 2016, i 2018, a do tego przegrali trzy finaly w tym okresie. Tom Brady, przez wielu uwazany za najlepszego QB w historii tam gra, zagral lacznie w 9 Super Bowl i wygral 6 (najwiecej w historii). Polecam do przeczytania sprzed kilku tygodni https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2020/01/end-tom-brady/604600/

Wiec jakbys chcial wskoczyc na bandwagon to nie bylbym w stanie doradzic. Co prawda, teraz media uwazaja ze najmlodszy w historii MVP Super Bowl Mahomes bedzie najwieksza gwiazda przez najblizsze pare lat, wiec moze ogladac Kansas City w przyszlym roku Smile

Ja z kolei Baseballu nie jestem w stanie zniesc Smile

hugh hefner
forumowy ekspert

PostWysłany: 2020.02.03 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baseball to bardziej taki pretekst, żeby wyjść na piwo i hamburgera, niż coś, czym da się emocjonować.

madritosa0
Cheerleaderka
Kibic

PostWysłany: 2020.02.07 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy sport, ale raczej w Polsce, gdzie piłka nożna jest na topie, się nie przyjmie. Jest zbyt wymagający co dla niektórych ;)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora      
El Goral
Gerwazy
Gerwazy

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: 2020.02.08 01:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked

<hahaha>

Dimhil
49er

PostWysłany: 2020.02.09 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z czego sie smiejemy uzytkowniku El Goral?

Cytat:
Baseball to bardziej taki pretekst, żeby wyjść na piwo i hamburgera, niż coś, czym da się emocjonować.

Tez tak kiedys myslalem, ale jak jestes w miescie gdzie lokalna druzyna Baseball jest dobra, to prawdziwych fanatykow jest od cholery. 12 letni syn znajomych z LA ma na tym punkcie takiego bzika, ze ciezko mi jest to pojac, bo ja w swoim najwiekszym "prime" nie mialem tak na punkcie pilki noznej i Realu Madryt. Kiedys gdzies w jakims magazynie widzialem statystyke, ze Baseball ma wieksza fanbase niz NFL (ale to pewnie bioarac tylko NFL pod uwage, bez college i high school).

Co jest bardziej przerazajace to jest popularnosc cricketu na swiecie. Mialem kiedys "przyjemnosc" ogladania meczu tej dyscypliny i bylo to najgorsze wydarzenie sportowe jakie kiedykolwiek widzialem na wlasne oczy. Nie jestem sobie w stanie wyobrazic czy istnieje gorszy sport.

Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2020.02.09 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baseball jest chyba najbardziej "przyjaznym" postronnym kibicom sportem w USA- jest mimo wszystko całkowicie pozbawiony przemocy (co odróżnia go od futbolu amerykańskiego) oraz grany na dużych, otwartych stadionach (co odróżnia go od NBA). Podobno w USA na mecze baseballa chodzą całe rodziny z dziećmi, dziadkami itp. I to chyba bardziej chodzi o całą otoczkę "kultowości" (bogata historia) i historii tego sportu, bo gdzieś widziałem zestawienie stosunku efektywnej gry do całej reszty (reklamy, przerwy w grze) i MLB wypada pod tym względem najgorzej - mecz trwa około trzech godzin, a może 20% z tego to "prawdziwa" gra. I wydaje mi się, że nawet, jeśli to futbol amerykański stał się tym najbardziej dochodowym i najpopularniejszym, to właśnie baseball jest tam sportem narodowym i ważnym elementem ich kulturowej spuścizny oraz tradycji.

Baseball wydaje mi się bardziej fun to watch niż NFL, ale zasady gry są równie pokręcone. W dodatku to chyba sport z największą ilością danych i wartości, tabelek statystycznych na całym świecie, nie jest łatwo się w tym rozeznać.

a ponadto:
hugh hefner napisał:
Powrót do góry
Dimhil
49er

PostWysłany: 2020.02.09 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda z tymi statystykami, duzo ludzi w tym siedzi, sa cale magazyny poswiecone statystykom.

Jezeli chodzi o te wyjscia cala rodzina z dziadkami to akurat sie mylisz, bo cale rodziny rowniez chodza na NFL. W ogladalnosci tez NFL jest gora, w dzisiejszych czasach nie wiem czy mlodzi amerykanie dalej mysla o Baseballu jako sporcie narodowym. Mimo tego, ze w ciagu sezonu Baseball, mecze sa grane praktycznie codziennie, jest tez wiecej poziomow ligowych niz w NFL to z roku na rok ten sport traci na popularnosci na rzecz wlasnie NFl czy NBA. Super Bowl Sunday to przeciez jak swieto narodowe teraz.

Z drugiej strony, sporo rodzicow nie chce zeby ich dzieci grali w football bo sie boja ze im mozg sie zamieni w zupe, wiec baseball jest na pewno "bezpieczniejszy".

Cytat:
Baseball wydaje mi się bardziej fun to watch niż NFL

Z ciekawosci - dlaczego? (nie bronie NFL i nie mam problemu z ludzmi ktorzy pogladania MLB, ale zawsze ciekawi mnie punkt widzenia ludzi takich jak my, ktorzy nie dorastali w rodzinach, gdzie kibicowanie jest przekazywane z pokolenie na pokolenie)

Gondola.
WORLD'S BEST BOSS

PostWysłany: 2020.02.09 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dimhil napisał:

Mimo tego, ze w ciagu sezonu Baseball, mecze sa grane praktycznie codziennie, jest tez wiecej poziomow ligowych niz w NFL to z roku na rok ten sport traci na popularnosci na rzecz wlasnie NFl czy NBA.

Może to przez to, że fani baseballu, kibicujący drużynom za czasów świetności i absolutnej dominacji tej dyscypliny w USA, dziś są dziadkami? Oczywiście obecnie też to jest bardzo popularny sport, ale - jak zauważyłeś - już dobre kilkanaście lat temu stracił w rankingach oglądalności na rzecz właśnie NFL. Może dokonuje się zmiana pokoleniowa i młodsi ludzie nie chcą oglądać sportu kojarzącego im się z lekko otyłymi panami w finezyjnych strojach, palących cygara i grających w czarno-białych czasach? Może za bardzo kojarzy im się z czasami historycznie odległymi, przy których futbol amerykański to relatywnie nowoczesny wynalazek (Super Bowl jest rozgrywany od końca lat 60., World Series od 1903 roku)?

Cytat:

Z ciekawosci - dlaczego? (nie bronie NFL i nie mam problemu z ludzmi ktorzy pogladania MLB, ale zawsze ciekawi mnie punkt widzenia ludzi takich jak my, ktorzy nie dorastali w rodzinach, gdzie kibicowanie jest przekazywane z pokolenie na pokolenie)

Trudno powiedzieć, może dlatego, że to właśnie baseball, obok koszykówki, wydawał mi się za dzieciaka najbardziej "amerykańskim" sportem, prawdziwym symbolem, religią Stanów Zjednoczonych. I tak jak emocjonowałem się NBA, tak MLB było dla mnie w zasadzie czymś nieosiągalnym (właściwie niedostępne nagrania meczów, brak informacji w polskich mediach, mega skomplikowane reguły gry - w Polsce baseball do dziś niemal nie istnieje) i może trochę przez to - oraz np: przez filmy (elementy baseballu można znaleźć w połowie hollywoodzkich filmów, które choć trochę dotykają tematu sportu - tata dający synowi pierwszą rękawicę, pałkę, dzieciak trenujący baseball, słynne czapki itp.) - miałem wrażenie, że jest to, mówiąc najprościej: "królowa amerykańskich sportów". Coś, co można zrozumieć tylko będąc Amerykaninem lub mieszkając w Stanach. W dodatku te stroje, czapki, pałki, elementy wyposażenia, kształty boiska, bazy, dziwne stadiony, łapanie i rzucanie piłki, Jankesi... ;)

Nie oglądam prawie w ogóle NFL czy MLB. O tej pierwszej lidze przypominam sobie zazwyczaj dopiero przy okazji Super Bowl i można powiedzieć, że średnio oglądam jeden mecz rocznie (oni tam w ogóle grają niesamowicie mało meczów, nie wiem czy uzbiera się ich dwadzieścia czy trzydzieści w ciągu całego sezonu, na drugim biegunie mamy baseball i ich bez mała sto sześćdziesiąt gier rocznie). O drugiej - zazwyczaj również w okresie finałów, jeśli akurat mam zajawkę i chce mi się oglądać. Także z wielkiej piątki amerykańskich sportów zdecydowanie i nieporównywalnie najczęściej śledzę NBA.

a ponadto:
hugh hefner napisał:
Powrót do góry
Dimhil
49er

PostWysłany: 6 dni temu o 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może to przez to, że fani baseballu, kibicujący drużynom za czasów świetności i absolutnej dominacji tej dyscypliny w USA, dziś są dziadkami? Oczywiście obecnie też to jest bardzo popularny sport, ale - jak zauważyłeś - już dobre kilkanaście lat temu stracił w rankingach oglądalności na rzecz właśnie NFL. Może dokonuje się zmiana pokoleniowa i młodsi ludzie nie chcą oglądać sportu kojarzącego im się z lekko otyłymi panami w finezyjnych strojach, palących cygara i grających w czarno-białych czasach? Może za bardzo kojarzy im się z czasami historycznie odległymi, przy których futbol amerykański to relatywnie nowoczesny wynalazek (Super Bowl jest rozgrywany od końca lat 60., World Series od 1903 roku)?

Bardzo mozliwe.

Cytat:
przez filmy (elementy baseballu można znaleźć w połowie hollywoodzkich filmów, które choć trochę dotykają tematu sportu - tata dający synowi pierwszą rękawicę, pałkę, dzieciak trenujący baseball, słynne czapki itp.) -

Prawda, chyba kazdy kto sie interesuje kinem przez to przechodzi.

Cytat:
Coś, co można zrozumieć tylko będąc Amerykaninem lub mieszkając w Stanach. W dodatku te stroje, czapki, pałki, elementy wyposażenia, kształty boiska, bazy, dziwne stadiony, łapanie i rzucanie piłki, Jankesi..

Odkad jezdze do Stanow regularnie rozumiem to, zwlaszcza jak ma sie kontakt z rodzinami, ktorzy maja pierdolca na tym punkcie. Pasje rozumiem, sportu dalej nie ;)

Cytat:
oni tam w ogóle grają niesamowicie mało meczów, nie wiem czy uzbiera się ich dwadzieścia czy trzydzieści w ciągu całego sezonu,

No niestety to jest "downside" tego sportu. Zrozumiale dlaczego jest tak malo mecow, ale przez pol roku nie ma co ogladac! Sezon dopiero sie skonczyl a ja juz nie moge sie doczekac kolejego. Mialem ostatnio troche wolnego czasu to pol dnia ogladalem NFL Network bo pokazywali poprzednie Super Bowl.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum RealMadryt.pl Strona Główna   Inne dyscypliny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8
Skocz do: